Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 20:26   #1
Caller ID Spoofing - 'krađa' broja?

Podzrav, zanima me je li ovo navedeno u naslovu moguće te događa li se to i kod nas.
Naime, često dobivam pozive i poruke od ljudi iz čitave Hrvatske koji mi javljaju da sam ih nekoliko puta zvao (često puta misle u vezi oglasa, valjda su tamo ostavili broj) - iako naravno, ispis poziva, moje stanje na računu i pamćenje i ubrojivost koja me nije izdala pokazuje da nisam. Pozivi su izgleda takvi da kada se netko javi, isti se prekine.
Odbacujem mogućnost da me netko zajebava - jednostavno je previše brojeva, a i po glasu se prepozna da su ljudi odsvakale.
To mi stvara neugodnosti jer su ljudi zbunjeni i ljudi, i ja zajedno s njima, a oni mi naravno ne vjeruju i misle da ih idem zajebavati okolo.
Ovo mi se događalo i prošle godine, da bi potom nastupilo zatišje od nekoliko mjeseci i sada opet.,
T-com studentica iz službe kaže da se, naravno, radi o SF-u. Međutim, moje googlanje je pokazalo da je predstavljanje pod tuđim brojem nekako moguće i izvedivo... je li? Je li itko imao ovakvih iskustava?
__________________
“Sometimes I need what only you can provide: your absence.”
Žic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:21   #2
Mene jedanput u 10 ipo navečer zvala neka žena i kaže da je nju neko taman zva sa moga broja.
Ja naravno neman pojma o čemu ona govori jer je telefon uredno bia zataknut u bazu kad nakon minut-dvi ona opet zove...

Sad san ja već pomislia da neko možda mene zajebava ili nedaj bože provjerava ima li koga doma radi pljačke.
Opreza nikad dosta.
Ali na tome je ostalo i koliko znan, nije se ponavljalo.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 03:45   #3
vjerojatno vas neko zajebava,ima web stranica za besplatne pozive rade na taj način da upišete 2 broja i ona zove prvo jedan telefon a njemu piše kao da ste ga zove 2 broj, a kad se on javi zove drugi.........
321cba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.