Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2012., 23:55   #801
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Evo mojih predviđanja:

- vlada će prodati HPB i CO stranim vlasnicima a to neće puno utjecati na naš državni deficit (koji ni do sad nije bio toliko strašan i relativno je manji od mnogih "uzornih" zemalja)
- međunarodne agencije nam spuštaju kreditni rejting
- krediti postaju neizdrživo skupi
- na području osiguranje neće biti većih promjena, u bankarskom sektoru hoće
- vlada neće uvesti porez na nekorištenu privatnu imovinu pod izgovorom da ne želi opterećivati stanovništvo
- EU nam nudi novac iz fondova pod svojim uvjetima (nadzor nad natječajima i provođenjem projekata - čitaj: biraju se strani izvoditelji, isporučitelji opreme,... - s tom pomoću više novca izađe iz Hrvatske nego što uđe)
- 2016.g. Agrokor i sva njegova poduzeća. kad im većina kredita dolazi na naplatu, prelaze u vlasništvo EBRD-a koji ga preprodaje
- propada nam poljoprivreda, propada nam industrija, turizam i trgovina se drže iznad vode a mi smo ponosni što smo bastion poduzetničkih sloboda

Ukratko, mislim da će vlada napravit sve suprotno onome što bi bilo najpametnije napraviti.
Nista cudno pa to je ipak hrvatska vlada, lopovi ili nesposobni ili oboje. Biti ce zanimljivo kada se ovo ostvari, onda ce ekipa koja religiozno obozava liberalni kapitalizam cmizdrit nismo mogli znati oni (neki oni, nikako ne mi) su tome krivi.

Ne ide mi u glavu zasto bi neka organizacija, bilo koja, prodavala profitabilno poduzece. Kakve veze ima sto je ta organizacija drzava? Kojom logikom bi za drzavu ili narod iste bilo dobro prodati nesto profitabilno?

Jedno od genijalnijih objasnjenja je u stilu "zasto onda ne kupite svaki po 5 dionica pa ce poduzece biti vase". Ili se covjek pravi glup ili smatra sve druge budalama jer zna da to u stvarnom svijetu vrlo rijetko prolazi. Osim toga ovo NIJE objasnjenj zasto treba prodati.

Drugo je: "jel ti vjerujes politicarima da to vode", rijesavanje nepovjerenja u vlast i korupcije u vlasti je nesto sto se mora rijesavati bez obzira da drzavna poduzeca. Tu isto postoji jedna cudna i naopaka logika: Ne vjerujem ljudima koji b to trebali raditi u interesu drzave i naroda pa onda najbolje da to prodamo nekome za koga znamo da ce raditi samo u svom interesu.

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Krasno, nosimo znak talijanskog Unicredita a pod vlasništvom smo švaba. Mene još više fascinira to što je našim lajbekima ekonomistima to normalno.
Ma ovo je formalnost i sitnica kakve stvari kod njih prolaze. Sav svijet koji zna osnove matematike vristi na stvari koje rade ali oni su i dalje "strucnjaci".
__________________
"The trade of the petty usurer is hated with most reason: it makes a profit from currency itself, instead of making it from the process which currency was meant to serve. Their common characteristic is obviously their sordid avarice." -- Aristotle
blj58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 12:05   #802
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ne sponzorira našu ligu. Podatke je teško naći na internetu o tome pa sam ih našao ovdje. Isto nam se može dogoditi i s drugim bankama jer gotovo sve su nam u vlasništvu nekakvih korporacija-leasinga.
Nisam te pital otkud ti da Unicredit sponzorira Ligu Prvaka, nego otkud ti da ZBOG TOGA Zaba ne sponzorira naš nogomet?

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Pa recimo da ne bi više bila ovisna o interesima druge banke. Financirala bi mnoge projekte samostalno bez uplitanja Unicredita i njima sličnih. O njoj bi odlučivao jedino dioničar. Dobila bi na važnosti koliko i Unicredit.

ALi što ja vama tu govorim o tome kad vi jednostavno ne uočavate razlike? Ne znam što bi bilo loše u tome da dvije različite banke jedna od druge budu odvojene a da imaju istog dioničara, da ne ovise jedna od drugoj.
Daj jedan PRIMJER u kojem se vidi razlika između Zabe u vlasništvu osobe XY i Zabe u vlasništvu Unicredita koji je u vlasništvu osobe XY. Znači, jednu konkretnu odluku, stvarnu ili imaginarnu, koja je različita za ta dva slučaja.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 19:03   #803
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Nisam te pital otkud ti da Unicredit sponzorira Ligu Prvaka, nego otkud ti da ZBOG TOGA Zaba ne sponzorira naš nogomet?
Pa Zaba je dio Unicredita. Zato ga i ne sponzorira. Informacije sam dobio iz novina, interneta i televizije. Dao sam ti i link gdje se potvrđuje ovo o čemu govorim. O Bože kojih li pitanja.

Quote:
Daj jedan PRIMJER u kojem se vidi razlika između Zabe u vlasništvu osobe XY i Zabe u vlasništvu Unicredita koji je u vlasništvu osobe XY. Znači, jednu konkretnu odluku, stvarnu ili imaginarnu, koja je različita za ta dva slučaja.
Evo recimo: Imaš dvije banke kojima upravlja isti dioničar. Te banke djeluju odvojeno, dakle jedna banka ne ovisi o interesima druge banke. Jedna sponzorira HNL, druga sponzorira Ligu prvaka. Jedna je uključena u financiranje mnogih domaćih projekata, druga je uključena u financiranje mnogih inozemnih i jedna na drugu uopće nemaju utjecaja. Svaka djeluje za sebe. To je primjer za banke u vlasništvu istih dioničara.

Drugi primjer: banke u vlasništvu drugih banaka-ovisnost o interesima banke majke. Ako se banka majka odluči financirati neki inozemni projekt, u to mora biti uključena i banka kćer (pr. Unicredit financira Ligu prvaka pa mora i naša banka), ali zato banka kćer ne smije financirati domaće projekte, jer to se ne kosi s interesima banke majke koja financira one inozemne. S jedne strane imaš banku u privatnom vlasništvu što je dobro dok s druge strane imaš banku koja ne smije ništa osim guliti građane što je loše.

Ja ne znam šta tebi tu nije jasno? Ili me trolaš bezveze. Postavljaš pitanje na koje si već dobio odgovor.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 10:34   #804
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Pa Zaba je dio Unicredita. Zato ga i ne sponzorira. Informacije sam dobio iz novina, interneta i televizije. Dao sam ti i link gdje se potvrđuje ovo o čemu govorim. O Bože kojih li pitanja.
Da ti još jače podebljam? Otkud ti informacija da Zaba ne sponzorira hrvatski nogomet ZBOG TOGA jer Unicredit sponzorira Ligu Prvaka. Može link na izjavu nekog od nogometnih funkcionera, zaposlenika Zabe ili slično. Dapače, iz linka koji si priložil je jasno da Zaba nije sponzorirala naš nogomet ni prije nego je Unicredit počel sponzorirati Ligu Prvaka.

Vrbanović: "Stotinu puta pokušali smo osvojiti simpatije Zagrebačke banke, koja je puna k’o brod, ali nikada nisu pokazali ni najmanji interes za nogomet"

Nikada znači da Zaba nije sponzorirala Dinamo ni 2011., ni 2010., ni 2009... A Unicredit nijedne od tih godina nije bil sponzor Lige Prvaka. Ne samo da u svojem zaključku nisi dokazal kauzaciju, nego čak nema ni korelacije.



Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
-snip-
I dalje nisi napisal konkretan primjer. To izgleda ovak:

Zaba u vlasništvu XY, kao i Unicredit:
Pero Perić hoće izgraditi postrojenje za proizvodnju namještaja.
Zaba mu da kredit, jer ima relativno dobar projekt koji bude vratil uloženo.
XY stopira kredit, jer mu je (iz nekog razloga) u interesu da se namještaj proizvodi u Italiji.

Zaba u vlasništvu Unicredita:
Pero Perić hoće izgraditi postrojenje za proizvodnju namještaja.
Zaba mu ne da kredit iako ima relativno dobar projekt koji bude vratil uloženo, jer je Unicreditu (iz nekog razloga) u interesu da se namještaj proizvodi u Italiji.

Koja je razlika?
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 08:52   #805
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post

...

Zaba u vlasništvu XY, kao i Unicredit:
Pero Perić hoće izgraditi postrojenje za proizvodnju namještaja.
Zaba mu da kredit, jer ima relativno dobar projekt koji bude vratil uloženo.
XY stopira kredit, jer mu je (iz nekog razloga) u interesu da se namještaj proizvodi u Italiji.

Zaba u vlasništvu Unicredita:
Pero Perić hoće izgraditi postrojenje za proizvodnju namještaja.
Zaba mu ne da kredit iako ima relativno dobar projekt koji bude vratil uloženo, jer je Unicreditu (iz nekog razloga) u interesu da se namještaj proizvodi u Italiji.

Koja je razlika?
Nema razlike. Neka se Pero Perić obrati HPB-u. Vlasnicima te banke odgovara da se namještaj proizvodi u Hrvatskoj i njeni menađeri će procijeniti isplativost projekta i dati kredit.

Nisam ekonomske struke pa možda griješim, ali HBOR je po meni beskorisna banka. Ona nema svoj izvor novca nego daje najpovoljnije kredite preko drugih banaka a subvencionirani dio kredita (razliku kamate) izvlači iz državnog proračuna.

Zadnje uređivanje Sinji strijač : 29.02.2012. at 08:59.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 21:02   #806
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Da ti još jače podebljam? Otkud ti informacija da Zaba ne sponzorira hrvatski nogomet ZBOG TOGA jer Unicredit sponzorira Ligu Prvaka. Može link na izjavu nekog od nogometnih funkcionera, zaposlenika Zabe ili slično. Dapače, iz linka koji si priložil je jasno da Zaba nije sponzorirala naš nogomet ni prije nego je Unicredit počel sponzorirati Ligu Prvaka.
Vrbanović: "Stotinu puta pokušali smo osvojiti simpatije Zagrebačke banke, koja je puna k’o brod, ali nikada nisu pokazali ni najmanji interes za nogomet"
Nikada znači da Zaba nije sponzorirala Dinamo ni 2011., ni 2010., ni 2009... A Unicredit nijedne od tih godina nije bil sponzor Lige Prvaka. Ne samo da u svojem zaključku nisi dokazal kauzaciju, nego čak nema ni korelacije.
Zagrebačka banka je sponzorirala i još sponzorira neke pojedinačne klubove poput Dinama i Šibenika ali to su mizerni iznosi. Unicredit je sponzor Lige prvaka od 2009. godine. Pratim nogomet pa znam što govorim. Normalno da Zagrebačka banka nikada nije pokazala interes za sponzoriranje cijelog HNL-a. U stranom je vlasništvu još od početka desetljeća. Ne mogu ti dati nikakve konkretnije podatke o tome, jer su ili izbrisani ili zametnuti među stotine tisuća rezultata. Ali dao sam ti link iz Jutarnjeg. Dao bih ti još, ali trenutno više od ovoga ne mogu.
Quote:
I dalje nisi napisal konkretan primjer. To izgleda ovak:
Zaba u vlasništvu XY, kao i Unicredit:
Pero Perić hoće izgraditi postrojenje za proizvodnju namještaja.
Zaba mu da kredit, jer ima relativno dobar projekt koji bude vratil uloženo.
XY stopira kredit, jer mu je (iz nekog razloga) u interesu da se namještaj proizvodi u Italiji.
Kad bi to dioničar napravio bio bi idiot. Radio bi onda i protiv samoga sebe i svoga profita. Tako nešto mogao bi jedino napraviti ako izgradi Zagrebačku banku u Italiji. A čemu to kad bi mogao s obje strane dobro zaraditi? Razlika bi mogla biti jedino u kamatama. U Italiji bi proizvođač možda dobio kredit po povoljnijoj kamati nego ovdje, a zašto je to tako, najbolje znaju HNB i političari. Međutim, nije poanta u kreditiranju koliko u sponzoriranju nečega i tu su naše banke u podređenom položaju.
Quote:
Zaba u vlasništvu Unicredita:
Pero Perić hoće izgraditi postrojenje za proizvodnju namještaja.
Zaba mu ne da kredit iako ima relativno dobar projekt koji bude vratil uloženo, jer je Unicreditu (iz nekog razloga) u interesu da se namještaj proizvodi u Italiji.
Koja je razlika?
Za kreditiranje u oba slučaja nema velike razlike mada ovo s Unicreditom ti ima više smisla nego ovo s dioničarem ali nije toliko do banke koliko do HNB-a i države. Problem je u sponzoriranju nečega i tu se našoj državi nanosi velika šteta.

Engleska Barclays banka koja je u privatnom vlasništvu sponzorira englesku nogometnu ligu.

U Njemačkoj, mnoge banke uključene su u sponzoriranje mnogih sportova i klubova.

U Italiji, banke su čak vlasnici nekih nogometnih klubova.

Čak i Austrijanci, koji su u mnogočemu što se tiče sporta slabiji od nas, imaju privatne banke koje sponzoriraju i lige i klubove. Čuo si valjda za Erste ligu.

Samo u Hrvatskoj banke ne smiju ništa veliko sponzorirati, ali smiju grabiti pare od građana i smiju sponzorirati ono što žele njihove banke majke a nevezano je za našu državu. Sponzoriranje kulture i filmova je oprosti mi na izrazu sranje. Ove bitnije stvari ni jedna ne želi sponzorirati. Znamo i zašto.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 10:32   #807
Ajmo dignut temu iz pepela

aktualno ovih dana
Slavko Linić najavljuje i dalje putem medija brzu privatizaciju Croatia osiguranja d.d., te raspisivanje

natječaja za savjetnika za privatizaciju na idućoj sjednici Vlade RH zajedno sa predsjednikom Hrvatske udruge sindikata g. Ozrenom Matijaševićem.

Sindikat CO trazi mogućnosti dokapitalizacije CROATIA osiguranja d.d. kupnjom dionica od strane radnika.

Vec 2 puta je poslan prijedlog Milanovicu koji je to proslijedio Cacicu i Linicu medjutim od njih nikakvi odgovori.
da li je to ignoriranje,sto li je to
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 10:35   #808
http://www.vecernji.hr/vijesti/sindi...-clanak-422562

http://www.business.hr/dogadjaji/rad...una-po-dionici
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:46   #809
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
Ajmo dignut temu iz pepela

aktualno ovih dana
Slavko Linić najavljuje i dalje putem medija brzu privatizaciju Croatia osiguranja d.d., te raspisivanje

natječaja za savjetnika za privatizaciju na idućoj sjednici Vlade RH zajedno sa predsjednikom Hrvatske udruge sindikata g. Ozrenom Matijaševićem.

Sindikat CO trazi mogućnosti dokapitalizacije CROATIA osiguranja d.d. kupnjom dionica od strane radnika.

Vec 2 puta je poslan prijedlog Milanovicu koji je to proslijedio Cacicu i Linicu medjutim od njih nikakvi odgovori.
da li je to ignoriranje,sto li je to
Ne znam sad...ta osiguravajuća kuća po meni posluje jako dobro. Šteta bi bilo prodati ju bilo kome pa ako je nesposoban da upropasti sve dobro što je do sada napravljeno. Treba paziti kome ju prodajemo. Ne bi bilo loše radnike učiniti vlasnicima te tvrtke ili birati stvarno pouzdanoga privatnika jer u suprotnom opet ćemo udarati glavom o zid ako dođe do ne daj Bože pljačke ili gašenja.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 22:07   #810
Nimalo me ne bi začudila najava privatizacije vode i zraka, šta ostaje za prodat bubregi?
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 23:12   #811
Nek ide CO ća. To je još jedna nakaza nepotizma u hrvata... Ako sve u njoj valja, svi će ostati i još će se CO širiti. Ako ima po babi i stričevima, bit će racionalizacija. A sigurno ima sa svojih 22-23 regionalna centra, ili kako se već zovu, te pripadajućim prdonjama i fufama.
Ako je neko poduzeće profitabilno, ne znači da je time dovoljno ok, jer možda malo previše propušta biti još profitabilnije, a što je oportunitetni trošak cijelog društva.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 00:12   #812
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Nek ide CO ća. To je još jedna nakaza nepotizma u hrvata... Ako sve u njoj valja, svi će ostati i još će se CO širiti. Ako ima po babi i stričevima, bit će racionalizacija. A sigurno ima sa svojih 22-23 regionalna centra, ili kako se već zovu, te pripadajućim prdonjama i fufama.
Ako je neko poduzeće profitabilno, ne znači da je time dovoljno ok, jer možda malo previše propušta biti još profitabilnije, a što je oportunitetni trošak cijelog društva.
e narode kad vam sad poskupi obvezno osiguranje..retardiranijeg naroda vidio nisam,glavno da vi po Zagrebu radi đukela prosvjedujete..
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 00:26   #813
Kakve veze ima CO sa poskupljenjem osiguranja?
Trenutno osiguravateljski lobiji guraju prijedlog zakona o osiguranju u svoju korist i pored CO u državnom vlasništvu. Sada puno toga "ovisi" o Saboru..., dakle, o lobijima i korupciji koju isti nude, a ne o tržištu.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 15:00   #814
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
e narode kad vam sad poskupi obvezno osiguranje..retardiranijeg naroda vidio nisam,glavno da vi po Zagrebu radi đukela prosvjedujete..
Pa to osiguranje ionako posluje s profitom. Do nekakvih velikih promijena cijena ne bi trebalo doći. Model po kojemu posluje to osiguranje će vjerojatno biti zadržan. Ono što bi se moglo promijeniti je brzina poslovanja. Privatnik će vjerojatno osiguranje učiniti učinkovitijim, bržim.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 15:11   #815
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
e narode kad vam sad poskupi obvezno osiguranje..retardiranijeg naroda vidio nisam,glavno da vi po Zagrebu radi đukela prosvjedujete..
A u RH je samo CO osiguravatelj i nitko drugi...jel da?



Pogledaj si malo cijene OO,kod svih,pa i privatnika su untar par kuna razlike...

Meni su čak ove godine i prošle na auto i motor nudili neke "ekstra" bonuse od par sto kuna ako ostanem kod njih (ne CO)...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 15:47   #816
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
A u RH je samo CO osiguravatelj i nitko drugi...jel da?



Pogledaj si malo cijene OO,kod svih,pa i privatnika su untar par kuna razlike...

Meni su čak ove godine i prošle na auto i motor nudili neke "ekstra" bonuse od par sto kuna ako ostanem kod njih (ne CO)...
što ću gledati? da će držati stranu ovim lopinama pa makar prodali zadnji kamen u RH vlasništvu..

CO je najveća osiguravajuća kuća u RH( uz to još i državna)dakle ona diktira cijene i druge kuće im se moraju prilagoditi u cijeni ukoliko žele opstati na tržištu(zato je razlika osiguranja 10-tak kuna gore dole)

e sad novi vlasnik CO će željeti max profit,a to će napraviti tako da će povećati cijenu premije autoosiguranja,a druge kuće će to naravno jedva dočekati(ionako stalno kukaju da su im mali prihodi).

ti si ideološki vojnik svoje partije,a sa takvima nema smisla polemizirat, pa bi te zamolija da jednostavno ignoriraš moje postove kao i ja tvoje
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 15:51   #817
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Pa to osiguranje ionako posluje s profitom. Do nekakvih velikih promijena cijena ne bi trebalo doći. Model po kojemu posluje to osiguranje će vjerojatno biti zadržan. Ono što bi se moglo promijeniti je brzina poslovanja. Privatnik će vjerojatno osiguranje učiniti učinkovitijim, bržim.
da istina privatnik će ti raditi više problema i otezati s isplatom štete do zadnjega..
nije javna tajna da CO ne stvara probleme svojim kljentima prilikom isplata šteta(pogotovo preko kaska)..na ovo sad možete zaboraviti!

ali važno je partiju i velikog vođu Milanovića do zadnje kape krvi podupirati
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 16:08   #818
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
što ću gledati? da će držati stranu ovim lopinama pa makar prodali zadnji kamen u RH vlasništvu..

CO je najveća osiguravajuća kuća u RH( uz to još i državna)dakle ona diktira cijene i druge kuće im se moraju prilagoditi u cijeni ukoliko žele opstati na tržištu(zato je razlika osiguranja 10-tak kuna gore dole)

e sad novi vlasnik CO će željeti max profit,a to će napraviti tako da će povećati cijenu premije autoosiguranja,a druge kuće će to naravno jedva dočekati(ionako stalno kukaju da su im mali prihodi).

ti si ideološki vojnik svoje partije,a sa takvima nema smisla polemizirat, pa bi te zamolija da jednostavno ignoriraš moje postove kao i ja tvoje
Reče tip kojem je vrhunac "aargumentacije" proglupi ad hominem...

CO će kurcu diktirati kada bude u privatnim rukama,jer će,ako digne cijene,rulja masovno pohrliti drugim privatnicima,koji će to jedva dočekati...

Samo,netko kome je najveći intelektialni domet uvreda teškoda takvo što može shvatiti...

Tako da se apsolutno slažem oko izbjegavanja postova,volim raspravljati s ljudima koji se služe i shvaćaju barem elementarnu logiku,ako ništa više...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 16:13   #819
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
da istina privatnik će ti raditi više problema i otezati s isplatom štete do zadnjega..
nije javna tajna da CO ne stvara probleme svojim kljentima prilikom isplata šteta(pogotovo preko kaska)..na ovo sad možete zaboraviti!

ali važno je partiju i velikog vođu Milanovića do zadnje kape krvi podupirati
Yep, javna tajna je jer ti tako kažeš...

A ja sam imao najgore iskustvo baš s CO,čak sam i s onim prnjavim Eurohercom prošao bolje...

Dodajmo još nešto što nije javna tajna...

Tržišnio udio CO iz godine u godinu sve više i više pada...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 16:16   #820
Nije loše - dobit HPB-a skočila 5 posto
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.