Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 12:05   #1
Kakva slika u CV-u?

Za jedan posao striktno traže CV sa slikom,mada je riječ o uredskom poslu

Kakvu sliku staviti?

Slikat sam sebe i samo glavu staviti?

Hvala
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:18   #2
pa kao na osobnoj/putovnici
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:33   #3
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
pa kao na osobnoj/putovnici
Da , slažem se. I pripaziti na neku neutralnu pozadinu.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:49   #4
hvala

tako sam i mislila...iza bijeli zid i normalna/ozbiljna faca

bude me decko slikao pa cemo to malo doraditi u editoru
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:08   #5
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
pa kao na osobnoj/putovnici
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Da , slažem se. I pripaziti na neku neutralnu pozadinu.
Dakle, kao za osobnu.

Inače, mnogi koji su imali prilike prebirati po životopisima (pa i neki forumaši) prepričavaju kako su naletavali na slike kandidatâ s plaže i tome slično... Pitam se jesu li ti ljudi ikad našli ikakav posao.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:15   #6
jedno sam vrijeme zaprimala CV-e mogućih kandidata za posao, i stigao je CV sa povelikom slikom tipa koji gol do pasa stoji za kormilom, cvike na licu i upravlja malim brodićem

inače, mene je frend slikao za tu CV sliku, stala sam pred bijeli zid i nasmiješila se. nisam htjela biti smrtno ozbiljna
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:17   #7
Ja inaće najviše volim kada dobijem sliku sa plaže ili sl. u cv-u, nije da takvi dobiju posao, ali meni su najzanimljiviji za čitanje.
__________________
pohlepa je ubila radoznalog
beter do yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:19   #8
još kada uz sliku ide i esej o životu, pogledima na život, hobijima...........to je vrhunac
__________________
pohlepa je ubila radoznalog
beter do yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:34   #9
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jedno sam vrijeme zaprimala CV-e mogućih kandidata za posao, i stigao je CV sa povelikom slikom tipa koji gol do pasa stoji za kormilom, cvike na licu i upravlja malim brodićem

inače, mene je frend slikao za tu CV sliku, stala sam pred bijeli zid i nasmiješila se. nisam htjela biti smrtno ozbiljna
o Bože,di se takvi izrode

kopirat ću tebe
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 23:34   #10
Da oživim temu.. Ovako pišem trenutno životopis, završio faks itd, pa me zanima da li da stavim sliku u CV(životopis).. Planirao sam staviti kao s osobne, pa me zanima kakva su iskustva, da li je bolje cv sa slikom ili bez nje.. Imam dojam da je bolje sa slikom..šta vi mislite?

Mislim ja kada bih primjerice radio na primanju cv-a, bih htio vidjeti sliku, ne zato što želim vidjeti kako izgleda, već da imam dojam da je poslala "stvarna" (normalna) osoba.. Hvala
Donkeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 08:05   #11
Slika lica s osmjehom
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:42   #12
Quote:
Donkeyman kaže: Pogledaj post
Da oživim temu.. Ovako pišem trenutno životopis, završio faks itd, pa me zanima da li da stavim sliku u CV(životopis).. Planirao sam staviti kao s osobne, pa me zanima kakva su iskustva, da li je bolje cv sa slikom ili bez nje.. Imam dojam da je bolje sa slikom..šta vi mislite?

Mislim ja kada bih primjerice radio na primanju cv-a, bih htio vidjeti sliku, ne zato što želim vidjeti kako izgleda, već da imam dojam da je poslala "stvarna" (normalna) osoba.. Hvala
Pa ako potencijalni poslodavac u oglasu ne trazi sliku, neces je ni slati.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:16   #13
Ima vec puno zivotopisa sa slikom, bez obzira sto slika u oglasu nije trazena.
Jos pred godinu dvije je to bila rijetkost, a sad se sve vise stavlja
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 21:27   #14
Ma nema ti to nikakve veze... Ja imam sliku u CV-u u pidzami neobrijan i neosisan, a u pozadini mi je ormar i dobio sam sljaku u medjunarodnoj firmi kao elektro inzenjer...
Nisam povlacio nikakve veze jer tamo nemam veze, a i nije mi bila uopce namjera tamo se zaposliti pa se nisam niti obrijao za testiranje i razgovor kad su me pozvali... Javio se na oglas bez veze i dosao na testiranje koje sam razvalio jer mi je pucala jedna stvar kako cu ga napisati pa sam ga rjesavao totalno neoptereceno uz fuckanje... Razgovor sam takodjer obavio skroz neoptereceno gotovo kao da sam s nekim vani na kafeu... Sam nisam mogao vjerovati kad su mi ponudili ugovor...

Svaki put kad sam slao CV nacickan i s nekom ukocenom slikom gdje izgledam kao da sam posevio macku i dosao nabrijan na razgovor. dobio sam odjeb... Ovo je bio pun pogodak i sam ne znam kakav bih savjet dao po tom pitanju... Stavite sliku za koju mislite da je najbolja i samo opusteno...
Djouzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 12:39   #15
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jedno sam vrijeme zaprimala CV-e mogućih kandidata za posao, i stigao je CV sa povelikom slikom tipa koji gol do pasa stoji za kormilom, cvike na licu i upravlja malim brodićem

inače, mene je frend slikao za tu CV sliku, stala sam pred bijeli zid i nasmiješila se. nisam htjela biti smrtno ozbiljna
haha, jedanput sam zaprimila CV sa klasičnim selfijem iz kupaonice sa duckface-om. :klap:
KateFab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 14:38   #16
mislim da je slika nebitna u životopisu. iskreno meni je i sam životopis nebitan jer u osnovi papir podnosi svašta tako da ekipa unutra fakat gluposti piše.
__________________
www.filip-jurisic.from.hr
Marakul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:37   #17
Ja puno zapošljavam...slika nije toliko bitna, no nije ni loše staviti je u CV ako je ozbiljna slika.

Inače dobivam svakakve slike, sa svadbi, sa Zrča...a najjaču je poslao lik sa zmijom oko vrata

Zadnje uređivanje cocoman : 24.04.2015. at 12:37. Reason: gramatika
cocoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 16:05   #18
stavi nekakav akt
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.