Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2009., 22:02   #21
Ovak trebala bih pomoć. Od 9. mjeseca sam na mrak tarifi i to je kao pretplata, u biti nema bonova i bilo je oke, pošto sam oko 250 kn trošila na bonove i mislila sam da će mi se ovo isplatit. Da bi se ispostavilo da sam ja sada za 10. mjesec dobila račun do 410 kn, a provjeravala sam stanje redovito i nekim čudom preko noći su mi nabili 150 kn na račun za to što sam ja nekoliko puta zvala jedan broj i javljala mi se skretarica. Ljudi help molim vas, ja više neznam kaj da radim, ugovor mi traje još godinu i pol.
ana13ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 22:27   #22
@ana13ivan

Bit' će nam lakše ako napišeš barem početak broja prema kojem je poziv išao. Što ti piše u ispisu, koliko su pozivi trajali?
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 22:39   #23
Quote:
budalo kaže: Pogledaj post
@ana13ivan

Bit' će nam lakše ako napišeš barem početak broja prema kojem je poziv išao. Što ti piše u ispisu, koliko su pozivi trajali?

u tome je stvar, išla sam danas u t-com i nisu mi dali ispis poziva, rekli su mi da je to trenutno nemoguće. To je bio 10.10 i u 23 i 56 mi je potrošnja bila 68.44kn, nakon nekoliko poruka tokom noći, stanje 11.10 u 05.51 bilo je 83.21kn i to jutro sam zvala dečka i nije se javio i ostavila sam jednu poruku na sekretarici i tog dana u 14 i 05 stanje mi je bilo 141.80kn. Meni to stvarno nije jasno, nebi ništa rekla da sam slala poruke, poslala sam 2-3 poruke, jednu poruku na sekretarici ostavila.
ana13ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 19:16   #24
majku ti ljubim a ja razmisljam o tome da uzmem pretplatu....jos mi samo ta muka treba u zivotu...
187kor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:49   #25
ja sam evo već 3 i 9 mjeseci na pretplati i nikakvih blema. prekontroliram sve ak je račun veći i jos nisam našao neki broj da ne znam tko je ili da se ne sjećam da sam pričaio s nekim . sve štima... i na portalu tjedno pogledam ispis poziva i opet sve štima.... jedan tip ovoj curi što se žali, pogledaj mozda da ti se mob ne spaja na net ,meni se dogodilo, stavio svoju karticu u burazov mob koji je bio na vipu i internet je bio postavljen na vip i počeo je zezat odnosno gasit palit se i pri svakom paljennju se spajao na vip i mos mislit veselja kad sam vidio račun od 650kn. aj jebaji ga to je greška ne ispravnog moba ne njih...
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 19:43   #26
T-com lopovi

Imam velikih problema s T-comom iliti T-mobileom. Prebacili su me na neku Plan tarifu, a ja sam samo nazvala da mi aktiviraju Maraton tarifu nakon što sam uplatila 100kn bon. Tip mi kaže da je to zastarjelo, da je Plan bolji. I tako pita me OIB, ja mu, sva u čudu, kažem. I za dva dana dobijem obavijest da sam na pretplati. Ni manje ni više. I nisam te papire potpisala, ali su oni mene već prebacili. I nazvala ja da se žalim, kažu oni to je samo 160 kn mjesečno!! Ja to uopće nisam znala, nitko mi spomenuo nije. I tako sad ja zvala, bila osobno, uložila pismeni prigovor, no nikako me ne žele skinuti s pretplate koju nisam ni htjela ugovoriti. Sad odjednom traže moje dokumente, sad im trebaju, a za "sklapanje" im nisu trebali. Ja sam u totalnom šoku. Imam osjećaj da sad namjerno čekaju da mi mogu naplatiti 11. mjesec račun iako nikog nisam zvala osim njih, a surfati na svom telefonu ne mogu jer je to stara Nokia, a tarifa mi se zove "Plan za surfanje L". Kako stvari stoje, mislim da ću na sud s njima. GAMAD!
amiraamira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 13:30   #27
Pismeni prigovor i žalbu moraju uvažiti. Postoji neki rok u kojem se miožeš žaliti i oni ti moraju raskinuti pretplatu koju si sklopila preko telefona. Na sud s njima. Nisu u pravu pa idu onom "APP" (ako prođe, prođe). Pretpostavljaju da ih korisnik neće na sud nego da će platiti.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 22:29   #28
SAmo 160kn za mobitel mjesecno????
SAMO????

majketimile al bi me culi...daj mi ti mister samo 160 kn za mobitel mjesecno 160 kn mjesecno pa cu ti placati preplatu..

inace nisam bas siguran da te mogu samo tak prebaciti na preplatu bez potpisa...zali se do štrasbura, zali se svima, trazi da ti storniraju sve racune sadasnje i buduce za mjesec dana jer si u šoku od te prevare
probaj.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 15:45   #29
@ amiraamira

Prema trenutno važećem cjeniku, postojeći tarifni model Maraton može se nadoplaćivati bonovima u vrijednosti 100 ili 200 Kn.

Nadalje, mjesečna naknada tarife Plan za surfanje L iznosi 165 Kn/mj uz novi uređaj (135 Kn/mj bez uređaja) plus 5 Kn/mj za radijsku frekvenciju.
----
Kojeg dana si ih nazvala?

Pitam jer prema Zakonu o zaštiti potrošača

"Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od sedam dana." (članak 45, stavak 1)

"U članku 45. stavku 1. iza riječi: »sedam« dodaje se riječ: »radnih«." (članak 22)
----
Žaliti se možeš i HAKOM-u.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 17:30   #30
Idi opet i trazi storno ugovora. Imas pravo u roku 8 dans raskinut bez problema.
Anđa Đoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 19:00   #31
otplata uređaja

uzeo sam pretplatu u 5 mjesecu preko webshopa, tarifa plan za mlade i uz nju uređaj...odabrao sam plaćanje putem trajnog naloga s tim da sam određenu svotu za uređaj platio pouzećem, a ostalo bi trebalo plaćat mjesečno zajedno sa pretplatom...e sad, računi za pretplatu uredno stižu i naplaćuju se, al ovi za sami uređaj ne...već sam zvao službu za korisnike i rekli su da će neš poduzet, al nisu ništa...jel imo neko sličnih iskustava, strah me da mi nebi neke kamate naračunali il da mi ne stignu svi ti računi odjednom...il me možda oni časte ??
DadoRP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 20:19   #32
Rata za uređaj uračunata ti je u cijenu pretplate, pogledaj malo bolje specifikaciju troškova na računu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 11:41   #33
stvar je u tome da nije...pretplata mi je 100kn, 5 kn je radijska frekvencija i ostatak je onih 10 kn koje su sad nedavno uveli...i tolko mi iznosi račun i tolko mi uzimaju...sad nezz koja je špreha sa tim uređajem...možda bi ja to trebal plaćat prek uplatnica na pošti? iako mi to glupo, ak sam odabral plaćanje prek tekućeg...

Zadnje uređivanje assassin : 19.09.2014. at 19:36. Reason: Maknut nepotreban citat
DadoRP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:32   #34
Ne bi, dobivaš samo jednu uplatnicu na kojoj su svi troškovi pa i iznos rate za uređaj.

Ako uredno plaćaš uplatnice koje ti šalju nemaš razloga za brigu, oni ih izdaju pa ako i nisu nekim slučajem stavili iznos za ratu uređaja to je njhov problem, ne mogu te naknadno teretiti.

Tako npr. meni svaki mjesec daju popust od 90kn za mobilni internet iz ne znam kojeg razloga pa plaćam 28,51kn mjesečno (5+10kn uključeno).
U redu je da nekad pogriješe i u našu korist.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.