Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2010., 10:53   #1
Peep Show (2003-2015)

IMDB info - http://www.imdb.com/title/tt0387764/

Riječ je o britanskoj humorističnoj seriji koja je s emitiranjem počela 2003., do danas je izašlo 6 sezona. Temelji se na humoru neugode, bez nasnimljenog smijeha i jedinstvena je po POV perspektivi. Glavni likovi su Mark i Jez, cimeri u kasnim 20-ima, i to je sve što ću odati

Ako već niste (a što se čeka?), pogledajte seriju, izvrsna je. Prati li tko?
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 13:16   #2
Slomio sam nogu prije nekih mjesec i pol dana, pa sam u stadiju nekretanja morao nekako ispuniti dane do početka svjetskog prvenstva.

Prijatelj mi je donio pet sezona Peep Showa koje sam pogledao u jednom dahu, previjao od smijeha i pokrivao jastukom po glavi zbog situacija u koje su upadali glavni likovi.

Duhoviti glumci, self - deprecating scenarij ( u najboljoj britanskoj maniri ) i point of view shot making...

Preporuka, također.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 11:14   #3
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Slomio sam nogu prije nekih mjesec i pol dana, pa sam u stadiju nekretanja morao nekako ispuniti dane do početka svjetskog prvenstva.

Prijatelj mi je donio pet sezona Peep Showa koje sam pogledao u jednom dahu, previjao od smijeha i pokrivao jastukom po glavi zbog situacija u koje su upadali glavni likovi.

Duhoviti glumci, self - deprecating scenarij ( u najboljoj britanskoj maniri ) i point of view shot making...

Preporuka, također.
potpisujem! jedna od najboljih novijih humorističkih serija. pogledao sam prvih šest sezona u roku od tjedan dana. nisam mogao prestati gledati. poseban šarm daje upravo "point of view" shot making i unutarnji monolozi pojedinaca koje možeš čuti gotovo jednako često kao i ono što doista kažu.
serija me podsjeća na neku vrlo uspješnu kombinaciju seinfelda (komedija situacije i povremene okrutnosti glavnih likova jednih prema drugima) i only fools and horses (s kojim dijeli taj touch specifičnog britanskog humora, humora "s dušom")...
vrlo zabavno, sve u svemu.
velika preporuka
__________________
thirty - ought six
13 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 09:43   #4
Pogledala sam početak prve epizode i nije me oduševilo, pa sam ugasila. Možda sam trebala još malo pogledati, ali jednostavno nije moj đir
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 17:46   #5
Ja obično jako teško sjednem i gledam nešto vrlo dugo. Obično mi treba nenormalno dugo vremena da pogledam par epizoda serije čak i ako mi se serija sviđa. Stalno nešto kao sutra ću.

Ali za sve Peep Show sezone mi je stvarno trebalo minimalno vremena. Serija je briljantna iako mi se nisu sviđali neki zapleti koji su se dogodili u zadnjoj sezoni ali ono ok. Ne može sve biti kao na početku. Dosta je vremena prošlo otkad sam ih sve pogledala pa mi je žao što se ne sjećam detalja iz svake epizode ali znam da je bilo epizoda kad sam se gušila od smijeha.

Jez je odličan, ali Mark je briljantan. Stvarno je neprilagođen na najbizarnije načine, a opet se nekad možeš poistovjetit s njim i užasno ga veseli kad djeluje naizgled normalno. Tu mi uvijek iskaču 2 situacije ali bilo ih je još - kad je u kafiću sjedio za stolom s Sophie i razmišljao Look at me. I've got a girlfriend. A proper girlfriend reading a bestseller about child abuse. I go out and have croissant. "I'm just a normal functioning member of the human race and there's no way anyone can prove otherwise!"
I u wc-u "I'm on a date with a teenage goth, smoking pot in the Lazerbowl toilets. This is it. This is literally it. This is the sort of thing people do when they're having a good time." Ono, Isuse.

Scena koja mi odmah padne na pamet kad se sjetim njega je ono kad je u dućanu i razmišlja o tome kako ništa ne valja, i skuži popust..i odjednom "I'M DOING EXCELLENT SHOPPING!"

Mislim, mogla bih ih quotat cijeli dan.

Sve te stvari i njihov način razmišljanja je teško objasnit ovak. Serija se mora gledat. Svi su izvrsni..Jez, Mark, Super Hans i skoro svi sporedni likovi. Sophie mi nije nikak sjela.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 10:12   #6
Quote:
Maiya kaže: Pogledaj post
Ali za sve Peep Show sezone mi je stvarno trebalo minimalno vremena. Serija je briljantna iako mi se nisu sviđali neki zapleti koji su se dogodili u zadnjoj sezoni ali ono ok.
Slažem se, kao i s naputkom da se serija mora gledat. Stvarno mi se ne sviđa bit ogroman klišej, ali pomogla mi je da shvatim neke stvari i da se pomirim s činjenicom koliko smo Mark i ja slični
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 16:24   #7
Ne mogu vjerovati da nitko nije spomenuo Super Hansa!

Uglavnom, upravo sam pri kraju šeste sezone i oduševljen sam. U tom žanru "komedije neugodnosti" još su mi samo Curb i Extras bolji, tj. neugodniji.
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 23:24   #8
Quote:
Maiya kaže: Pogledaj post

Sve te stvari i njihov način razmišljanja je teško objasnit ovak. Serija se mora gledat. Svi su izvrsni..Jez, Mark, Super Hans i skoro svi sporedni likovi. Sophie mi nije nikak sjela.
evo da ti priredim malu socijalnu neugodnost, prijatelju!
__________________
thirty - ought six
13 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 09:23   #9
Cheers, mate!
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:21   #10
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da nitko nije spomenuo Super Hansa!

Uglavnom, upravo sam pri kraju šeste sezone i oduševljen sam. U tom žanru "komedije neugodnosti" još su mi samo Curb i Extras bolji, tj. neugodniji.
meni je Office na prvom mjestu, Extras nisam gledao, a Peep Show sam maloprije skinuo i pogledao 3 epizode, predobra serija zasad
Han Solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 08:41   #11
Ok, vrijeme je da i ja podijelim svojih najdražih nekoliko situacija iz serije Tko nije sve pogledao neka ne čita!

Prva!
Kad Mark izgubi Sophie uslijed (ako se ne varam) toga što je ona skužila da joj čita mailove, pa joj se opet pokuša približiti tako što bude frend s Jeffom, što ga dovede do ljudskog dna dna, a to je da ga Jeff pošalje da kupi kondome njemu i Sophie I onda ta scena kad bira kondome, pa razmišlja da li uzeti Performu tako da Jeffu bude neugodnije, ali odustane od toga jer bi tako Jeff dulje izdržao, pa se na kraju odluči za Select jer that'll make him look funny i zaključi da se osvetio! Na najmanji mogući način

Drugu i ostale mi se sad ne da, možda drugi put

I dajte neka netko spomene Dobby. Kako je Mark jednom rekao:

Nice geeky Dobby
tcog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:17   #12
Jedino što mi se nikako ne sviđa je promjena glazbe sa špice poslije prve sezone. Ono je bilo predobro, neobično, kao i cijela serija uostalom. Ova druga stvar mi je previše američanska i populistička. Bzv.
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 01:50   #13
Meni obje valjaju, prva ima neku mirniju neobičnost, dok druga daje naslutiti kaos kakav se u narednim sezonama i događa
tcog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 14:49   #14
Joj, pogledao sam i 6. sezonu.

Ova serija nema namjeru izgubiti na kvaliteti, neke od scena u ovoj, za sada posljednjoj, sezoni su nezaboravne, ponajviše ljubavna veza između Jeza i one zbunjene lezbijke...

Kad će sedma sezona?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 00:36   #15
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post

Kad će sedma sezona?
Nažalost, izgleda nikad..Možda i bolje tako.
Ricky Gervais je rekao da je ovo najbolje što se pojavilo na Britanskoj TV poslje Father Teda., i moram se se složit, naravno uz the office. Jednostavno sumanuto, neugodno, ludo , neočekivano i genijalno.
benisio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 08:49   #16
Ai caramba, čovječe, nemoj me tako plašiti. Pitanje je bilo u stilu, kao - dajte još, hoću još.

Narafski da ćemo gledati sedmu sezonu, nove epizode počinju od 26. 11. ove godine. Bar tako kaže Wikipedia.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:15   #17
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Ai caramba, čovječe, nemoj me tako plašiti. Pitanje je bilo u stilu, kao - dajte još, hoću još.

Narafski da ćemo gledati sedmu sezonu, nove epizode počinju od 26. 11. ove godine. Bar tako kaže Wikipedia.
Ja sam stvarno prije ljeta pročitao da je 6 zadnja sezona i da neće snimat više ali sad vidim da si pravu stvarno piše 26.11 To je novost.
benisio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:49   #18
Jel itko počeo gledat novu sezonu? Vidim da serija tu nema previše fanova, bar se tako čini, a genijalna je.

Skinula sam prvu epizodu sedme sezone. Jedva čekam pogledat.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 20:25   #19
ja bas planiram ovih dana poceti s gledanjem

procitala sam hrpu pohvala pa me bas zaintrigiralo
vidim da ima puno sezona :klap:

osim toga, naisla sam na same pohvale za The Thick of It
__________________
“There is only one god, and his name is Death. And there is only one thing we can say to Death: ‘Not today.’”
NorthGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:11   #20
Pogledala S07E01. Još jednom sam se podsjetila kako mi Sophie ide na živce, kako je Mark sebičan, kako Jez nema srama i kako su i Mark i Jez bizarni i nesposobni na različite načine. Oh Peepshow <3
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.