Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2007., 21:09   #21
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
hm...moglo bi biti i kukavičluk
ne, shakti, ne razumiješ.
zamisli osobu koja se namjerava ubiti....jesi?
gle, osoba je, recimo, prilično sjebana, na neki način možda i predodređena za samoubilačke misli svojom prirodom. pratiš me?
sad zamisli, ta osoba živi i živi i BORI SE, pati, ali ne odustaje jer želi uživati u životu. e to je hrabrost. ta osoba je hrabra jer ide do zadnje granice. nijedna osoba neće samo tako sebi oduzeti život, osim ako ne pati.
sad zamisli da držiš žilet u ruci! zamisli koliko ti je hrabrosti potrebno da prerežeš žile!
a zamisli još da si žile hoće prerezati osoba koja je, recimo ateist, i koja zna da nakon što prereže žile, za nju više ništa neće postojati.
eto, zato je meni to hrabrost.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:13   #22
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
mislim da ti izlaziš iz standarardnih okvira, znaš i sama zašto.Jasno ali ne volim tabue
i meni je došlo, pa sam racionalno sve razložio i shvatio da nemam pravi razlog.

ono što je najtužnije kod nekih samoubojica je to što misle da ih nitko neće zaboraviti, da su učinili nešto "važno". prkos. Totalno nebitno onda možeš i važno živjet za druge
zapravo je posve obrnuto. budu zaboravljeni, osim ako sama metoda nije bila poznata.
kad sam bio u srednjoj školi, ubio se jedan tip s više godine. mislim sačmaricom. i to je to. nemam pojma ni kako se zove ni ništa. jesu li ljudi bili tužni? jesu. cure su se lijepo dotjerale za sprovod, nosile ruže, pustile suzu, bože moj.
i gotovo. palo u zaborav. sad je truplo u lijesu.

uopće se ne bih htio ubiti, štoviše, strah me te ideje.
ipak, ima situacija gdje samoubojstvo može biti rezultat žrtvovanja života za nekoga. to je potpuno plemenito.
Imam velikih problema s shvaćanjem Isusa
jednom sam naišao na neki site koji se time bavi (nešto kao forum). apsolutno je strašno čitati misli ljudi koji pišu takve stvari. ljudi raspravljaju kako će se ubiti, kako se najbolje ubiti.

kao da sam otvorio nešto prokleto. prepao sam se.
Daj mi link, bolje ne, dosta je i ovak, ne daj mi ništa.

Ali kod duševnih bolesnika je nešto drugo: Pa koje ti traume doživiš u bolnici.
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:13   #23
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
ne mogu u potpunosti.
dali je samoubojstvo hrabrost ili kukavičluk?


Ovisi, ako se ubije manično depresivna osoba onda nije ni jedno ni drugo nego rezultat bolesti, ako to naprave Thích Quảng Đức ili Jan Palach onda je hrabrost; zapravo mi ne pada na pamet zašto bi samoubojstvo bio kukavički čin

Samoubojstvo je izraz najveće autokritike...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:15   #24
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
ne, shakti, ne razumiješ.
zamisli osobu koja se namjerava ubiti....jesi?
gle, osoba je, recimo, prilično sjebana, na neki način možda i predodređena za samoubilačke misli svojom prirodom. pratiš me?
sad zamisli, ta osoba živi i živi i BORI SE, pati, ali ne odustaje jer želi uživati u životu. e to je hrabrost. ta osoba je hrabra jer ide do zadnje granice. nijedna osoba neće samo tako sebi oduzeti život, osim ako ne pati.

sad zamisli da držiš žilet u ruci! zamisli koliko ti je hrabrosti potrebno da prerežeš žile!
a zamisli još da si žile hoće prerezati osoba koja je, recimo ateist, i koja zna da nakon što prereže žile, za nju više ništa neće postojati.
eto, zato je meni to hrabrost.
Diki kuži
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:16   #25
mislim da se ne radio o tome da bi neko htio bit mrtav, ali u tom stanju ili trenutku jednostavno mu je bol toliko neizdrziva da mu je svejedno, njemu je stalo ali mu je svejedno prebolno mu je i pusta se, odustaje...ali stalo mu je do zivota, mislim da su takvi ljudi uzasno emotivni ustvari...glavno je izdrzat krizu...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:16   #26
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ovisi, ako se ubije manično depresivna osoba onda nije ni jedno ni drugo nego rezultat bolesti, ako to naprave Thích Quảng Đức ili Jan Palach onda je hrabrost; zapravo mi ne pada na pamet zašto bi samoubojstvo bio kukavički čin

Samoubojstvo je izraz najveće autokritike...
Sveta Marijo
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:16   #27
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post
* Neuspjeli pokušaj samoubojstva ne treba uzimati za ozbiljno.
Šta bi ovo trebalo znacit??
__________________
slike golih forumaša
Kobayashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:17   #28
trebaš biti hrabar i suočiti se s problemom a ako je problem stvarno velik onda
pusti da problem ubije tebe a ne ti sebe-budistički pogled na svijet je da su želje izvor patnje i problem kao takav treba racionalno pojmiti da bi se suočio s njim i ne vraćao se njemu
__________________
KEEP YOUR FRIENDS CLOSE BUT YOUR ENEMIES CLOSER!
biohazard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:18   #29
ja mislim da je najvaznije da u tom trenutku osoba nije sama, i da zna da je neko uz nju, da ima izlaza i da je to jedno trenutno stanje koje mu je sad jako bolno ali da ce proci i da ga niko zato ne osudjuje i ne obiljezava...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:20   #30
Quote:
Kobayashi kaže: Pogledaj post
Šta bi ovo trebalo znacit??
Di sam to napisala?
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:22   #31
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
ja mislim da je najvaznije da u tom trenutku osoba nije sama, i da zna da je neko uz nju, da ima izlaza i da je to jedno trenutno stanje koje mu je sad jako bolno ali da ce proci i da ga niko zato ne osudjuje i ne obiljezava...
A može se shvatit i kao must živim dok me ne ubije rak ili leukemija ili saobraćajna nesreća.
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:22   #32
Quote:
Kobayashi kaže: Pogledaj post
Šta bi ovo trebalo znacit??
to je vjerojatno pod "predrasude" ili tako nešto
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:23   #33
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post
Diki kuži
diki kuži naravno, kužim i ja ali uvijek mislim da se osoba sklona samoubojstvu ako potraži stručnu pomoć da bi se njene patnje mogle donekle riješiti ili ublažiti dobrom psihoterapijom. ja to gledam iz svog ugla, možda sam preoptimistična.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:26   #34
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
diki kuži naravno, kužim i ja ali uvijek mislim da se osoba sklona samoubojstvu ako potraži stručnu pomoć da bi se njene patnje mogle donekle riješiti ili ublažiti dobrom psihoterapijom. ja to gledam iz svog ugla, možda sam preoptimistična.
joj ako napišem to gotova sam
ali kud sve tud i to
ne može se to rješiti lijekovima
ako sam ne želiš živjeti
jel jasno?
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:26   #35
Onda postaneš Nietsche
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:27   #36
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post
Daj mi link, bolje ne, dosta je i ovak, ne daj mi ništa.

Ali kod duševnih bolesnika je nešto drugo: Pa koje ti traume doživiš u bolnici.
ne sjećam se gdje je to niti ti to želim dati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:28   #37
shakti ali tesko je takvim ljudima potrazit strucnu pomoc puno je vaznije da imaju uz sebe nekog prijatelja ili osobu kojoj se mogu povjeriti, takve osobe su ustvari po mom misljenju jako emotivne i dozivljavaju odredjene stvari malo nerealno tj. pretragicno, preozbiljno...one cijene zivot al im je ta situacija u koj j su pre bolna i na taj nacin, prepustanjem, odustajanjem zele se rijesit boli...ali mislim da je jako jako vazno da takve osobe shvate da nista nije vaznije od njih od njihovog zivota nikakav posao, ljubavni problemi situacije, javni imidz, ili ostalo jer ljudi su skloni preuveliavati stvari...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:28   #38
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post
joj ako napišem to gotova sam
ali kud sve tud i to
ne može se to rješiti lijekovima
ako sam ne želiš živjeti
jel jasno?
nisam uopće mislila na ljekove nego na dobrog psihoterapeuta koji je u stanju izvući nagomilano smeće iz čovjeka.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:31   #39
nisam pametna
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:32   #40
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post
joj ako napišem to gotova sam
ali kud sve tud i to
ne može se to rješiti lijekovima
ako sam ne želiš živjeti
jel jasno?
slazem se, lijekovi ne mogu pomoc ako nema volje za zivot, za izljecenje, volje da samom sebi pomognes, da ne se ne das, sto ce ti doktori pomoc? nista dat ce ti ljekove, al nece bit uz tebe, ljudima ne trebaju lijekovi nego neko ko ce bit uz njih i razumjet ih ali to prvenstveno moraju sami u sebi prelomit i to, sto brze
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.