Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2010., 13:33   #1
detonira plin, na otvoreno čak troši više nego (prije reparacije glave m.) u gradu?? AUTRONIC elek

radi ranijih problema kod vožnje na autoplinu (LPG) sa gašenjem u leru , trokiranjem , te što mi nije radio 4. cilindar i na plinu i na benzinu (majstor mi poslije reparacije glave motora rekao da je 4.cilindar radio sa 30% snage?) bio sam na reparaciji glave motora

neposredno poslije motor je radio dobro ( osim što je malo varirao ler gas -između 600 i 900 rpma...možda zbog toga jer mi je auto staro 17 godina, pa su vjerojatno načeti i cilindri-karike?), ali nakon mjesec -mjesec i po povremeno mi je počeo DETONIRATI motor u vožnji na plinu( što u zadnjih 1, 5 godinu kolko imam auto se NIJE NIKADA dogodilo, čak ni u vrijeme najvećih problema sa ler gasom i gašenjem i trokiranjem!!)

odveo sam ga ponovo majstoru , on je navodno pokušao ga naštelati, podesiti , ali je rekao da nema aparaturu za AUTRONIC ( već samo za BRC ) pa nije siguran dali će biti sve ok

inače da naglasim: sustav je tomasseto sa ručnim štelerom , elektronika je AUTRONIC (ima 3 crne kutijice ...na jednoj piše mislim AE 307, na drugoj aE 7xx), boca i instalacija su ugrađeni 2005.g.

primjetio sam još jednu čudnu pojavu!!utovao sam odmah poslije toga na more i izračunao sam da mi je vozeći po staroj ličkoj magistrali D1 ( znači vožnja cijelo vrijeme između 80-110kmh- kada bi auto trebao najmanje trošiti...znači nisam vozio po AC 130-150kmh) znači potrošnja je bila 12,o4 l/100km , dok je u gradu bila manja tj.11,60 l/100km!??očekivao sam da će mi biti na otvorenom potrošnja 8-9 l, max. 10l /100km , jer mi je prošle godine na potpuno istoj relaciji i na istom režimu i stilu vožnje potrošnja bila točno 10 l/100km!!

može li biti na stvari nešto sa filterom ( ili filterima-neznam da li ima više filtera) i membranama koje nisu servisirane minimalno 23000 km koliko ga ja vozim, ali vjerojatno još i dodatnih 10-20 000 km koliko ga je vozio predzadnji vlasnik koji ga je vozio samo 1 godinu, znači moguće da 30-40 000 km nisu mijenjane membrane i filteri (mada sam rekao majstoru kad sam vratio vozilo radi detoniranja, da pogleda filtere i membrane, ali mi poslije štelanja plina nije ništa rekao u vezi filtera i memb, tj. dali ih je gledao , dali treba mijenjati ih isl)

ako je instalacija sa ručnim štelanjem ( čini mi se da je rekao da je najjednostavniji sustav bez step motorića!) to znači da nema plin/benzinskih mapa?... šta se onda može raditi (štelati) na tim crnim kutijama- autronic elektronici?

ima li tko u zagrebu (okolici zagreba) tko je ovlašteni serviser za AUTRONIC ili ima AUTRONICOVE dijagn.uređaje i softver pa da odem k njemu , jer očito je da se nešto treba štelati ( jel se kaže mapirati?)

hvala svima

Zadnje uređivanje bdm : 12.08.2010. at 13:38. Reason: boldanje
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 15:06   #2
Da, to bi trebalo i meni. Valjda će se javiti netko
I ja imam tomasseto sa autornicom, moj ugraditelj više ne postoji, a trebal bi malo vidjet što se događa jer me isto leer počel zezat i tak ...
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 15:27   #3
Autoplin Brešković u Rudinama kraj Splita (Kaštel Novi, Rudine bb) radi između ostalog i Autronic , pa ako vam je blizu (ako ne nazovite ih, valjda će znati tko još radi Autronic u Hrvatskoj i gdje:

http://www.autoplin.com.hr/
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 16:12   #4
Na stranicama PCZ-a piše da rade i autronic. Budući da stranica nije dugo refreshana, možda je bolje ipak nazvati pa pitati.

http://www.plinskicentarzagreb.hr/me...5/default.aspx
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 16:22   #5
ako misliš auto još vozit par godina mogao si karike i leteće promijenit, ovisi koliko je glava kvalitetno reparirana možda je do ventila, ovisi kakvi su stavljeni ak su mijenjani, ak su neki jeftilen i ak su sicevi ventila traljavo napravljeni isto može bit problem, ak si odmah nakon vozio na plin možda ti ventili nisu dobro sjeli, jel mjerena kompresija prije i poslije sređivanja? koji auto?
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 19:56   #6
U Zagrebu : Boris Kreuzi, Sloboština, 091/5318-552
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:38   #7
problemi sa paljenjem

Tražim savjet od nekoga na jako popularnu temu auta sa plinom koji teško (zadnja dva dana nikako) ne pali kada je hladan.Ukratko, imam mareu 1.6 16v i prije je teško palila a zadnja dva dana nikako. Da odmah naglasim znam jako malo o automehanici ili elektronici ali trebam neke smjernice jer sam više puta bio na servisu i nisu mi rješili problem sa paljenjem. Koliko vidim akomulator je živ; nevezano ali nedavno sam mjenjao i alternator, što se tiče injektora nedvno su mjenjani i čišćeni (?ako su mjenjani zašto ih je čistio?); mjenjan je i regulator pritiska goriva. Sve u svemu kada je hladan uvijek je teško palio (na benzin) a još k tome kada pokušavam upaliti zna opaliti iz auspuha (prije čišćenja svaki put, sad rijeđe). Ako šta znači jednom sam ostao bez goriva (pokazivač goriva malo radi,malo ne) i filing kod paljenja je jako sličan ovome sada. Mudri ljudi pomažite.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:44   #8
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
ako misliš auto još vozit par godina mogao si karike i leteće promijenit, ovisi koliko je glava kvalitetno reparirana možda je do ventila, ovisi kakvi su stavljeni ak su mijenjani, ak su neki jeftilen i ak su sicevi ventila traljavo napravljeni isto može bit problem, ak si odmah nakon vozio na plin možda ti ventili nisu dobro sjeli, jel mjerena kompresija prije i poslije sređivanja? koji auto?
PRIJE KOMPRESIJA BILA između 8,7 i 10 bara , a poslije na svim između 11 i 12 bara...po tome ispada da je dobro skočila, zar ne ( čuo sam da je max. kod novog cca 14 bara)?

vozio sam odmah na plin , jer mi nije rekao da ne smijem ?
kolko treba minimalno voziti na benzin prije prelaska na plin ? kako se to dogodi da ventili nebi dobro sjeli ako se vozilo na plin , a ne na benzin? zar hod ventila , taktovi isl nije isti?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:44   #9
Quote:
mare guy kaže: Pogledaj post
Tražim savjet od nekoga na jako popularnu temu auta sa plinom koji teško (zadnja dva dana nikako) ne pali kada je hladan.Ukratko, imam mareu 1.6 16v i prije je teško palila a zadnja dva dana nikako. Da odmah naglasim znam jako malo o automehanici ili elektronici ali trebam neke smjernice jer sam više puta bio na servisu i nisu mi rješili problem sa paljenjem. Koliko vidim akomulator je živ; nevezano ali nedavno sam mjenjao i alternator, što se tiče injektora nedvno su mjenjani i čišćeni (?ako su mjenjani zašto ih je čistio?); mjenjan je i regulator pritiska goriva. Sve u svemu kada je hladan uvijek je teško palio (na benzin) a još k tome kada pokušavam upaliti zna opaliti iz auspuha (prije čišćenja svaki put, sad rijeđe). Ako šta znači jednom sam ostao bez goriva (pokazivač goriva malo radi,malo ne) i filing kod paljenja je jako sličan ovome sada. Mudri ljudi pomažite.
O ovome ja govorim,

potrazi temu Automobili->Fiat Marea tamo sam objasnio zasto vise nikad Fiata u dvoriste. Tempra, Punto, Bravo i svi su me razocarali. Ne pali, gasi se u voznji i slicno. Eh taj Fiat
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:45   #10
čemu regulator pritiska?
ako je s time bilo problema, trebal je i pumpu goriva pregledat. jesu izmjerili kolko pritiska daje?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:45   #11
hvala skari , sonati , posebno road-runeru na brojevima telefona
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:16   #12
Budem pogledao malo tu temu o fiatovoj kvaliteti ali sada da malo opširnijhe opišem sve probleme koje sam kupio zajedno sa ovim autom! Kupio sam ga isključivo radi plina i što se potrošnje tiče me zadovoljio (samo gradske voženje 10-11 litara), ali pizdarije su počele već prvi dan... Kada sam ga kupovao upalio je ok, ali kada sam se okretao on se ugasi... Mislio ja sjeo sam iz mog auta u ovaj pa ono drugo kvačilo, neiskustvo... Ok, u vožnji dobar, ide ništa se ne gasi samo malo cupka kad krećem. Kaže frajer treba mjenjat kablove.Ok
Ali kada sam počeo po gradu voziti...strašno... Slučajno ja ugasio naknadno ugrađenu ručnu klimu i gle čuda ja stanem auto se ugasi. Auto na plinu nije držao minimum ako klima nije bila upaljena, i da spomenem da mu je minimum na benzinu varirao (600-1000rpm). Da probam skratiti (bog će vas kazniti ako se budete smijali time što sam dalje radio) otišao ja kod autoelektričara kao ono mjenjati kablove a on kaže: "djete moje drago negasi se radi kablova,treba mjenjati centralinu; plinska instalacija uništila centralinu. Kupio ja drugu i kukam susjedu kako sad moram još dekodirati (rekili mi to na par mjesta) a to košta; a on kaže ajmo probat staviti pa da vidimo... i ono upali?!?
No auto još nevalja!
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:28   #13
Nastavak sage zvane MAREA!
O´šo ja u sevis za plin da oni to poštelaju i pregledaju. Kažu oni znamo mi i obave:
-zamjenu memb. isparivača
-filter tekuče faze
-brtvljenje mixera
-komp. štelanje
-sviječice
I kažu: treba da mjenjaš reg. pritiska i očistiti injektore da bi na bezin radio; stoga dok ne skupiš lovu paliti i voziti ćeš samo na plin?!?
Dođite nam opet!!!
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:30   #14
Ako koga zamaram neka slobodno preskoči dalekooo naprijed jer slijedi nastavak!
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:44   #15
Tada je auto palio ali uz velike explozije dok sam verglao? Volio bih da su mi objasnili zašto se to događalo...
Sakupio ja pare pa se uputio ponovo njima; no u međuvremenu sam primjetio da kvačilo proklizava (šta nije bio netko ko zna bilo što o autima samnom kad sam kupovao) pa sam krenuo prvo to obaviti. I tako ja da ću krenuti a ono nešto nevalja sa strujom. Gle čuda! Krepao alternator!!! Dok sam platio ovo dvoje više nije bilo para za injektore... pa sam morao čekati sljedeću plaću.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:57   #16
Posjet broj tri:
-zamjena reg. pritiska goriva
-zamjena injektora
-popravak klavijature inj.
-čiščenje inj.
I dođem ja po auto i kaže mudri čovjek: "morat će da ga pališ na benzin... ručno da prebaciš na plin nakon minutu pa će da auto radi"
Lijepo ja upalim i odem. Nakon toga više nikad kod njih!!!
Auto je sada u tom stanju i neznam što da radim.

PS.
Prijatelj mi reko da su me dobro izlevatili i predložio batinanje; no nisu oni krivi što sam kupio to auto.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 16:11   #17
Quote:
mare guy kaže: Pogledaj post
"morat će da ga pališ na benzin... ručno da prebaciš na plin nakon minutu pa će da auto radi"
pa što nije normalno da pališ na benzin, kad se zagrije prebaciš na plin
a za to u kakvom si stanju auto kupio to je škola
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 16:21   #18
Auto ne pali

Sada za kraj tražim savjet za stanje u kakvom je sada i ako je tko pročitao ono iznad i ima vremena da malo prokomentira.


Problemi
1. Auto teško pali (pali isključivo na benzin), a zadnje dva dana nikako.Upalio sam ga na guranje i kasnije (topal) je normalno upalio. Drugi dan opet. Pumpa?
2. Nekad kada ga upalim (hladnog) minutu dvije vrti na 2500-3000rpm. Okretaje mogu spustiti, pazi sad ovo, ako upalim klimu?!? Čok?
3. Kada prebacujem na plin moram to raditi u vožnji ili ako stojim moram zadržati gas da ne padnu okretaji (kada prebacujem u vožnji auto "lijepo" trzne).
4. I zadnje što mi jako glupo zvuči, ali sam jedino tada primjetio čak sam i namjerno išao probati, kada se spuštam u leru i skrenem naglo auto se ugasi???
On dobro ide, samo pripazim kad prebacujem na plin i u vožnji se nikada ne gasi.
Troši 10-11l plina (sam grad) i minimum vrti na 600rpm. Na benzinu mu se min. diže i pada.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 16:28   #19
Quote:
pa što nije normalno da pališ na benzin, kad se zagrije prebaciš na plin
a za to u kakvom si stanju auto kupio to je škola
Vozio sam još dva poslovna kola (berlingo i jumpy) i oba su palila na plin tj. sami su prebacivali dok ja moram ručno. A što se škole tiče nije prva... Sva sreća da sam malo platio... Što sam se pitao zašto.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 16:33   #20
jbg trebalo bi sredit da na benzinu da radi ok, koji je plinski sistem unutra ugrađen napiši? ovako ti poznavaoci nemogu ništa napisat konkretno o plinu
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.