Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 16:23   #6441
Quote:
ultramundane kaže: Pogledaj post
pozdrav!

ima li netko saznanje o tome
da li se može upisati kakav izvanredni DIPLOMSKI studij predškoskog odgoja (znači one dvije dodatne godine), i koliko košta, da li su predavanja obavezna, te kolika je razlika u odgojiteljskoj plaći kasnije...?

trenutno radim u vrtiću i manje-više sam zadovoljna, inače sam završila trogodišnji vanredni studij ...

ako netko zna išta o tome, molim vas informacije.
imam ambiciju i volju to završiti kažem - ako ima smisla, ako se isplati, međutim vremenski uz posao i uz honorarni posao (zborovi, glazba, vjenčanja), jednostavno nemam niti jedan dan za predavanja... eventualno ponedjeljak popodne i subota...

pomagajte

može se upisati, ali pretpostavljam da si završila stručni studij, što znači da moraš upisati predsemestar+dvije godine diplomskog. predsemestar je cca 3500, svaka godina diplomskog studija je 7200 plus troškovi. predavanja su petkom i subotom, petkom od 17 do cca 21, subotom od 9 nadalje. neka predavanja su obavezna, neka malo manje. u zagrebu nakon završenog diplomskog studija imaš veći koeficijent, a time i veću plaću. tak da se po meni itekako isplati.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:15   #6442
Upis izvanrednog diplomskog studija

Bok svima, završila sam preddiplomski studij na ERF-u i htjela bih upisati izvanredni studij predškolskog odgoja na UFZG-u? Ima li tko slično iskustvo, kakva je procedura? Je li kasno za upis ove akademske godine? Hvala unaprijed!
sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:50   #6443
Quote:
sarlatan kaže: Pogledaj post
Bok svima, završila sam preddiplomski studij na ERF-u i htjela bih upisati izvanredni studij predškolskog odgoja na UFZG-u? Ima li tko slično iskustvo, kakva je procedura? Je li kasno za upis ove akademske godine? Hvala unaprijed!
Sad je prekasno za ovu godinu, možeš tek iduće godine. Ako misliš na preddiplomski, sve ide preko postani-student.hr, moraš se prijavit do veljaće i na vrijeme uplatit prijemni, položit ga itd.
Ako je riječ o diplomskom onda najbolje da odeš do referade UFZG-a i pitaš.
merid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:33   #6444
Pozdrav svima!
Imam par pitanja vezana za UF pa bi molila tko ima malo slobodnog vremena da mi se javi u PM. Netko ko je slušao/položio kolegij vezan uz sviranje/pjevanje/solfeggio.
necrotic00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 10:51   #6445
Zna li tko rokove Domović i Ljubin Golub sad 10-11-12.2017?
Ne vidim ništa na službenim stranicama. Obje su neorganizirane po tom pitanju katastrofa
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:26   #6446
Pošto sam ja 4. razred gimnazije ove godine, sljedeći tjedan se moram prijaviti za maturu i planiram upisati Učiteljski fakultet u Zagrebu pa bih trebala malu pomoć od onih koji su ga već upisali ili završili pa znaju sve potrebne informacije, ja se nadam haha dakle nemam nikog od poznanika ko zna nešto više o tom fakultetu pa tražim ovdje na forumu nekog tko bi mi mogao objasniti neke stvari pobliže. Nadam se da vam nije problem popričati malo sa mnom? javite se u PM, čekam, hvala!

Lijep pozdrav,
tinazz
tinazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:55   #6447
Quote:
tinazz kaže: Pogledaj post
Pošto sam ja 4. razred gimnazije ove godine, sljedeći tjedan se moram prijaviti za maturu i planiram upisati Učiteljski fakultet u Zagrebu pa bih trebala malu pomoć od onih koji su ga već upisali ili završili pa znaju sve potrebne informacije, ja se nadam haha dakle nemam nikog od poznanika ko zna nešto više o tom fakultetu pa tražim ovdje na forumu nekog tko bi mi mogao objasniti neke stvari pobliže. Nadam se da vam nije problem popričati malo sa mnom? javite se u PM, čekam, hvala!

Lijep pozdrav,
tinazz
Pitaj što te zanima
MalaMo066 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:23   #6448
Par upita.

Lijep pozdrav svima,
trenutno sam treći razred prirodoslovno-matematičke gimnazije i već neko vrijeme imam problem vezan za odabir fakulteta (iako imam još vremena do toga). Shvatila sam da se jednostavno ne nalazim u znanostima (iako ima onih koje su mi zanimljive, ne mogu se zamisliti na studiranju istih) i da ovaj program koji gura nas učenike (inače XV. Gimnazija) u kalup brojeva i znanosti nije program za mene. Oduvijek sam bila osoba koja se najbolje izražava govorno, a i postoji ona moja vječna želja da radim kao učitelj/profesor.

Dosta sam organizirana osoba i imam dobre radne navike (iako cijenim predah) te mislim da mi općenito ne bi znanje trebalo predstavljati neki veliki nedostatak... Prosjek prvog razreda je bio 4.54, drugog oko 4.3.

Ono što mene plaši su neke stvari:
1. Nemam vrlo istančan sluh po pitanju glazbe. Znam ponavljati melodije, imam ritam i sve, ali nisam baš predobra u razlikovanju tonova po sluhu i slično te nikad nisam imala ikakvu glazbenu naobrazbu po tom pitanju. Hoće li mi prijemni predstavljati problem?

2. Također, nisam vrhunski sportaš. Općenito mi od sportova ide samo odbojka i zaista nisam neki genijalac za motoriku. Hoće li to biti problematično?

3. Koje ocjene iz državne mature su potrebne za upis? Otprilike?

Hvala svima!
lovingsomeone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:07   #6449
Pogledaj na usporedi studije.hr bit će ti sve jasnije. Mislim da imaš visok prosjek za Učiteljski i po tome upadaš sigurno. Prosjeci ispod 4,0 su upisivali ranijih godina te studije. S obzirom na ideš u matematičku gimnaziju nećeš imati ni problema oko rješavanja DM tako da, samo naprijed!
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 16:03   #6450
Pozdrav svima,

nadam se da mi netko može pomoći savjetom.

Završila sam tri godine stručnog studija javne uprave, ali ne pronalazim se u toj struci.

Sad radim kao asistentica u nastavi u školi za djecu s posebnim potrebama.

Voljela bih upisati studij predškolskog odgoja vanredno u Zagrebu - ali to u Zagrebu ne postoji, nego u Petrinji što mi nikako ne odgovara.
Postoji li kakva druga opcija za rad u školi/vrtiću/ s djecom?

Ideje?
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 22:56   #6451
Pozdrav, zna li itko kako dobiti potvrdu o položenom modulu. Cura je završila RN s pojačanom informatikom i predaje informatiku u višim razredima. Problem je sto na supplementu ne piše koji modul je položen. To se može iscitati ako se pogledaju kolegiji ali ravnateljica u skoli traži potvrdu...na faksu kažu kako ne izdaju takve potvrde...
Sonnenrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 23:34   #6452
Pozdrav, zanima me postoji li način da se na Učiteljskom uzme npr. razredna nastava + informatika i glazbena kultura i kakva je procedura za takve stvari?
Trenutno sam maturant računalni tehničar, (5.00 svi razredi), i planirao sam na nešto tipa Računarstvo na FER-u, ali i ovo mi je jedna od opcija, pa ako netko ima neki savjet, dobrodošao je
mrkiRadijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 17:35   #6453
Pozdrav, znam da je malo rano, ali sjeca li se mozda itko koliki je otprilike bio bodovni prag proslih godina za upis na smjer razredne i predškolski?
Ja bez prijemnog imam 700 bodova (položila sam DM prije nekoliko godina), pa da otprilike znam koje su mi šanse!
hvala
emma47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:24   #6454
Moram li znati svirati određeni instrument i poznavati note ako želim upisati rani i predškolski odgoj?

Može li netko opisati testiranje predispozicija za uspješnije razvijanje učiteljskih kompetencija?
Asena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 15:51   #6455
Pozdrav, ove godine htjela bi upisati predskolski studij. Imam par pitanja vezano za razredbeni postupak. Moze i pp. ����
Rajcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 18:56   #6456
Pozdrav!

Ima li tu još tko aktivan a da studira izvanredno predškolski odgoj u Petrinji ili je nedavno završio? Imam par pitanja u vezi faksa i bila bih iznimno zahvalna ako bi mi se netko javio. Može i pp. Unaprijed hvala
hQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 20:09   #6457
Question Prebacivanje

Bok ljudi.
Zanima me procedura prebacivanja s Osječkog učiteljskog (FOOZOS-a) na Zagrebački UFZG. Sve godine sam položila u roku, C (Engleski) modul sam pa me zanima kakve su mi opcije u ZG-u. Kakva je razlika predmeta tj ispita pri prebacivanju, koji predmeti su na lošemu glasu u Zagrebu (u Osijeku je matematika kriminalna), kakvi su uvjeti (ECTS-i, zamolbe, financijsko pitanje)...Ma pišite sve što bi mi moglo pomoći, bila bih vam jaaako zahvalna.
hathorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 13:18   #6458
Quote:
hathorr kaže: Pogledaj post
Bok ljudi.
Zanima me procedura prebacivanja s Osječkog učiteljskog (FOOZOS-a) na Zagrebački UFZG. Sve godine sam položila u roku, C (Engleski) modul sam pa me zanima kakve su mi opcije u ZG-u. Kakva je razlika predmeta tj ispita pri prebacivanju, koji predmeti su na lošemu glasu u Zagrebu (u Osijeku je matematika kriminalna), kakvi su uvjeti (ECTS-i, zamolbe, financijsko pitanje)...Ma pišite sve što bi mi moglo pomoći, bila bih vam jaaako zahvalna.
znam da su se kod nas prebacivali iz Petrinje u Zagreb, jer smo pod istim Sveucilistem... Ovo za Osijek provjeri u referadi.

Sve u svemu, iako je Petrinja isto Sveuciliste student je trebao imati vrlo dobre argumente zasto trazi prebacivanje. Tipa financije, i dokaze priloziti u zamolbi.

Otidji na web UFZGa u dokumente - imas popis kolegija po godinama.
nateee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 14:02   #6459
Razlika ispita RN i PO

Pozdrav.

Molim vas info, ukoliko je netko upućen ili je polagao razliku ispita.

Kakav je postupak te koji se ispiti moraju polagati da bi se sa završenim četverogodišnjim studijem razredne nastave upisao i završio predškolski odgoj?
(Posebno u Petrinji na izvanrednom studiju.)
Hvala.
tibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2021., 18:25   #6460
Planiram upisati učiteljski fakultet u Zagrebu može li mi netko reći može li se s prosjekom ocjena 3.7 iz srednje upasti na taj fakultet? Zanima me kako funkcioniraju kako se raspoređuju studenti po odsjecima(u Petrinji, Čakovcu i Zagrebu)... da li biramo gdje ćemo ili moraju biti neki kriteriji? I još netko tko je na fakultetu ili završio nek mi kaže je li fakultet težak i koliko traje po danu... I jel imate predavanja svaki dan?.... Puno hvala

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk
marija12345678 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.