Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2008., 14:00   #21
evo ovak...ja se upravo vratila malo prije od doktorice ..dobila medazol vaginalete i tablete i lactogyn..dragi dobil jednu kutijicu medazol tableta.
ovo drugi put da se borim s gardnerellom (prosli put prije kojih godinu dana)..ali onda sam dobila samo vaginalete..sad me zanima dal nastaviti poslje s lactogynom? i dal postoji mozda nekaj slicno tome, ali vece pakiranje (jer 60kn za 15 kapsula mi je malo prevec )
biba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:43   #22
Hvala na pomoći. Iako imam 29 godina, nemam pojma ništa o vaginaletama,jer ih nikad fala Bogu nisam do sad trebala.
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:46   #23
[Da li se sve te vaginalete stavljaju odmah jedna za drugom ili se radi pauza od nekoliko dana ?
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:04   #24
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
[Da li se sve te vaginalete stavljaju odmah jedna za drugom ili se radi pauza od nekoliko dana ?
Ja sam sve za redom.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:10   #25
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
[Da li se sve te vaginalete stavljaju odmah jedna za drugom ili se radi pauza od nekoliko dana ?
svaku večer jednu vainaletu prije spavanja,zašto onda e zato što se one tope i da nebi odmah iscurile van zato to trebaš raditi tek kad legneš u ležećem položaju i kad znaš da se više nećeš ustajati tako da djeluju po noći a ne da ti sve odmah iscuri jer neće biti svrhe,i stavi si uložak dnevni jer sve one ujutro iscure kad se digneš,prvo si stavljaj vaginalete koje su lijek a onda kad završiš s njima možeš odmah početi s ovima za obnovu ph
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:31   #26
To mi je jasno, nisam mislila sve te odjednom, nego da li nakon 10 dana medazola napraviti pauzu pa onda rojazol i vagisan ili kontinuirano. Hvala, sad mi je jasno. Da li je nakon tih svih vaginaleta iziritirana rodnica ?
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:13   #27
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
To mi je jasno, nisam mislila sve te odjednom, nego da li nakon 10 dana medazola napraviti pauzu pa onda rojazol i vagisan ili kontinuirano. Hvala, sad mi je jasno. Da li je nakon tih svih vaginaleta iziritirana rodnica ?
rodnica ti neće biti iziritirana ali radi mogućnosti da dobiješ gljivice radi medazola zato nakon njega moraš stavljati rojazol,ono što mogu vaginalete napraviti je narušiti ph rodnici a to ćeš onda rješiti vagisan vaginaletama jer one tome i služe,služe da se vrati ph rodnici i da se obnovi na taj način vaginalna flora tj dobre bakterije u vagini koje nas inače štite ali njih lijekovi kojima liječimo štetne bakterije isto uništavaju i zato je potrebno kad se koriste antibiotske vaginalete ili antimikotične te kad se koriste antibiotici na usta za bilo koju a ne samo spolnu bolest stavljati za vrijeme njih(ako se paralelno ne stavlja i dolje,a ako da onda nakon njih) nešto za obnovu kao što je vagisan ili lactogin kapsule koje se piju na usta(one sadrže baš te dobre bakterije te se preporučaju piti za vrijeme antibiotske terapije)

btw samo nastavljaš niz s vaginaletama,nemoraš raditi pauzu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:17   #28
[sad sam pak primjetila na unutrašnjoj strani stidne usne malu kvržicu, veličine graška. Malo boli na dodir. Šta je sad to i da li bi mogla biti reakcija na medazol ? Odnose nemam, a kod ginekologa sam bila prošli mj. i osim gardnerelle sve OK. Da li se kod gljivica to isto može pojaviti ?

Zadnje uređivanje snuppi : 04.09.2008. at 21:50.
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:02   #29
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
[sad sam pak primjetila na unutrašnjoj strani stidne usne malu kvržicu, veličine graška. Malo boli na dodir. Šta je sad to i da li bi mogla biti reakcija na medazol ? Odnose nemam, a kod ginekologa sam bila prošli mj. i osim gardnerelle sve OK. Da li se kod gljivica to isto može pojaviti ?
jeli ispupčena ili obnako potkožna? to ti nikako nije od medazola,možda ti se dlačica upalila tj. urasla a ako je kao bradavica može biti kondilom od hpv-a
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:25   #30
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
jeli ispupčena ili obnako potkožna? to ti nikako nije od medazola,možda ti se dlačica upalila tj. urasla a ako je kao bradavica može biti kondilom od hpv-a
ispupčena je. okrugla i tvrda na dodir. Joj nije valjda hpv. Toga se bojim ko vraga.Onako malo ko otečeno, ko hematom.
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:30   #31
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
ispupčena je. okrugla i tvrda na dodir. Joj nije valjda hpv. Toga se bojim ko vraga.
neznam hpv uzrukuje šiljaste kondilome ili ti bradavice i ravne kondilome,zavisi sve od tia hpv-a ovi šiljasti se vide golim okom a ravni ne e sad ako to tebi liči na bradavicu možda da opet odeš giniću,ili ustvari pričekaj nakon terapije jer tako onako ćeš morati na kontrolu pa onda pitaj

nemora značiti da je hpv ali ako izgleda kao bradavica ili ti fibrom(ono kaj ti recimo strije žene imaju po vratu one bradavice kaj strše ak znaš na kaj mislim) i ako je to takvog izgleda onda je najvjerovatnije hpv a ak ne izgleda tako najvjerovatnije nije,pogledaj si na ovoj stanici ima slikica od kondiloma pa usporedi i javi jel to tako

www.ginoderma.hr
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:30   #32
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
ispupčena je. okrugla i tvrda na dodir. Joj nije valjda hpv. Toga se bojim ko vraga.Onako mlo ko otečeno, ko hematom.
Možda ti je samo ko neki potkožni prištić. Zna se desit. Ak te jako brine, stigneš sutra i kod ginića. Ili pričekaj preko vikenda. Možda je fakat samo prištić.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:41   #33
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Možda ti je samo ko neki potkožni prištić. Zna se desit. Ak te jako brine, stigneš sutra i kod ginića. Ili pričekaj preko vikenda. Možda je fakat samo prištić.
A ne, ne izgleda ko bradavica, ne visi sa kože, nego je potkožno, nešto iznutra. Ko prišt. Joj, daj Bože da je samo dlaka. Užasno se bojim svega toga.
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:43   #34
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
A ne, ne izgleda ko bradavica, ne visi sa kože, nego je potkožno, nešto iznutra. Ko prišt. Joj, daj Bože da je samo dlaka. Užasno se bojim svega toga.
pevo si rekla da je ispupčeno a sad da je potkožno ako je onako kao unutar kože i potkožno onda je najvjerovatnije ili dlačica urasla ili ti se malo jače upali prištić od brijanja jer drugo ni nemože biti ako je tako
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:45   #35
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
pevo si rekla da je ispupčeno a sad da je potkožno ako je onako kao unutar kože i potkožno onda je najvjerovatnije ili dlačica urasla ili ti se malo jače upali prištić od brijanja jer drugo ni nemože biti ako je tako
Ma vjerojatno je potkožno ali je i ispupčeno Ak prođe za tjedan dana, onda nije niš strašno
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:52   #36
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Ma vjerojatno je potkožno ali je i ispupčeno Ak prođe za tjedan dana, onda nije niš strašno
Da, i ispupčeno je, ko gnojni prišt, čir. Znači ne visi ko one šiljaste bradavice, nego je nešto iznutra, ispod kože. Baš si mislim da si nisam to iziritirala stavljanjem vaginaleta.
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:54   #37
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
Da, i ispupčeno je, ko gnojni prišt, čir. Znači ne visi ko one šiljaste bradavice, nego je nešto iznutra, ispod kože. Baš si mislim da si nisam to iziritirala stavljanjem vaginaleta.
Ma nije ti to od vaginaleta. jednostavno ti se napravio prištić. Nemoj ga dirat. Pričekaj par dana pa vidi kak će se ponašati.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 23:13   #38
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Ma nije ti to od vaginaleta. jednostavno ti se napravio prištić. Nemoj ga dirat. Pričekaj par dana pa vidi kak će se ponašati.
ok, nadam se. Laku noć i hvala na pomoći cure.
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 21:44   #39
vaginalete

kupila sam rojazol i vagisan. Koliko ih je potrebno uzeti za preventivu od gljivica ? Ne valjda svih 7 ? Smije li se između imati odnose ? Da li to djeluje na nešto ?
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 21:46   #40
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
kupila sam rojazol i vagisan. Koliko ih je potrebno uzeti za preventivu od gljivica ? Ne valjda svih 7 ? Smije li se između imati odnose ? Da li to djeluje na nešto ?
Ja sam potrošila svih 7 rojazola, ali nisam poslije vagisan koristila. Možda je bolje da pričekaš s odnosima bar dok rojazol ne potrošiš
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.