Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2014., 01:18   #101
Hm... Prvo da objasnim što za mene znači pojam "AKCIJSKI FILM", znači ljudi PRIČAM OVDJE O ČISTOJ AKCIJI KAO ŽANRU, ONO... ČISTO KAO SUZA, bez da je u kombinaciji sa SF ili Hororom ili išta slično, dobro ajde može biti u kombinaciji sa trilerom ili krimićem jer uvijek zna koketirat nekada malo sa tim žanrovima, ali MORA biti predominantno Akcijski žanr inače po meni neće ući u ovu sad top listu koju ću stavit.

E sad kad sam to naglasio, da vam budem iskren volim sve žanrove (osim komedija) ako film tog žanra valja, mada najdraži žanrovi su mi Krimići, Avantura, History, SF, horor, Fantasy, Drama, Misterij, hahaha, znam što sad mislite, praktički sve? Pa da, osim Komedija...

Ok, ovo su meni osobno najdraži akcijski filmovi (neki su u kombinaciji sa krimićem i trilerom):

1. THE HEAT - 1995
2. The Bourne Ultimatum - 2007
3. Die Hard I - 1988
4. M.I. 1996
5. Lethal Weapon II - 1989
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 09:24   #102
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Hm... Prvo da objasnim što za mene znači pojam "AKCIJSKI FILM", znači ljudi PRIČAM OVDJE O ČISTOJ AKCIJI KAO ŽANRU, ONO... ČISTO KAO SUZA, bez da je u kombinaciji sa SF ili Hororom ili išta slično, dobro ajde može biti u kombinaciji sa trilerom ili krimićem jer uvijek zna koketirat nekada malo sa tim žanrovima, ali MORA biti predominantno Akcijski žanr inače po meni neće ući u ovu sad top listu koju ću stavit.

E sad kad sam to naglasio, da vam budem iskren volim sve žanrove (osim komedija) ako film tog žanra valja, mada najdraži žanrovi su mi Krimići, Avantura, History, SF, horor, Fantasy, Drama, Misterij, hahaha, znam što sad mislite, praktički sve? Pa da, osim Komedija...

Ok, ovo su meni osobno najdraži akcijski filmovi (neki su u kombinaciji sa krimićem i trilerom):

1. THE HEAT - 1995
2. The Bourne Ultimatum - 2007
3. Die Hard I - 1988
4. M.I. 1996
5. Lethal Weapon II - 1989
Ne postoji čisti akcijski film to jest akcijski žanr a da nije pomješan sa krimićem,trilerom ili nečim drugim.Sve filmove koje si naveo u kombinaciji su sa krimićem i trilerom.Akcije ima i u horrorima,SFma,avanturama,kung fu filmovima pa čak i u komedijama.Negdje je ima više a negdje manje a najviše u krimićima i trilerima.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 09:57   #103
đabe 90/120 minuta sirove akcije ako mene boli kuratz za likove/film,
bolje mi je nekad i minuta akcije al ako ima pravu "podlogu" iza sebe.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 15:04   #104
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
đabe 90/120 minuta sirove akcije ako mene boli kuratz za likove/film,
bolje mi je nekad i minuta akcije al ako ima pravu "podlogu" iza sebe.
Sa ovim se apsolutno slažem.
Volim akciju u filmovima ali ako nije potkrjepljenja pričom i karakterima badava.
Draži mi je film bez akcije ali sa ljepom pričom(primjer- Dim 1995 Wayne Wanga)
nego jurnjava i akcija bez smisla i reda.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:28   #105
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
The Last Boy Scout
Totalno sam zaboravio na ovaj film, legendaran.
Niti jedan film nije imao toliko dobrih one-linera
"Better give up, Jimmy. We're dealing with a couple of geniuses here"
https://www.youtube.com/watch?v=9H-SC7in8Mo
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:07   #106
Da da, jučer sam ponovo uživao uz The Last Boy Scout.

Likovi, radnja, on-lineri, atmosfera... ma sve, meni vrhunski film.

Joseph "Joe" Cornelius Hallenbeck - carčina.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 11:55   #107


FALCON RISING (2014) - Onako posten akcioni film za pogledati, posebno ako ste fan Michael Jai Whitea.

Ima nekih mana koje ne bi trebalo da ima cak ni akcioni film recimo ono kad bezveze mlati onog brata od otete devojcice jer bio mu je pokazao sliku i onda ga umlatio te mu je on tek tada rekao sta zna jbt totalno nelogicno i glupo ko je gledao film zna o cemu pricam i ima jos dve takve nelogicnosti ali da ne duzim jednu navedoh kao primer.

No obzirom da sam fan MJW-a ne zameram filmu previse na tim greskama iako bi realno oduzeo jednu ocenu zbog toga oto ovde ne cinim.
Fight scene su inace dobro odradjene, Michael Jai White je Wesley Snipes 2.0 pravi kick-ass madafaka

Tipa sam otkrio tek ove godine i ima jako dobrih akcionih filmova i opako se tuce, pored Stathama definitivno mi je postao najdrazi akcioni glumac danasnjice.

Moja ocena: 4/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:09   #108
najcesce gledam stilizirane spektakle iz hong konga,opusta....

Fulltime Killer 2001
Full Contact 1992
A Better Tomorrow II 1987
The Killer 1989
Hard Boiled 1992
City on Fire 1987

i jackie chanovi
Police Story 3: Super Cop 1992
Armour of God 1986
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.