Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2008., 02:41   #121
Osluškujem organizam

Aktuelno: zdravstveni bilten poznatih - Milica Zarić

Milica Zarić

Piše: Biljana Soldatović

Milica Zarić je, u poslednjih godinu dana, jedna veoma zaposlena glumica. Što joj, iako možda ne može da stigne sve što bi volela, ipak prija. Nedavno je u matičnom, Beogradskom dramskom pozorištu, imala premijeru Plinske svetlosti. Možda se sećate filmskog klasika sa Ingrid Bergman i Šarlom Boajeom. U našoj verziji glavne uloge, gospodina i gospođe Meningem, poverene su Milanu Čučiloviću i našoj sagovornici.
- Ovakvu ulogu u pozorištu nisam ni mogla ni htela da odbijem, to je i izazov i lepota za svakog glumca - kaže Milica koja je mislila da će ove sezone igrati stare predstave i snimati nove epizode serije Ljubav i mržnja koja se emituje na TV Pink.

- Snimanje serije je užasno naporan posao. Od kraja prošle pozorišne sezone nikako nisam imala pauzu, sve vreme snimamo.
A prošlog leta, 25 noći nije spavala snimajući film Zajedno, kamernu priču o bračnom trouglu koju, kao scenarista i režiser, potpisuje Mladen Matičević. Milica se nalazi u trouglu između supruga, koga igra Aleksandar Srećković Kubura i ljubavnika u tumačenju Branimira Popovića.
- Mladen je napisao izvanredan scenario. Ne znam kad će premijera, poznato je da je teško danas snimiti film u Srbiji. Ono što je dobro u toj produkcijskoj priči je da je RTS medijski sponzor i pokrovitelj filma. Tačno je da smo snimali tokom 25 noći, ali to je nešto čemu se čovek posveti, što vas istroši isto koliko vas i napuni, ispuni, oplemeni. Nikad mi nije žao tih neprospavanih noći.

Milica bi, inače, sebe pre opisala kao noćnu pticu, iako kaže da je poslednjih dvadesetak dana, verovatno zbog umora, ranije odlazila na spavanje.
- Glumački posao je takav, dok odigrate predstavu, dok se posle predstave "spustite", treba vremena. Ja sam najbudnija od 8 do 10, pola 11 uveče, to je moje "top vreme". Pozorišni glumci tako funkcionišu. A opet, kad se snima, proradi vam adrenalin, pa sam poprilično budna i prisutna, navikla sam da budem "budna kad je potrebno".
A kad god da joj počinju prve jutarnje obaveze, Milica voli da ustane sat i po ranije, da polako uđe u dan.

- Imam nizak pritisak, tako da mi stvarno treba vremena da se probudim. Ne mogu da se probudim, obučem i izletim iz kuće. Ne funkcionišem tako. Jutro mi je jedini deo dana kada sam sama sa sobom. To je vreme kada se "pribiram". Ujutro prvo popijem čašu vode, to je kažu dobro za metabolizam. Posle toga napravim nes kafu (pola mleko, pola voda, sa šećerom). Priznajem, pušač sam, ali umereni (ne pušim više od 10 cigareta dnevno), to mi je najveći porok što se tiče nezdravih navika.

Tokom studiranja u Novom Sadu (klasa prof. Radeta Markovića) i nakon povratka u rodni grad, Milica se selila između 11 i 13 puta. Trenutno je na Konjarniku, za koji je lokalpatriotski vezana, a planira da uskoro okonča svoje selidbe i konačno reši stambeno pitanje.
Konjarnik je, inače, mesto na kome je provela predivno detinjstvo u igri sa bratom (Ivan Zarić, takođe glumac) i drugarima.

- I danas imam tamo dobre komšije i divnu ekipu iz kraja sa kojom se super slažem. Konjarnik ima zanimljivu strukturu stanovništva, od radnika do visokih intelektualca. Kad sam bila mala, to je bilo novo naselje, između zgrada su bili božanstveni parkovi, tako da smo se mi po ceo dan igrali napolju.Šalim se sa društvom iz centra da sam odrasla na selu. Išli smo napolje kad god smo hteli, i brat i ja, niko nije morao da nas vodi, da pazi na nas. Bilo nas je 30-40 dece u zgradi, što starijih, što mlađih, svi smo išli jedni kod drugih na rođendane, svakodnevno smo se posećivali, viđali. Ali, grad se u međuvremenu mnogo promenio. Meni je bilo nezamislivo da me tata i mama (glumac Dragan Zarić i arhitekta Mirjana) vode u školu. Odveli su me prvog dana i - to je bilo to, dalje sam išla sama, sa društvom. Sada decu odvode i dovode, roditelji se plaše, drugo je vreme, drugi su ljudi.

Doduše i Milicu je mama vodila u baletsku školu "Lujo Davičo" koja se nalazi na Dorćolu, a koju je pohađala godinu i po dana. Kasnije je išla na moderan i džez balet. A stiže li danas da se bavi baletom ili nekim vidom rekreacije?
- Nažalost, poslednjih godinu dana ne idem na vežbe, jednostavno ne stižem, iako osećam da mi telo to traži. A baš sam išla na razna mesta, kod Bise u Dadov, kod dr Filguda... Meni ne odgovara aerobik, više mi odgovaraju istezanje i vežbe snage.

Iako priznaje da nema naviku da šeta po Adi Ciganliji, Košutnjaku ili Topčideru, a i da se, čim spoji nekoliko slobodnih dana, trudi da otputuje iz grada, Milica kaže da zato voli da šeta pored mora, po peščanim plažama na Adi Bojani, koja je za nju - magično mesto.
- Priroda je tu netaknuta, svi koji dolaze su opušteni. Meni Ada Bojana pruža osećaj potpune slobode i divljine. Odmor je aktivan, postoje prilike za bavljenje brojnim sportovima, ali ništa nije fensi i uglađeno. Ne volim tu vrstu "urbanizovanog" letovanja. Na Adi Bojani možete da pojedete ribu koja je tog dana izvađena iz mora. A tu radi i najbolji maser na svetu, moj drug Srđan Kuzman. On i supruga su fizioterapeuti. Inače, obožavam masaže, to je jedna od stvari koje baš volim i koje mi prijaju.

Kad je o hrani reč, Milica priznaje da jede sve, ali umereno.
- Ne jedem mesne prerađevine. Takođe, primetila sam da sve manje jedem meso, ne zato što nešto pazim, nego što mi sve manje prija. Zato volim sve vrste sireva, od mladog sa pijace, do francuskih i onih težih. Trudim se da uvek jedem povrće. Volim salate. Al?!?!, volim i kolače. Obožavam kokice. I svakog dana pojedem supu ili čorbu. Ono što je najgore, to je što jedem posle predstave, jednostavno, ne mogu da jedem pre predstave. Posle predstave sam obično najgladnija.

Za sebe, Milica kaže da je "blagi hipohondar" i da dosta osluškuje svoj organizam.
- Mislim da živimo u doba u kome ljudi ne obraćaju pažnju na to da li im nešto fali ili ne, ne osluškuju svoj organizam, valjda zato što nemaju vremena, tako da se lekaru obično obrate kad je već uveliko prošlo 12.

A kako se bori protiv stresa koji je nerazdvojni pratilac savremenog načina života?
- Borim se razmišljanjem. Kada mogu da predvidim neku stresnu situaciju, pripremim se za nju. Naravno, nemoguće je pripremiti se za sve stresne situacije. Razmišljam o svakom danu. I o životu, pa se trudim da ga ispunim, što više mogu, stvarima koje mi prijaju i koje me oplemenjuju. To su gluma, druženje sa porodicom i prijateljima (trudim se da što više vremena provodim sa njima), putovanja?!?!
Jedna od najzanimljivijih destinacija koje je posetila je - Korzika.
- To je ostrvo sa crvenom zemljom, dosta je divlje, ali i uređeno. Imaju predivno primorje koje je, u neku ruku, netaknuto, kao i jedan od najupečatljivih podvodnih svetova koji mogu da vide čak i oni koji ne znaju da rone. Tu su i divni stari gradovi, prelepe vile. Na Korzici sam probala prerađevine od divlje svinje, na prirodan način napravljene, bez ikakve hemije, kao i med od kestena. To su dva zaštitna znaka ovog ostrva.


Predstava Plinska svetlost, iako davno napisana, bavi se, između ostalog, i danas aktuelnom temom, psihičikim zlostavljanjem žene u braku.
- Termin "plinska svetlost" - objašnjava Milica - se koristi u psihologiji da opiše situaciju u kojoj neko nekog izluđuje ili pokušava da ga napravi ludim.
A šta ili ko izluđuje Milicu Zarić?
- Niko konkretno. Izluđuju me primitivizam, osobe koje ne razmišljaju, lenjost...


Pakovanje za kosu
- To je recept koji mi je dala baka moje najbolje drugarice. Pomešajte kašiku maslinovog ulja, kašiku orahovog ulja (može a ne mora), domaću rakiju, najbolje onu sa travama, u količini čepa od rakije (to otvara krvne sudove), kašičicu meda, 2 žumanca. Ta smesa se nanese na glavu. Trebalo bi je držati preko noći, odnosno prespavati s tim pakovanjem na glavi, ali ja nikad nisam uspela da izdržim toliko.


Miličini musli
U poslednje vreme, priznaje Milica, ne stiže da kuva (ne računam pečenje mesa, kuvanje zamrznutog povrća, ili testenine, kaže), mada smatra da je kuvanje, kada imate vremena, pravo uživanje.
- Ali, zato mogu da dam čitaocima recept za odličan musli. Volim da napravim kombinaciju različitih vrsti muslija koji mogu da se kupe u bio šopu, u to volim da dodam ispasiranu bananu, sve moguće koštunjavo voće, pa onda kokos, semenke od bundeve i suncokreta, sušene brusnice koje kupujem na Kalenić pijaci. Onda dodam jedan voćni jogurt, ali crveni (npr. od šumskog voća) i pustim da odstoji desetak minuta. To je i zdravo i ukusno, prava energetska bomba koja me "drži" do večeri.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 02:42   #122
OD LJUBAVI DO MRŽNJE

Adrijana Videnović i Branko Đurić, glavni glumci u seriji „Ljubav i mržnja", odlučili da se posle 17 godina braka razvedu


Poznati glumački par Adrijana Videnović (43) i Branko Đurić (59), glavni likovi u aktuelnoj Pinkovoj sapunici „Ljubav i mržnja", koja se od ponedeljka ponovo emituje na malim ekranima, odlučio je da se posle 17 godina braka razvede. Kako Press saznaje, Adrijana i Branko, koji i u seriji glume bogati bračni par Lazarević, definitivno su se rastali krajem prošle nedelje kada je Adrijana napustila zajednički dom u centru Beograda.

- Njihova ljubav je bila velika, međutim, razlika u godinama je doprinela da se ljubav ugasi i svako krene svojim putem - navodi sagovornik Pressa blizak glumačkom paru, i dodaje:

- Posle brojnih prepirki, svađanja i mirenja, Adrijana je definitivno krajem prošle nedelje napustila zajednički dom u Beogradu i preselila se u drugi stan sa 15-godišnjim sinom Lukom. Branko je stalno zove, ali je ona čvrsto rešila da stavi tačku na njihov brak i nastavi dalje sama. Naravno, dešavanja u njihovom privatnom životu neće uticati na njihov zajednički rad u seriji - zaključio je sagovornik Pressa, dodavši da će u toku ovog meseca Adrijana podići zahtev za brakorazvodnu parnicu.

Branko Đurić iz prvog braka ima dve ćerke, Anu i Ivanu, dok je Adrijani ovo bio prvi brak.

N. Pajić


Odabrane finalistkinje na konkursu za ulogu u seriji „Ljubav i mržnja“

„Alo!“ glumice!

Šansu da ostvare životni san i zaigraju u jednoj od najgledanijih serija u Srbiji „Ljubav i mržnja“ imaće jedna od pet sledećih devojaka: Sonja Martić, Violeta Čučkić, Danijela Stojanović, Ana Todorović i Tamara Milosavljević.


One su nakon dugog sistema eliminacija uspele da postanu finalistkinje konkursa koji je redakcija lista „Alo!“ pokrenula u saradnji sa TV „Pink“ i urednikom serijskog programa ružičastih Slobodanom Šuljagićem.
Koliko je interesovanje naš konkurs izazvao govore stotine pristiglih pisama i imejlova sa prijavama. To je bila i najbolja potvrda čitanosti našeg lista, ali i popularnosti serijala, koji je za kratko vreme uspeo da osvoji srca publike.
Pošto u finalnom izboru na audiciju može ići samo pet čitateljki, izbor je morao biti napravljen. U sistemu eliminacija žiri se rukovodio kako izgledom tako i količinom želje kandidatkinja da zaigraju u jednoj od epizoda. Svaka od ovih pet devojaka imaće priliku da pokaže svoje umeće na audiciji, nakon koje će samo jedna od njih u svoju biografiju moći da upiše ulogu u sapunici „Ljubav i mržnja“.


Slobodan Stefanović, ginekolog u Ljubavi i mržnji

Tumač lika ginekologa u Pinkovoj telenoveli "Ljubav i mržnja" Slobodan Stefanović kaže da se pripremao za tu ulogu proučavajući medicinske priručnike.

"Studirao sam medicinske priručnike i enciklopedije ne bih li se upoznao sa svim detaljima rada jednog ginekologa i sa svim instrumentima koje on koristi pri jednom klasičnom pregledu. I onda sam shvatio kako žene zaista moraju mnogo da trpe", rekao je Stefanović agenciji Beta.

On je objasnio da to nije bilo neophodno za sam lik Gorana Gajića koji tumači, ali da voli "malo studioznije da se pripremi za ulogu".

"To se neće vidjeti toliko u seriji da ja sad poznajem koji je koji instrument, ali prosto meni, zarad mog ličnog doživljaja cijelog lika i cijele te situacije, meni je jako bitno da znam šta imam u ordinaciji i šta jedan ginekolog koristi", rekao je.

Stefanović je naveo da je u toku snimanje nastavka te serije, i da je u planu završetak novih 40 epizoda, čije bi prikazivanje trebalo uskoro da krene na Pink televiziji. Za svoj lik najavljuje i neke novosti.

"Koliko vidim, Vida Basara je dopisala neke prilično zanimljive scene sa nekim drugim ženskim likovima tako da pretpostavljam da više neću biti zaljubljen u Olju Lazarević, već sam se usredsrijedio na neku drugu ženu", otkriva Stefanović.

On je naveo i da smatra da pojavljivanje u telenoveli može da pomogne karijeri mladog glumca.

"Mislim da postoje serije u kojima se ne bih pojavio, koje su jako loše za mladog glumca kao start, ali posao ovakvog tipa može samo da ti pomogne. Nije toliko bitno da uradiš jednu dobru ulogu u karijeri, da zablistaš i da te posle nikada ljudi ne vide. Najbitniji je kontinuitet u radu", kaže glumac.

On kaže i da je neko vreme odsustvovao iz serije, zbog priprema uloge u predstavi "Kabare" u svom matičnom Pozorištu na Terazijama, u kojoj tumači lik ceremonijal majstora. Predstavu je režirao Čet Voker.

"Volio bih da glumim zahtjevne i dobre uloge, na kojima mogu da radim i koje će me definitivno učiniti zadovoljnim. Mislim da sam se dovoljno dokazao u malim ulogama i da je vrijeme za velike kolače", rekao je Stefanović.

Redakcija „Alo!“ se zahvaljuje svim čitateljkama koje su učestvovale na konkursu i želi im više sreće u nekoj od sledećih akcija koje ćemo u budućnosti pokrenuti.

G. J.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 04:52   #123
Jelenini "časovi pevanja" za Ivana Bosiljčića

Predstavnica Srbije na predstojećem Eurosongu Jelena Tomašević do sada je svoj privatni život krila "kao zmija noge", ali domaća štampa saznala je da je lepa brineta u vezi sa jednim glumcem.

Kako piše "Press", šarmantna Kragujevčanka je već mesec dana u vezi sa glumcem Ivanom Bosiljčićem, a razlog za veo tajne kojim je ova romansa obavijena su prethodne veze oboje mladih "selebritija".

Jelena (24) je nedavno raskinula sa dečkom koji živi u njenom rodnom gradu, a sa kojim je bila pet godina. Ivan (27) je dugo bio sa izvesnom Tamarom, ali su ipak odlučili da se raziđu. Usledilo je poznanstvo preko zajedničkih prijatelja, i ljubav je procvetala!

"Veoma su zaljubljeni, i svaki slobodan trenutak provode zajedno. Imaju mnogo zajedničkih prijatelja, i interesuju ih slične stvari" kaže izvor "Pressa".

Glumac koji je ostvario zapažene uloge u serijama "Stižu dolari" i "Ljubav i mržnja", takođe igra u predstavama za decu, i mjuziklima "Chorus line" i "Cigani lete u nebo" Pozorišta na Terazijama.
U intervjuima često ističe da ga, pored glume, zanima slikarstvo, ali i muzika.

"Pokušavam da živim kao vršnjaci, da mi život bude ispunjen. Umem da sviram gitaru, lepo pevam, a želeo bih da se usavršim u muzici" rekao je Ivan.

Pa, ko bi bolje mogao da mu daje "časove" pevanja, od Jelene koja je u maju na Eurosongu predstavljati Srbiju pesmom "Oro"...

(MONDO)

Tajna ljubav - Jelena Tomašević i Ivan Bosiljčić
Izvor: Press Online

Pevačica Jelena Tomašević pre mesec dana započela tajnu ljubavnu romansu s glumcem Ivanom Bosiljčićem

Pevačica Jelena Tomašević skoro mesec dana uživa u ljubavnoj vezi s glumcem Ivanom Bosiljčićem. Srpska predstavnica na "Evrosongu" svoju novu ljubav skriva od očiju javnosti a, kako saznaje Press od izvora bliskog 24-godišnjoj Kragujevčanki, njihova romansa je tajna zato što su tek nedavno oboje okončali svoje višegodišnje veze.

- Gotovo istovremeno, Jelena je stavila tačku na svoju petogodišnju ljubav zbog razdvojenosti od dečka koji živi u Kragujevcu, dok je Bosiljčić sa svojom devojkom Tamarom nekoliko puta raskidao do definitivnog prekida veze pre mesec dana - kaže izvor Pressa blizak Tomaševićevoj, i dodaje:

- Pevačica i glumac kog publika može da gleda u serijima "Stižu dolari" i "Ljubav i mržnja" veoma su zaljubljeni i svaki slobodan trenutak provode zajedno. Jelena trenutno ima mnogo obaveza oko priprema za nastup na "Evroviziji", ali sve slobodno vreme provodi sa Ivanom. Njih dvoje se poznaju skoro godinu dana, ali se ljubav rodila nedavno, kad su počeli učestalije da se viđaju i druže, pogotovo jer imaju puno zajedničkih prijatelja i istih interesovanja - zaključuje sagovornik Pressa, koji je insistirao na anonimnosti.

Jelena i Ivan u tajnoj vezi?

Naša predstavnica na ovogodišnjem takmičenju za „Evrosong“ Jelena Tomašević uspešno krije svoj ljubavni život, ali se u kuloarskim krugovima pojavila vest da je započela romansu sa mladim glumcem Ivanom Bosiljčićem.

Kako se priča, nakon raskida dugogodišnje veze Ivana i njegove koleginice sa fakulteta Tamare, Jelena i on su sve češće zajedno. Čak ljudi bliski ovom sada bivšem paru tvrde da je Ivanova i Tamarina ljubav pukla zbog Jelene, tačnije da se glumac zaljubio u pevačicu izuzetnih vokalnih sposobnosti.
- Ivana sam upoznala kada smo pre godinu i po dana učestvovali na manifestacijama posvećenim obnovi Đurđevih stupova. Od tada smo postali dobri prijatelji i družimo se redovno, ali nismo u vezi - rekla je ljubazna Jelena Tomašević.
Naši izvori tvrde da su često zajedno i da u njihovom druženju ima nešto više od prijateljstva, ali da to još neće javno da pokažu. A šta je prava istina, znaju samo Ivan i Jelena.

B. P.

Mladi glumac prvi put ostavlja otvoreno pitanje o vezi sa Tomaševićevom

Ivan: Pitajte Željka da li sam sa Jelenom!

Glumac Ivan Bosiljčić je proteklih nekoliko dana proveo u Budvi. Na radnom odmoru društvo mu je pravila nova devojka Jelena Tomašević, naša predstavnica na ovogodišnjem takmičenju za „Pesmu Evrovizije“.

- Šta kažete, viđen sam kako se šetam u Jeleninom društvu u Rafailovićima?! To je nemoguće. Nas dvoje su jedino mogli da uslikaju na mojoj predstavi u Budvi - kaže mladi glumac.
Na naše insistiranje da nam kaže da li je u vezi sa pevačicom, Bosiljčić je odgovorio da nema komentar uz dodatno obrazloženje.
- Najbolje da pitate Željka Joksimovića da li smo nas dvoje zajedno - pravda se Ivan.
Romansa između popularnog para otkrivena je nekoliko nedelja pre početka „Evrosonga“. Nakon raskida veze Ivana i njegove koleginice sa klase Tamare, mladog glumca su sve češće viđali u društvu Jelene Tomašević.
Po povratku sa romantičnog putovanja po Crnoj Gori, Ivan se uputio na snimanje serije „Ranjeni orao“ Zdravka Šotre, koju zajedničkim snagama potpisuju RTS i „Košutnjak film“.
- Igram pilota koji u poslednje tri epizode uzima Anđeliju (Sloboda Mićalović) - kaže Bosiljčić.

Zapevaće legendarni Gaga
I posle „Pesme Evrovizije“ Željko Joksimović nastavlja da radi punom parom. On se pridružio ekipi Zdravka Šotre na novom projektu „Ranjeni orao“ kao kompletan autor muzike.
- Nećemo raditi klasičan sing za seriju. Pokušaćemo da stavimo glumce u nesvakidašnje uloge. Neki će svirati razne instrumente, dok će Dragan Nikolić zapevati - otkriva Željko.

Lj. R.

Kuhinja Ivana Bosiljčića

Slatke uspomene jednog frajera

Zgodni glumac sa Zlatibora najbolji je promoter ekološke hrane, pogotovu kada prijateljima sam pripremi užičku lepinju ili kraljevsku pitu, i mada je zavisan od kolača, na pusto ostrvo bi radije poneo ljutu papričicu
Piše: Zorica Zarić

Osim opštepoznatog i priznatog talenta za glumu, Ivan Bosiljčić poseduje i jedan skriveni, zahvaljujući kome, ma šta da mu se desi, sigurno neće ostati gladan. Ovu drugu veštinu ne demonstrira baš često, i zasad jedino prijatelji znaju o čemu je reč.
- Pred kraj studija u Novom Sadu, nas pet umetnika je živelo zajedno i svako je jednom nedeljno spremao hranu. Dok su drugi pravili ono što umeju, ja sam uvek nešto izmišljao. Svi bi se prvo nećkali da probaju, a na kraju su priznavali da su moji specijaliteti najbolji - otkriva dobro čuvanu tajnu mladi glumac, koji uskoro počinje da snima film po romanu Ranjeni orao čuvene Milice Jakovljević Mir-Jam, u režiji Zdravka Šotre. Uz Slobodu Mićalović Ćetković, Ivan će igrati jednu od dve glavne uloge.
Da bi plastično opisao kako barata varjačom, dvadesetdevetogodišnji Užičanin doslovce diktira recept za kraljevsku pitu, njegov lični izum.
- Potrebna su dva gotova testa za picu i piletina, koju treba malo prokuvati, usitniti, začiniti, pa razblažiti pavlakom. Tri kašike ove smese sipati na centar testa, zatim ga poklopiti drugim, a po obodu posuti sitno iseckani kačkavalj. Krajeve malo urolati na unutra, a odozgo premazati žumancetom da pita lepo požuti. Ko voli, može da stavi i kašiku kajmaka.
Pošto je Ivanu i društvu u onim siromašnim studentskim vremenima ova pita bila gola raskoš, prozvali su je kraljevskom.
Iako Ivanova opčinjenost vanilin šećerom datira od malih nogu, još nije uspeo da napravi ni najobičniji slatkiš.
- Ni šlag ne umem da umutim, ali zato sam pravi majstor kada treba uživati u poslasticama. Jedino sam dvaput zabrljao kada je trebalo da podelim tortu s drugima. Slavio sam osamnaesti rođendan i hteo sam pošto-poto da je ja unesem u sobu gde su me čekali prijatelji. Ali, sapleo sam se na stepenicama i pao posred rođendanskog kolača. Na moju žalost, niko me nije video, a da jeste, bilo bi mi lakše jer bih od tragedije napravio dobar štos.
Naravno, kao što to obično biva u kući gde jedna dama živi s tri muškarca, situaciju je spasla Ivanova mama Ljiljana, inače vaspitačica, koja je oguglala na razne dečje nestašluke, makar đavolak imao celih osamnaest leta.
- Mama je sledećeg dana napravila veću i lepšu tortu, ali ni nju niko od drugara nije probao. U želji da im nadomestim propušteni užitak, potpuno sam zaboravio na poslasticu. Tek ujutru, kada sam otvorio frižider i kada me je iz njega pogledala

… nastavak teksta Vam je dostupan u štampanom izdanju.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 05:05   #124
ANDRIJANA VIDENOVIĆ O MAJČINSTVU

VAMP MAMA

Zgodnoj glumici koja maestralno tumači lik oštrokondže Kaće Lazarević u popularnoj seriji Ljubav i mržnja jurnjava za poslom nikada nije bila u prvom planu, posebno od kada je dobila sina Luku. Andrijana Videnović ubeđena je da je sin jedini muškarac koga će sigurno voleti do kraja života

Andrijana je ostala u drugom stanju 1992. godine, u ne tako srećnom periodu, ali, uprkos svemu, uživala je i bila srećna i spokojna tokom cele trudnoće. Nije se opterećivala kilogramima niti je brojala svaku kaloriju. Insistirala je da se porodi prirodnim putem, iako je porođaj bio bolan, ali na sve je zaboravila kada je prvi put ugledala sina Luku. Danas, Andrijana je beskrajno srećna što je majka iako se trenutno bori sa pubertetlijom Lukom, kome je ponekad stroga mama, ali i najbolji prijatelj.

Kada ste saznali da očekujete bebu, šta ste pomislili u tom trenutku?
Želela sam trudnoću, ona je bila planska. Jedino me je iznenadilo to što sam odmah ostala trudna, čim sam to i poželela. Nije mi bilo bitno da li nosim dečaka ili devojčicu, ali sada mi je veoma drago, pošto imam samo jedno dete, što je upravo sin. Kada se rodio, rekla sam, sviđalo se to bilo kom muškarcu ili ne, da je to jedini muškarac koga ću sigurno voleti do kraja života.

Kada se sada setite perioda trudnoće, kakve su vam slike u glavi?
Radila sam sve vreme trudnoće, porodila sam se 19. avgusta, a krajem juna sam odigrala poslednju predstavu u Zvezdara teatru. Sve vreme sam bila vrlo aktivna, ne zato što sam morala, već mi je trudnoća prijala i mogla sam da radim. Nisam se preterano ni ugojila, lepo sam funkcionisala, istina, to leto je bilo veoma toplo, bile su ludačke temperature, ali sam sve lepo podnela.


Kako vam je protekao porođaj?
Nisam se plašila. Ne mogu da kažem da nisam iščekivala taj čin iako se zna da je to veoma bolan događaj. I jeste bilo veoma bolno, ali sam želela u tom trenutku da se porodim prirodnim putem. Bolelo je, ali je to normalno, za taj bol je organizam svake žene potpuno spreman, to sam shvatila dok su trajale najgore muke. I istina je kada kažu da kada vidiš dete, sve se zaboravi istog sekunda.

Kako ste se osećali kada ste prvi put videli sina?
To je neopisivo, to je osećaj koji te prožme u trenutku i koji se ne da tako lako opisati. Sećam se da su ga uzeli i okupali, a kada su ga doneli, imao je veoma dugu plavu kosicu. Ona je bila prva slika koju sam zapamtila.

Gde ste se porodili i kakav ste tretman imali?
Porodila sam se na Zvezdari, imala sam divnog ginekologa Zlatka Bešlagića, koji me je vodio kroz trudnoću. To je bila 1992. godina, najnesrećnije moguće vreme, kada nije bilo ničega ni u bolnicama ni u apotekama. Bio je to strahovit period siromaštva, morala sam da donesem sve što je bilo potrebno, jer je i u bolnicama bilo loše, ali su ljudi bili u redu.

Kako ste se snašli po izlasku iz bolnice sa bebom. Da li ste sa suprugom podelili sve obaveze?
Pošto sam štreberka, odmah sam nabavila doktora Spoka, nisam se oslanjala na savete mama, baba i tetaka. I kako je on savetovao, tako smo se Branko i ja ponašali prva dva meseca dok se nismo privikli na bebu i prestali da budemo đaci i postali roditelji. Sve obaveze smo podelili od samog početka i to je bila najveća radost. Žena sama to mora da prođe, niko neće vaš savet prihvatiti. Ima onih koji umeju da stisnu srce i da budu hrabri dve-tri noći, i posle toga, ako je sa bebom sve u redu, nema više problema.


Ko je bio zadužen za izbor imena?
Branko je imao strica koga je mnogo voleo i koji se zvao Luka i želeo je da mu se sin tako zove, a ja nisam imala ništa protiv.


Koliko se život promeni kada postanete roditelj?
Sve se promeni. Shvatite šta je najvažnije, jer do tada vam je sve važno, lista prioriteta je ogromna, ali kada dobijete dete, postoji samo jedan prioritet. Od tada sve se lakše prihvata u životu i nedaće i lepe stvari. Ne daj bože da nisam majka, to bi bila velika kazna.


Šta Luku trenutno zanima?
Trenutno ga zanima da se što pre završi školska godina. Luka je u periodu kada traži svoje mesto pod suncem. Trudi da bude svoj i ne želi da liči ni na koga, što je normalno, posebno za biće u pubertetu.

Kako izlazite na kraj sa njegovim pubertetskim danima?
Kako kad, pošto svakodnevno menja raspoloženja, menjaju mu se problemi, a sada su njegovi problemi najbitniji. I njegove ljubavi i škola, da sve postigne i ima vremena za sebe. Pretpostavljam da smo sada u najtežem periodu, ona bebeća vremena su lako prošla, a ovo kada prođemo, onda mislim da nastupa uživanje.

Koji je osnovni princip kojim se rukovodite u vaspitanju?
Volela bih da iskoristi sopstvene sposobnosti do maksimuma. Da mu sutra ne bude žao što nešto nije uradio, a mogao je. Pošto je lenjost osnovna osobina svih nas, valjda sam ja ta koja mora da razbije tu urođenu lenjost. U tom smislu sam stroga, ne dam mu da bude lenj i da se ponaša bahato. Hoću da bude pristojan mladić, ali to nije baš tako lako, mladalačka priroda opire se svim stegama. Idealna varijanta je zemlja dembelija, gde se ništa ne radi, što je normalno. Roditeljska je dužnost da ne dozvoli da se zna šta su obaveze.

Luka je dete poznatih roditelja, kako vaša popularnost utiče na njega?
Nije mi se hvalio da ima privilegije. Mi nismo bili puno u javnosti sve do serije Ljubav i mržnja, tako da je to njega, kao i nas, strefilo u poslednjih godinu dana. Ali, zna on ko su mu mama i tata i zna da smo potpuno obični, normalni ljudi.

Kakvi su njegovi komentari na seriju?
Gledao je prvih dvadesetak epizoda, ali više gledaju njegove drugarice i poneki drug. Oni ga uglavnom pitaju da li mu je mama takva kao što je u seriji, na šta on odgovara: „Još je i gora", pošto voli da bude duhovit. Bilo mu je smešno što izigravam neku vamp žensku.

Danas se mnoge žene stavljaju pred izbor: uspešna karijera ili materinstvo i srećan brak. Da li je kompromis moguć?
Zavisi kojim se poslom bavite. Gluma traži celog čoveka i ja sam bila pred tim izborom kada sam se porađala. Nisam mogla da jurim karijeru, zapravo sam je na neki način prekinula kada sam se porodila. Sada mi sin vrlo dozvoljava da ganjam karijeru, ne smeta mu kada odem od kuće, naprotiv... Sada mogu da se bavim svojim poslom normalno, ali je činjenica da prvih nekoliko godina nisam umela sve to da uskladim. Kada imate dete, više vam ništa teško ne pada, osim kada ne možete da mu pružite osnovne stvari u životu. Ali, mislim da su osnovne stvari ljubav i pažnja.


Šta biste savetovali majkama?
Samo da budu srećne u trudnoći. Recept za srećnu bebu je da mama bude srećna, naravno, tate moraju da donesu ozbiljan deo te sreće. Savetujem im da ne dozvole sitnim životnim nedaćama, koje nas čine nervoznim, da ih poremete. Neka uživaju u trudnoći što je više moguće, jer je to period iščekivanja najlepše stvari. I savetujem im, da ne bude samo jedna najlepša stvar, nego jedna od...

Autor:
Milica Prelević
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 05:06   #125
Glumica Andrijana Videnović o ulozi Kaće u seriji „Ljubav i mržnja“

Srbi vole da vode ljubav i spletkare

Mnogi se Andrijane Videnović sećaju kao buntovne devojke iz „Sivog doma“, a kao zatim prelepe profesorke u filmu „Varljivo leto ‘68“. Oni koji nisu imali priliku da je gledaju u mlađim danima,


mogu da uživaju gledajući je ovih dana u seriji „Ljubav i mržnja“. Andrijana, inače profesor na Fakultetu dramskih umetnosti u Prištini, htela je da priča o svemu, osim o razvodu sa svojim suprugom u seriji, ali i u privatnom životu (Branko Đurić, op. aut).
Nakon prvih epizoda novog serijala, ispostavilo se da Kaća i nije toliko jaka i bez emocija kao što smo mislili.
- Kaća nije žena bez emocija. Niko to nije, ona čak nije ni uspešna žena, samo je udata za uspešnog čoveka. Međutim, kao i većina žena, ima nebrojeno mnogo kečeva u rukavu i samo je pitanje trenutka kada će neki od njih da proradi. Navijam za nju i nadam se da će se ponovo uspraviti i na kraju, suočena sa svojim „gresima“, doći do prosvetljenja.
Svaki glumac u lik utka i neke od svojih osobina, Andrijana je Kaći poklonila žensku ranjivost.
- Dovoljno je drska i zaštićena da može svima u lice da kaže ono što želi, a ja se igram, slabeći je sopstvenom ranjivošću.
Kadivka je jedan od retkih negativnih likova koji je naša publika prihvatila.
- Drago mi je ako je tako kao što kažete. Zasluge pripadaju scenaristima koji likove ne vode jednoznačno i „dobrima“ traže crno ispod nokta, a nas „loše“ s vremena na vreme oplemenjuju. Moguće je da sam i ja ta koja je u toj „zlici“ pronašla deo koji je gledalištu drag.
Po Andrijaninom mišljenju, Srbija ima svojih Lazarevića, čak i ako nisu bogati.
- Ima ih. Čak i ako nisu tako bogati. Srbi vole da vode ljubav, a i da spletkare.
Andrijane dugo nije bilo na malim ekranima, a onda je zablistala u svojoj povratničkoj ulozi.
- Nikada nisam čekala ulogu. Da li blistam, reći će gledaoci. Nisam se opuštala svih ovih godina i bila sam spremna za najzahtevnije zadatke.
Svoje studente savetuje za vreme studija, a kada završe...
- Studente savetujem za vreme studija. Kad završe, neka im je bog u pomoći.

Z. Dragojević

Andrijana Videnović

Televizijska imitacija života

Zgodna glumica, koja maestralno tumači lik oštrokonđe Katarine u popularnoj seriji Ljubav i mržnja, negira glasine da ima bračnu krizu sa suprugom Brankom Đurićem s kojim, osim privatno, postelju deli i na malim ekranima
Piše: Aleksandar Dačić

Kada je zaigrala profesorku marksizma Nevenu Moreno u filmu Varljivo leto '68 ni slutila nije da joj je Goran Paskaljević predvideo karijeru pedagoga glume. Od sredine devedesetih Andrijana Videnović (43), koja maestralno tumači lik Katarine u sapunici Ljubav i mržnja, predaje dikciju na Prištinskoj akademiji, koja se poslednjih godina nalazi u Zvečanu. Teško joj je kada mora da obori studenta, ali je i tu ulogu već odigrala na filmu, jer je upravo zbog nje Slavko Štimac u spomenutom Varljivom letu, iz 1984, pao na maturi. Ljubavni život joj je takođe imao dramski predgovor. Njen partner Bogdan u aktuelnoj seriji, glumac Branko Đurić (59), suprug joj je i u privatnom životu, a upoznali su se, naravno, na daskama koje život znače, radeći zajedno predstavu Miševi i ljudi u Zvezdara teatru.
- Tako je sve počelo. A kada danas Branko i ja igramo zajedno, jednostavno je lakše. Dobro se poznajemo, radimo brzo, a i zabavno je. Tekst scene koju treba da snimimo prođemo kod kuće, tako da smo na setu veoma efikasni. Postoji, naravno, i međusobna kolegijalna podrška, a šesnaestogodišnji sin Luka nam je porodični kritičar.
Andrijana priznaje da ju je prilično iznenadilo to što aktuelna serija ima širok dijapazon publike, gledaju je kako domaćice tako i školski drugovi njenog sina, lekari i studenti, a ne samo ljubitelji latino sapunica.
- Luka trenira košarku, i najčešće ima treninge u vreme emitovanja epizoda, ali ih obično pogleda nedeljom, kada se repriziraju sve, jedna za drugom. Dopada mu se što radimo u seriji. A i odgovara mu u društvu što su mu roditelji trenutno poznati, kao što, pretpostavljam, svakom mladiću njegovih godina to godi. Ne kritikuje me mnogo. Istina, ponekad mi kaže: Jao, što se praviš važna, kao da si neka ženska. Prenese nam i poneki komentar drugara koji prate seriju. Iz početka je gledao više, sada mu je verovatno već dosadilo.
Andrijanina karijera, koja je sve vreme išla uzlaznom putanjom, doživela je stagnaciju početkom devedesetih kad je odlučila da se posveti porodici i pedagogiji.


Psiholog na porodiljskom
- A šta sam mogla da radim tih godina? Imala sam status slobodnog umetnika bez stalnog angažmana. Kada se Luka rodio, rešila sam da se ozbiljno bacim na odgajanje deteta. U to vreme sam i upisalaposlediplomske studije na psihologiji, što me je uz glumu oduvek zanimalo. Učila sam u slobodno vreme dok je Luka spavao.
Ubrzo je Andrijana počela da predaje na

… nastavak teksta Vam je dostupan u štampanom izdanju.

Bojana Tušup očekuje reakciju publike na ulogu Tamare

Ljudi će pomisliti da sam gej

Mlada glumica Bojana Tušup prvu veću ulogu ostvaruje u seriji „Ljubav i mržnja“. Igra Tamaru, devojku koja pokušava da se pronađe u svetu bogatstva, prljavih igara i preljube.

Rad sa „Lazarevićima“ za Bojanu je nešto najlepše što joj se do sada desilo u karijeri.
- Na setu je fenomenalno, sa svima se odlično slažem, mada uglavnom snimam sa mlađim glumcima. Ništa mi nije teško, možda se malo unervozim kada duže čekam, ali i tada uvek sebi organizujem vreme, tako da mi nikada nije dosadno.
Kao i većinu glumaca, i Bojanu su počeli da poistovećuju sa likom koji igra, što njoj nimalo ne smeta.
- Naravno, poistovećuju me sa Tamarom, to je postalo nekako normalno u ovom poslu. Ljudi me prepoznaju. Dešavalo mi se da me ljudi ne vole, imaju odnos kao „ona je loš karakter, loša osoba“, zbog uloge koju igram.
Još niko nije pomislio da je gej, ali Bojana ne beži od toga i smatra da će to biti jako zanimljivo ukoliko se desi.
- Te epizode sa Irenom se nisu dovoljno emitovale. Bila je pauza od dva meseca, tako da još nije zaživelo. Iskreno, baš me zanimaju reakcije publike, moguće je da ljudi pomisle da sam gej. To bi bio kompliment, jer bi značilo da sam dobro odigrala ulogu.

Loše iskustvo
O večitoj dilemi - drugarica ili dečko - Bojana ne razmišlja. Za nju je prijateljstvo na prvom mestu.
- Uh, imam loše iskustvo sa tim. Leđa mi se ježe od toga. Vrlo sam kategorična kada je nešto tako u pitanju, za mene je prijateljstvo iznad svega. Ne možeš ti da kontrolišeš u koga ćeš da se zaljubiš, ali možeš da utičeš da se to ne razvije. Jedno je zaljubljenost, drugo je ljubav.

Zaljubljena sam!
O privatnom životu Bojana nije baš puno želela da priča. Otkrila nam je samo da je zaljubljena i da je u srećnoj vezi. Kaže da njen muškarac ne bi ni u kom slučaju mogao da liči na Bojana Lazarevića.
- Te prevare i ta landaranja, to nikako ne bih podnela. Mislim da je to besmisleno.
A odabrala bi dečka tipa…
- Pa iskreno, meni se najviše sviđa Bogdan. Jeste on stariji čovek, ali ta psihologija, drži te kao malo vode na dlanu, voli te bezuslovno...

Z. Dragojević

Četiri naše čitateljke glumiće u seriji „Ljubav i mržnja“

Čitateljke lista „Alo!“ postaju glumice

Od nekoliko stotina čitateljki našeg lista koje su se prijavile na konkurs, priliku da zaigraju u seriji „Ljubav i mržnja“ imaće Sonja Martić, Tamara Milosavljević, Violeta Cuckić i Danijela Stojanović.

Odluku je nakon audicije doneo Slobodan Šuljagić, urednik serijskog programa Televizije „Pink“, koji je istovremeno i reditelj i idejni tvorac serije.
Kasting je održan u klubu KPGT, u pauzi snimanja serijala. Od pet finalistkinja, koliko je naš žiri odabrao, četiri su se pojavile, dok je jedna opravdano izostala. Svaka od devojaka imala je priliku da razgovara sa gospodinom Šuljagićem koji je, nakon kraćeg razmišljanja, odlučio da svima pruži priliku da ostvare san i zaigraju u jednoj od najgledanijih serija u Srbiji. Oduševljenje na licima naših čitateljki kada im je to saopšteno govorilo je više od reči. Nakon audicije, sve su vrlo rado pozirale pred objektivom našeg fotoreportera, uz nadu da će im ovo tek biti prvo u nizu mnogih fotografisanja u budućnosti. Uostalom, mnoge velike karijere su, čak i u Holivudu, počele na ovakav način.

G. J.

Pala poslednja klapa na snimanju serije „Ljubav i mržnja“

Biće iznenađenja za kraj!

Slobodan Šuljagić, idejni tvorac serije „Ljubav i mržnja“, zadovoljan je, ali i ponosan na čitav projekat. - Evo, trenutno sam u montaži, gde se sređuje poslednja epizoda ove, kako je ja zovem, prave dramske serije.

Snimiti 100 epizoda je apsolutni rekord jer je pre 10 godina za realizaciju takvog projekta bilo potrebno četiri, pet godina - objasnio je Slobodan.
Što se tiče završne epizode, Šuljagić ne želi da kraj bude obavijen velom tajne.
- Nema potrebe za tajanstvenošću. Dosad je svaka epizoda na svoj način imala logičan završetak, tako da će i ova finalna stota imati svoj završetak ili je možda bolje reći neki novi početak...


Napokon će se završiti priča između Bogdana i Kadiljke, kao i agonija između Bojana i Ljubice, kao i priča između Irene i Tamare doći će do kraja...
Naravno, ne stavljamo tačku na njihove sudbine i odnose, već se neki elementarni zapleti privode kraju. Ipak, moram da napomenem da će u tom smislu biti i iznenađenja za publiku! – poručio je Slobodan.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 05:55   #126
Ivana Popović

LIČNA KARTA
Godine: 24
Horoskopski znak: Vaga
Status: Busy
Zanimanje: glumica

U romantičnoj komediji „Promeni me“, ona je Beca, moderna, spontana i ambiciozna devojka, koja je „zavrtela pamet“ Mimi Karadžiću; u TV seriji „Ljubav i mržnja“ igra buntovnu Olju; bila je Jelena u filmu „Minus“, koji je u Kanu osvojio treću nagradu u ka­tegoriji „Sinefondasiona“... Ivana Popović je i studentkinja na Fakultetu dramskih umetnosti, a priprema se da osvoji i prestonička pozorišta. U razgovoru za Cosmo, (raz)otkrila je deo svojih razmišljanja, planova, želja...

Pošto glumiš u domaćoj sapunici, da li ih privatno gledaš?
Ako mislite na latinoameričke sapunice, nikada nisam pratila nijednu. Ne mogu da kažem da nisam pogledala poneku epizodu hrvatskih koje se sada emituju.

Šta bi sve izdržala i prihvatila da uradiš zbog uloge, a šta ne bi?
Uradila bih sve što mislim da je dobro i lo­gično za neku ulogu. Volela bih da moram dobro da se pomučim i naučim neku veštinu ili jezik, nešto što zahteva ozbiljne pripreme i neku vrstu istraživačkog rada na ulozi.

Koliko koristiš svoje glumačke veštine u privatnom životu?
Ponekad mislim da to svi rade. Sigurna sam da to nema veze sa darom za glumu.

Pravi muškarac poseduje...
... smisao za humor, pristojnost, radoznalost.

Kako bi opisala svoj modni stil?
Spoj jednostavnosti i udobnosti, sa zanimljivim ispadima u vidu nekih detalja - torbe, kaiša, nakita...

Jednog dana želiš da...
... imam azil za napuštene životinje.

„Nemojte imati predrasude u vezi sa muškarcima, jer nisu svi isti.“
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 19:40   #127
Kad Ofelija opaše kecelju

Mladi TV gledaoci zavoleli su je kao kućnu pomoćnicu Ružu u seriji „Ljubav i mržnja”. Stariji, koji duže pamte, znali su je kao najmlađu Ofeliju sa dubrovačkog Lovrijenca. Hamlet joj je bio (punoletni, neodoljivi) Rade Šerbedžija. A ona mu je lepila kradom žvaku na trenerku, da mu se osveti što je na probi vikao na nju Sa glumicom Sonjom Knežević razgovaramo o ulogama, istraj-nosti i porodičnoj sreći, koja je za nju najbitnije ostvarenje.

– U glumačkom svetu dešava se da u karijeri odigraš možda po jednu, dve uloge za koje možeš da kažeš da su vanredno dobre. Od takvih je recimo u Slavija teatru uloga pijane gazdarice, uži--vam igrajući predstavu „Amerikanac u Beogradu”. Imala sam i ranije u serijama po neku epizodu, ali ne kontinuirano. Kada mi je ponuđena uloga Ruže, kućne pomoćnice u seriji „Ljubav i mržnja” na TV „Pinku”, razmišljala sam kako to da uradim. Mnogo mi je pomogao Slobodan Šuljagić, s kojim sam počela da sarađujem prvo u seriji „Ljubav, navika, panika”, pa zatim u „Agenciji za SIS”. Moram priznati, Ruža mi je jedna od dražih životnih priča. Dogodilo se kao poručeno: lani u martu uzela sam kredit da kupim ćerki stančić. Bilo me je stid da ona iznajmljuje stan u rodnom gradu, gde su joj i roditelji ro-đe-ni. Sedela sam jedne srede i držeći se za glavu mislila: „Crna Sonja, kako ćeš to otplatiti?” U tom času zazvonio je telefon. Šuljagić me obavestio da sam u osnovnoj podeli za seriju. Desila se nova uloga i honorar koji će isplaćivati kredit.

Kako se vama Ruža dopala?
– Obožavam je. Radujem se kada odem na snimanje. Divna je ekipa, mladi ljudi, veseli, sjajni reditelji. Divno se osećam. U dogovoru sa scenaristima imam slobodu da kada mi se nešto učini zgodnim, sama dodajem. Beskrajno su mi zabavne scene sa Slobodanom Tešićem, koji igra šofera, Ružinu simpatiju. Ali Ruža najviše voli Dušana i udala bi se za njega, da se ja pitam, ali ne da ni reditelj ni pisci.

Gledalaoci kad vas sretnu, kako reaguju?
– Živim na Dorćolu i redovno odlazim na Bajlonijevu pijacu. Žena kod koje ku-pujem kajmak i sir, ugledala me i rekla ljudima oko sebe: „E, ovo je Ruža”. Njen muž, koji na tezgi prekoputa takođe prodaje, doviknuo je: „Ali znate, kod mene kupuje Bogdan”. Sreću me ljudi i pitaju da li ja igram Ružu. Pošto igram samo u pozorištu, na ulici me pre ljudi nisu prepoznavali. Kada sam bila mlada, ponekad se to događalo, ali ja sam govorila da nisam glumica, da im se čini da me znaju.

Da li je ta skromnost koštala u kariijeri?
– U vreme kada sam počinjala u pozo-rištu - da. Moja greška je što se glumom nisam bavila neprekidno. Odigram ulogu, kaže reditelj dobro je i ja idem dalje.

Nije vas bilo mnogo ni na filmu?
– Snimila sam četiri filma – „Živeti kao sav normalan svet”, „Stepenice za nebo”, „Uvek spremne žene”, „Uroš Blesavi” od koga je napravljena i serija. Nisam se snalazila, jer za film i serije morate da ste drugačiji, nego za pozorište. Za to ni-sam bila spremna, niti sam se trudila da pokažem rediteljima kako to mogu.

Šta bi sa monodramom „Akt”?
– Radila sam je po tekstu mog kolege glumca i reditelja Zorana Ćosića mo-no-dra-mu, odigrala premijeru i predstavu na Festivalu monodrame i pantomime u Zemunu, i dobila Zlatnu kolajnu. I više je nisam igrala. Pitali su zašto. Zato što mi je dosadilo da pričam sama sa sobom. Još pre Akademije dobili ste ulogu koju sanjaju sve mlade glumice i to sa već slavnim Šerbedžijom.

Vaša Ofelija se pamti.
– Znate, Ofelija je bila 1974/75. godine, neposredno pre upisa na Akademiju. Imala sam šesnaest godina. Rade je bio moj Hamlet, re-žirao je Dino Radojević. Onda sam upisala Akademiju kod profesora Minje Dedića i to je bila moja sreća. Tada je bio običaj da prve dve godine studenti ne smeju nigde da igraju. Profesor mi je rekao da sve što sam radila, zaboravim. Bio je u pravu. Na klasi su bili Dara Džokić, Danica Maksimović, Branislav Lečić, Enver Petrovci... Mili moj profesor mi je davao da igram lake žene ili majke. Znao je da suptilne uloge mogu da igram lako, pa mi je davao ono što mi nije bilo lako. Učio nas je i glumačkom vaspitanju, tačnom razmišljanju i tome da je gluma 99 odsto zanat, a jedan odsto talenat. I mnogo, mnogo rada. Posle Akademije, kada smo diplomirali 1978. godine, otišli smo u pozorište „Boško Buha”. Posle „Buhe” sam radila u „Ateljeu 212“, potom od 1986. u Naro-d-nom pozorištu. Trenutno igram u predstavama „Romeo i Julija”, „Ženidba”, „Ministarka”.

Sklanjali ste porodični život?
– Nemam tajni, ali nisam zanimljiva za novine. Moj život je veoma lep. Najlepše što imam, najveći životni uspeh jesu moja deca. Kćerka Milena ima 25 godina, pred diplomskim je na pravima, i sin Vukašin, odlikaš u Prvoj beogradskoj gimnaziji, svim silama želi da se bavi jednim važnim javnim poslom. Uspe li, davaće i on izjave za novine ali se neće baviti glumom. Srećnom me čini i to što je mo-ja mama još sa nama. Njena pomoć u podizanju dece bila je dra-gocena, ali i tata je bio izuzetno požrtvovan i nežan deka. Uz Milenu je umeo da provede celu noć budan… Kada se rodio Vukašin, prvi unuk posle tri unuke (moja sestra ima dve kćeri), bio je oduševljen. Sećam se da sam oca jednom zatekla u kupatilu kako sedi, ne mrda, sa vezanom kuglom oko noge. Objasnio mi je da ga je unuk zarobio i ne sme da izađe pre oslobođenja. Dakle, Vukašin je bio jedini koji je umeo da savlada mog oca. Naravno, ne snagom, već neizmernom ljubavlju.

Da li su vaši roditelji nadoknađivali deci vaše često večernje odsustvo?
– Mislim da detinjstvo moje dece nije ničim uskraćeno zbog mog posla. Ne vidim nikakvu prednost koju recimo ima moja sestra koja ustaje rano i odlazi na posao na VMA i dolazi kasno popodne. Naša glumačka prednost je da ne radimo svaki dan. Probe traju dva-tri meseca pre podne, ali onda imamo neke mesece kada igramo samo predstave. Tada sam ceo dan posvećivala deci. Istina, ja nisam neka kuvarica, kao Ruža. Umem da pravim pogaču, ajvar, džemove, ali ne volim šporet svaki dan. Mama mi još nije predala varjaču! Osim glumom bavite se još nečim? – Volim da pišem. Nisam pisac, ali sam objavila dve knjige, jednu kratkih priča „Petao mog dvorišta”, druga je poezije „Oduvek i samo jednom”. Sada imam prvu ruku romana „Ove jeseni…”, mislim da će biti zanimljiv. Zbog snimanja serije malo čeka na dalji rad. Trenuci kada pišem su mi najlepši, jer sam tada sama, a volim da se osamim, da ne razgovaram, ne javljam se na telefon… To je samo kada pišem, a pišem na klasičan način, bez kompjutera.

Koliko vam je u karijeri pomogao suprug, Života Cile Neimarević, direktor fotografije i snimatelj u RTS-u? – Blizak rođak mu je bio reditelj, Dejan Baja Ćorković i odmalena ga je vodio sa sobom na utakmice i na snimanja. Tako je on upisao kameru. Igrala sam kod Baje u dramatizaciji drame „Sve će to narod pozlatiti” , u „Sviraču” i još nekim dramama.

Razgovarate li o poslu i kod kuće?
– Pa mi živimo neki normalan život. Kada znam da moj muž snima, imam duplu odgovornost, daje mi primedbe, sa nekima se slažem, sa drugima ne. Stižu neke godine kada čovek i kroz brak sazri. Divno živim, što bi rekli ovi mladi - tezgareći. Naravno da pričamo i o poslu i dilemama, naročito oko mojih uloga. Nemam tremu od kritičara, ali od svoje porodice – da!
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 05:53   #128
MAJA NOVELJIĆ-ROMČEVIĆ

NEOSTVARENI SNOVI

Maja Noveljić-Romčević publiku je osvojila ulogom u seriji „Ljubav u zaleđu", a sada svakim danom nastavlja da nas šarmira ulogom novinarke Zdenke u sve popularnijoj seriji „Ljubav i mržnja"


Prvu ulogu odigrala je sa samo osam godina, a iako je iz trećeg puta primljena na Akademiju, to je nije obeshrabrilo da nastavi da pokušava sve dok ne ispuni svoj cilj. Čini se da je prvo morala da dobije potvrdu u drugoj sredini da bi je ovde priznali, a veruje da je to što je udata za dramskog pisca Nebojšu Romčevića samo splet okolnosti, zbog kojih je njena karijera morala da ide dužim i težim putem.

Da li ste oduvek želeli da se bavite glumom?
Prvu ulogu sam odigrala sa osam godina u dečijoj seriji „Jole, Jole" na RTV Titograd. Te godine su otprilike i godine do kojih mi seže sećanje, tako da slobodno mogu reći da sam oduvek želela da se bavim glumom. Nikad nisam imala uzore, ali sam pomno gledala i slušala kolege i učila od njih. Još uvek to radim.

Na Akademiju ste primljeni iz četvrtog puta...
Primljena sam iz trećeg, četvrti je bio „pristupni ispit" kako bih prešla sa sarajevske Akademije na FDU, kada je počeo rat. Tada sam bila student četvrte godine. Moji silni prijemni ispiti su priča za sebe, ali što je put teži, to je cilj draži!

Koji lik vam je bilo najteže da dočarate?
Omiljene uloge su mi Lukrecija, koju sam igrala u predstavi „Lukrecija iliti Ždero”, i Kata koju sam igrala u „Paradoksu”. Najteže mi je da radim nedorečene, nedovršene likove... Mada i tome znam da dohakam. Ipak, najteže je raditi zahtevan lik koji zadaje prave kreativne muke i moram da priznam da jedva čekam da dobijem takvu ulogu!

Pozorište ili televizija?
To su dve različite ljubavi i jedna drugu ne isključuju. Trenutno više radim za televiziju i uživam u tome.

Može li od glume da se živi?
Retko, a i mali broj glumaca je u prilici da radi u kontinuitetu i da na taj način obezbedi sebi da živi od svog posla. Gluma je specifičan posao po tome što teško sami sebi možete da obezbedite posao jer zavisite od izbora drugih ljudi.

Pre popularne serije „Ljubav i mržnja" igrali ste u hrvatskoj seriji „Ljubav u zaleđu". Čini se da ste prvo morali da dobijete potvrdu u drugoj sredini da bi vas i ovde priznali...
Tako se čini, a možda tako i jeste... Pogledaše inserte iz serija koje sam do tada radila i to im bi dovoljno da mi daju jednu od glavnih uloga u seriji od 175 epizoda. Ovde su me gledali i gledali... i ništa! Mada, sigurna sam da bi mi u seriji „Ljubav i mržnja" Slobodan Šuljagić dodelio ulogu i da nisam igrala u „Ljubavi u zaleđu" jer je on jedan od retkih reditelja koji prati glumce i ume da prepozna kvalitet.

Za kratko vreme serija je postala vrlo gledana. Šta ovu seriju izdvaja od drugih, koji je njen adut?
Za svaku seriju su neophodni dobar scenario i režija, ali mislim da je presudna dobra podela. Ovu seriju izdvaja odličan izbor glumaca! Kad vam je partner dobar glumac, prirodno je da i sami radite lakše, lepše, razigranije i tako date najbolje od sebe.

Uloga novinarke Zdenke je vrlo zanimljiva. Kakva je ona, gledana iz vašeg ugla?
Zdenka je mnogo ranjivija nego što izgleda i, iako odlučna i spremna na štošta da bi došla do dobre priče, kao i većina žena - željna je ljubavi i potvrde. Ne znam da li je i publika tako doživljava, ali ja je „vodim" tim putem... Svaki lik koji radim oslonim prvo na one osobine koje su malo dalje od mene. Tako počinjem, a koliko se kasnije približim i sebi, ne znam.

Udati ste za Nebojšu Romčevića, poznatog dramskog pisca. Da li vam je to pomoglo ili odmoglo u karijeri?
Teško da se mogu odrediti uticaji u karijeri. Ona kao da ima zaseban život i vlastitu volju. One stvari koje odmažu obično se i ne saznaju, zato samo mogu da nagađam. Ponekad verujem da mi je brak s Nebojšom samo otežavao put, a ponekad verujem da je to samo splet okolnosti zbog kojih je moja karijera morala da ide baš ovako: dužim i težim putem.

Da li vaš sin gleda seriju i šta vam najčešće kaže?
Ne gleda. On ima svoje dečje programe koje prati i samo katkad protrči i virne ono što i mi gledamo. U vreme prikazivanja serije sprema se za spavanje i ako ja u to vreme gledam seriju, kao po pravilu ima najviše važnih pitanja kada je u toku baš moja scena...

Ko vam je najveći kritičar?
Mama, suprug i brat.

Postoji li uloga koju bi voleli da ste odigrali?
Ne. Ako je nisam odigrala, znači da nije ni trebalo.

Šta vam je najveća satisfakcija kada je reč o vašem poslu?
Kada se publici dopadne ono što sam uradila i kad imaju potrebu da me i dalje gledaju.

Imate li neostvarenih želja?
Imam, ali će se ostvariti, čekaju svoje pravo vreme.

Kako vidite sebe za 10 godina?
Kao zadovoljnu, zdravu i srećnu ženu, majku i suprugu.

Autor:
Milica Prelević

Maja Noveljić-Romčević iskreno o novim ulogama, vrlinama i manama
Privatno sam pitoma

Glumica Maja Noveljić-Romčević, koju ljubitelji TV serija znaju iz „Ljubavi i mržnje“ i „Ljubavi u zaleđu“, na jesen će se na pozorišnim daskama predstaviti u novoj ulozi.

U Pozorištu na Terazijama Maja će igrati u predstavi „Orkestar“ Žana Anuja, po prevodu Slobodana Damjanovića, a u režiji Saše Gabrića.

- Iako ima mnogo predstava koje prikazuju odnose iza kulisa, čini mi se da priča nikada nije ispričana do kraja - komentariše Noveljićeva za „Alo!“. - Oduševljena sam dobijenom ulogom, jer je sasvim drugačija od onih koje sam ranije igrala. Glumim ženu koja živi sa mamom i kojoj je nametnut status baba-devojke.
Iako joj uloge pružaju mogućnost da se predstavi i u dobrom i u lošem svetlu, Maja je privatno, kako priznaje, bolno iskrena.
- Ne umem uvek da izbrojim do 10 i često mi lakat progovori. Mana mi je i usporeni doživljaj vremena, kao i potreba da se stvaraju idealni uslovi za rad. A vrlina? Pa to što ne umem da govorim o svojim vrlinama!
Sa suprugom Nebojšom, koji je vrsni scenarista, Maja ne sarađuje.
- Kod mene i Nebojše nije imperativ da radimo zajedno, naprotiv. Zato mislim da smo doprineli da nam isti posao u stvari bude prednost, a ne mana.
Sa razumevanjem prihvata činjenicu da je ljudi identifikuju sa likovima koje tumači, ali ume da iznenadi publiku kada je vide van sapunica.
- Uglavnom mi govore da izgledam potpuno drugačije i iznenade se kad zaključe da sam pitomiji karakter od mojih likova. Meni je to kompliment i neka vrsta aplauza.
Na opasku da je kvalitet TV serija, odnosno sapunica, veoma nizak, Maja odgovara: „U današnje vreme, imperativ je da se serije prikazuju svakodnevno, a mi još nemamo dovoljno iskustva u takvoj vrsti rada, pa se verovatno uočavaju pionirske greške. Ipak, serije su moderne, ekranizovane bajke koje prijaju kao relaksacija ili beg od svakodnevice. Postojale su i postojaće uvek, samo će im se forma menjati u zavisnosti od potreba i dinamike života.“

Kod serija nema popravnog

Šta vam najviše prija, pozorište, film ili TV serije?
- To su potpuno različiti načina rada. U pozorištu igrate pred publikom i to ne može da se uporedi. Ono što ste uradili na premijeri može da zaživi drugačije na svakoj sledećoj predstavi. Što bi se reklo: ima i popravnog. Kod snimanja ovakvih serija, šta ste uradili - uradili ste, nema kontinuiteta u radu, često ne znate ni kuda ide vaš lik, pa se samo intuitivno vodi. Meni prija i jedno i drugo. Sticajem okolnosti, ne radim paralelno nove predstave i serije, tako da se lepo smenjuje rad u pozorištu i na TV i uvek sam dodatno željna onoga što u tom trenutku radim. Divota!

N. Grujić
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:34   #129
Ljubezen in sovraštvo (Ljubav i mržnja) je srbska telenovela, ki bo predvajana na PINK.SI

Med igralsko zasedbo zasledimo imena kot so: Branko Djurić, Adrijana Videnović, Nebojša Ljubišić, Katarina Radivojević itd.

Med drugim je napovedana tudi turška telenovela 1001 Noč (Binbir gece). PINK.SI začne z oddajanjem 30. septembra.

nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 15:40   #130
nije losa serija milion puta bolja od Jelene....
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 10:59   #131
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Pink snima igranu seriju “Ljubav i mržnja”
I BOGATAŠI PONEKAD PLAČU

Televizija Pink i na ovim tropskim temperaturama nesmanjenim tempom snima serije i filmove. Najnoviji poduhvat, po ideji i rediteljsko-dramaturškoj postavci Slobodana Šuljagića, jeste serijal “Ljubav i mržnja”, čijih je dvanaest epizoda snimljeno za mesec i po dana na beogradskim lokacijama – što u dedinjskim vilama, što po celom gradu.

Šuljagić seriju opisuje kao “oplemenjeni realizam, porodičnu sagu smeštenu u visoko društvo, u najboljem maniru američke porodične serije”. Režija je poverena Jugu Radivojeviću i Vladimiru Aleksiću, po scenariju Vide Crnčević i Baskjere Pjerina. Planirano je sto epizoda, a emitovanje treba da počne polovinom septembra.

Jug Radivojević, koji je režirao 79 pozorišnih predstava, prvi put radi za televiziju. Kaže nam: “Zanatski deo poprilično sam savladao, pa sve ide dosta glatko, a siguran sam da će ovo biti kvalitetna serija. Ono što smo već uradili izgleda veoma dobro, liči na pravu američku porodičnu sagu. U pitanju je vrlo bogata porodica, ali i kod bogataša i kod siromaha životni problemi, pogotovo emotivni, isti su. Mislim da će publika saosećati sa junacima.”

Reditelj glumce koje je odabrao deli na tri grupe: afirmisane, pomalo (nepravedno) zaboravljene i sasvim mlade. Branko Đurić, koji igra glavu porodice, Bogdana, ovako opisuje taj lik: “To je srpski tajkun koji ima avione, kamione i more životnih problema. Ima i troje dece, dva sina i ćerku, i mladu ženu koja nije njihova majka. Dugo sam radio samo u pozorištu, ali sada će me na televiziji biti i previše za moj ukus.”

Tu mladu ženu, Kaću, igra Andrijana Videnović, koja je već 16 godina životna partnerka Branka Đurića. Kaže nam da uživa u poslu:
- Jedva čekam svaku novu epizodu, da vidim šta će dalje da nam se dešava. Scenaristi nas svaki čas iznenade neočekivanim obrtima, pa ako je nama zanimljivo - biće i gledaocima. Moj lik je na prvi pogled veštica, ali je zapravo žena koja traži ono što zaslužuje od života i mora za to sama da se izbori.

Ivan Bosiljčić igra mlađeg sina, Bojana, načelnika privatne klinike.
- Vrlo sam moćan mlad čovek koji upada u gomilu nevolja, zbog potrebe da kontroliše ceo svet i izmeni neumitan tok stvari. On je nesiguran i komplikovan je lik. Potpuno je različit od brata Miloša (Nebojša Ljubišić): jedan je ambiciozan a drugi hladan, jedan realan a drugi sklon iluzijama, jedan je lekar a drugi umetnik. Pa ipak su bliski i ponekad se jedan drugom isplaču na ramenu.

Katarina Radivojević igra Miloševu suprugu Ivanu, bivšu manekenku. Njihov skladan brak trpi zbog svakodnevnih porodičnih stresova.

Jelica Sretenović prvi put u tridesetogodišnjoj karijeri igraće majku odrasle i udate ćerke (Kaće), a odavno nije glumila ženu sa sela. “Opasna sam, pronicljiva, u seriji plivam kao riba u vodi”, smejući se kaže glumica.
Pitamo Vidu Crnčević kako se oseća pred zadatkom da napiše celih sto epizoda. Ona odgovara:
- To je nekad zastrašujuće, a nekad ohrabrujuće. Ipak je velika prilika. Kao i svaka žena, gledam većinu kvalitetnih serija. One telenovele što su pokušali da nam “uvale” kao taj žanr ne gledam. Ovo je nešto sasvim drugačije.
da nije remake Los Ricos Tambien Lloran?
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 11:25   #132
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
nije losa serija milion puta bolja od Jelene....
ja sam nešto sitno gledao na nekom srpskom kanalu...nije me nešto oduševila

Jelena mi je bila draža
__________________
Ne, ja ne mogu
nosit’ svjetlo u tvoj mrak
sujeti tvojoj ne podilazim
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 13:12   #133
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
da nije remake Los Ricos Tambien Lloran?
Nije, nema veze s tom serijom.

Quote:
Apolon kaže: Pogledaj post
ja sam nešto sitno gledao na nekom srpskom kanalu...nije me nešto oduševila
Pa znaš kako, nije se u ovoj seriji dešavalo nešto ne znam sad koliko dramatično, pa da se navučeš na prvi pogled. Ali bila je sasvim OK serijica za opuštanje kad se jednom ufuraš. Meni su najbolje bile one lezbejke.
A verujem da bi se tebi Kaćin lik baš svideo.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.