Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 00:59   #1
Thumbs down Ništa me ne čini sretnom i stalno sam umorna! Help

Ovako...u posljednjih godinu dana ja sam izgubila volju za zivotom, to se desilo kada me prosla upala bubrega i mjehura, te sam usla u ozbiljnu vezu koja neznam dali me cini sretnom . Jer ja sam zeljela mnogo stvari i uspjela sam si ih prijustiti ali nisu me ucinili sretnom neznam zasto . Prije sam imala zelju za puno stvari, potpuno sam ju izgubika i stvarno mi se nista neda. Meni fali ta zelja za zivotom ,energija koju sam imala i zelja za mnogo stvari, stvarno nerazumijem zasto mi je ovako. Vrijeme mi prebrzo prolazi 3 sata se doslovno ponekad cini kao pola sata. I to me pocelo plasiti. Puno toga se promjenilo a stvarno nisam sigurna u razlog. Imali jos ko ovakvih problema? Ako da molim vas recite mi kako sse toga rjesiti, sto bi mogao biti razlog i slicno
larslars is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 01:43   #2
Koliko ti je prošlo od upale? Kod osjetljivijih ljudi taj osjećaj praznine može biti posljedica jače kure antibiotika, a ako si ležala u bolnici to može dodatno psihički iscrpiti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 10:20   #3
Quote:
larslars kaže: Pogledaj post
Ovako...u posljednjih godinu dana ja sam izgubila volju za zivotom, to se desilo kada me prosla upala bubrega i mjehura, te sam usla u ozbiljnu vezu koja neznam dali me cini sretnom . Jer ja sam zeljela mnogo stvari i uspjela sam si ih prijustiti ali nisu me ucinili sretnom neznam zasto . Prije sam imala zelju za puno stvari, potpuno sam ju izgubika i stvarno mi se nista neda. Meni fali ta zelja za zivotom ,energija koju sam imala i zelja za mnogo stvari, stvarno nerazumijem zasto mi je ovako. Vrijeme mi prebrzo prolazi 3 sata se doslovno ponekad cini kao pola sata. I to me pocelo plasiti. Puno toga se promjenilo a stvarno nisam sigurna u razlog. Imali jos ko ovakvih problema? Ako da molim vas recite mi kako sse toga rjesiti, sto bi mogao biti razlog i slicno
Jesen je vrijeme za depresiju, svi se lošije osjećaju. A problem sa dečkom se naravno može odraziti i na tvoje cijelokupno psihičko stanje. Veza za koju ne znaš da li te čini sretnom je nesretna veza. Sad tu malo treba prčkati da se vidi u čemu je stvar, da li ti je partner loš, da li je u tebi problem ili jednostavno nisi u stanju prerezati lošu vezu i nastavljaš se mučiti zbog nekakvog straha od gubitka?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:25   #4
Slično se osjećam, previše stvari koje su se desile, previše neriješenog, situacija iz koje se ne mogu izvući bez oštrog reza... Od nasmijanog ekstroverta do introverta koji se zaboravio radovati... I nije jesen, ružno vrijeme ni rođendanska depresija... Moja psihologica smatra da nije ni depresija. .
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:28   #5
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Koliko ti je prošlo od upale? Kod osjetljivijih ljudi taj osjećaj praznine može biti posljedica jače kure antibiotika, a ako si ležala u bolnici to može dodatno psihički iscrpiti.
Pa proslo je nekih 7 mjeseci, i bila sam na antibiotticima skoro 2 mjeseca , i sada me opet bila uhvatila upala bila ,ovaj put sam samo 1 tjedan bila na antibioticima.. ali zanima me moze li se to rjesiti npr sa necim sto jaca imunitet smanjuje umor i to... neznam kako da to rjesim ,stvarno mi je grozno osjecati se ovako iz dana u dan .
larslars is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:32   #6
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Jesen je vrijeme za depresiju, svi se lošije osjećaju. A problem sa dečkom se naravno može odraziti i na tvoje cijelokupno psihičko stanje. Veza za koju ne znaš da li te čini sretnom je nesretna veza. Sad tu malo treba prčkati da se vidi u čemu je stvar, da li ti je partner loš, da li je u tebi problem ili jednostavno nisi u stanju prerezati lošu vezu i nastavljaš se mučiti zbog nekakvog straha od gubitka?
Pa iskreno, veza nefunkcionira odlicno, on se stvarno trudi oko mene. Ali nije to to... i neznam kako da mu to pojasnim, pokusam sjest i pricat s njim. On stvarno pokusava jako se trudi i stalo mu je uzasno do mene. Jednkstavno mi je zao gledati da se toliko trudi. Ja znam da ova veza nije to to. Ali uzasno mi ga je zao. A osjecam se ovako otprilike od upale i mouda cak duze... stvarno se osjecam kao da ovo nisam ja. Prije sam bila drugacija sretna puna zivota... nemogu se prepoznati , stvarno neznam sta da ucinim. Sjednem sama u sobi pokusam shvatit, dali je problem s tom upalom, vezom.. kakvih problema imam.. jednkstavno nemlgu shvatit sta je posljedica svega ovoga .
larslars is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:54   #7
Da bi bili sretni moramo bit ispunjeni na svim ili na što više područja života. Neka od tih su: ljubav, posao, financije, zdravlje, obitelj, društveni život.
Možda te ta veza ne ispunjava dovoljno. Možeš li se zamisliti bez njega? Da li bi radije nekoga drugog?

Svi imamo depresivne faze života koje traju par dana/tjedana/mjeseci ali moguće i godina, ovisi od osobe.

Kako ti ide na ostalim područjima (osim zdravlja i ljubavi)?
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:23   #8
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Da bi bili sretni moramo bit ispunjeni na svim ili na što više područja života. Neka od tih su: ljubav, posao, financije, zdravlje, obitelj, društveni život.
Možda te ta veza ne ispunjava dovoljno. Možeš li se zamisliti bez njega? Da li bi radije nekoga drugog?

Svi imamo depresivne faze života koje traju par dana/tjedana/mjeseci ali moguće i godina, ovisi od osobe.

Kako ti ide na ostalim područjima (osim zdravlja i ljubavi)?
Pa ovako, ja se iskreno mogu zamisliti bez njega, sa nekim drugim jos nisam spremna i trenutno se nemogh zamisljat, pa ostala podrucja su potpuno uredu, stvarno nemam problema s necim drugim osim time
larslars is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:32   #9
Quote:
larslars kaže: Pogledaj post
Pa iskreno, veza nefunkcionira odlicno, on se stvarno trudi oko mene. Ali nije to to... i neznam kako da mu to pojasnim, pokusam sjest i pricat s njim. On stvarno pokusava jako se trudi i stalo mu je uzasno do mene. Jednkstavno mi je zao gledati da se toliko trudi. Ja znam da ova veza nije to to. Ali uzasno mi ga je zao. A osjecam se ovako otprilike od upale i mouda cak duze... stvarno se osjecam kao da ovo nisam ja. Prije sam bila drugacija sretna puna zivota... nemogu se prepoznati , stvarno neznam sta da ucinim. Sjednem sama u sobi pokusam shvatit, dali je problem s tom upalom, vezom.. kakvih problema imam.. jednkstavno nemlgu shvatit sta je posljedica svega ovoga .
Gle, što se dečka tiče neke kemije između vas treba biti da bi to imalo neku budučnost. Ako to ne osjećaš najbolje je da prema njemu i sebi budeš iskrena i prekineš vezu bez obzira koliko ti bilo žao ili teško ili što se on jako trudi. Možda je i to nezadovoljstvo vezom uzrok da se osjećaš loše, zarobljeno i utučeno, možda te krivnja izjeda i to što se siliš biti snjim...hm..?

Inače, koliko te bolest preplašila kada se pojavila, ako si bila teško bolesna to može biti trauma koja je ostavila traga na tvojoj psihi.. Moja žena se recimo dosta promjenila nakon što je imala prometnu i život joj je visio o koncu..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:35   #10
Talking

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Gle, što se dečka tiče neke kemije između vas treba biti da bi to imalo neku budučnost. Ako to ne osjećaš najbolje je da prema njemu i sebi budeš iskrena i prekineš vezu bez obzira koliko ti bilo žao ili teško ili što se on jako trudi. Možda je i to nezadovoljstvo vezom uzrok da se osjećaš loše, zarobljeno i utučeno, možda te krivnja izjeda i to što se siliš biti snjim...hm..?
Mislim da si upravu... stvarno se silim bit s njim.. i osjecam se zarobljeno.. nemam slobode itd. I hvala puno potrudicu se sto prije rjesit ovu situaciju
larslars is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:05   #11
Quote:
larslars kaže: Pogledaj post
Mislim da si upravu... stvarno se silim bit s njim.. i osjecam se zarobljeno.. nemam slobode itd. I hvala puno potrudicu se sto prije rjesit ovu situaciju
Pa ne možemo sa svakim biti u vezi jer smo se eto nekom svidjeli i zagrijan je za nas. Bitno je kako se ti osjećaš, da li ti želiš, jesi ti zagrijana, zaljubljena itd, mora biti obostrano inače ne valja, biva mučenje i tjeranje na nešto što sama ne želiš i ne osjećaš.

Razmisli da možda još nešto nije razlog i budi iskrena sa svojim osjećajima, oni su važni, ne možeš protiv njih.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 01:53   #12
Vidim da si stavila i na ljesu temu o svojoj vezi.

Moj prijedlog je da se prvo makneš od dečka i budes sama sa sobom i onda ces pomalo opet imati volje za životom.

Upale mjehura i bubrega mogu doci kao cistis medenog mjeseca. Provjeri da ti nije možda od toga.

Sent from my E560 using Tapatalk
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 00:00   #13
Quote:
larslars kaže: Pogledaj post
Ovako...u posljednjih godinu dana ja sam izgubila volju za zivotom, to se desilo kada me prosla upala bubrega i mjehura, te sam usla u ozbiljnu vezu koja neznam dali me cini sretnom . Jer ja sam zeljela mnogo stvari i uspjela sam si ih prijustiti ali nisu me ucinili sretnom neznam zasto . Prije sam imala zelju za puno stvari, potpuno sam ju izgubika i stvarno mi se nista neda. Meni fali ta zelja za zivotom ,energija koju sam imala i zelja za mnogo stvari, stvarno nerazumijem zasto mi je ovako. Vrijeme mi prebrzo prolazi 3 sata se doslovno ponekad cini kao pola sata. I to me pocelo plasiti. Puno toga se promjenilo a stvarno nisam sigurna u razlog. Imali jos ko ovakvih problema? Ako da molim vas recite mi kako sse toga rjesiti, sto bi mogao biti razlog i slicno
Za pocetak kupi neku cool trenirku i odi trcat.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 00:17   #14
provjeri hormone stitnjace.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 00:37   #15
Anhedonia. Ako isključiš sve fizičke uzroke onda depresija i trebaš vidjeti psihijatra. (budi oprezna sa SSRI lijekovima ako ti ih propišu, meni su uništili libido npr)
__________________
"Uvjerenje nije samo ideja koju neki um posjeduje; to je ideja koja posjeduje um." http://www.ateizam.net
"If you could reason with religious people, there would be no religious people." https://mimovi.weebly.com/
BertrandRussell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:27   #16
Smile

Quote:
larslars kaže: Pogledaj post
Pa proslo je nekih 7 mjeseci, i bila sam na antibiotticima skoro 2 mjeseca , i sada me opet bila uhvatila upala bila ,ovaj put sam samo 1 tjedan bila na antibioticima.. ali zanima me moze li se to rjesiti npr sa necim sto jaca imunitet smanjuje umor i to... neznam kako da to rjesim ,stvarno mi je grozno osjecati se ovako iz dana u dan .
ako nisi alergicna uzmi pelud, stvarno odlicno dize energiju!i jaca imunitet!
treba otopiti zlicicu peludi u casi vode , ostaviti preko noci i popiti ujutro.
mozes dodati i zlicicu meda
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:22   #17
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
Vidim da si stavila i na ljesu temu o svojoj vezi.

Moj prijedlog je da se prvo makneš od dečka i budes sama sa sobom i onda ces pomalo opet imati volje za životom.

Upale mjehura i bubrega mogu doci kao cistis medenog mjeseca. Provjeri da ti nije možda od toga.

Sent from my E560 using Tapatalk
Oh, da. Evo dijagnoze.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:29   #18
Quote:
larslars kaže: Pogledaj post
Mislim da si upravu... stvarno se silim bit s njim.. i osjecam se zarobljeno.. nemam slobode itd. I hvala puno potrudicu se sto prije rjesit ovu situaciju
siliš sebe na nešto i pitaš se od kud depresija?
Rješenje je vrlo očito - prestani ići protiv sebe
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 15:42   #19
kako je već gore netko napisao....provjeri hormone štitnjače.
cica mica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:48   #20
,

Bezvoljnost i nemogućnost da se bude sretan je moguća depresija. Ali ja nisam liječnik
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.