Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2010., 01:58   #61
Jel ti to pitaš zbog toga što je netko alergičan na njih ili?

Jer, ne možeš se rješiti grinja u potpunosti nikako i ničim, već poduzeti neke mjere.
Pa mi ljudi smo na kraju domaćini grinjama (npr. korijen trepavica), a u krevetu ćeš ih naći preko milju i

Ako je netko preosjetljiv na grinje onda svakako što možete jest napraviti maksimum,a to je da uklonite sve što skuplja prašinu - znač: tepihe i općenito tapecirani namještaj, stoljnake, zavjese, jastuke, odjeću u ormaru, npr. bunde, posebno kapute što trenutno ne biste koristili, dakle višak na vješalicama od toplijih odjevnih predmeta) i naravno vječni i najgori problem - krevet.

Danas ima kupiti svakakvih navlaka, madraca i vrsta općenito, a vjerujem da će dobro doći svakako antialergijske.

Imaš danas i raznih preparata, ali to se radije posavjetuj sa stručnjacima.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 09:14   #62
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Jel ti to pitaš zbog toga što je netko alergičan na njih ili?

Jer, ne možeš se rješiti grinja u potpunosti nikako i ničim, već poduzeti neke mjere.
Pa mi ljudi smo na kraju domaćini grinjama (npr. korijen trepavica), a u krevetu ćeš ih naći preko milju i

Ako je netko preosjetljiv na grinje onda svakako što možete jest napraviti maksimum,a to je da uklonite sve što skuplja prašinu - znač: tepihe i općenito tapecirani namještaj, stoljnake, zavjese, jastuke, odjeću u ormaru, npr. bunde, posebno kapute što trenutno ne biste koristili, dakle višak na vješalicama od toplijih odjevnih predmeta) i naravno vječni i najgori problem - krevet.

Danas ima kupiti svakakvih navlaka, madraca i vrsta općenito, a vjerujem da će dobro doći svakako antialergijske.

Imaš danas i raznih preparata, ali to se radije posavjetuj sa stručnjacima.

Pozdrav,

Sve što si naveo već sam napravio. I dalje ih vidimo po kući naročito kad su vlažni dani. Kad zapuše malo bure kod nas u Dalmaciji i kad je sunce lijepo vani nestanu. Nisam siguran da sam alergičan ali zadnjih godina imam simptome kao da sam alergičan jer ujutro ne mogu pričati grlo i nos mi se začepe itd...

Jesi li probao možda onaj sprej Acarosan i slično na bazi benzil benzoat-a?
To još nisam probao a čitam samo dobre kritike po internetu. Navodno pošpricaš krevet i kuću i djeluje 6 mjeseci. Navodno baš ubija grinje.

Pozdrav!
zeljkomrsic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 13:45   #63
Quote:
zeljkomrsic100 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Sve što si naveo već sam napravio. I dalje ih vidimo po kući naročito kad su vlažni dani. Kad zapuše malo bure kod nas u Dalmaciji i kad je sunce lijepo vani nestanu. Nisam siguran da sam alergičan ali zadnjih godina imam simptome kao da sam alergičan jer ujutro ne mogu pričati grlo i nos mi se začepe itd...

Jesi li probao možda onaj sprej Acarosan i slično na bazi benzil benzoat-a?
To još nisam probao a čitam samo dobre kritike po internetu. Navodno pošpricaš krevet i kuću i djeluje 6 mjeseci. Navodno baš ubija grinje.

Pozdrav!
Kako ih to vidiš? I ja živim u Dalmaciji i nikad nisam vidjela grinje. Zar se one mogu vidjeti prostim okom?
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:10   #64
tu ti samo pomaže dezinsekcija,dakle možeš pozvati neku firmu koja se tim bavi(tim se ja bavim).Jeftinija opcija-kupiš prskalicu 3 litra vode uspeš,kupiš sredstvo-k obiol,neopitroid alfa ili neko drugo sredstvo,staviti 0,25,detaljno poprskaš pa mjestu gdje ih najviše ima,malo i po uglovima i pukotinama/rupama.I problem riješen.
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 17:57   #65
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Kako ih to vidiš? I ja živim u Dalmaciji i nikad nisam vidjela grinje. Zar se one mogu vidjeti prostim okom?
Ma naravno da se ne vide.
Tko zna kakva to njega gamad napada.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 20:04   #66
Quote:
zeljkomrsic100 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Sve što si naveo već sam napravio. I dalje ih vidimo po kući naročito kad su vlažni dani. Kad zapuše malo bure kod nas u Dalmaciji i kad je sunce lijepo vani nestanu.

Jesi li probao možda onaj sprej Acarosan i slično na bazi benzil benzoat-a?
To još nisam probao a čitam samo dobre kritike po internetu. Navodno pošpricaš krevet i kuću i djeluje 6 mjeseci. Navodno baš ubija grinje.
Nisam stručnjak za grinje, ali zaista ne znam baš da vi sve te grinje vidite prostim okom. Jedino što znam jest da se mogu prostim okom vidit samo one neke tzv.velike grinje - one neki vrag uzrokuju kod pčela.

Što se tiče temeljitijeg rješavanja jedino možda da poslušate savjet forumaša Pivka o dezinsekciji, tj. da pozovete stručnjake pa se usput savjetuje sa njima u vezi Acarosana. A što se tiče vašeg stanja, možda i nije uzrokovano grinjama, trebalo bi otkloniti sve moguće uzroke.


ja sam isto iz Dalmacije i znam koliko nam znači bura i lijepo vrijeme kad to sve pročisti. Milina je kad se sve rastvori i razrači.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 22:01   #67
Quote:
zeljkomrsic100 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć oko Grinja. Tek nedavno sam otkio ova odvratna stvorenja. U svom stanu koji je relativno nov otkrili smo prave kolonoije grinja. Pokušao sam svašta od prozračivanja stana, čišćenja gotovo svakodnevnog ali uzalud, nikako se ne mogu riješiti te gamadi. Pročitao sam nešto o njima i izgleda da nema lijeka protiv njih. Ipak molim ako netko zna bilo koji način kako se još može smanjiti broj ovih napasti?
Meni to izgleda ko bižča, termit što jede drvo. Ne znam pravi naziv, al ga zovu bižča u Dalmaciji. Kad je namještaj pun rupica kažu da se nešto izbiščalo.
Stvarno, u kakvom stanju vam je drvenarija po kući?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 00:00   #68
Pozdrav svima,
Ovako ja živim u Dalmaciji i nikad nisam to vidio niti primjećivao. Supruga mi je iz Zagreba i trek mi je ona na to svratila pažnju i onda sam se zaprepastio. Stan u kojem živimo je novo uređen odnosno nekih pet šest godina star (kuća). Prvo je krenulo tako što sam na iverici ispod kreveta primjetio naslage pljesni od vlage pa smo kasnije primjetili i grinje. Poslije sam otkrio da ih ima po cijeloj kući. Također sam primjetio da ih ljeti uglavnom nema, kad je buran dan i sunčan također ih nema ili se sakriju (uglavnom ne vole danjo svijetlo) Ja sam inače fotograf pa sam uspio nekao ih slikati. primjete se samo kad svijetlo satavite u kut tako da sjena pada preko njih. Jako su sitne i mogu se vidjeti (bar ove moje) samo ako se dobro zagledate u njih. Na slici izgledaju veliko jer sam ja to povećao. Sijalica je inače ona manja one ona normalna kao u domaćinstvu. Žao mi je što nisam stavio nešto pored za usporedbu.

Izbacio sam sve iz kuće nepotrebno čak i tapete, madrace sam omotao u najlon, redovito čistim...Još uvijek ih vidim.

Kasnije ramišljajući mislim da sam čak i alergičan na njih jer se budim sa začepljenim nosom i takve stvari...

Malo sam proučavao, uglavnom izgleda da nema lijeka protiv njih one žive s nama možemo samo smanjiti štetu. Kupio sam u ljekarni neki VAPE sprej za grinje pa ću ovih dana tretirati s tim. Također sam saznao da kemikalija Benzyl Benzoate ubija grinje (ima ga u ljekarni) Taj sastojak ću razrijediti sa alkoholom i cijelu kuću tretirati. Mislim da će onda situacija biti puno bolja, već sada je samo bih ih se ja htio trajno riješiti.

Još jedna stvar...Ja živim na katu kuće čiji zidovi nisu izlolirani i ima dosta vlage, moji roditelji žive u prizemlju gledao sam i kod njih nema grinja

To su moja iskustva...uglavnom čak bih volio da nisu grinje možda bi ih se lakše riješio ali bojim se da jesu.
zeljkomrsic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 00:06   #69
Quote:
Pivko kaže: Pogledaj post
tu ti samo pomaže dezinsekcija,dakle možeš pozvati neku firmu koja se tim bavi(tim se ja bavim).Jeftinija opcija-kupiš prskalicu 3 litra vode uspeš,kupiš sredstvo-k obiol,neopitroid alfa ili neko drugo sredstvo,staviti 0,25,detaljno poprskaš pa mjestu gdje ih najviše ima,malo i po uglovima i pukotinama/rupama.I problem riješen.
Pozdrav!
Jesi ti probao to sa ovim k-biolom, neopetroidom? Probat ću sve za sada ću sa ovim Benzyl Benzoate-om za njega znam sigurno da ubija grinje.

U biti one vole vlagu. U suhim prostorima ih nema.
zeljkomrsic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 12:45   #70
Quote:
zeljkomrsic100 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Ovako ja živim u Dalmaciji i nikad nisam to vidio niti primjećivao. Supruga mi je iz Zagreba i trek mi je ona na to svratila pažnju i onda sam se zaprepastio. Stan u kojem živimo je novo uređen odnosno nekih pet šest godina star (kuća). Prvo je krenulo tako što sam na iverici ispod kreveta primjetio naslage pljesni od vlage pa smo kasnije primjetili i grinje. Poslije sam otkrio da ih ima po cijeloj kući. Također sam primjetio da ih ljeti uglavnom nema, kad je buran dan i sunčan također ih nema ili se sakriju (uglavnom ne vole danjo svijetlo) Ja sam inače fotograf pa sam uspio nekao ih slikati. primjete se samo kad svijetlo satavite u kut tako da sjena pada preko njih. Jako su sitne i mogu se vidjeti (bar ove moje) samo ako se dobro zagledate u njih. Na slici izgledaju veliko jer sam ja to povećao. Sijalica je inače ona manja one ona normalna kao u domaćinstvu. Žao mi je što nisam stavio nešto pored za usporedbu.

Izbacio sam sve iz kuće nepotrebno čak i tapete, madrace sam omotao u najlon, redovito čistim...Još uvijek ih vidim.

Kasnije ramišljajući mislim da sam čak i alergičan na njih jer se budim sa začepljenim nosom i takve stvari...

Malo sam proučavao, uglavnom izgleda da nema lijeka protiv njih one žive s nama možemo samo smanjiti štetu. Kupio sam u ljekarni neki VAPE sprej za grinje pa ću ovih dana tretirati s tim. Također sam saznao da kemikalija Benzyl Benzoate ubija grinje (ima ga u ljekarni) Taj sastojak ću razrijediti sa alkoholom i cijelu kuću tretirati. Mislim da će onda situacija biti puno bolja, već sada je samo bih ih se ja htio trajno riješiti.

Još jedna stvar...Ja živim na katu kuće čiji zidovi nisu izlolirani i ima dosta vlage, moji roditelji žive u prizemlju gledao sam i kod njih nema grinja

To su moja iskustva...uglavnom čak bih volio da nisu grinje možda bi ih se lakše riješio ali bojim se da jesu.
Ma to ti je bišča. Posebno kad je vlaga isplaze vani, ljeti su u rupicama u drvetu. Sad sele i traže novo fino drvo za grickanje.
Bišče su ti žilave male beštije, ali osim što naprave štetu na drvenariji i sitnu prašinu piljevine koja te može iritirati na kihanje, ne štete.
Stavi upit na Svijet oko nas da ti upućenija ekipa kaže o čemu se radi.
Druga stvar koja mi ovako pada na pamet su stjenice- https://www.forum.hr/showthread.php?t=368198
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 10.11.2010. at 12:52.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 17:23   #71
Hvala na pomoći ali nisu sigurno ni bišče ni stjenice. Ove su puuuno manje od tih bubica. Jedva se vide golim okom samo pod posebnim kutem i treba se dobro upiljiti da ih vidiš. Čini mi se da sam riješio problem bar za sada.
Kupio sam VAPE Sanit ARCARICIDA u ljekarni i pošpricao rubne djelove krveta gdje ih vidim (za početak ovih dana ću cijelu sobu) i hvala bogu nema ih više. Tu i tamo sam vidio jednu ali mrtva hehe..
Čini se odlična stvar a i trebalo bi djelovati nekoliko mjeseci. Ja mislim da je to indentična stvar kao i onaj gore ACAROSAN koji sam spomenuo. Za taj Acarosan kaže da djeluje šest mjeseci, ako ovaj što sam ja kupio djeluje makar tri mjeseca ja ću biti zadovoljan.


Eto jedino ostaje problem koji nije tako lako riješiv a to je da mi je u stanu velika vlaga i da to s vremenom moram riješiti.

Moj savjet svima:
Iznenadili bi ste se čega sve ima u prostorima gdje živimo. Meni je ovo velika lekcija. Uzmite neku lampu i provjerite rubove kreveta i mjesta u kući gdje mislite da su zidovi hladni i vlažni i provjerite da li imate grinja. Pri tom se dobro skoncentrirajte na najsitniji detaljčić prašine. Ako imate grinje moći će te ih vidjeti samo tako kako gmižu. Nemoguće ih je vidjeti na plahtama i tapetima samo na ravnim drvenim glatkim površinama ili na koricama knjiga.
zeljkomrsic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 17:49   #72
Meni se čini, da ti sad trebaš jedno mjesec dana dopusta na Karibima, dok ti se stan ne prozrači od svih tih "bio" kil otrova.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 19:47   #73
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Meni se čini, da ti sad trebaš jedno mjesec dana dopusta na Karibima, dok ti se stan ne prozrači od svih tih "bio" kil otrova.
zeljkomrsic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 11:54   #74
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Meni se čini, da ti sad trebaš jedno mjesec dana dopusta na Karibima, dok ti se stan ne prozrači od svih tih "bio" kil otrova.
Na tropima su grinje veličine Liverpoolskih lučkih štakora
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:09   #75
Quote:
zeljkomrsic100 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Jesi ti probao to sa ovim k-biolom, neopetroidom? Probat ću sve za sada ću sa ovim Benzyl Benzoate-om za njega znam sigurno da ubija grinje.

U biti one vole vlagu. U suhim prostorima ih nema.
Da,sa tim sredstvima sam ih uništavao.
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:15   #76
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Na tropima su grinje veličine Liverpoolskih lučkih štakora

Šta te briga, ležiš pod palmom i uživaš u grinjama
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 00:36   #77
Ako smijem ovdje pitati ostavite me, ukoliko ne smijem šaltajte me gde treba. Ispričavam se.

Dakle, nakanili smo, moja lošija polovica i ja, kupiti neki stari ormar, ustvari regal, preko cijelog zida. Regal je dobar, nije pohaban, ljudi su u njemu uglavnom prtili knjige (što i mi namjeravamo), ali je star, negdje sredina osamdesetih. Možda već 25-30 godina. Meni djeluje funkcionalno i ok. Hrastov furnir.

U kući sam ja alergičar na grinje, i to uglavnom relativno dobro držim pod kontrolom. Neugodna stvar, ali ne traje duže od dva-tri tjedna godišnje. Madraci su novi, antialergijski, kauč kupljen prije dvije godine iz tvornice, (alergični ljudi obvezno moraju provjeravati datum proizvodnje nečega- vrlo dobro pamtim kad sam s pokojnom tetkom birala kauč za njezin boravak, da ih je uredno na lageru 2005. bilo s datumom proizvodnje 1997. To nije novo, iako je u dućanu neprodano, ali to prikuplja čestice prašine već osam godina, a ti doneseš doma i misliš - novo. ) Dalje, tepiha nemamo, zavjese ne dolaze u obzir, jedino su knjige posvuda. A ovim bi ih stavili pod staklo.

Zna li itko bi li u samom regalu moglo biti grinja, meni djeluje neuvjerljivo i skoro pa nemoguće, ali pitam da budem sigurna. Znam da se one obično nastavaju u tapericiranim stvarima no zanima me ukoliko je netko bolje upućen da me informira.
Hvala
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 20:49   #78
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Ako smijem ovdje pitati ostavite me, ukoliko ne smijem šaltajte me gde treba. Ispričavam se.

Dakle, nakanili smo, moja lošija polovica i ja, kupiti neki stari ormar, ustvari regal, preko cijelog zida. Regal je dobar, nije pohaban, ljudi su u njemu uglavnom prtili knjige (što i mi namjeravamo), ali je star, negdje sredina osamdesetih. Možda već 25-30 godina. Meni djeluje funkcionalno i ok. Hrastov furnir.

U kući sam ja alergičar na grinje, i to uglavnom relativno dobro držim pod kontrolom. Neugodna stvar, ali ne traje duže od dva-tri tjedna godišnje. Madraci su novi, antialergijski, kauč kupljen prije dvije godine iz tvornice, (alergični ljudi obvezno moraju provjeravati datum proizvodnje nečega- vrlo dobro pamtim kad sam s pokojnom tetkom birala kauč za njezin boravak, da ih je uredno na lageru 2005. bilo s datumom proizvodnje 1997. To nije novo, iako je u dućanu neprodano, ali to prikuplja čestice prašine već osam godina, a ti doneseš doma i misliš - novo. ) Dalje, tepiha nemamo, zavjese ne dolaze u obzir, jedino su knjige posvuda. A ovim bi ih stavili pod staklo.

Zna li itko bi li u samom regalu moglo biti grinja, meni djeluje neuvjerljivo i skoro pa nemoguće, ali pitam da budem sigurna. Znam da se one obično nastavaju u tapericiranim stvarima no zanima me ukoliko je netko bolje upućen da me informira.
Hvala
prvi put čujem za grinje na ormaru.
mislim onak da nema šanse.
pobrišeš prašinu prontom ili rakijom i to je sve.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:12   #79
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
mislim onak da nema šanse.
pobrišeš prašinu prontom ili rakijom i to je sve.
Provjeravala sam po netu. Izgleda da se tamo zbilja ne legu i ne skupljaju.
Stiže ormar.

Nego, znaš li što o grinjama u autu, ispod presvlaka ili u njima, ako je auto stariji?
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački

Zadnje uređivanje Ostoja Grubica : 16.11.2010. at 18:21.
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 22:32   #80
Thumbs up

Imao sam isti problem, svrab po cijelom tijelu, plikovi (naročito nakon češanja) itd. Naišao sam na ovaj forum i također posumnjao u grinje, probao sam većinu gore već navedenog da ih se riješim ali problem svrabi je unatoč svega ostao.
Pronašao na jednom američkom forumu ljude sa istim problemom, ali i sa riješenjem(barem u mom slučaju). Alergičan sam na kofein. Ni na kraj pameti mi nije bilo da je to moguće, jer već dugi niz godina kao i većina ljudi pijem kavu redovito. Odlučio sam to testirati, pa nešto manje od tjedan dana nisam pio kavu, čaj, kolu, čokoladu... bilo što sa kofeinom. Na moje iznenađenje, upalilo je! Crvenilo na koži, svrab i svi ostali simptomi su potpuno nestali! Nakon nekog vremena sam ipak popio kavu sa kolegama i sve se opet vratilo, tako da sam siguran, barem u mom slučaju, da je riječ o kofeinu.

Probajte ako još uvijek imate sličan problem, barem tjedan dana ne konzumirati išta što sadrži nekakav oblik kofeina u sebi.

Sretno!
Scell_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.