Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2007., 12:19   #1
Ovulacijski test

možda je već to davno obrađena tema, ali nisam našla, a i nemam priliku toliko kopati po kompu dok sam na poslu.

moje pitanje je jednostavno zanima me je li tko radio ovulacijske testove? na kojem principu se rade i mogu li se uopće negdje nabaviti?

naime, moj dragi i ja nikako da potrefimo...

zahvaljujem, zahvaljujem
__________________
Ask me no questions and I tell you no lies...
ojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 12:44   #2
Ovdje smo pričali o tome
https://www.forum.hr/showthread.php?t=167317

i ovdje:
Quote:
Evo mogu ti reći da su meni Lh trakice jako pomogle.
Ovulacija mi je "šetala" od 15-26 dana ciklusa, a sluzi od nikud i pogodit dan je bilo
Mjerila sam i BT i koristila trakice ( nek se nađe ).
Nisam kupovala ovdje u apoteci jer su strašno skupe, nego sam naručivala preko neta - razlika u cijeni je preogromna.
Ja sam sa ove stranice naručivala (preko mastera) www.testsforless.com
Test se ne smije raditi prvim jutarnjim urinom. Najbolje vrijeme je od 10 do 20 h (kada je koncentracija lh hormona najveća).
U principu kao što je već kaya rekla, popiškiš se u posudicu, uroniš vrh testa do određene linije na 5-7 sekundi, staviš na ravnu površinu i pričekaš rezultat.
Ako se pojavi samo jedna crtica (kontrolna) - ovulacija nije ni blizu.
Ako se pojavi i druga crtica (ovisno o jačini "boje") - ovulacija se bliži.
Kako se ovulacija bude bližila i ta crtica će sve više tamniti.
Kada bude iste ili jače boje kao i kontrolna crtica, onda računaš da će ovulacija nastupiti za 24-36 h (ja sam računala odmah od tog dana pa do 72 h - ziher je ziher ).
Preporučam da ih kupuješ preko neta, jer su u apoteci oko 60 tak kuna.
Nadam se da sam ti malo pomogla.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 12:59   #3
ja nemam iskustva s trakicama nego s maybe babyjem i toplo preporucam jer ne moras stalno kupovati nove i tako to....mali mikroskop koji izgleda ko labello, kosta cca 370 kn, samo stavis ujutro malo sline na stkalce i ovisno o tome u kojem se ona obliku kristalizira, pokazuje da li ovuliras ili ne....i nema da omakne!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 13:11   #4
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ovdje smo pričali o tome
https://www.forum.hr/showthread.php?t=167317

i ovdje:


Preporučam da ih kupuješ preko neta, jer su u apoteci oko 60 tak kuna.
Nadam se da sam ti malo pomogla.
uh, hvala ti! danas ću ipak biti nasmijana
__________________
Ask me no questions and I tell you no lies...
ojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 21:05   #5
Ja sam ih ovaj mjesec iskušala. Test je 14. dan ciklusa bio pozitivan (školski) i onda . S testiranjem sam odmah prestala.
Jučer (18. dan) iz fore ponovim test i opet pozitivan! Danas opet pozitivan!
Možda test kod mene ne djeluje jer imam endometriozu i problematične hormone štitnjače? Ali zašto mi je onda u prvom dijelu ciklusa bio negativan sve do četrnaestog dana?
Možda sam trudna? http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=32176
Doduše, iskreno, nekako se ne osjećam trudno.

Možda imam dvije ovulacije ili mi ovulacija jako dugo traje?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:28   #6
Ukoliko ti je povećana vrijednost Lh, moguće je da će ti test biti pozitivan duže vremena, isto je sa maybe babyjem - može pokazivati paprat više ili cijeli ciklus, zbog disbalansa hormona.
Pošto sam i ja bila takav slučaj , onda sam uvela još i mjerenje BT.
U slučaju da jesi trudna, Lh test nebi bio pozitivan 4 dana nakon ovulacije... nego više 10-ti ili 12 - ti dan.
Ovulacija "traje" max 12 sat kolko se sjećam, a onda jajašce propada.
Što se isplativosti tiče, cukerino ima pravo, jeftinije je kupiti mb i onda se testirati svaki dan... ali ja nisam kupovala testove u hr jer su bezobrazno skupi, nego preko neta.
Inače, na Rodama (forum) imaš jako puno iskustava sa određivanjem ovulacija, pa svakako pretraži.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:51   #7
imas pravo ema, nisam ih kupovala, al po ovom sto ste vi napisale, skuuuuuupi su!Mjerenje temperature mi je bilo tlaka jer je treba mjeriti cim se probudis dok si jos u krevetu i nisi pocela s nekim aktivnostima, a ja bih redovito zaspala s toplomjerom u ustima jos par minuta pa je mog dragog bilo strah da ne zagrizem toplomjer i progutam zivu.....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:08   #8
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
imas pravo ema, nisam ih kupovala, al po ovom sto ste vi napisale, skuuuuuupi su!Mjerenje temperature mi je bilo tlaka jer je treba mjeriti cim se probudis dok si jos u krevetu i nisi pocela s nekim aktivnostima, a ja bih redovito zaspala s toplomjerom u ustima jos par minuta pa je mog dragog bilo strah da ne zagrizem toplomjer i progutam zivu.....
Zato sam ja koristila digitalni - jednu minutu i amen (bilo i mene frka da ne progutam živu).
Jesu stvarno su skupi, ali preko neta dođu cca 5 ili 6 kn što stvarno nema veze s mozgom kad vidiš da su ovdje tako užasno skupi.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:13   #9
ja sam negdje čitala da je najbolje mjeriti sa živinim toplomjerom jer je točniji. provjeravala sam kasnije i s digitalnim i uvijek mi je pokazivao stupanj manje nego živa, nekad i dva. ne znam.
kužim ja da je komplicirano držati to staklo u zubima, ali moja želja je jača i od sna
__________________
Ask me no questions and I tell you no lies...
ojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 13:03   #10
ja sam u zivotu razbila vec dva toplomjera (doduse ne ustima, nego su mi pali iz ruke) pa mi je paranoja
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 13:15   #11
Quote:
ojla kaže: Pogledaj post
ja sam negdje čitala da je najbolje mjeriti sa živinim toplomjerom jer je točniji. provjeravala sam kasnije i s digitalnim i uvijek mi je pokazivao stupanj manje nego živa, nekad i dva. ne znam.
kužim ja da je komplicirano držati to staklo u zubima, ali moja želja je jača i od sna
To je točno - pokazuje manje, ali ako stalno s njim mjeriš, odmak je uvjek isti.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 22:47   #12
na RiDu nije dozvoljeno oglašavanje, molim stavljajte postove oglasnog sadržaja na pdf mali oglasi
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 16:18   #13
Evo jedno pitanje. Vec par mjeseci radimo na bebici, za sad bez srece, i kupila sam prosli mjesec ovulacijski test digitalni Clearblue i pokazao mi je plodne dane tj. pojavio mi se smajlic bas kad mi i aplikacija koju koristim pokazuje plodne dane. Koristim ja taj test i ovaj mjesec, krenula sam s testiranjem 9. dan ciklusa kao i prosli, potrosila sam sve testove koje sam imala i smajlica nema. Je li moguce da mi je ovulacija bila vec prije nego sam pocela raditi test? Zanima me i da li plivadon za glavobolju moze imati kakav utjecaj na to? Hvala!
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 12:15   #14
Quote:
Aria95 kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanje...
Ma O može šetati iz mjeseca u mjesec, ali ipak zadrži neki svoj prosjek kad dolazi. A naravno postoji i pokoji anovulatorni ciklus.
Jesi kad probala s jeftinijim testovima preko ebaya ili amazona, da ne trošiš puno na CB? Dođi nam na vanna bee ... tamo je aktivna tema oko trakica za detekciju O
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 21:30   #15
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Ma O može šetati iz mjeseca u mjesec, ali ipak zadrži neki svoj prosjek kad dolazi. A naravno postoji i pokoji anovulatorni ciklus.
Jesi kad probala s jeftinijim testovima preko ebaya ili amazona, da ne trošiš puno na CB? Dođi nam na vanna bee ... tamo je aktivna tema oko trakica za detekciju O
Nisam još, sad ću naručiti nekakve testove za trudnoću s eBaya (dobila isto preporuku tu na forumu) a budem uzela i neke testove za ovulaciju. Jer istina, previše ode na CB iako mi tek par mjeseci radimo na bebici no ako bude to duže trajalo onda će biti toga.
Evo, stižem
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 02:52   #16
Uvijek naručite s neta
Ovo u ljekarnama po 5 komada je bacanje novaca.
Za te iste novce sam ja dobila 30ak komada
Meni se O znala uredno šetati između 13. i 25. dana a uzmite u obzir da treba napravit barem 2 testa dnevno.
To je jaaaaako puno novaca ako kupujete testiće u ljekarni
Ja sam znala napravit ujutro pa ništa, popodne 2 crtice a navećer opet ništa.
I čim vidite drugu crticu it's a GO time
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 23:08   #17
Ja sam više puta znala uzeti i preko Njuškala od jedne cure i došle bi mi u roku dana, pa ako ti je hitno možeš i tako, uvijek jeftinije od ljekarne...
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 10:00   #18
Meni je poslala jedna cura s foruma ali kako sam bila nestrpljiva a plodni dani samo što nisu krenuli, muž mi otišao u Špansko kod nekog tipa koji prodaje prek njuškala pa mi tamo uzeo još dodatno tih trakica, tako da ih sada bome imam
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 22:35   #19
Quote:
Aria95 kaže: Pogledaj post
Zanima me i da li plivadon za glavobolju moze imati kakav utjecaj na to? Hvala!
Ma ne vjerujem, pa to je obican antipiretik, znaci po sastavu slican lekadolu ili slicnom na bazi paracetamola. Ne moze ta tableta utjecati na ovulaciju.
Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
muž mi otišao u Špansko kod nekog tipa koji prodaje prek njuškala pa mi tamo uzeo još dodatno tih trakica, tako da ih sada bome imam
hahaha kopipejstala sam ovo muzu i sad sav ponosan sece po stanu sto je sad "tip iz Spanskog"

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
Ivy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 18:01   #20
Quote:
Ivy23 kaže: Pogledaj post
Ma ne vjerujem, pa to je obican antipiretik, znaci po sastavu slican lekadolu ili slicnom na bazi paracetamola. Ne moze ta tableta utjecati na ovulaciju.
E super, hvala ti! Dugo sam već tražila bezuspješno tu informaciju. Pa sad sve znam . Hvala!
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.