Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 11:19   #21
Smile

Nazovi svoju doktoricu/doktora i pitaj, to ti je najsigurnije. Potražila sam na internetu što piše na uputama, ali nisam ništa našla o tome što tebe zanima. Tvoje zdravlje je u pitanju, i koliko god se tebi činilo da doktorima dosađuješ, oni su tu zbog tebe! Sretno!
d'one is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 22:36   #22
Bok svima! ja sam operirala tumor hipofize ( 13 mm) prošle godine i to mi je bilo užasno iskustvo i dan danas ne vidim nikakva poboljšanja, mislim da sam psihički još i gore. nisam mengu imala 5 god., udebljala se 20 kg a kad sam saznala da imam tumor koji moram operirat svi oko mene su mi govorili: super operirat ćeš ga i bit ćeš kao nova, vratit će ti se menga i to je to! ma moš mislit! mojem gin. i endokrinolog je trebalo cca 4 god da ustanove da imam tumor, tijekom operacije zeznuli nešto što se inaće ne događa, 6 mj čekala otpusno pismo... uglavnom razočarala se u klasičnu medicinu! zanima me jel netko probao neku alternativu?
ivamalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 16:58   #23
[B]ivamalu[B]probala sam sve i svašta. Što se alternative tiče ništa mi nije snizilo prolaktin i smanjilo tumor jedino bioenergetičar mi pomaže, da lakše podnesem nuspojave tableta. I ja sam čula da operacije nisu baš neko rešenje valjda se tumor zna i ponovit. Nadam se da kod tebe nije tako.
Probaj otiči kod bioenergetičara, mene napuni energijom i odkad idem njemu življa sam i nasmijana, puna energije.
Nadam se da češ nači nešto zbog čega češ se osječati bolje!
metuljček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:26   #24
Thumbs up Jedna od vas!

Namate pojma kako mi je drago što sam pronašla ovu temu na forumu i što sam pronašla ljude koji imaju isti problem jer je odmah i meni lakše nekako. Odavno već imam problema s neredovnim menstr. pa kasnije i potpunimprestankom. Zbog tada moje neinformiranosti i nestručnosti mnogih doktora kod kojih sam se javljala zbog toga dugo nisam znala sta mi je. Nikada nisam povezivala to s hipofizom, nazalost niti ginekologi. Bile su to neke injekcije, tablete ali nista za dugoročno rješenje problema. Nisam se osjećala loše, nisam imala nikakvih problema osim toga što nisam imala menst. zdravo i dobro sam se osjaćala.No to me je stalno psihički opeterećivalo i stalno sam mislila na to. Kod predzadnjeg doktora ginekologa kod kojeg sam otišla pregledao mi je jajnike sve je bilo u redu, kada sam izvadila hormon prolaktina bio je jako jako visok. Ostali hormoni su bili u redu. Dao mi je bromergon da pijem i to dosta dosta visoku dozu dvije tablete dnevno, znači nije mi postepeno uveo dozu, pila sam i i odlično podnosila bez ikakvih tegoba, prolaktin se nešto smanjio no opet nisam dobila menstr. Nakonnekog vremena sam otišla kod endokrinoligice, ona me uputila na snimanje na MR. Tada me uhvatila panika, na samu pomisao da trazim eventualni tumor u glavi me dovodilo do ludila. Bila sam jako loše raspolozena, utučena, plakala sam stalno, nekoliko puta mi je pozlilo, pritisak mi je skakao jako puno. Otišla sam na snimanje i pronašli su mi adenom veličine 1mm. Nekako sam valjda očekivala i dosta gore pa mi je laknulo kada sam to obavila i imala napokona dijagnozu. Doktorica mi je propisala dostinex koji pijem već četvrti tjedan. Tablete sam jedva pronašla i jako su skupe. Pakovanje od osam tabletica je oko 1400 kn. Pijem jednu tabletu tjedno, odnosno 2puta po pola. Dobro podnosim, nemam neke glavobolje niti mučnine, povremeno. No opet mi se povremeno javljaju oscilacije krvnog tlaka, recimo ne podnosim guzvu, zadimljene prostorije, smetaju mi i onda mi dođe mučnina. Sve je to jako utjecalo na mene, pokušavam pozitivno na sve gledati, borim se sama sa sobom da psihički budem jaka jer je to jako bitno. Mnogo toga je i do psihe, sada čini mi se što god me pecne povezujem s time, što mi se prije no što sam doznala za ovo nije nikada događalo, osjećam se često nesigurnom.
Ovaj forum mi je pomogao jer sam vidjela da nisam sama. Kao što ste mnoge rekle, ljudi ne govore o tome, zamislite meni je jedan ginekolog koji je pred mirovinu rekao kako se nikada nije sretao s ovakvim slučajem.Zamislite kako sam se osjećala, naravno nenormalno, pogotovo što nisam poznavla nikoga u svojoj bližoj okolini s ovakvim problemima!Onda kako sam vas pronašla laknulo mi je, kasnije sam čula da to nije ništa toliko nenormalno i neuobičajeno.
Početkom idućeg mjeseca bih trebala opet vaditi prolaktin da vidim imaju li kakvog učinka ove tablete, toga me je strah. Nadam se da to što nemam neke poteškoće mučnine i ostalo da to ne znači da ne djeluju?
Zanima me da li netko pije neke tablete uz ove za jačanje organizma, da li je to dopušteno? Tipa omega3 za stabiliziranje krvnog tlaka, neke vitamine ili sl.?

Oprostite na ovako dugom postu, ali morala sam, nekako mi lakše! Sretno nam svima u ovoj borbi!
Niveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 16:15   #25
Nisam ni znala koliko ljudi ima ovakvih problema.... Moram se pohvaliti i ohrabriti vas, ja sam pila Bromergone dobre dvije - tri godine, i sad imam divno dvoje djece, a tumor mi se povukao na minimalac!
Nemojte odustajati!!!!
averel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 19:55   #26
cijena dostinexa

ne znam di si ti kupila dostinex po toj cijeni od 14oo kn - nemoguće - inače imaš dvije varijante - ljekarna na dolcu pa naručiš ili ako si iz zagreba skokneš u graz ( bus je 8o kn) u prvoj ljekarni kupiš 8 tbl za 86,65 eura i još dobiješ povrat poreza 9 eura čini mi se. jasno moraš imati recept od doktora . to je onaj za privatno može i dr opće prakse.
palma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 20:53   #27
Quote:
palma kaže: Pogledaj post
ne znam di si ti kupila dostinex po toj cijeni od 14oo kn - nemoguće - inače imaš dvije varijante - ljekarna na dolcu pa naručiš ili ako si iz zagreba skokneš u graz ( bus je 8o kn) u prvoj ljekarni kupiš 8 tbl za 86,65 eura i još dobiješ povrat poreza 9 eura čini mi se. jasno moraš imati recept od doktora . to je onaj za privatno može i dr opće prakse.
Da, u pravu si.Ja sam se zeznula u preračunavanju, nije naravno 1400 kuna, neko skoro 500 kuna. Sorry!
Nisam iz HR pa mi ne idu kune U Bosni dođu 120 maraka, naravno na recept je jeftinije, ali da dobijes recept kod nas je prava procedura na ovaj lijek. Prvo ti doktor napise recept, onda to moras ici ovjeriti u kantonalno ministarstvo zdravlja,uz svu prilozenu dokumentaciju, nalazi i ostalo, ...podrazumjeva se čekanje,objašnjenja što i kako..., poslije toga narucujes u apoteci posto se ne nabavlja stalno, itd. I tako onda za svaku novu bočicu isto. ALi, eto za takve stvari se ne pita cijena.
Niveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 18:57   #28
Pozdrav cure! Kod mene vam je priča išla ovako. Neredovite menstruacije, glavobolje sve nešto zbrčkano. Odem kod ginekologice, UZV ok kad prolaktin 1414. Odmah mi je rekla da postoji velika mogućnost da se radi o tumoru hipofize, ali da se ništa ne brinem jer je tumor dobroćudan. Uglavmom CT je potvrdio sumnje. Pa pretrage, pa tramakavanje i onda sam počela piti bromergon i bila sam uvjerena da je sve ok. Bromergon je snizio prolaktin, ali tumor raste. Prije dva dana sam bila u Zg-u i za 10-ak dana ću znati što dalje.
verona1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:51   #29
Pozdrav!ja sam u domovinskom ratu ranjavan u glavu(brojni zaostali geleri),te mi jedan sjebao hipofizu,pošto je operetivni zahvat nemoguć ,moram doživotno uzimati hormonalne injekcije, testoteron depo,
s tim da sam dobio kao posljedicu osteopeniju i propadanje mišične mase.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:26   #30
Bok svima!
Ipak nismo same! Ja imam mikroadenom 6 mm i danas su mi rekli da je najbolje operirati. Idem u Vinogradsku. Pristala sam odmah jer su me malo splasili cinjenicom da nikad ne znas kada ce poceti rasti i u kojem nezeljenom smjeru. Pijem bromergon vec dugo godina. ali tek u nazad par godina sam napravila MR koja je pokazala da se radi o tumoru.
i za novu godinu sam u bolnici. dodjete???
pozdrav svima, ako tko jos tu dodje...
Maja Zupan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:53   #31
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
mislim da se operira i transkranijalno, ali puno rjedje...valjda kad je prevelik da bi se operirao kroz nos.

@ tiki & metuljcek: itekako moze uzrokovati probleme (ali i ne mora), recimo hipofiza pojacanim lucenjem ACTH stimulira nadbubreznu zlijezdu na lucenje kortizola koji ti moze zeznut' organizam samo tako (cushingov sindrom, odnosno u slucaju pituitarnog adenoma cushingova bolest) - debljanje (pogotovo abdominalno i buffalo hump), hirzutizam, mucnine, hiperglikemija, hipertenzija, dijabetes, amenoreja, smanjenje kostane mase, psihicke smetnje (depresija, promjene raspolozenja, agresivnost, moguca i psihoza...) etc etc... naravno, samo nabrajam, ne moraju svi simptomi biti prisutni (da ne pomislis sad ''joj to ce se dogoditi mojoj sestri'').
pozdrav svima

evo da i ja pitam, koji se još hormoni poremete?-u petak sam naručena na MRI hipofize, imam hipotiroideu (sad sam pod terapijom),hiperprolaktemiju (malo se snizila,otkad sam pod terapijom za štitnu) ,poremećeni su mi neki hormoni nadbubrežne...nadam se da nije taj tumorčić na hipofizi,ne bi mi sad još i on trebao. Nemam ni te probleme sa menstruacijom (osim što su strahovito bolne),inače dolazi 26. dan, ovaj mjesec doduše je malo kasnila,29.dan ali to je sve u normali...
mislim,nije dugo do petka još čekati,čekala sam tri mjeseca,mogu još dva dana, ali
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 14:09   #32
Bok cure i dečko !
Drago mi je što vas se toliko javilo na ovu temu!
Lakše je kad svoje tegobe imaš kome reči.
Najgore mi je bilo na početku kad još nisam zanla šta je naopako samnom. Nonstop mučnine, vrtoglavice, slabost.....
Još uvjek se neosječam dobro. Pijem dostinex ( kod nas u sloveniji ga dobijemo na recept i ništa ne plačamo ) nemam osječaja da mi pomaže. Pijem ga oko dva i po mjeseca, još uvjek mi mljeko teče iz dojki a i mengu još nisam dobila. Sad pijem pola tablete dvaput na tjedan. Možda če se pokazat rezultat kad mi povečaju dozu. Na početku sam imala mučnine od tableta sad jih imam rijetko al me želudac boli za izludit. Morat ču do doktorice da mi predpiše nešto za zaštitu želudca.
Nadam se da če se moj prolaktin sniziti da ču dobiti menstruaciju i da ču moči ponovo ostati noseča. Strašno si želimo još jedno djete.
Nepreostaje nam ništa drugo nego da mislimo što pozitivnije i da čekamo da se sve unormali. Za sve treba vremena.
Bok!
metuljček is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 14:44   #33
Quote:
metuljček kaže: Pogledaj post
Bok cure i dečko !
Drago mi je što vas se toliko javilo na ovu temu!
Lakše je kad svoje tegobe imaš kome reči.
Najgore mi je bilo na početku kad još nisam zanla šta je naopako samnom. Nonstop mučnine, vrtoglavice, slabost.....
Još uvjek se neosječam dobro. Pijem dostinex ( kod nas u sloveniji ga dobijemo na recept i ništa ne plačamo ) nemam osječaja da mi pomaže. Pijem ga oko dva i po mjeseca, još uvjek mi mljeko teče iz dojki a i mengu još nisam dobila. Sad pijem pola tablete dvaput na tjedan. Možda če se pokazat rezultat kad mi povečaju dozu. Na početku sam imala mučnine od tableta sad jih imam rijetko al me želudac boli za izludit. Morat ču do doktorice da mi predpiše nešto za zaštitu želudca.
Nadam se da če se moj prolaktin sniziti da ču dobiti menstruaciju i da ču moči ponovo ostati noseča. Strašno si želimo još jedno djete.
Nepreostaje nam ništa drugo nego da mislimo što pozitivnije i da čekamo da se sve unormali. Za sve treba vremena.
Bok!
Upravo tako,malo strpljenja, ne može se sve tako brzo vratiti u normalu, hormoni su zaista komlikovani.Izdrži još malo, biće bolje, a onda ćeš ako bog da uživati sa još jednim bebačem u naručju
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 18:58   #34
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
pozdrav svima

evo da i ja pitam, koji se još hormoni poremete?-u petak sam naručena na MRI hipofize, imam hipotiroideu (sad sam pod terapijom),hiperprolaktemiju (malo se snizila,otkad sam pod terapijom za štitnu) ,poremećeni su mi neki hormoni nadbubrežne...nadam se da nije taj tumorčić na hipofizi,ne bi mi sad još i on trebao. Nemam ni te probleme sa menstruacijom (osim što su strahovito bolne),inače dolazi 26. dan, ovaj mjesec doduše je malo kasnila,29.dan ali to je sve u normali...
mislim,nije dugo do petka još čekati,čekala sam tri mjeseca,mogu još dva dana, ali
Ja sam ti imala dobro povišen TSH i 1950 prolaktin, nisam nikakvu terapiju za njega uzimala (kaže dr. sreća jer sam se prvo liječila u Splitu i kada su mi mislili dat terapiju za štitnjaču??? taman tada smo uspjeli doći do sadašnjeg doktora u Zg, torpedirali me u bolnicu na MR i puste nalaze i testove i dobila bromergon, i od tada dobro. Zahvaljujem svaki dan Bogu šta me u splitu dotični doktor nije upropastio jer je za njega TSH 9 i PRL 1950 bio posljedica stresa i ispita???), nego kad sam počela pit bromergon i kako mi se prolaktin popravljao tako se i TSH vratio u normalu
sofisticate is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:41   #35
Quote:
sofisticate kaže: Pogledaj post
Ja sam ti imala dobro povišen TSH i 1950 prolaktin, nisam nikakvu terapiju za njega uzimala (kaže dr. sreća jer sam se prvo liječila u Splitu i kada su mi mislili dat terapiju za štitnjaču??? taman tada smo uspjeli doći do sadašnjeg doktora u Zg, torpedirali me u bolnicu na MR i puste nalaze i testove i dobila bromergon, i od tada dobro. Zahvaljujem svaki dan Bogu šta me u splitu dotični doktor nije upropastio jer je za njega TSH 9 i PRL 1950 bio posljedica stresa i ispita???), nego kad sam počela pit bromergon i kako mi se prolaktin popravljao tako se i TSH vratio u normalu
Ma oni sad sve pripisuju stresu...i danas mi je rekla dr na magnetnoj da je to sve vjerovatno od stresa...

A ja sam štitnom vratila prolaktin (ma to je sve povezano) s tim da sam danas išla na MR hipofize, kaže ovako na prvu se ne vidi da ima išta na njoj i da ne vjeruje da će išta i biti nakon detaljne analize i danas sam vadila hormone, tsh,antitjela i prolaktin pa ću vidjeti kako ide

amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 21:36   #36
Question

Quote:
Maja Zupan kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Ipak nismo same! Ja imam mikroadenom 6 mm i danas su mi rekli da je najbolje operirati. Idem u Vinogradsku. Pristala sam odmah jer su me malo splasili cinjenicom da nikad ne znas kada ce poceti rasti i u kojem nezeljenom smjeru. Pijem bromergon vec dugo godina. ali tek u nazad par godina sam napravila MR koja je pokazala da se radi o tumoru.
i za novu godinu sam u bolnici. dodjete???
pozdrav svima, ako tko jos tu dodje...
Pozdrav svima, ja sam imala prolaktin više od 2600, gotovo 2700. Endokrinologinja je pala u nesvist kad je vidila. Bila san na MR, ali mi nisu utvrdili da imam ikakvih patoloških promjena, iako spominju određenu [I]blažu aplaniranu gornju konturu desnog režnja hipofize (koronarni T2[I]ma što god to značilo. Pijem 5 mg bromergona dnevno. U početku je bilo strava, bila san ko pijana, sada 6 miseci poslije je podnošljivo, iako mi se čini da ne paše mojem hemangiomu na jetri. E tu bilježim određena probadanja i napetosti, iako kažu da hemangiom ne raste.
Usput, probleme sam imala gotovo punih 10 godina prije nego što sam odlučila da ih ne mogu pobjediti snagom volje.
Sada imam prolaktin oko 950 iako je bio pao na 730, opet raste.
Hvala svima na iznesenim iskustvima, jer me ponekad doista uhvati strah da sam svojim nemarom sebi trajno i temeljito oštetila zdravlje.
Pozdrav
aquamare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 14:30   #37
Bok svima!
Dugo vam se nisam javljala pa odlučih da podjelim sa vama radosnu vjest!
Nako 2mj uzimanja dostinex tableta moj je prolaktin pao sa 142 na 45.
Sad su mi dozu povečali tako da se nadam da ču za 2mj imati normalan prolaktin. Jedva čekam da dobijem mengu i da se mogu nadati da ču ubrzo ostati noseča!
Srečno svima!
metuljček is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 19:06   #38
metuljček, radujem se zbog tebe i da si bolje.
koga zanima sama operacija mikroadenoma na hipofizi - to nije nista strasno! ja bila i vratila se ziva. a boga mi i zdrava! dobila sam svoju prvu menstruaciju bez ikakvih tableta, a da ni malo ne osjecam da sam bila uopce na operaciji. doduse malo mi je u nosu cudno dok ne zaraste iziljak, jer su kroz nos ulazili do hipofize. sve je isto kao prije, samo nema adenoma!
zato, tko treba to obaviti operativno, samo naprijed!
ako koga zanimaju detalji, moze na PM!
pozdrav!
Maja Zupan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 08:50   #39
kao prvo drago mi je da si se rijesila i da je sve proslo ok i divim ti se na hrabrosti
mene zanima ako moze,kakav je tijek operacije ako mi je na kraju ipak preporuce
Kolko traje, kolko si u bolnici, boli sta poslije, kolko je rizicna...ma ono, pisi sta ti se da mene sve zanima
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 23:31   #40
Bianca,
sama operacija nije nista strasno, jer spavas kao top
a nije ni postoperativni period strasan, imala sam zamotan nos, govorila kroz nos, ako te nesto boli daju ti tablete protiv bolova, no ne boj se, jer nema te tu sto boljeti, osim ponekad glave, kao migrena, s obzirom da imas nagurane tufere u nosu. operacija ide kroz nos, ne otvaraju ti glavu. osoblje je ljubazno (govorim o Vinogradskoj) i sve najbollje!!! operirao me je dr Gnjidic, i ako ides na operaciju idi kod njega, on je vrhunski strucnjak sa velikim iskustvom. on to obavi zmirecki ako treba
u bolnici si 5 dana,odnosno 5. dan ti vade tufere, onda prodises kroz nos pa si ko nova!!!
dan nakon toga te puste doma.
za 5 dana dodjes izvaditi konce iz nosa ( s unutarnje strane su me malo recnuli, u nosu, nista strasno) i to je sve! za mjesec dana odes na kontrolu, vaditi prolaktin...
evo ja sam dobila vec drugu menstruaciju, bez ikakvih ljekova!!!
da sam znala, napravila bi to puno ranije.
moj adenom je bio 6 mm.
i hipofiza mi je ostala cijela, a adenom je u potpunosti izvadjen!!!
dr Gnjidic je izvrstan!
samo naprijed, nemoj se muciti s time. u menopauzi bi mogla imati dosta problema, garant osteoporoza i slicno...tako su mi rekli.
pisi ako ti jos sto treba!!!
pozdrav
Maja Zupan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.