Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2011., 11:28   #121
Quote:
to sam ja kaže: Pogledaj post
ovo sto je josip napisao o kazaljaka je djelomicno istina samo sto je to on malo preslikovito opisao.Naime dolazi do trzanja kazaljke obrtomjera na nakim modelima na pocetku ja sam mjenjao instrument tabluj jer su mi isto poskakivali okretaji al to nije nis strasno stvarno se treba zagledat u to da skuzis.

Nemas kaj sjebat kod toga nije to neka uber tehnika samo drzis tipku setings 6 sekundi i cuje se beeep iz zvucnika nakon beeepa brzo pocet stiskat tipku BC i ulazi se u takozvani testmode tam imas tem.motora,temp.senzora,volltazu akumulatora i takve stvari uglavnom dosta korisno.
Koji dio nije istint? Prvo što sam uočio kad se auto počeo kretat bilo je divljanje kazaljki. Ej, sa mjesta suvozača sam to vidio. Pitam vozača, koji je to k... veli, ne birni, to na njemu tak stalno, i obrtaljka i brzinomjer.

Na, nakon 0:30, gledaj http://www.youtube.com/watch?v=D9TnW...eature=related

Ovaj je još i dobar http://www.youtube.com/watch?v=HuyL9...eature=related

Nema nigdje, da se vidi brzinomjer, svi stoje na mjestu...

Evo jedan poželjan, ovo je najčešći motor u astrama na cesti, strah i trepet za druge vozače, prava ljuta đjunerska mašina http://www.youtube.com/watch?v=x8XUrLnKb8o

A po meni jedan od lošijih motora te "snage", lošiji ne mislim po kvaliteti, u to neću duboko ulazit, nego po performansama, pa čak i PUG 307 1.4 16v snage 90ks ide BOLJE od te Astre s tim motorom.

Zadnje uređivanje Josip09 : 22.12.2011. at 11:34.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 11:38   #122
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Koji dio nije istint? Prvo što sam uočio kad se auto počeo kretat bilo je divljanje kazaljki. Ej, sa mjesta suvozača sam to vidio. Pitam vozača, koji je to k... veli, ne birni, to na njemu tak stalno, i obrtaljka i brzinomjer.

Na, nakon 0:30, gledaj http://www.youtube.com/watch?v=D9TnW...eature=related

Ovaj je još i dobar http://www.youtube.com/watch?v=HuyL9...eature=related

Nema nigdje, da se vidi brzinomjer, svi stoje na mjestu...

Evo jedan poželjan, ovo je najčešći motor u astrama na cesti, strah i trepet za druge vozače, prava ljuta đjunerska mašina http://www.youtube.com/watch?v=x8XUrLnKb8o

A po meni jedan od lošijih motora te "snage", lošiji ne mislim po kvaliteti, u to neću duboko ulazit, nego po performansama, pa čak i PUG 307 1.4 16v snage 90ks ide BOLJE od te Astre s tim motorom.
Josipe, što se tiče okretomjera i poskakivanje kazaljke u leru to najčešće nema veze sa kazaljkom nego se radi o problemu pumpe ili injektora... što se tiče brzinomjera to naravno nema nikakve veze s time nego isključivo s instrumentima...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 12:37   #123
gle nemam se namreju tu prepucavat znam za taj problem jer sam ga imao i samo kazaljka za okretaje je zezala brzinomjer nikada.
2johny-nema to veze s injektorima bas je problem u ploci ja sam stavio drugu i sad radi normlano.
svaki auto ima neke musice a pug kojeg ti obozavas ih je fakat prepun tak da znas o cemu pricam.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 13:49   #124
peugot je još gori po kvaliteti od opla.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 16:06   #125
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Josipe, što se tiče okretomjera i poskakivanje kazaljke u leru to najčešće nema veze sa kazaljkom nego se radi o problemu pumpe ili injektora... što se tiče brzinomjera to naravno nema nikakve veze s time nego isključivo s instrumentima...
Ne znam do čega je, no, poskakivanje obrtaljke se ne događa samo ne leru, recimo držiš motor na 2000 o/min, i opet poskakuje kazaljka, sitno, gore-dolje, a ne diraš gas. Tako je i sa brzinomjerom.


Quote:
to sam ja kaže: Pogledaj post
gle nemam se namreju tu prepucavat znam za taj problem jer sam ga imao i samo kazaljka za okretaje je zezala brzinomjer nikada.
2johny-nema to veze s injektorima bas je problem u ploci ja sam stavio drugu i sad radi normlano.
svaki auto ima neke musice a pug kojeg ti obozavas ih je fakat prepun tak da znas o cemu pricam.
Nit ja mislim da ti misliš da sam ja lud, nit ja mislim da si ti lud, no ono šta mislim je kako, je to možda bilo kod tebe, u mom slučaju, kojem sam svjedočio, poskakivala je i obrtaljka i BRZINOMJER. Prvom prilikom ću snimit.

Neću više, zatrpavat temu, rekao sam šta mi je bilo na duši.

Živel.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 09:55   #126
Opel Astra 1,7 dti

pozdrav, u prilici sam kupiti dotični automobil 2000. godište pa me zanima na koje stvari trebam obratiti pozornost. Kakvi su im motori? Jesu li slabi za tu kilažu i jesu li rastrošni? Svaki komentar je dobrodošao.
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 12:50   #127
taj motor je, uz dulji mjenjač išao u astru eco4, čija je deklarirana potrošnja bila 4,4 litre, a na testovima ispod 5, dakle, ako računaš da je to normalna verzija, cca pola litre-litru gore. slab je relativan pojam, a mislim da je puno veći problem turbo rupa(općenito izraženo kod turbodizela od opela)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 17:35   #128
Imao 1.7 dti astru, 2000. godište. Srebrnu. Dakle, jednu od milijon u HR

Uglavnom, ok auto, malo troši, jebali ga anlaser, alternator... Na kraju počeo trošiti vodu pa ga prodali.

Zašto je to počeo radit, ni danas ne znamo, makar je i takav okrenuo nekih 30 000 km prije nego smo ga prodali.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 20:07   #129
danas mi je ponuđena jedna astra s kvarom na motoru, vlasnik kaže da je bregasta kvar... sada što točno na bregastoj nije rekao to bih sutra trebao pogledati... zanima me koliko je to ozbiljan kvar i što može povući za sobom eventualno...
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:15   #130
Quote:
Knight1911 kaže: Pogledaj post
danas mi je ponuđena jedna astra s kvarom na motoru, vlasnik kaže da je bregasta kvar... sada što točno na bregastoj nije rekao to bih sutra trebao pogledati... zanima me koliko je to ozbiljan kvar i što može povući za sobom eventualno...
Vjerojatno 1.4.. Treba skinut glavu i kompletno je obradit ili kupit novu/rabljenu, vidjet dali su klipovi dobili, zamjenit remen ako ga ima itd...

Računaj bar 700€ s rukama, ako je povoljna cijena debelo ispod tržišne isplatit će ti se.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 21:23   #131
Dali tvornički opel astra GTC 1,7 CDTI 2006 god. ima zaštitu motora odozdola ima li zaštitu od buke ispod haube. U napred Hvala lijepa!

Zadnje uređivanje nik150 : 18.02.2012. at 21:35.
nik150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 11:06   #132
Na poklopcu haube ima sigurno, a za donju zaštitu nisam siguran.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 20:45   #133
Evo vidim da neko vrijeme nema postova opa reko da osvježim malo. Uglavnom Kupio astru 1,7 dti (isuzu) 2004god. prije dvije godine. Imala 95 000 kn sad ima 135 000.
Problemi:
1 - Klima prestala raditi (jos nije riješeno)
2 - Alternator (repariran 700 kn)
4 - Mijenjani Diskovi (prednji)
5 - Mjienjani odbojnici (ili kako se već zove) na muldama 500 kn
6 - Evo danas upravo riknula Bosh pumpa (zapravo nije jos 100 posto ziher, u ponedjeljak ce mi javiti. Ali je lik iz hak-a kompjuterskom dijagnozom dobio šifru kvara od bosh pumpe.

Prva informacija je, ako se mogne reparirati elektronika da će cijena biti 1500 kn.
Sad kad sam vidio neke postove oko te elektronike, žao mi što je nemam mogućnosti sam skinuti i baciti oko na elektroniku, ako je stvar do kondezatora ili hladnog lema možda sam mogao problem riješiti i sam.
Ali hebiga šta se može.
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 17:45   #134
Pozdrav, zanima me da li je netko imao iskustva sa kvarom alternatora na opel astri g linija iz 2000 1.7 dti 55kw?

Ja sam imao u sedam godina koli vozim,4 puta sam morao reparirati alternator i električar mi tvrdi daje to mana na svim opel astrama sa isuzovim motorom.

Bio bih zahvalan da mi se javi netko ako je imao problema s time ili se možda bolje razumije u takvu vrstu kvara.

Zahvaljujem
akiamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:11   #135
zanima me opel astra karavan sa 1.7 dti motorom , onim isuzuovim , gledam jednu iz 2003 sa oko 200 000 , navodno prva vlasnica za oko 23 000 kn , vidio je uživo , e sad izgleda očuvano , zanima me ako je netko imao iskustva s tim autom , koje su mu boljke i kakvi su troškovi održavanja , je li uopće isplativo to uzimati , radim oko 2000 km na mjesec večinom otvorena cesta i autoput , hvala .
dmx30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:25   #136
čitaj od početka.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:54   #137
Ja sam ti imao Astru s tim motorom iz 2003-e... Vozio sam ju 6 godina od 73tkm do 213tkm i bio sam zadovoljan.
Potrošnja mi je bila od min. 3,8 litara vangradske vožnje (bez klime) do max 6,5 litara po gradu zimi.
Servisni intervali su joj na 30tkm, ali ja sam na svojoj mjenjao ulje (GM 5W30) i filter svakih 10tkm, a svakih 20tkm ulje i sve filtere.
Nisam nadoljevao ulje između servisa jer je praktički uvijek bilo na max (eventualno 2-3 mm ispod)... S zimskim paljenjem nisam nikad imao problema. Motor je ISUZU-ov i mora raditi pravilno i tiho ako je sve OK...
Klima se malo osjeti kod startanja na semaforu, poslije ne...
Djelovi su ti poprilično jeftini, a ja sam većinom uzimao kvalitetne zamjenske (GM ulje, MANN filtere, itd.)
Ako nije razbijana s limarijom ne bi trebalo biti problema...
Taj auto ima nakoliko poznatih mana i s tim bi mogao imati problema, ali to je većini majstora već poznato i nije preskupo za popraviti (hladnjak ulja, alternator, anlaser, komp bosch pumpe, preljevni ventil na bosch pumpi (ili povratni, nisam siguran), pa će te nešto od toga vjerovatno pogoditi, a nešto je već vjerovatno popravljeno... Ja sam popravljao komp bosch pumpe, mjenjao taj preljevni/povratni ventil i reparirao alternator i to je bilo cca 4-5000 kn izvanrednih troškova u održavanju u tih 6 godina...
Što se tiče performansi - probaj pa vidi... Mene je u početku malo podsjećao na atmo benzinca... Kad se malo navikneš na auto skužit ćeš da kad se zavrti ide dosta dobro i može se držati visok prosjek i a bez problema se vrti i preko 5000 okretaja (crveno na 5200). Uglavnom, za 75ks koliko taj autic ima i njegovu težinu ide OK...
Podvozje je dosta robusno i solidno udobno...
Pad vrijednosti je za tih 6 godina bio smiješno malen, pa ga neću ovdje napisati...
Pitaj ako te još nešto zanima...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 23:21   #138
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Ja sam ti imao Astru s tim motorom iz 2003-e... Vozio sam ju 6 godina od 73tkm do 213tkm i bio sam zadovoljan.
Potrošnja mi je bila od min. 3,8 litara vangradske vožnje (bez klime) do max 6,5 litara po gradu zimi.
Servisni intervali su joj na 30tkm, ali ja sam na svojoj mjenjao ulje (GM 5W30) i filter svakih 10tkm, a svakih 20tkm ulje i sve filtere.
Nisam nadoljevao ulje između servisa jer je praktički uvijek bilo na max (eventualno 2-3 mm ispod)... S zimskim paljenjem nisam nikad imao problema. Motor je ISUZU-ov i mora raditi pravilno i tiho ako je sve OK...
Klima se malo osjeti kod startanja na semaforu, poslije ne...
Djelovi su ti poprilično jeftini, a ja sam većinom uzimao kvalitetne zamjenske (GM ulje, MANN filtere, itd.)
Ako nije razbijana s limarijom ne bi trebalo biti problema...
Taj auto ima nakoliko poznatih mana i s tim bi mogao imati problema, ali to je većini majstora već poznato i nije preskupo za popraviti (hladnjak ulja, alternator, anlaser, komp bosch pumpe, preljevni ventil na bosch pumpi (ili povratni, nisam siguran), pa će te nešto od toga vjerovatno pogoditi, a nešto je već vjerovatno popravljeno... Ja sam popravljao komp bosch pumpe, mjenjao taj preljevni/povratni ventil i reparirao alternator i to je bilo cca 4-5000 kn izvanrednih troškova u održavanju u tih 6 godina...
Što se tiče performansi - probaj pa vidi... Mene je u početku malo podsjećao na atmo benzinca... Kad se malo navikneš na auto skužit ćeš da kad se zavrti ide dosta dobro i može se držati visok prosjek i a bez problema se vrti i preko 5000 okretaja (crveno na 5200). Uglavnom, za 75ks koliko taj autic ima i njegovu težinu ide OK...
Podvozje je dosta robusno i solidno udobno...
Pad vrijednosti je za tih 6 godina bio smiješno malen, pa ga neću ovdje napisati...
Pitaj ako te još nešto zanima...
hvala na opširnom odgovoru , zasad je to to . pogledat ću auto , mada znam da ću sigurno morati još uložiti .
dmx30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 07:24   #139
Nema na čemu... A glede ulaganja, ja bi ti kod svakog rabljenog već u početku preporučio da napraviš barem mali servis (ako ne i veliki), otiđeš malo do majstora da vidi što ne valja i što će uskoro biti pri kraju, možda gume, kočnice...
A kasnije ćeš popravljati nešto od ovoga kad/ako ti ode...
Inače, koliko sam čuo ti motori su dosta dugotrajni i prelaze 500-600tkm... Moj je s 213tkm radio i vukao isto kao i kad sam ga kupio s 73tkm... S turbinom nemaju problema. Zamašnjak je dvomaseni ali također ne odlazi ako se normalno vozi...
Inače, što se tiče ovih mana - nemoj se previše brinuti... Danas ih svi auti imaju i mislim da kod ni jednog ne možeš izbjeći te neke "poznate probleme"...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 13:57   #140
ovako ja imam 1.7cdti 59 kilovata, 80ks....s autom stalno neki problemi...što raditi? stalno me eger ventil zeza, odnosno ispušni plinovi, dosta dimi, prošle godine sam radio dizne...jučer mi se upalila žuta lampica i sad je u safe modu.. Da naglasim da mi je prošle godine majstor zatvorio eger i stalno kažem da dimi i to dosta...resetirao sam greške(pomoću kočnice, odnosno servisni interval, dalje gori lampica)..kad ga upalim nakon resetiranja, malo ide normalno i onda opet ne da iznad 3000 obrtaja...ljudi što raditi? pomagajte...ludim više
beca5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.