Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 18:50   #1
Reforma na podforumu!

Drage forumašice,

želim vas obavijestiti o promjenama koje planiramo izvesti na podforumu Kozmetika. Promjene ćemo krenuti provoditi nakon što ja objavim ovaj post, a planiramo biti gotovi sa svime do kraja tjedna.

Trenutačno je stanje takvo da Kozmetika kao podforum ima samo tri stranice, i unutar sebe jos 7 malih podforumića. Uredništvu se takvo stanje ne sviđa jer smatramo da je podforum je nepregledan, naslovnica izgubila svaki smisao, mali podforumi premaleni i sve skupa je ispalo nekako hermetično. Vjerujemo da će promjenom izgleda prve stranice podforuma doći do kvalitativne promjene u samom podforumu. Zbog toga smo razgovarale s moderatoricama o smanjenju broja podforuma, na barem 3 ili 4. Nakon malo dogovaranja i razmišljanja, došli smo do sljedećeg dogovora:
  • Podforumi koji će preživjeti ovu reformu su:
    1. Brandovi
    2. Dekorativna kozmetika
    3. Preparativna kozmetika
    4. Prirodna kozmetika
  • Teme iz Njege lica i Njege tijela prebacit će se na Preparativnu kozmetiku (novi podforum)
  • Teme iz Parfema dobit će svoje mjesto na naslovnici podforuma većinom, a one koje su doslovno rasprava o pojedinom brandu među Brandovima
  • Kosa će biti podijenjena među preostalom podforumima, ovisno već o čemu se u kojoj temi raspravlja.

Ponavljam, motivacija iza ove naše odluke jest poboljšati Kozmetiku: em funkcionalno, em vizualno. Ne znam koliko vas će se složiti s ovim promjenama, no molim vas da im date priliku i vjerujem da ćete se uskoro naviknuti na novi izgled podforuma. Isto tako vas sve najljubaznije molim da moderatoricama olakšate ovaj posao tako što nećete na Kosi otvarati nove teme, već ćete teme postaviti u neke od preostalih foruma, ovisno o tome gdje pašu bolje. Moderatorice trebaju podforum Kosa isprazniti u potpunosti, i to će biti lakše ako na njemu ne budu nastajale nove teme.


Prve tri stavke s gornjeg potpisa ću ja srediti već danas, a moderatorice će Kosu raspodijeliti do kraja tjedna. Kad se podforum isprazni, obrisat ćemo i njega. Unaprijed se ispričavamo ukoliko zbog ovih radova dođe do bilo kakvih zbrka ili neugodnosti. Moderatorice (kojima se ovim putem zahvaljujem na puno dobre volje koje su pokazale i trudu koji svakodnevno ulažu) su najavile da će Index s popisom tema urediti i prilagoditi novom rasporedu podforuma kako bi se što je moguće više olakšalo korištenje Kozmetike i prilagodba na nov raspored.



Lijep pozdrav svima,
Desiree



DODATAK:
Moderatorice su zaključile da bi bilo bolje da se podforum "Brandovi" zamijeni podforumom "Kosa", tako da smo ih zamijenili.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.

Zadnje uređivanje Desiree : 12.03.2009. at 12:51. Reason: Dodatak
Desiree is offline  
Old 11.03.2009., 21:35   #2
Nema mi baš neke logike...djeluje zbrčkano...ali ako vi kažete da će biti bolje...
Sun_Flower is offline  
Old 11.03.2009., 21:41   #3
Alternativa, Gospodarstvo i Automobili također imaju puno manjih pdfova, pa ne smeta.

S tim da prva dva od triju navedenih posjećuje znatno manje forumaša nego Kozmetiku (s obzirom na to - manje je i stranica).

Ovaj podforum je do sada jako dobro funkcionirao, a hermetičnim se činio jedino onima koji na njemu uopće nisu ni sudjelovali, niti ga čitali.
The Pope is offline  
Old 11.03.2009., 21:48   #4
ja bih kosu ostavila pod Kosom, jer ovako je sve zbrčkano. Logično je ako nekoga muči kosa da će gledati i pod temam za feniranje, preparate, četke i možda pogledati neke frizure. Ovako ajd ti traži gdje je što. Al dobro
*soul*mate* is offline  
Old 11.03.2009., 21:55   #5
znam cure da vam je sad ovo ogromna promjena, i nama je, al morat ćemo se naviknuti
biti ću iskrena i reći da se slažem da je kozmetika prije bila logičnija i preglednija, al eto, admini su tako odlučili i reforma se morala provesti.

ako vam to išta može pomoći, situacija s kosom je sljedeća:
- na preparativu je prebačeno sve vezano uz njegu određenih tipova kose, razne proizvode za kosu, te stanja kose (poput prhuti, seboreje itd.)
- na dekorativi je sve vezano uz bojanje kose, pramenove, sredstva za skidanje boje i slično.
- na naslovnoj strani kozmetike je pak sve vezano uz frizere, frizure, šišanje, oblikovanje kose, razne teme u kojima izmjenjujete mišljenja o kosi itd.
snalaženje će vam u početku olakšati indexi s popisima tema na svakom pdf-u - dakle prelistajte ih i upoznajte se s novim rasporedom.
nadam se da ćete se brzo naviknuti
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Old 11.03.2009., 22:14   #6
Quote:
Desiree kaže: Pogledaj post
Drage forumašice,

želim vas obavijestiti o promjenama koje planiramo izvesti na podforumu Kozmetika. Promjene ćemo krenuti provoditi nakon što ja objavim ovaj post, a planiramo biti gotovi sa svime do kraja tjedna.

Trenutačno je stanje takvo da Kozmetika kao podforum ima samo tri stranice, i unutar sebe jos 7 malih podforumića. Uredništvu se takvo stanje ne sviđa jer smatramo da je podforum je nepregledan, naslovnica izgubila svaki smisao, mali podforumi premaleni i sve skupa je ispalo nekako hermetično. Vjerujemo da će promjenom izgleda prve stranice podforuma doći do kvalitativne promjene u samom podforumu. Zbog toga smo razgovarale s moderatoricama o smanjenju broja podforuma, na barem 3 ili 4. Nakon malo dogovaranja i razmišljanja, došli smo do sljedećeg dogovora:
  • Podforumi koji će preživjeti ovu reformu su:
    1. Brandovi
    2. Dekorativna kozmetika
    3. Preparativna kozmetika
    4. Prirodna kozmetika
  • Teme iz Njege lica i Njege tijela prebacit će se na Preparativnu kozmetiku (novi podforum)
  • Teme iz Parfema dobit će svoje mjesto na naslovnici podforuma većinom, a one koje su doslovno rasprava o pojedinom brandu među Brandovima
  • Kosa će biti podijenjena među preostalom podforumima, ovisno već o čemu se u kojoj temi raspravlja.

Ponavljam, motivacija iza ove naše odluke jest poboljšati Kozmetiku: em funkcionalno, em vizualno. Ne znam koliko vas će se složiti s ovim promjenama, no molim vas da im date priliku i vjerujem da ćete se uskoro naviknuti na novi izgled podforuma. Isto tako vas sve najljubaznije molim da moderatoricama olakšate ovaj posao tako što nećete na Kosi otvarati nove teme, već ćete teme postaviti u neke od preostalih foruma, ovisno o tome gdje pašu bolje. Moderatorice trebaju podforum Kosa isprazniti u potpunosti, i to će biti lakše ako na njemu ne budu nastajale nove teme.


Prve tri stavke s gornjeg potpisa ću ja srediti već danas, a moderatorice će Kosu raspodijeliti do kraja tjedna. Kad se podforum isprazni, obrisat ćemo i njega. Unaprijed se ispričavamo ukoliko zbog ovih radova dođe do bilo kakvih zbrka ili neugodnosti. Moderatorice (kojima se ovim putem zahvaljujem na puno dobre volje koje su pokazale i trudu koji svakodnevno ulažu) su najavile da će Index s popisom tema urediti i prilagoditi novom rasporedu podforuma kako bi se što je moguće više olakšalo korištenje Kozmetike i prilagodba na nov raspored.



Lijep pozdrav svima,
Desiree
uz dužno poštovanje reforma ma vam je loša kao i kod naših političara.sad je puno gore nego je bilo i samo će se izazvati negodovanje korisnika a po ovome se vidi da je reforoma sve samo ne u korist članova ovog foruma a forom smo mi koji pratimo i stvarmo ove i ostalev teme.
u svakom slučaju jako loše odrađeno
jasmine is offline  
Old 11.03.2009., 22:17   #7
Ja moram nadodati da nikako nije bila nepregledna a kozmetika i njeni "podforumići" su među najposjećenijima,pogledajte samo broj korisnika-uvijek pri samom vrhu po broju članova
Soleiol is offline  
Old 11.03.2009., 22:53   #8
Iskreno rečeno meni se ne sviđa. Lutam, tražim i nikako da s naviknem!
kikibela is offline  
Old 11.03.2009., 22:53   #9
ova reforma je preloša

pogotovo jer je kosa bila jedan od najposjećenijih podforuma i kao takva je trebala ostati.....ovako će se sve samo bespotrebno raštrkati na mnogo strana i nikakve koristi od toga jer to nitko neće tražiti i posjećivati

mislila sam da forum služi forumašima, a ne administratorima i moderatorima...

sve u svemu, preloše....kozmetika je kakva je bila, bila odlična, pregledna, sve se moglo naći....ne vidim nikakv razlog za ovakve poteze
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 11.03.2009., 22:59   #10
slažem se, loše je. znam da ćemo se naviknuti, ali dosadašnje stanje je bilo sasvim u redu. pregledno, nitko nije imao problema sa snalaženjem kao što će sada biti o preraspodjeli tema s kose da ne pričam uopće ne želim kritizirati naše moderatorice, znam da će napraviti svoj posao najbolje što znaju, puno je to posla. samo sam htjela izraziti svoje mišljenje o reformi - nepotrebna i loša.
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Old 11.03.2009., 23:07   #11
I ja se slazem da je kosa trebala ostati tu gde jeste. Dopada mi se spoj preparativne kozmetike.
__________________
I remember years ago someone told me I should take caution when it comes to love...
I did...
I did.
Green-Eyed-Fairy is offline  
Old 11.03.2009., 23:15   #12
Isuse koji nepregledni i neorganizirani kaos
Jojo Ungh is offline  
Old 11.03.2009., 23:20   #13
Uredništvo smatra da su potrebne promjene na podforumu gdje su svi korisnici zadovoljni

Možda to znači da su promjene potrebne u uredništvu, a ne na podforumu

Dajte se vi u uredništvu, štogod to značilo, radije pozabavite serverom i sličnim momentima bitnima za funkcioniranje čitavog foruma, a ne glavu razbijati da li je nečija perut sletjela na pravo mjesto
Lapulapu is offline  
Old 11.03.2009., 23:20   #14
Ajme, jesam li ja popila preveč vina ili je ovdje nastao potpuni kaos Ja se ovdje ne snalazim
chmichak is offline  
Old 11.03.2009., 23:35   #15
Ka-ta-stro-fa!
frupy is offline  
Old 11.03.2009., 23:38   #16
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
ova reforma je preloša

pogotovo jer je kosa bila jedan od najposjećenijih podforuma i kao takva je trebala ostati.....ovako će se sve samo bespotrebno raštrkati na mnogo strana i nikakve koristi od toga jer to nitko neće tražiti i posjećivati

mislila sam da forum služi forumašima, a ne administratorima i moderatorima...


sve u svemu, preloše....kozmetika je kakva je bila, bila odlična, pregledna, sve se moglo naći....ne vidim nikakv razlog za ovakve poteze
potpisujem,a posebno boldano!
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Old 11.03.2009., 23:51   #17
katastrofa, potpuno je nepregledno
Kya is offline  
Old 12.03.2009., 00:23   #18
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Uredništvo smatra da su potrebne promjene na podforumu gdje su svi korisnici zadovoljni

Možda to znači da su promjene potrebne u uredništvu, a ne na podforumu

Dajte se vi u uredništvu, štogod to značilo, radije pozabavite serverom i sličnim momentima bitnima za funkcioniranje čitavog foruma, a ne glavu razbijati da li je nečija perut sletjela na pravo mjesto
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Old 12.03.2009., 00:37   #19
Hermeticno? Bas se pitam tko je nedavno upotrijebio upravo tu rijec za opis ovog podforuma
Ma divno, svi su bili zadovoljni, funkcioniralo je sve jer su moderatorice napokon poslozile sve (za patientiu je bilo previse posla samu i to svi znamo), nove clanove itekako prihvacamo (osim jednog trollerskog topika, jel), odgovaramo na upite, dijelimo iskustva i savjete... nisam znala da je to definicija hermeticnog pdf-a, moram pogledati u rjecnik ocito
BTW, zahvaljujem na razasutoj Kosi posvuda
__________________
You missed when Time and Life shook hands and said goodbye, when the earth folded in on itself and said “Good luck. For your sake I hope heaven and hell are really there, but I wouldn’t hold my breath”
Modest Mouse is offline  
Old 12.03.2009., 00:52   #20
već vidim eksponencijalni rast duplih tema. ovo je sve samo ne funkcionalno..
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.