Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 19:18   #1501
Quote:
beskraj_u_tragu kaže: Pogledaj post
Imam smeđu kosu, tamniji keste, neofarbanu ni jednom. No nekako ko da počinje dobivat neku sivu nijansku, gubi sjaj. Mislila sam je malo osvježiti, pa ako imate savjet boja ili preljev? I koja/koji?
ja bi ti preporučila preljev ako ne želiš farbati kosu. ja se isto nisam nikad farbala, ali sam stavila preljev preko ljeta jer se bas nisam htjela farbat, a ovako mogu stalno isprobavat nijanse i ne moram ga baš stavljat ako ne želim jer nema izrasta
malo ti poboja kosu i kosa dobije sjaj. ja sam uzela Schwarzkopf Brilliance.
Ovu:
http://www.brillance.com/products/wa...ner-creme.html

i, da, kosa mi je isto tamniji kesten
norelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:26   #1502
Imam tamno smeđu kosu i htjela bih je malo posvijetliti. Probala sam poneke 'kućne' recepte poput limuna ali uopće nisu djelovali na moju kosu. S medom i cimetom i ostalim tretmanima se nisam ni trudila jer mi se čini da ni od toga ništa. :

Prije par godina sam kupila nekakav sprej za posvjetljivanje koji mi je kosu posvjetlio par nijansi, žao mi je što ga više ne mogu naći u dućanima, sjećam se samo da je bila neka plava bočica.

Isprobala sam nedavno dva slična nova spreja za posjetljivanje kose: Spray Blonde (sa 6% hidrogena) i Garnierov Summer hair, ali nisam vidjela nikakvu razliku, ovi novi kao da uopće ne djeluju. Ili stvarno treba sunce da ih potakne, a sad je jesen.

Inače, taj stari sprej za posvjetljivanje mi je znao izvući dosta crvenkastih tonova pa me zanima ima li neki relativno jednostavan način da se tamno smeđa posvijetli za par nijansi i onda nečime ubije taj crveni odsjaj? Vidjela sam da spominjete neke silver i ljubičaste šampone, ali nisam ih nikad koristila/vidjela/čula za njih, pa bih rado nečiji savjet.

Evo slika: klik lijevo je moja prirodna boja kose, a desnu nijansu bih htjela postići.

Da pokušam s blansom? Koliko dugo ga treba držati? Je li dosta pomiješati ga sa 6% hidrogenom ili treba nešto jače?

Hvala svima unaprijed na savjetima.
__________________
Lois Einhorn: "I can make your life a living hell."
Ace Ventura: "I'm not ready for a relationship right now Lois."
forum_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 17:12   #1503
imam smeđu kosu, izrast je malo tamniji a vrhovi svjetliji jer su tu prije bili pramenovi i sad bi se htjela pofarbati u smeđu samo da se to sve izjednači.
s obzirom da svaki put ispadnem puuno tamnija nego je slika na kutiji, mislim uzeti neku svjetliju boju.
zanima me da li je netko isprobao loreal casting creme gloss caffe latte? da li je to dobar izbor?
također da li je netko isprobao balea regenerator za smeđu kosu? kakav je učinak regeneratora?
piranjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:42   #1504
Bokic
prije amo rec pola godine sam jos bila prirodna brineta,svjetlosmeda kosa mi je jako brzo dosadila a i smetalo mi je sto je bila bez sjaja,nekako sivkasta i onda odlucih,malo svjetlije je na redu,tocnije kupila sam tamno plavu od Loreala ..tocnije 810..s kojom sam se bojala amo rec 3-4 puta,sad mi je kosa tamno plava,nema narancastog odsjaja i jako mi se svida boja ali mi ju je jako tesko odrzavati..izrast je taman,a kosa mi je inace jako rijetka pa ju ne mislim ostecivat svakih 14-20 dana da se bojam..pa mislim sad opet se vratit na neku svjetliju nijansu smede da mi se izrast manje primjeti ali nikako da nadem nesto sto nece biti tamno sa zlatnim odsjajem..imate koji savjet???
__________________
..."Život je dobar kad mu dopustiš da to bude. Moraš naučiti pustiti stvarima da jednostavno budu..."
Meonchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 12:08   #1505
Meni su se do sad pokazale najbolje Keune farbe. Više ih ne mjenjam za ništa
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 20:15   #1506
Quote:
december9 kaže: Pogledaj post
Super je boja ispala!Cudi me da nije crno posto je tamno smeda i jos casting
Kakvu si imala podlogu?
A bilo je crno, al već nakon prvog pranja je poprimilo malo bolju nijansu.
Kao crnokosa si izgledam ko' kinez

A podloga ti je bila... neka srednje smeđa. Prvi vrhovima malo svjetlija, al sve je ravnomjerno primilo, fala Bogu
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:05   #1507
Apple Pie predivna bojica
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:41   #1508
Farbam se već par godina u crveno svaki mjesec(svaki mj.druga nijansa), i kako nikako ne mogu dobu dobiti crvenu koju želim odlučila sam se utopiti u masi i prebaciti na smeđu(). Ako mi dosadi ovako, to jest. Kako da iz srednje tamne crvene kose dođem do pepeljasto tamno smeđe bez crvenog odsjaja?Skidač boje, što?Znam da je najlakše otići do frizerke ali ne poznajem nijednu kojoj bih se dala u ruke. Prirodna boja mi je kestenjasta smeđa inače.

Sad ću pokazati kakvu nijansu mislim, umjesto da ide na čokoladu kao većina smeđih ova kao da ide na sivo/zelenkasto. . Dakle više je hladna nego topla.





Znam da je ta boja nekima mišja ali ja otprilike tako nešto želim. Molim vas helpajte.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 08:53   #1509
Dotty, ta boja koju hoces, nije pepeljasto smedja vec prirodno pepeljasto plava. U katalozima ti je u oznaci 7.1 ili 7A. Tesko ces sa tom postojecom bojom da izvuces ovu. Moj savet ti je da odes u neki dobar salon, verovatno ce morati da ti koliko toliko skinu tu crvenu pa preko onda ovu. U zavisnosti od pigmenta kose, mozda postojeceg izrastka, verujem da ce ti mesati neke nijanse.
marizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 19:20   #1510
Quote:
marizza kaže: Pogledaj post
Dotty, ta boja koju hoces, nije pepeljasto smedja vec prirodno pepeljasto plava.
Pepeljasto plava? Nemoj zezati?Njih dvije izgledaju skoro pa crnokose na nekim fotkama gdje imaju tu boju. Ako dođem tamo i kažem da želim pepeljastu plavu garantirano će od mene napraviti plavušu, a ja to ne želim. Ovdje postoji samo nekoliko salona i nijedan nije dobar.

Ako ima frizera na ovoj temi neka se jave sa savjetom
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 10:48   #1511


koja je ovo nijansa?
__________________
Gdje ima sumnje, nema sumnje!
ywana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 10:56   #1512
Jel može koja preporučit boju svjetlo smeđu ( plavu) ali da vuče na nekakav bakreni odsjaj ???????
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 15:51   #1513
Trenutno imam kosu bakreno-smeđe boje. Koju bi mi boju preporucili da dobijem neku tamniju smeđu, bojam se kod kuce
__________________
....dreams....sky....love....death.....
wanna_be_a..... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 09:31   #1514
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
Pepeljasto plava? Nemoj zezati?Njih dvije izgledaju skoro pa crnokose na nekim fotkama gdje imaju tu boju. Ako dođem tamo i kažem da želim pepeljastu plavu garantirano će od mene napraviti plavušu, a ja to ne želim. Ovdje postoji samo nekoliko salona i nijedan nije dobar.

Ako ima frizera na ovoj temi neka se jave sa savjetom
Dotty, ti ces svakako kod frizera da pogledas katalog sa uzorcima. Obrati paznju na boje sa oznakama 7.1 i 6.1, sa njima ne mozes piti crna, ne brini, a opet to je ono sto ti trazis
marizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 09:37   #1515
Quote:
wanna_be_a..... kaže: Pogledaj post
Trenutno imam kosu bakreno-smeđe boje. Koju bi mi boju preporucili da dobijem neku tamniju smeđu, bojam se kod kuce

koju god tamnu smeđu uzmeš ispast će ti tamno...

nego, ja tražim neku bakrenu nijansu, koju boju si ti koristila?
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 09:51   #1516
Quote:
marizza kaže: Pogledaj post
Dotty, ti ces svakako kod frizera da pogledas katalog sa uzorcima. Obrati paznju na boje sa oznakama 7.1 i 6.1, sa njima ne mozes piti crna, ne brini, a opet to je ono sto ti trazis
Ali ja želim da izgleda skoro pa crna al da se vidi jasno da nije. Takva i jest ta boja, kao da je "tamnosiva".
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 12:40   #1517






Ima tu koji frizer da mi pomogne reći kako to dobiti preko crvene i koji bi bio postupak(skidanja crvene i dobivanja ove)?

Zadnje uređivanje Dotty : 09.12.2010. at 12:48.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 11:23   #1518
Dotty, ove 2 slike sto si okacila uopste nisu te " tamno-skoro crno-sivo ". To sto ti hoces je onda smedja sa oznakom 4, sad ne znam da li postoji i 4.1 ili 4A- srednje pepeljasto smedja. Moja sestra je frizerka, veruj mi iz iskustva, mozes vrlo lako da se " pretamnis ".

Ove slike sto si okacila su prirodno pepeljasto plave. Pogledaj recimo Keune katalog ( uzorke ), znam sta ti pricam.
marizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 11:45   #1519
Quote:
marizza kaže: Pogledaj post
Ove slike sto si okacila su prirodno pepeljasto plave. Pogledaj recimo Keune katalog ( uzorke ), znam sta ti pricam.
mislim da su Dottyine fotke ipak puno pretamne za pepeljasto plavu boju...

prekrasne slikice btw
From A Nut House is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 11:58   #1520
Quote:
marizza kaže: Pogledaj post
Dotty, ove 2 slike sto si okacila uopste nisu te " tamno-skoro crno-sivo ".
Za Kat svugdje piše da joj je boja kose"dark brown". Ne kužim, da nije problem u tvom monitoru?Jer ja vidim da boja ide na sivo, i baš je tamna, ovisno o svijetlu.



Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.