Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2011., 21:52   #381
obavezno sastruzi komplet tu boju,ako je uljna,mozes se pomoci i sa industrijskim femom. nakon toga dobro impregniraj povrsinu
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 10:08   #382
Jel bi se moglo umjesto struganja, sve premazati prajmerom i nakon toga koristiti fleksibilno ljepilo?
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 21:26   #383
jaooo,pa nebi! Mozes premazivatis cim oces,sta ti to vvrijedi,kad ce ljepilo i tezina plocica povuci tu boju sa zida,pa ce se prije ili kasnije sve skupa odvojiti. Industrijski fen i spahtlu u ruke,i struzi,umjesto da tipkas :P
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 22:21   #384
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
jaooo,pa nebi! Mozes premazivatis cim oces,sta ti to vvrijedi,kad ce ljepilo i tezina plocica povuci tu boju sa zida,pa ce se prije ili kasnije sve skupa odvojiti. Industrijski fen i spahtlu u ruke,i struzi,umjesto da tipkas :P
ja nerazumin šta svi biže od toga struganja !
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 15:44   #385
uređivanje fuga na pločicama

Quote:
totejapitam kaže: Pogledaj post
Fuge su mogle ispasti takve jedino ako ih je dotični gospodin sfušao. Nije mi zapravo niti jasno kako su te pločice postavljene? Neravno, jer su pratile zakrivljenost poda ili? Ako je tako, (iako ni to ne bi trebalo rezultirati takvim fugama) onda ga treba poslat nek skuplja prazne boce.
Inače, fuge se mogu popraviti, no trebalo bi skinuti sloj starih.
Evo da se javim da je majstor došao popraviti fuge ali je falio nijansu fuga pa su sad ispale šarene jer nije svugdje jednako prekrio,ma užas,za ne povjerovat ne preostaje mi ništa drugo nego sam svoj majstor,povadit sve fuge i sama fugirat.Već sam fugirala wc jer je majstor umjesto fuga stavio silikon na spoj podnih i zidnih pločica što je grozno izgledalo pa sam to sve izgrebala i fugirala i jako sam zadovoljna obavljenim.
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 15:51   #386
Talking

Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Čekaj malo jel se to ponudio majstor koji ti je postavljao ploćice da ti popravi fuge.
Stvarno ne znam kako neravan pod može imati veze sa fugama
Nove pločice je postavljao preko starih a nije poravnao pod pa pločice nisu u livelu,pa onda ni fuge nisu ispale kako treba.
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 06:38   #387
Quote:
mikilila kaže: Pogledaj post
Evo da se javim da je majstor došao popraviti fuge ali je falio nijansu fuga pa su sad ispale šarene jer nije svugdje jednako prekrio,ma užas,za ne povjerovat ne preostaje mi ništa drugo nego sam svoj majstor,povadit sve fuge i sama fugirat.Već sam fugirala wc jer je majstor umjesto fuga stavio silikon na spoj podnih i zidnih pločica što je grozno izgledalo pa sam to sve izgrebala i fugirala i jako sam zadovoljna obavljenim.
silikon i treba ici na tom spoju jer fugir masa puca samo sto on nezna silikon stavljat pa je ruzno ispalo
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 11:59   #388
Fugiranje je posao koji zahtjeva intelektualni nivo umjereno retardirane čimpanze, ali zahtjeva poštivanje "tehnološkog postupka", dobar odabir mase za fugiranje, dobro pogođenu "gustoću" i pedantnost u radu. Zajebati dva puta istu stvar može samo "majstor" sa "BMK" stavom ili bez imalo soli u glavi. Obično je ipak BMK stav u pitanju, posebno ako su fuge hrapave i rupičaste...

Neravne pločice nemaju nikakve veze sa lošim fugama. Iako nemam baš nikakve veze sa keramičarenjem, postavljao sam si dosta pločica i fugirao, i sa masom za fugiranje i sa ljepilom i nikakvih problema, čak ni na mjestima gdje su mi spojevi pločica ispali i sa po 3 mm razlike u visini susjednih pločica (još u fazi "učenja" )...

Izgovor da su fuge loše zbog neravnog poda je samo loš izgovor, ali na žalost, kako ljudi obično ne znaju tematiku, "popuše" takav izgovor.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 13:42   #389
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
silikon i treba ici na tom spoju jer fugir masa puca samo sto on nezna silikon stavljat pa je ruzno ispalo
Ja nikad u nijednom wc nisam vidjela silikon na podu i u starom stanu to nismo imali pa mi to nije jasno,a majstor je stavljao silikon i na plafon na spoj pločica i plafona,kaže da je to zato da pločice ne povuku vlagu i ispadnu,to prvi put čujem.Da li mogu ostati fuge na podu umjesto silikona jel silikon s vremenom poprimi ružnu boju.
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 13:47   #390
Hvala na iskrenosti,nove fuge definitivno postavljam sama,jer više ne vjerujem nikome,samo što prije moram povaditi stare a to zahtijeva vremena i strpljenja
jer ima 20m2.Svaki dan pomalo,valjda mogu fugirat dio po dio ili bi trebala sve odjednom.
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 14:42   #391
.

Quote:
mikilila kaže: Pogledaj post
Hvala na iskrenosti,nove fuge definitivno postavljam sama,jer više ne vjerujem nikome,samo što prije moram povaditi stare a to zahtijeva vremena i strpljenja
jer ima 20m2.Svaki dan pomalo,valjda mogu fugirat dio po dio ili bi trebala sve odjednom.
Silikonsku fugu je vukao na spoju plafona i pločica ???

Na tom spoju moleri stavljaju akril.

Savjetujem ti da ipak pofugiraš sve u komadu.
Kupi dobru fug masu ( mapei, murexin, pci ) i kao što je već prije napisano, poštuj upute za ugradnju i nema problema.

Ako nemaš, kupi spušve za pranje fuga, bilo bi supert da ima set za fugiranje.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 15:55   #392
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Silikonsku fugu je vukao na spoju plafona i pločica ???

Na tom spoju moleri stavljaju akril.

Savjetujem ti da ipak pofugiraš sve u komadu.
Kupi dobru fug masu ( mapei, murexin, pci ) i kao što je već prije napisano, poštuj upute za ugradnju i nema problema.

Ako nemaš, kupi spušve za pranje fuga, bilo bi supert da ima set za fugiranje.
majstor je koristio fugirnu masu ceresit ce 33 ,da li s tom ili da ipak kupim neku drugu,hvala na savjetu
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 15:59   #393
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Silikonsku fugu je vukao na spoju plafona i pločica ???

Na tom spoju moleri stavljaju akril.

Savjetujem ti da ipak pofugiraš sve u komadu.
Kupi dobru fug masu ( mapei, murexin, pci ) i kao što je već prije napisano, poštuj upute za ugradnju i nema problema.

Ako nemaš, kupi spušve za pranje fuga, bilo bi supert da ima set za fugiranje.
majstor je koristio fugirnu masu ceresit ce 33 ,da li s tom ili da ipak kupim neku drugu,hvala na savjetu.Smijem li skinut sloj silikona na spoju podnih i zidnih i to fugirat
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 16:24   #394
.

Quote:
mikilila kaže: Pogledaj post
majstor je koristio fugirnu masu ceresit ce 33 ,da li s tom ili da ipak kupim neku drugu,hvala na savjetu.Smijem li skinut sloj silikona na spoju podnih i zidnih i to fugirat
Ceresit je također ok masa.

Sve smiješ.
Inace, vertikalni i horizontalni spojevi se silikoniraju silikonom u boji fug mase.
Hrpa majstora to ne zna kvalitetno odraditi pa zato i nastaju ovakvi problemi.

Kvalitetana i dobro ugrađena silikonska fuga je standard i lijepo ju je za vidjeti. Sakrije spoj gdje su rezane pločice...
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 16:28   #395
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Ceresit je također ok masa.

Sve smiješ.
Inace, vertikalni i horizontalni spojevi se silikoniraju silikonom u boji fug mase.
Hrpa majstora to ne zna kvalitetno odraditi pa zato i nastaju ovakvi problemi.

Kvalitetana i dobro ugrađena silikonska fuga je standard i lijepo ju je za vidjeti. Sakrije spoj gdje su rezane pločice...
Hvala na savjetu,javit ću se kako je ispalo kad to sve uradim.
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 18:09   #396
Fuge su ispale šarene? Da nije JUBova masa? Majstor se vadio na kvalitetu mase, a ja sam bila sklonija vjerovati da on to nije dobro izmiješao pa je pigment bio neravnomjerno raspoređen. Pustila sam jer su fuge minimalne a uzorak pločica takav da fugu možeš primijetiti samo ako ju baš odlučiš pogledati.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 21:56   #397
Smile

Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Ceresit je također ok masa.

Sve smiješ.
Inace, vertikalni i horizontalni spojevi se silikoniraju silikonom u boji fug mase.
Hrpa majstora to ne zna kvalitetno odraditi pa zato i nastaju ovakvi problemi.

Kvalitetana i dobro ugrađena silikonska fuga je standard i lijepo ju je za vidjeti. Sakrije spoj gdje su rezane pločice...
Evo se javljam da su završene fuge.Nakon 7 dana na koljenima po par sati dnevno struganja napokon smo ja i suprug fugirali i ispalo je savršeno.Ubila sam se fizički dok sam ih sastrugala ali sad kad je gotovo nije mi nimalo žao,ali je žalosno to da smo taj posao bolje obavili ja i muž koji to prvi put radimo nego majstor koji je dosad postavio ko zna koliko pločica i još za to bio plačen.
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:59   #398
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Fuge su ispale šarene? Da nije JUBova masa? Majstor se vadio na kvalitetu mase, a ja sam bila sklonija vjerovati da on to nije dobro izmiješao pa je pigment bio neravnomjerno raspoređen. Pustila sam jer su fuge minimalne a uzorak pločica takav da fugu možeš primijetiti samo ako ju baš odlučiš pogledati.
Ista stvar kod mene,samo se radilo o Ceresit masi koja je kvalitetnija.
Isto mislim da je "majstor" pogriješio jer kad pogledaš tu masu kad je suha ona(siva nijansa) je jedno zrnce sivo,drugo bijelo,treće jako tamno sivo i onda miješanjem dolazi do one boje koja je boja fugir mase.
A i isti taj majstor je fugirao kupaonu u bijelo i ostali su mjehurići i praznine-sitne doduše,ali sad ih vidim.
Najbolje od svega mi je kaj sam već sama fugirala jednom pod u wc-u i ispalo je super.
A sada sam imala logiku radim poštenu adaptaciju svega, pa nek radi tko je ipak majstor za to-kaj ću ja fušarit.
Na kraju ti ispadne kao pokretačici teme.
Meni su ove šarene fuge u kuhinji, a velike su pločice i stvarno nema puno fuga,ali sam ipak mislila prefarbat ih,ne da mi se skidat fuge.
Osim toga,sjećam se da sam jednom u Pevecu vidla od firme Knauf nekakvo sredstvo za popravljanje fuga,pakirano kao pasta za zube-ta količina i pakiranje.Baš je bila Mannhatan siva,konkretno.
Da li netko zna po kom principu bi to radilo,jel to obična zamješana fugir masa možda ili farba.Trebala sam pogledat,sad više nemaju


Mikilila,baš mi je drago da vam je sad lijepo,iako ste se namučili
Kaktuscarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 19:06   #399
Thumbs up

Hvala na odgovoru ali to nije sve,ni zidne fuge u kuhinji nisu ispale kako treba
i to namjeravam poskidat i ponovo fugurat ali tek kad zaboravim koliko sam se namučila oko podnih.
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 09:59   #400
Talking

Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Ceresit je također ok masa.

Sve smiješ.
Inace, vertikalni i horizontalni spojevi se silikoniraju silikonom u boji fug mase.
Hrpa majstora to ne zna kvalitetno odraditi pa zato i nastaju ovakvi problemi.

Kvalitetana i dobro ugrađena silikonska fuga je standard i lijepo ju je za vidjeti. Sakrije spoj gdje su rezane pločice...
Upoooomoć,sve fino sastružem, isfugiran,očistim kad ono jedna pločica klapa,
prva do praga vanjskih vrata kao da podloga nije ravna pa kad se ugazi na jedan kraj osjeti se kako se pločica ulegne.U čemu je problem je li majstoru falilo ljepila ili je to povezano sa skidanjem fuga.Molim hitan odgovor,dobit ću slom živaca od loše izvedenih radova.
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.