Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 09:55   #5401
Ispricavam se sta upadam ko padobranac ali mislim da je ovo najprikladnija tema. Zanima me dal je moguce napravit test na candidu u stolici tj crijevima u zg.

Sent from my iOCEAN X7 using Tapatalk
__________________
I made a God out of blood , Not superiority
I killed the king of deceit , Now I sleep in anarchy
exzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 10:59   #5402
Quote:
mardar kaže: Pogledaj post
Je li neko spominjao kokosovo ulje da je ok za primjenu.
Ponavljam se.
Je li netko spominjao kokosovo ulje kao zamjenu za vaginalete,ili ipak cesnjak,iako mi nekako prirodnije kokosovo ulje zvuci
mardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:49   #5403
Quote:
vicious_ kaže: Pogledaj post
Điđe hladi i ovo od čajevca pa me zato bilo strah ali sve je ok, već par dana ga stavljam i pomaže
Super

Quote:
mardar kaže: Pogledaj post
Ponavljam se.
Je li netko spominjao kokosovo ulje kao zamjenu za vaginalete,ili ipak cesnjak,iako mi nekako prirodnije kokosovo ulje zvuci
Spominjao se češnjak u tom kontekstu, ali i kokosovo ulje je dobro koristiti u prehrani za ove probleme, pa mislim da ni vaginalna primjena ne bi škodila.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:05   #5404
Quote:
mardar kaže: Pogledaj post
Ponavljam se.
Je li netko spominjao kokosovo ulje kao zamjenu za vaginalete,ili ipak cesnjak,iako mi nekako prirodnije kokosovo ulje zvuci
o da, kokosovo je ulje dobro jer ima antifungalna svojstva, uzmi ekstra djevičansko, dok je na sobnoj temperaturi stavi u kalup za kockice leda i u frižider, na hladnom se skrutne, navečer samo umetni u vaginu kao vaginaletu

možeš u kokosovo ulje iscjediti malo (par kapi) češnjakovog soka, ulje origana, citrofit ili ulje čajevca,

dobro ti je piti svaki dan čaj od nevena i kadulje.

dobro je i uraditi vaginalnu parnu kupku (Vaginal steam) sa čajem od stolisnika,origana i nevena , tako su se lječile drevne Maye.http://youtu.be/ilfBrNLXhLo
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:19   #5405
Quote:
vicious_ kaže: Pogledaj post
Imam ulje čajevca iz DM-a, prije sam ga znala malo nakapati na dnevni uložak no to mi nije nimalo pomagalo, čitala sam da neke cure nakapaju na tampon, jel nije to preagresivno ili je ok?
nijedno eterično ulje ne smije ići u dodir sa kožom ako se nije predhodno razrijedilo u nekoj bazi, to može biti ili ulje ili jabučni ocat (u vodi se ulje ne razrijeđuje) i to otprilike na 50 ml samo jedna kap.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:33   #5406
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
nijedno eterično ulje ne smije ići u dodir sa kožom ako se nije predhodno razrijedilo u nekoj bazi, to može biti ili ulje ili jabučni ocat (u vodi se ulje ne razrijeđuje) i to otprilike na 50 ml samo jedna kap.
Ja sam namočila tampon u kantarionovo pa par kapi lavandinog na to.
I što kažete na lavandu u ovom slučaju?
Pije li tko čaj od lavande?

Btw,Kleopatra, odlični savjeti
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 18:35   #5407
prošli tjedan sam bila na pregledu i otkrila da imam candidu. to je štošta objasnilo budući da sam već dulje vrijeme imala obilan bijeli iscjedak, a i seks je bio bolan. uglavnom, propisana mi je rojazol krema, prvi put čujem za nju (uglavnom se kao lijek protiv candide spominje canesten) pa me zanima ima li tko iskustva s njom?
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:15   #5408
Poz curke,unaprijed da se ispričam na malo podužem postu,ali problem je slijedeći:
Trudna sam 22 tjedna i od 5.-og tt,dobila sam beštije,otada ih liječim svime i svačime (Acidosalus vag,plymicol,canesten,gynofit itd) Kupila sam i sok od aronije za pojačavanje imuniteta,pijem hektolitre čajeva,acidofila itd itd..Smanjila na minimum sve što žderu.
Nedavno pročitah za liječenje češnjakom,pa sam tako prije 10-ak dana počela pravit "tampončiće" od istog i stavljati preko noći,nakon kojih bi ujutro kad izvadim izlazile ogromne količine žućkastog iscjetka,zajedno sa sirastim,ali svrab je nestao..Moje pitanje glasi:" Jel imao tko slično ili isto iskustvo??" Heeeelppp...
P.S. Kod gin sam svaka 4 tjedna na kontroli i kao za vraga se povuku i njegov odg da je to normalno u trudnoći i da ih ima malo,te nema potrebe za ikakvim preparatima..
Desperatis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:18   #5409
Quote:
sancchan kaže: Pogledaj post
prošli tjedan sam bila na pregledu i otkrila da imam candidu. to je štošta objasnilo budući da sam već dulje vrijeme imala obilan bijeli iscjedak, a i seks je bio bolan. uglavnom, propisana mi je rojazol krema, prvi put čujem za nju (uglavnom se kao lijek protiv candide spominje canesten) pa me zanima ima li tko iskustva s njom?
Da,cesto je ginići daju u borbi protiv candide,meni osobno nije puno pomogla,ali je kod mene stvar nesto složenija..
Desperatis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 18:21   #5410
Ja sam ju prvi puta u životu dobila kao posljedica klavocina čujem da je teško riješiti se beštije. Mažem se evo već 3. Dan i dobro mi je, ne peće me ništa, niti pretjerano svrbi. Zanima me jel to zbog jedne kutije klavocina može kronično postati? Mislim, da mi redovito stigne kad god mi imunitet oslabi kao što mnoge cure oko mene često dobivaju. A baš sam bila sretna što mene do sad nije napala
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:29   #5411
Zaboravih napisati kojom kremom se mažem -.- canestenom 3 i ispirem sa kaduljom a u šampon za intimnu njegu sam malo čajevca stavila...mislim da za sada pomaže. Al i dalje me strah da će mi sad stalno dolazit :/
I da, kolika je cijena canestena 3? Ja sam dobila od dečkove mame pa ne znam cijenu

Zadnje uređivanje ana03931 : 21.10.2014. at 23:09.
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 17:07   #5412
aaaaaaaa..kuje nije bilo duze vremena i evo jucer primjetim i osjetim simptome
na putu. Zanima me da li bilo tko od vas zna neku kremu ili
ili nesto da mogu dobit u ljekarni. Van drzave sam. Tocnije u Munchenu se nalazim
pa me zanima.Dns cu jos izdrzat al sutra mi vec treba nesto. Hvala.
zvijezdica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 20:14   #5413
Mislim da možeš dobiti Canesten bez problema.
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:53   #5414
Quote:
Lois Lane kaže: Pogledaj post
Mislim da možeš dobiti Canesten bez problema.


mrzim te vaginalete jer su mi tako teske za stavit al krema za unutra bi bila ok.

hvala

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.11.2014. at 09:14. Reason: Q
zvijezdica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 09:47   #5415
da li je moguce da od candide na vanjskom dijelu,
na usnicama izadju kao neki pristici koji jako svrbe i peckaju? hvala
zvijezdica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:38   #5416
Quote:
exzzy kaže: Pogledaj post
Ispricavam se sta upadam ko padobranac ali mislim da je ovo najprikladnija tema. Zanima me dal je moguce napravit test na candidu u stolici tj crijevima u zg.

Sent from my iOCEAN X7 using Tapatalk


Sent from my iOCEAN X7 using Tapatalk
__________________
I made a God out of blood , Not superiority
I killed the king of deceit , Now I sleep in anarchy
exzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 20:47   #5417
Bok, cure. Ovako ide moj slučaj..
candidu imam sigurno vec dvije tri godine. I od nedavno sam se odlucila bacit u jacu spalionu iste.
Ono sto sam koristila/konzumirala zadnjih mjesec dana jest: candida yeast homeop.propravak, citrofit odnosno ekstrakt sjemenki grejpa, acidophillus, kapsule cesnjaka, puno limuna, anticandida prehrana (stroga kroz 2mj) te dosta kokosovog ulja u odredenim jelima, puno kiselog zelja, cesnjaka tu i tamo u jelima, kao i u vagini.
Imala sam obilan iscjedak prije, svrabez li la, te bijele fugice po jeziku......
promjene koje primjecujem jesu te da mi se cini da se iscjedak smanjio, svrabeza imam minimum (nije svrabez cak vise, nego kao neki neugodni kratki momenti tocno na ulazu u vaginu) te je sa jezika nestalo bjelilo... sad je samo roza povrsina, koju nisam imala jakoooo dugo....
e sad.... ne znam koji je to stadij... jel neki pomak pozitivni? Kako izgleda ta die off rekcija... sto dalje? Imam osjecaj da mi je taj iscjedak koji curka malkice po malo najveci problem za odstraniti... dosta sam oprezna sada tako da ne znam sta je to sad, ne znam procijeniti kako dalje....
sta mislite?
Visper00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:49   #5418
Pozdrav svima!

Je li moguće da se candida tek tako povuče sama od sebe?

Naime, od 3.mjeseca sam muku mučila s njom, pojavljivala se svako malo, imala sam gust sirasti iscjedak, osjećala svrab itd.

Ovo ljeto sam vodila zaista zdrav život kroz neka 3 mjeseca, vježbala, hranila se jako zdravo, jedno vrijeme nisam uopće konzumirala kruh ni šećer, pila sam čaj od koprive redovno, kao i citrofit, no candida se opet vraćala.

u 9.mjesecu sam išla kod ginekologa koji mi je dijagnosticirao trichomonas. Popila sam medazol jednokratno, nakon kojeg mi se opet candida pojavila ali u manjoj količini.

Sad unazad mjesec dana nemam apsolutno nikakvih simptoma ni jednog ni drugog, počela sam jest opet kako sam jela, dakle konzumiram i bijeli kruh (ne pretjerano) i šećer u kavi (ne pretjerano), ne ustručavam se jest slatko pa mi nije jasno kako je to moguće????

Nakon toliko čitanja i planiranja anticandida dijete, simptomi se povukli kad sam se vratila na normalnu prehranu.

Zaboravila sam još napomenuti da sam radila vaginalne briseve i da ništa nije pronađeno.
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 10:06   #5419
Patim se sa candidom vec 7 dana, iskoristila 2 pakovanja Plymicol vaginaleta, ali i je i dalje svrbez i crvenilo prisutno. Mijesam Plymicol kremu i Bepanthen pa se mazem s vana, ali samo malo je pomoglo.

Narucena sam za papa test i kolposkopiju sada u utorak, ali ne znam hoce li ova moja divna candida sta smetati na tim pretragama? Bojim se pomjeriti termin, jer su liste cekanja prevelike. Ne bih sigurno dosla na red do iduce godine, mozda i do proljeca.

BTW, i prije sam koristila cajevac kada bi mi ova bestija dosla, ali sada tijekom koristenja me svrbi kada ga stavim! Inace stavim kap ili dvije pa razmazem okolo i sve bude OK, a tek ono fino hlađenje. Ali sada jos i svrbi. :O Da li se jos kome to desava? Koristim onaj DM čajevac.
Lilith666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 09:38   #5420
evo cure da se i ja malo javim
ja sam imala vaginalnu kandidu skoro 4 godine, nikakve vaginalete i tablete nisu pomagale-nikakva zdrava prehrana...nikavi cajevi...
etericna ulja nisam probala, ali nesto sto ubija sve zivo i sto je dobro za to i sto mi je pomoglo ako ne i spasilo, je obican acidi borici-ja bi ga natopila na vaticu i ocistila bi si unutra (pazila bi da vatica ne ostane unutra, naravno).
nekako sam skuzila da sve te kreme i vaginalete sadrze neke tvari koje bi me iritirale, kad sam ih korisitla bi mi kandida mozda prosla, ali iritirale bi me i evo ti nje natrag.
i jos jedan problem kod kronicne kandide, je da tkivo se iziritira i osteti, tako da i kad nemate kandidu jos vas nekako unutra i dole boli i pece, tako da je korisno koristiti nesto za obnovu tkiva. ja koristim ove magnete http://www.myacubox.com/ita/accu-ban...24-pzconf.html ne znam dal ste kada cule za tu vrstu terapije, dodje skupo sa postarinom ali se isplati jer ih mozete korisititi za vise stvari.Ja imam jedan na trbuhu na mjestu gdije se maternica nalazi + 1 sa svake strane na jajnicima, i falabogu nemam vise problema, i ako pojedem malo vise slatkoga ako dobijem brzo mi prodje i imam samo iscijedak (ne boli me nit ne pece toliko).
I da, pijem jogurt svaki dan.
Ustvari sam primjetila, da cim popijem napr magnezij, ili kamilicu, ili cak puno vode-izgleda da mi mokraca ne bude kisela pa odmah me pocne svrbiti, a cim to ne pijem i pijem normalno koliko mi trazi organizam (znaci sve skupa tekucine mozda 3-4 case, i to racunam i jogurt i bjela kava, i mljeko i ujutro icijedjenu narancu). a cim mi mokraca bude kisela sve bude ok, imam svoj normalan i zdav iscijedak i sve mi je ok dole.
I da, godinama sam pila po 1 ili 2 litre vode ili caja dnevno, mljeko i jogurte nisam pila nikad, jela sam voce i povrce....dole uvijek katastrofa.
Odkad jedem normalno, tj jedem vise mesa i pijem mljeko i jogurt, i pijem normalno koliko mi trazi organizam, dole mi se sve oporavilo.
Evo cure, to bi bilo neko moje iskustvo. Zivot me naucio da ne treba u nicemu pretjerivati, i treba zivjeti u skladu sa onime sto nam organizam trazi, naravno ne jesti slatkise ili junk food ali niti ne izbacivati neke namirnice iz jelovnika koje inace jedemo a bome ni piti litre i litre vode jer ste negdije procitale da je to zdravo
little plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.