Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 21:21   #21
mene još nitko nije provalio.

samo ja jesam , sve druge!
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:42   #22
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
zanima me kako se može prepoznati je li netko psihički bolestan ili zdrav na temelju razgovora s njim i njegovog neverbalnog ponašanja? na što treba obratiti pažnju da bi se ustanovilo kakvo je nečije psihičko stanje i kako djeluju psihički zdravi a kako bolesni ljudi?
Svaka osoba ima dijagnozu.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 04:37   #23
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Uh, bome da. Tu ni psihofarmaci ne pomažu, samo kompletno defragmentiranje diska.
tu moraš paziti jer neki imaju vrlo mali kapacitet trajne memorije ... i ide prebrisavanje
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:50   #24
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Prvo zavrsis medicinu i specializiras psihijatriju.
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:01   #25
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
mene još nitko nije provalio.

samo ja jesam , sve druge!
Ni mene!

O.t. Nekima sam skužila po pogledu i kroz razgovor. Bili su previše drugačiji ili pre fokusirani ili nemirni i lupetali gluposti. Na kraju se ispostavilo da sam bila u pravu.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:13   #26
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ni mene!

O.t. Nekima sam skužila po pogledu i kroz razgovor. Bili su previše drugačiji ili pre fokusirani ili nemirni i lupetali gluposti. Na kraju se ispostavilo da sam bila u pravu.
Sta onda dovodi do zakljucka da su ovi "normalni" zapravo dosadni?
Na sta mislis pod lupetat gluposti ?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:47   #27
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Sta onda dovodi do zakljucka da su ovi "normalni" zapravo dosadni?
Na sta mislis pod lupetat gluposti ?
Teško je objasnit. Na prvu djeluju normalno, ali uskoro skužim da su malo previše drugačiji od većine ljudi. Nije problem kad netko npr. samo lupeta gluposti. Psiho freakovi imaju uvijek više simptoma. Neki od njih su intonacija, brzina kojom pričaju, pa čak i izgovaranje nekih tipičnih riječi, pogled, svrha sadržaja, mimika lica... Kad puno toga previše odudara od prosjeka skužim da osoba ima neki psiho-problem ili niži IQ i sl.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:12   #28
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Teško je objasnit. Na prvu djeluju normalno, ali uskoro skužim da su malo previše drugačiji od većine ljudi. Nije problem kad netko npr. samo lupeta gluposti. Psiho freakovi imaju uvijek više simptoma. Neki od njih su intonacija, brzina kojom pričaju, pa čak i izgovaranje nekih tipičnih riječi, pogled, svrha sadržaja, mimika lica... Kad puno toga previše odudara od prosjeka skužim da osoba ima neki psiho-problem ili niži IQ i sl.
Pa to su nekakve super-human sposobnosti. Ja bih to razvijala da sam na tvom mjestu.
Hostija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:43   #29
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Teško je objasnit. Na prvu djeluju normalno, ali uskoro skužim da su malo previše drugačiji od većine ljudi. Nije problem kad netko npr. samo lupeta gluposti. Psiho freakovi imaju uvijek više simptoma. Neki od njih su intonacija, brzina kojom pričaju, pa čak i izgovaranje nekih tipičnih riječi, pogled, svrha sadržaja, mimika lica... Kad puno toga previše odudara od prosjeka skužim da osoba ima neki psiho-problem ili niži IQ i sl.
Mogla bih se složiti s ovim. Kad netko izrazito odudara od prosjeka, bilo po načinu izražavanja, načinu života, idejama ... općenito kad u nečemu pretjeruje. Onaj za kojeg bi mogli reži da je čudan ... kojeg ne možeš uhvatiti ni za glavu ni za rep, nije konzistentan, ne izražava se potpuno jasno i suvislo.

Tako nekako. No mislim da ih se ponajprije prepoznaje po čudnim idejama.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:05   #30
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Tako nekako. No mislim da ih se ponajprije prepoznaje po čudnim idejama.
Što su zapravo čudne ideje? Da budem iskrena, malo je stvari koje su mi čudne.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:38   #31
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Što su zapravo čudne ideje? Da budem iskrena, malo je stvari koje su mi čudne.
Da, i meni je to fluidan kriterij. Meni su cudne neke stvari koje su Zemljanima normalne. I obratno.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:45   #32
... a šatajaznam, onaj koji je nesposoban za donošenje dosljednih zaključaka - nesposoban zaključiti što logično proizlazi iz čega.
Tko loše povezuje jedno s drugim ili nastoji povezati nepovezivo.
Često i bježe od odgovornosti za vlastite postupke. Ajd ok, svi se volimo pomalo izvlačiti i opravdavati. Ali u tim slučajevima postoji izvjesna hladna promišljenost, bezosjećajnost.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:02   #33
ima u jednom filmu .. pa kaze;

"Svi smo mi ludi Natalija, samo nam jos niej postavljena dijagnoza!"

po MOJIM kriterijima .. kategorizacija ljudskog bica .. odvajanje .. djeljenje .. oznacavanje .. zigosanje i slicno je simptom patologije ..

tak da neke kategorizacije koje se razvlace po takozvanoj znanosti koja napreduje generacijskim izumiranjem mi uopce ne predstavljaju neki ozbiljniji parametar .. sigurno da su se ljudi potrudili i vrijedi istraziti .. no zivotno iskustvo odnosno vlastiti dozivljaj me nikad nije prevario ili varao ..

jel vam je stvarno potrebna potvrda?

necije uvjeravanje .. .. ili jos tuznije .. odobravanje

Zadnje uređivanje F.A.Q : 25.11.2017. at 02:11.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 15:41   #34
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Da, i meni je to fluidan kriterij. Meni su cudne neke stvari koje su Zemljanima normalne. I obratno.
Mislim da je vrijeme da osnujemo Institut za proučavanje Zemljana. Kad se već ne smijemo miješati u njihove unutarnje poslove.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:30   #35
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mislim da je vrijeme da osnujemo Institut za proučavanje Zemljana. Kad se već ne smijemo miješati u njihove unutarnje poslove.
Podržavam prijedlog. Detalje dogovorimo na PP.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 07:09   #36
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mislim da je vrijeme da osnujemo Institut za proučavanje Zemljana. Kad se već ne smijemo miješati u njihove unutarnje poslove.
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Podržavam prijedlog. Detalje dogovorimo na PP.
.. eto .. tak vecina sustava/struktura i nastaje .. zajebancija i onda ozbiljne posljedice

zene .. u kuhinju .. brzo!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:16   #37
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Mogla bih se složiti s ovim. Kad netko izrazito odudara od prosjeka, bilo po načinu izražavanja, načinu života, idejama ... općenito kad u nečemu pretjeruje. Onaj za kojeg bi mogli reži da je čudan ... kojeg ne možeš uhvatiti ni za glavu ni za rep, nije konzistentan, ne izražava se potpuno jasno i suvislo.

Tako nekako. No mislim da ih se ponajprije prepoznaje po čudnim idejama.
fakat... ajmo se sjetiti par cudaka iz povijesti koji odgovaraju ovoj definiciji: Tesla, Einstein, Darwin, Kopernik, Luter...



svijet je bolji bez takvih ludjaka?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:21   #38
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post

svijet je bolji bez takvih ludjaka?
Tanka je granica između luđaka i genijalca.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 02:57   #39
Nije, ali neukima mnoge stvari isto izgledaju


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 10:56   #40
Je, kak ne. Lako je znati gledajući unazad. Probaj pogoditi unaprijed. Tanka je granica, ne možeš. Neke stvari prvo se moraju provjeriti u praksi.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.