Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2011., 21:55   #21
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Da, gotovo sigurno se radi o ''skladištenju'' mliječne kiseline u mišićima. Umjesto kraćih tura može se preporučiti i ubacivanje jednog ili dva kraća treninga preko tjedna između dva planinarenja. 45-minutna kombinacija trčanja i hodanja utorkom i četvrtkom učinit će vikend u planini ugodnijim.
Da li mi to moze naskoditi? I da li ima neki recept sa vocem da jedem sto vise kako ne bih osjecala ovu nadutost.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 22:37   #22
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Da li mi to moze naskoditi? I da li ima neki recept sa vocem da jedem sto vise kako ne bih osjecala ovu nadutost.
Nisam neki stručnjak, pa neka me netko nadopuni, ali nema ti šta naškoditi.
To se razgradi u fazi odmora, jedino što možeš napraviti je podići kondiciju nekim aktivnostima preko tjedna.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 09:27   #23
Mene zanima ima li ko da planinari a da ima platfus, spsutena stopala - kao sto ja imam. ja sam iso sad nedavno na izlet inajvise su me stopala boljela, utenisicama sam isao. Pa jel ima ko kakva slcna iksustva i eventualno neku prevenciju?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 09:56   #24
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Mene zanima ima li ko da planinari a da ima platfus, spsutena stopala - kao sto ja imam. ja sam iso sad nedavno na izlet inajvise su me stopala boljela, utenisicama sam isao. Pa jel ima ko kakva slcna iksustva i eventualno neku prevenciju?
Mislim da ti puno mogu pomoći sportski ulošci za cipele od gela, posjeti ortopeda. I nabavi dobre gojzerice. Tenisice imaju previše ravan i mekan đon.
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:14   #25
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Da li mi to moze naskoditi? I da li ima neki recept sa vocem da jedem sto vise kako ne bih osjecala ovu nadutost.
Mozda bi ti pomoglo lagano razgibavanje neposredno nakon planinarenja, 5-10 min, dakle prije eventualnog ulaska u auto/sjedanja/odmora, da se ta mlijecna kiselina malo rasprši.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:19   #26
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Mene zanima ima li ko da planinari a da ima platfus, spsutena stopala - kao sto ja imam. ja sam iso sad nedavno na izlet inajvise su me stopala boljela, utenisicama sam isao. Pa jel ima ko kakva slcna iksustva i eventualno neku prevenciju?
Ja.
Ulošci u kombinaciji sa gojzericama
Bez uložaka mi je gadno u gojzama..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 23:10   #27
Quote:
kailash kaže: Pogledaj post
Mislim da ti puno mogu pomoći sportski ulošci za cipele od gela, posjeti ortopeda. I nabavi dobre gojzerice. Tenisice imaju previše ravan i mekan đon.
Biće da je od mekanih tenisica onda, ne znam, jer gel uloske te vec imam (dakle nije mi bilo tvrdo u tenisici). A one ortopedske uloske sam davno oprije nosio malo one s brdom na sredini, al uz njihs u me tek boljela stopala. Tnx na odgovoru.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 09:27   #28
@jezični savjet - ne jedeš voćke, voćka je drvo ili stablo. jedeš voće.
svi_umiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 20:58   #29
Zeznuh koljeno, dijagnoza hondromalacija patele...necu pitat da li nazad na brda, nego kako i kad? Ima netko iskustva s tim i opcenito ozljedama koljena? Znam da je nuzno ojacat noge i da bez stapova vise ne ide ...ali kad se vratiti nazad planinarenju nakon ozljede? Trenutno lupam glavom o zid jer mi ekipa brije okolo i uziva u proljetnom planinarenju, a ja ucim hodat iznova, a nekad su me morali ganjat po brdima...
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 14:58   #30
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Da, gotovo sigurno se radi o ''skladištenju'' mliječne kiseline u mišićima...
Btw, taj mit o mliječnoj kiselini koja izaziva bol u mišićima nije točan. Mliječna kiselina nema veze s upalom mišića. Učilo nas krivo u školi, s vremenom se otkrilo suprotno, a mi nismo obnovili znanje. Ništa strašno.

http://en.wikipedia.org/wiki/Delayed...uscle_soreness
http://en.wikipedia.org/wiki/Lactic_acid
Gorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 12:05   #31
Otečene noge

Ne čitam inače ovaj pdf pa nisam sigurna jesam li u pravu ali tražilicom nisam našla sličnu temu a nemate ni aktivnog četa.
Ako sam pogriješila nek se spoji na neku postojeću temu.

Daklem, jel vam nakon planinarenja zatiču noge i koliko to traje?
Nakon tri dana planinarenja po Sloveniji došla sam doma i četiri dana hodala na nogama debljine debla zrelog za sječu.
Danas je već puno bolje ali još uvijek otok nije prošao.

Što je uzrok tom otoku? Osim ako nije problem u tome što sam stara ko Biblija .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 22:47   #32
Napuhavanje će prestati sa vremenom ako ćeš često imati teške napore, to je normalno, tijelo se zagrijava, povećava obujam i naotiće, posebice treba uzeti u obzir da se teški metali iz tijela izlučuju samo na posebnim mjestima, tako npr. aluminij, kao jedan od teških metala izlučuju žljezde koje se nalaze iza i ispod koljena te one iza ušiju.

Da sada ne ulazimo u anatomiju, možeš i sigurno jesi primjetila primjerice da tetive iza koljena dakle one sa trtične strane oteknu podosta, to je poradi taloga teških metala prvenstveno, posebice je tome tako koristiš anti perspirante koji sadrže aluminom klorohidrate, koje ti ovom prilikom apeliram da odmah prestaneš koristiti. Također kao što su ti rekli i drugi razlog je i umlječnoj kiselini, koja se kod neaktivnih sportaša iz tijela puno sporiji apsorbira, pa tijelo postaje kao buhtla.

Toliko u kratko, uglavnom bez brige, nije to ništa što te treba brinuti.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 18:07   #33
20-30km nije mala tura, ja doduše nekad dnevno predjem 20km, ali ono što ipak pomaže na planini uzbrdo a i nizbrdo je korišćenje štapa planinarskog, skoro sam kupio jedan, onaj stari mi se polomio, noge bole najčešće nizbrdo kad se vraćate sa planine, nego uzbrdo (makar kod mene lično!), utiče niz faktora zbog čega sve noge mogu boljeti, može biti hronična reuma, do vremenske prognoze, do godina(kao u mom slučaju), do specifične ture....
Lijepi Dzoni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.