Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 13:43   #2801
Otprilike onoliko mg koliko imas kg.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:03   #2802
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Potpis na ovo.
A ostale zamjerke idu vezano za porod, ticu se I doticnog doktora, ali i ostatka ekipe gore.
Mogu u pp ako hoces.
Može u pp, naravno. Sorry što nisam odgovorila ranije, ali nisam svaki dan na netu, pa često znam kasniti.

Ja danas 33+3 i OK sam za sada. Beba raste naočigled i počela sam osjećati gotovo svaki njen pokret

Ostale heparinske trudnice, želim da vam trudnoća prođe bez ikakvih problema.

Ostale cure koje radite na trudnoći, držite se. Sve bude OK. Šaljem vam hrpu trudničke prašine :ne zna naći onaj smajlić koji baca prašinu:
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 21:18   #2803
Yamas
Pa ti si blizu finala
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 21:10   #2804
Cure, procitajte ovo:
http://www.sciencedomain.org/downloa...ype=a&aid=6277

Rad je objavljen ove godine u rujnu i prema Rusima, heterozigoti na MTHFR i PAI-1 najcesce imaju rani spontani. Puno cesce nego isti homozigoti :/

A kod nas se to smatra lakim mutacijama
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...

Zadnje uređivanje Skura : 31.10.2014. at 21:28.
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 08:23   #2805
presretna i prestravljena, radila test, pozitivan hvala bogu,trebam poceti sa clexanom,ne znam kako cu reagovati ,nadam se dobro,malo me podsjetite,citala sam,istisnem zrak i svejedno pod koji uglom? jeste imale kakve cudne reakcije od prve doze,koju dozu koristite?? zna li ko stanje u bih ,mogu li se dobiti na recept ili kupujem? niko nema pojma,kao inace se kupuje, u druge svrhe, a za trudnice niko ne zna
violeta1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 08:27   #2806
Helou

Evo mene u 14 tj + 1. Bila kod doktora, ok sve, osim nalaz urina, dosta bakterija, nisam imala neke simptome, osim sto stalno piskim jer puno pijem.Uradim urinokulturu, sterilna, ali ima leukocita. Povracanje i proljev prestali, ali ne jedem mlijecne proizvode izuzev domaceg jogurta, on mi ne smeta. Medjutim, ova suhoca usta i usne supljine postaje sve gora i gora..i to samo nocu, po danu je ok. SVako sat vremena me budi, suho uzas, podje me gusit, i onda cijelu noc zalivam, i pisam, i nikako skoro ne spavam..ne znam sta cu s tim. Secer sam vadila, ok je. Cini mi se da je od dehidracije otprije, kad sam puno povracala i proljevala, ali sad nisam vise.. Ne znam sto ciniti, bas je nezgodno za podniejti.

Draga Violeta, ja ti dajem pod kutem od 45.Prvo kvrcnem malo, istisnem zrak, uvucem 1 cm, u biti skoro cijelu iglu i lagano istisnem. Naravno prije tog, dezificiram alkoholnim tuferom. Tako mi je doktor rekao.
leona9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 19:39   #2807
Heparin i citrofit?

Drage cure, evo izgleda da ce me prehlada slozit, lijevi krajnik me boli i osjecam nemoc. Inace sam uvijek uzimala citrofit - extraxt sjemenke grejpa, koji mie stra pomogne u bilo kakvim prehladama, djeluje kao prirodni antibiotik. medjutim, to je alternativni proizvod, molim vas , je li ga netko koristio? Ne znam smiju li se citrofit i fragmin zajedno? Inace je li grejp kontraindiciran heparinu? Doktori ne znaju za ove alternative pa ako je netko koristio protiv upale grla i slicno, help.
Ja sam koristila citrofit u prethodnoj trudnoci kadgod bi osjetila simptome prehlade, i super mi pomagalo, za par dana, a sad ne znam smijem li..
leona9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:17   #2808
Hvala leona,dobro je proslo za citrofit ne mogu pomoci ali savjet sta bi svakako mogla pokusati su propolis kapi,ja ispirem grlo,ne pijem,meni pomogne
violeta1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:38   #2809
Leona, citrofit se ne smije ni pod razno uzimati u trudnoci


Violeta cestitam!
Morat ces na obradu u Petrovu i tamo ce ti komisija nakon obrade odobrit heparin preko hzzoa. Dotad ga kupujes. Jesi vec pocela s pikanjem? Zrak se ne bi smio istiskivat jer on pogura heparin dublje
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:39   #2810
Stigao mi je i nalaz homocisteina
<5.5
Dobar je
Sad sam mirna
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:42   #2811
E da, vise sala za pikanje = veci kut
Meni je bilo lakse upiknut ga pod kutem od otprilike 80 . Samo sam jednom uspjela pod 45
Nezgodno mi drzat ruku da ide plice . I ja bi cijelu iglu upikla. I onda bas lagano istiskivala
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 15:15   #2812
Pozdrav cure,
danas sam dobila nalaze pa me zanima vaše mišljenje. Naime imala sam spontani u 20tt i porod u 32tt, dijete je tijekom poroda umrlo u meni, dijagnoza u oba slucaja upala plodovih ovoja. Nakon toga mi je nađen coxachie virus. Ovo su nalazi trombofilije:

D-Dimeri 3,16 (ref do 0,5)
Homocistein 16,4 (ref 4,7-13,8)
FII homozigot divljeg tipa
PAI 1 heterozigot
MTFHR heterozigot
FII aktivnost 137 (ref 70-120)

Protein C, LAC, antikardiolipinska antitijela, ANA, APTV, antitrombin, štitnjača su ok, FV mi nisu napravili jer je APCR u redu, to i protein S cu ici privatno. Krenula sam čitati od početka ali nemam strpljenja da ne pitam ima koja slično iskustvo? Inače se kontroliram u Merkuru i kod dr.Gebauer privatno.
Boobiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 20:25   #2813
Violeta, čestitam! Držim fige za dalje!
ane01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 23:41   #2814
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Yamas
Pa ti si blizu finala
Da, blizu finala sam. Al mi je sve to nekako brzo proslo, nisam jos spremna

Quote:
Boobiee kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure,
danas sam dobila nalaze pa me zanima vaše mišljenje. Naime imala sam spontani u 20tt i porod u 32tt, dijete je tijekom poroda umrlo u meni, dijagnoza u oba slucaja upala plodovih ovoja. Nakon toga mi je nađen coxachie virus. Ovo su nalazi trombofilije:

D-Dimeri 3,16 (ref do 0,5)
Homocistein 16,4 (ref 4,7-13,8)
FII homozigot divljeg tipa
PAI 1 heterozigot
MTFHR heterozigot
FII aktivnost 137 (ref 70-120)

Protein C, LAC, antikardiolipinska antitijela, ANA, APTV, antitrombin, štitnjača su ok, FV mi nisu napravili jer je APCR u redu, to i protein S cu ici privatno. Krenula sam čitati od početka ali nemam strpljenja da ne pitam ima koja slično iskustvo? Inače se kontroliram u Merkuru i kod dr.Gebauer privatno.
Iskreno, ja se ne kuzim u sve ove nalaze koje si navela, ali ako si za PAI-1 i MTFHR heterozigot, onda imas genetske mutacije za trombofiliju i po meni si definitivno kandidat za heparin. Pogotovo nakon spontanih u tako visokim tjednima. Zao mi je zbog toga

Quote:
violeta1981 kaže: Pogledaj post
presretna i prestravljena, radila test, pozitivan hvala bogu,trebam poceti sa clexanom,ne znam kako cu reagovati ,nadam se dobro,malo me podsjetite,citala sam,istisnem zrak i svejedno pod koji uglom? jeste imale kakve cudne reakcije od prve doze,koju dozu koristite?? zna li ko stanje u bih ,mogu li se dobiti na recept ili kupujem? niko nema pojma,kao inace se kupuje, u druge svrhe, a za trudnice niko ne zna
Bravo, cestitke za pozitivan testic

Ja se isto pikam Clexanom, prvo istisnem zrak, pa se onda piknem pod uglom od 45 stupnjeva, onako bas idem iglom pod kozu.

Koristim dozu 0,4 i nisam imala bas nikakvih reakcija do sada.

Ne znam za stanje u BiH, ali ako imas dokazane mutacije, onda bi ti heparin trebao propisati tvoj ginekolog. Valjda

U svakom slucaju, sretno!

Quote:
leona9 kaže: Pogledaj post
Drage cure, evo izgleda da ce me prehlada slozit, lijevi krajnik me boli i osjecam nemoc. Inace sam uvijek uzimala citrofit - extraxt sjemenke grejpa, koji mie stra pomogne u bilo kakvim prehladama, djeluje kao prirodni antibiotik. medjutim, to je alternativni proizvod, molim vas , je li ga netko koristio? Ne znam smiju li se citrofit i fragmin zajedno? Inace je li grejp kontraindiciran heparinu? Doktori ne znaju za ove alternative pa ako je netko koristio protiv upale grla i slicno, help.
Ja sam koristila citrofit u prethodnoj trudnoci kadgod bi osjetila simptome prehlade, i super mi pomagalo, za par dana, a sad ne znam smijem li..
Kad mene pocne loviti prehlada, ja pijem na hektolitre vode u koju iscijedim limunov sok i jako mi pomogne to. Valjda mi C vitamin jako dobro djeluje na imunitet, a i limun alkalizira organizam, pa bakterije i ostale bestije ne mogu prezivjeti.
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 08:16   #2815
hvala vam puno skura ,iz bih sam ,kod nas je stanje sareno ,zavisi valjda iz kojeg dijela ,jos ne znam tacno, pocela sam sa pikanjem,kupujem pa vidjecemo za dalje,uglavnom dobro ide ,nisam imala hvala bogu nikakve reakcije nadam se da ce ovako i ostati,super za nalaz!
boobiee ,koliko se razumijem dvije mutacije ,povisen d dimer,homocistein,svakako heparin u trudnoci ,sretno
ane ,kako si ti,ti si cekala neke nalaze ili grijesim?
Yamas ,ti si nam dodatna motivacija,abd da te sve slijedimo uzivaj i sretno do kraja
violeta1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 09:45   #2816
Hvala cure, tako sam i mislila, danas jos idem vaditi protein S i FV pa cemo u ponedjeljak vidjet... Inace ovo za primanje u dnevnu bolnicu i odobravanje heparina vrijedi samo za Petrovu ili i za Merkur? Jer nemam namjeru ici u Petrovu, valjda i na Merkuru imaju nekog tko se razumije u to? :/
Boobiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:10   #2817
Boobiee, zao mi je zbog tvojih bebica

Za Merkur ne znam, znam samo za Petrovu. Mozes poci i privatno Djelmisu u Pronatal. Da vidis sto ce ti on reci.

Procitaj na prethodnim stranicama o metilaciji, folatima, mthfr. Visok ti je jako homocistein. Snizavaju ga metil-folat i drugi vitamini.

Drzi se i javi nam za ove druge pretrage
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:14   #2818
I da, ako ides na obradu u Petrovu i dalje mozes vodit trudnocu na Merkuru i tamo rodit. Ovo u Petrovoj je samo zbog heparina. Iako moguce da ta ista obrada postoji u Merkuru. Iako, iskreno, uopce se ne sjecam da je ijedna cura od pocetka topica isla negje drugo na odobravanje.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:22   #2819
Da, procitala sam vec unaprijed, budem se raspitala malo i vidjela sta ce mi u Podobniku rec, kolko sam skuzila i dr. Gebauer se razumije u to jer na temelju njenog zahtjeva sam i dobila uputnice za sve ove pretrage.
Nasla sam ove Prenatale na iherbu, jedini koji pasu nama sa MTFHR mutacijama http://www.iherb.com/Thorne-Research...2&sr=null&ic=8

jedino me buni ovo

Folate (500 mcg as Calcium Folinate and 500 mcg as L-5-Methyltetrahydrofolate from L-5-Methyltetrahydrofolic Acid, Glucosamine Salt)
Vitamin B12 (100 mcg as Adenosylcobalamin and 100 mcg as Methylcobalamin)

U dilemi sam da li uzeti to ili ovo http://www.iherb.com/Life-Extension-...gie-Caps/38496

?
Boobiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:23   #2820
Andol početi piti ili ne? ://
Boobiee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.