Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2010., 12:23   #41
Čemu rakija???
višnje + šećer = sok-sirup od višanja
ako dodamo rakiju onda je to šeri

to mi je bila ideja vodilja, jer osobno volim npr. šeri ili biljne pripravke u rakiji

isto tako neusporedivo mi je bolji okus medice s cimetom nego li med s cimetom otopljen u vodi

nisam mislila piti takvoga što s rakijom svakodnevno kao terapiju nekakvu, ili se nadati mršavljenu, nego onak povremeno
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:36   #42
Question

Quote:
nibrdari kaže: Pogledaj post
cimet i med pijem treci tjedan. prije pocetka koristenja imala sam 83 kg, a sad imam 79!!! probava mi se konacno izregulirala i osjecam se puno bolje. toplo preporucam svima koji imaju problem s viskom kilograma jer je definitivno bolje od biko koje dijete
Jesi li smanjila unos hrane ili si smršavila od samog cimeta i meda?
fairy50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:40   #43
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
"Smatra se da med i cimet u kombinaciji mogu izliječiti gotovo sve bez ikakvih nuspojava. Navodno, uz kontroliranu upotrebu, med bi mogao liječiti i dijabetičare. Weekly World News, časopis iz Kanade, 17. siječnja 1995. je napravio popis bolesti i stanja koje med može izliječiti prema istraživanjima zapadne medicine.PROBLEM S DEBLJINOMPrije nekoliko godina u Irskoj su ispražnjene police s medom u supermarketima. Dokazano je da prije spavanja dvije žlice meda pospješuju mršavljenje. Također se preporučuje da ujutro na prazan želudac i prije spavanja navečer popije med sa praškom cimeta izmiješan u toploj vodi (ne kipućoj jer prevruća voda uništava korisne sastojke u medu). Navodno, redovito ispijanje ove tekućine ne dozvoljava debljanje čak i ako ste na visokokaloričnoj dijeti."

ima li itko kakvih iskustava sa gore navedenim (pogotovo po pitanju mršavljenja) ?
Ja pijem cimet i med već četvrti tjedan i smršavila sam 2 kg. Ali pored toga sam uvela režim prehrane. Ne jedem poslije 6 naveče. Sad ne znam dal' mi je to pomoglo ili cimet i med
fairy50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 23:24   #44
jel pijete navece il ujutro
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 15:44   #45
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
jel pijete navece il ujutro
Ja ga pijem ujutro natašte i navečer prije spavanja.
fairy50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 14:32   #46
Quote:
fairy50 kaže: Pogledaj post
Jesi li smanjila unos hrane ili si smršavila od samog cimeta i meda?
nista nisam mijenjala, samo sam pila redovno cimet i med. zbilja je jako vazno piti neprekidno. jednu vecer sam preskocila i nisam osjetila nikakvu razliku, ali kad sam ostala bez meda na 2 dana sve je stalo sad ponovno pijem neprekidno 2 tjedna i opet kilogrami idu polako dolje
nibrdari is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 11:40   #47
ovo sa medom i cimetom me jako interesira jer imam problema i sa probavom i sa kilama. Svašta sam već čitala o tome i sad me zanima u kojem točno omjeru se to miješa i da li se treba prokuhati ili je dovoljno pomiješati u mlakoj vodi
rrromana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:42   #48
Quote:
Matica4 kaže: Pogledaj post
Sa cimetom treba biti oprezan pogotovo ako nije cejlonski već kineski što je zbog cijene najčešći slučaj.
nešto s kumarinom, kažu..

ima li uopće kod nas tog cejlonskog?
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:37   #49
Quote:
deep in the sun kaže: Pogledaj post
nešto s kumarinom, kažu..

ima li uopće kod nas tog cejlonskog?
ja sam kupila u bio&bio dućanu prije godinu dana
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 08:42   #50
ejj ljudi..sorry što opet dižem ovu temu..ja tek saznala za ovo..

pijem ovo već tjedan dana..i nisam imala stolicu nikako...a trebala bi je imati više puta dnevno..zar ne??

ugl..razmišljam da prekinem ovo jer zbog svega toga imam osjećaj da se debljam...

HELP!!!!
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 09:02   #51
ove još spavaju..kmeeee

pomozite..pls
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 10:34   #52
očito sam bezveze digla temu..

nema nikog
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 16:40   #53
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
ejj ljudi..sorry što opet dižem ovu temu..ja tek saznala za ovo..

pijem ovo već tjedan dana..i nisam imala stolicu nikako...a trebala bi je imati više puta dnevno..zar ne??

ugl..razmišljam da prekinem ovo jer zbog svega toga imam osjećaj da se debljam...

HELP!!!!
Davno bil post,al...
Pijes bas cejlonski cimet?
Meni obicno regulira probavu.
Probaj uz to piti magnezijev klorid.On je laksativ,a ionak nam ga uvijek fali.
http://www.val-znanje.com/index.php?...ovi&Itemid=201

Ti nigari kristali (magnezij klorid) su povoljni,mada je to vraski gorko za pit jer nije cista smjesa ili ako sam dobro shvatila jer u tome ima i magnezij sulfata koji daje gorcinu, a cisti klorid kila pak dođe oko 300 + kn,a ova je 20-tak kn (ne da mi se googlat za tocniji opis pa ak sam izvalila glupost ispricavam se unaprijed,to o sulfatu sam procitala u nekim komentarima teksta o magnezij kloridu ili je to bilo opet neko uvaljivanje slicnog proizvoda po skupljoj cijeni)

btw da li cimet ako se grije gubi neka svojstva tj.da li je bolje ga konzumirati u jogurtu?

Zadnje uređivanje chani : 22.11.2011. at 16:46.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 22:07   #54
Takoder sam cula od kolegice koja je skinula sigurno nekih 10kg da je to uspjela samo tako sto je pila ovu kombinaciju meda i cimeta. Navodno nije nista izbacila iz prehrane nego je samo to pila. Prema njezinim rijecima treba biti uporan i vidjet ce se.

Na temelju toga smo svi doma na medu i cimetu zadnjih mjesec dana, ujutro i navecer medjutim nema apsolutno nikakvih pomaka...niti grama! Ja sam odustala od ove kombinacije i krenula s necim drugim, moji i dalje piju.

Mislim da bi se svi mi bucmasti trebali pomiriti s cinjenicom da jednostavno treba vremena za kvalitetno mrsavljenje. Nema carobne formule/pilule/caja/kombinacije. Moze pomoci ali i dalje je sve na vama. Zakljucat usta poslije 18/19h (tj. bar 4h prije spavanja), probat sto manje papat tjestenina/kruha i slicnih stvari. Ne morate izbacit nista... Ako hoces kebab, pojedi...al iducih 5 dana nemoj kljucat po sendvicu npr.
Nemojte se izgladnjivati!!! Tijelo to pamti i vratit ce vam kad cete se najvise uzdat u njega.
Mabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 00:28   #55
Slažem se sa Mabi
DoktorXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:01   #56
dragi svi kako god da bilo,dali to djelovalo na mršavljenje ili na nekog okrene na debljanje ono svejedno to je iiiiiizuzetno zdrava namirnica !!!!!!i ta kombinacija.ojačat ćete imunitet samo tako ali neprestanom uporabom .samo jedan dan ako se izostavi , mora se ispočetka...ali zdravooooooooooo je za poludit i ktome još fino,,,ja se sjećam još dok sam bila klinkica i živkjeli smo na selu,svako svako svako jutro su nama djeci davali po veeeeeeeliku žlicu meda.......mmmmmmmm
kolačićka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:41   #57
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
"Smatra se da med i cimet u kombinaciji mogu izliječiti gotovo sve bez ikakvih nuspojava. Navodno, uz kontroliranu upotrebu, med bi mogao liječiti i dijabetičare.  Weekly World News, časopis iz Kanade, 17. siječnja 1995. je napravio popis bolesti i stanja koje med može izliječiti prema istraživanjima zapadne medicine.PROBLEM S DEBLJINOMPrije nekoliko godina u Irskoj su ispražnjene police s medom u supermarketima. Dokazano je da prije spavanja dvije žlice meda pospješuju mršavljenje. Također se preporučuje da ujutro na prazan želudac i prije spavanja navečer popije med sa praškom cimeta izmiješan u toploj vodi (ne kipućoj jer prevruća voda uništava korisne sastojke u medu). Navodno, redovito ispijanje ove tekućine ne dozvoljava debljanje čak i ako ste na visokokaloričnoj dijeti."

ima li itko kakvih iskustava sa gore navedenim (pogotovo po pitanju mršavljenja) ?
znaš li koji omjer vode cimeta i meda ide ?
kolačićka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:59   #58
Quote:
Mabi kaže: Pogledaj post
Takoder sam cula od kolegice koja je skinula sigurno nekih 10kg da je to uspjela samo tako sto je pila ovu kombinaciju meda i cimeta. Navodno nije nista izbacila iz prehrane nego je samo to pila. Prema njezinim rijecima treba biti uporan i vidjet ce se.

Na temelju toga smo svi doma na medu i cimetu zadnjih mjesec dana, ujutro i navecer medjutim nema apsolutno nikakvih pomaka...niti grama! Ja sam odustala od ove kombinacije i krenula s necim drugim, moji i dalje piju.

Mislim da bi se svi mi bucmasti trebali pomiriti s cinjenicom da jednostavno treba vremena za kvalitetno mrsavljenje. Nema carobne formule/pilule/caja/kombinacije. Moze pomoci ali i dalje je sve na vama. Zakljucat usta poslije 18/19h (tj. bar 4h prije spavanja), probat sto manje papat tjestenina/kruha i slicnih stvari. Ne morate izbacit nista... Ako hoces kebab, pojedi...al iducih 5 dana nemoj kljucat po sendvicu npr.


ma samo vi svejedno nastavite to pit jer bez obzira dali kile išle dole ili ne ,,,ovo ti je uuuuuužasno zdravo,samo pij,,,to ti je bomba za imunitet!!!!!!svako jutro barem...ali svako
Nemojte se izgladnjivati!!! Tijelo to pamti i vratit ce vam kad cete se najvise uzdat u njega.
kolačićka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.12.2011., 22:57   #59
Ja sam jedN DAN STUKLA TOLIKO TOG MEDA I CIMETA I VODE SVAKAKO I NA SVE NAČINE I -NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIŠTAAAAAAAAAAAAAAAA,,,,STOLICA NULA BODOVA NE SAMO TAJ DAN VEC JOŠ TRI DANA KASNIJE
kolačićka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.02.2012., 10:59   #60
Pa napisala sam gore kod necijeg problema sa stolicom da je magnezij laksativ tj. regulira probavu...
http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/.../Magnezij.aspx
http://www.ordinacija.hr/budi-lijepa...st-magnezijem/
Nađi si dozu koja te "otvara", za svakog je individualno,recimo određena doza mg klorida na koju moja crijeva ne reagiraju, muz dobije odmah grceve i proljev... mada ja obicno imam reakciju na cimet, narocito kod kombinacije sa kavom i medom.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.