Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2008., 14:28   #21
Quote:
kurac 2 kaže: Pogledaj post
i ona priča o area 51 onaj interviu sa vanzemaljcem isto govori da se oni ne boje smrti nego znaju što ide poslij smrti.
jel se može nać na netu negdje nešto više o tome?
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 18:01   #22
loza je stabiljka, a od ploda grožđe se dobiva vino koje je Isus pio ??????????
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 04:05   #23
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Krist nije postojao,
na temelju čega ovo tvrdiš?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:07   #24
Na temelju zdravog razuma.
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:12   #25
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Na temelju zdravog razuma.
na temelju čega je to "proizvod zdravog razuma", dali onda oni koji tvrde drukčije nisu zdravog razuma, obrazloži svoj odgovor kad kažeš da Isus nije postojao.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:18   #26
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
na temelju čega je to "proizvod zdravog razuma", dali onda oni koji tvrde drukčije nisu zdravog razuma,
Tocno. Nisu.
Quote:
obrazloži svoj odgovor kad kažeš da Isus nije postojao.
Sta se tu ima obrazlagat?? Isus je lik iz bajke, izmisljotina crkve, u svrhu manipuliranja ljudima.
A kako ne postoji ni jedan dokaz da je on postojao, znaci da sam u pravu.
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:50   #27
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
A kako ne postoji ni jedan dokaz da je on postojao, znaci da sam u pravu.
Tako je. Teško je to za shvatiti, ali jedino religije tvrde nešto bez dokaza, a dokazivanje stavljaju na teret onih koji ne vjeruju. Kao što sam napisao, nitko ne može dokazati da Supermen ne postoji, ali to u svakom slučaju nije dokaz da postoji.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:45   #28
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Tocno. Nisu.
kad bi ja tebi rekao da nisi zdrava razuma dali bi se uvrijedio?

Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Sta se tu ima obrazlagat?? Isus je lik iz bajke, izmisljotina crkve, u svrhu manipuliranja ljudima.
to je zato što ti kažeš da je tako ili postoji neki jaki dokaz da je tako.

Quote:
khm kaže: Pogledaj post
A kako ne postoji ni jedan dokaz da je on postojao, znaci da sam u pravu.
što je za tebe dokaz? tražiš otisak prsta ili snimku ili što?

Postoje tekstovi koji su u Novm Zavjetu (puno stranica), postoje tekstovi van Novog Zavjeta koji govore o njemu, i čak ima neki rimski spis koji ga spominje, mislim da niti židovi ne poriču njegovo postojanje, (oni poriču vezu s Bogom).

To što je tebi nerealno nešto što piše unutar tih spisa neznači da nije istina, i zapamti da istina ne zavisi o tvom (ili mom) shvačanju, ona sama po sebi je. (iako je dostupna svima, ali to je druga tema).
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 18:43   #29
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
kad bi ja tebi rekao da nisi zdrava razuma dali bi se uvrijedio?
Ne bi, zato sto me tvoje misljenje zanima ko i rat u iraku.


Quote:
to je zato što ti kažeš da je tako ili postoji neki jaki dokaz da je tako.
To ce reci svaki malo razumniji covijek koji razmislja svojom glavom. Dakle, dokaz je zapravo samo logicno razmisljanje.

Quote:
što je za tebe dokaz? tražiš otisak prsta ili snimku ili što?

Postoje tekstovi koji su u Novm Zavjetu (puno stranica), postoje tekstovi van Novog Zavjeta koji govore o njemu, i čak ima neki rimski spis koji ga spominje, mislim da niti židovi ne poriču njegovo postojanje, (oni poriču vezu s Bogom).

To što je tebi nerealno nešto što piše unutar tih spisa neznači da nije istina, i zapamti da istina ne zavisi o tvom (ili mom) shvačanju, ona sama po sebi je. (iako je dostupna svima, ali to je druga tema).
Nemoj mi tu spominjat nove zavjete, bibliju i slicne kretenarije, vise istine ima u onom tjedniku 'arena'.
On se ne spominje nigdje osim u bibliji, meni je to dovoljno da zakljucim da je on lik iz bajke.
U njegovo vrijeme je bilo mnogo povjesnicara i pisaca, i ni jedan ga ne spominje nigdje, ali glavno da se on nasao u bibliji, svetoj knjizi, lol...
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:57   #30
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Ne bi, zato sto me tvoje misljenje zanima ko i rat u iraku.

znači ljudi ti mogu govorit bilo šta i nebi se uvrijedio jer oni ti ništa neznače, i ti znaš kolko je ovo što si napisao realno/vjerodostojno, čak i da je tako to nedaje tebi za pravo da druge vrijeđaš/ponižavaš.


Quote:
khm kaže: Pogledaj post
To ce reci svaki malo razumniji covijek koji razmislja svojom glavom. Dakle, dokaz je zapravo samo logicno razmisljanje.
opet ti oholi,
što je logika? na što se ona ogrničava? kako se razvija? što je spoznaja? dali je tvoja logika superiorna nad svime?

Ni bića koja žive 10 000 metara pod vodom nevjeruju da ima još netko živ van vode jer to njima nema logike , i dali su one u pravu? rekao sam več da istina ne zavisi od tvog shvačanja pa se neču ponavljat.

Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Nemoj mi tu spominjat nove zavjete, bibliju i slicne kretenarije, vise istine ima u onom tjedniku 'arena'.
sada bi opet trebao napisat na temelju čega itd. no neču se više zamarat tobom.

Quote:
khm kaže: Pogledaj post
On se ne spominje nigdje osim u bibliji, meni je to dovoljno da zakljucim da je on lik iz bajke.
Lažeš, (svijesno ili ne) što ako ti dam još tekstova gdje se spominje Isus koji su van biblije, a čak i da je samo u bibliji nevidim po čemu bi bilo logično zaključit da On nije hodao po zemlji, da ne ulazim u daljnje analize tvog razmišljanja reč ču samo da neču više ulazit u raspravu s tobom.

Quote:
khm kaže: Pogledaj post
U njegovo vrijeme je bilo mnogo povjesnicara i pisaca, i ni jedan ga ne spominje nigdje, ali glavno da se on nasao u bibliji, svetoj knjizi, lol...
Kad je vlast bila protiv NJega onda su i proganjali krščane i spise uništavali, sačuvano je dosta toga.
Nevidim što bi se promjenilo da se nađe još koja knjiga.
I pisci su zapisali Isusov boravak na zemlji u koji ti nevjeruješ, i ima zapisa o NJemu van Biblije.

Zaključujem raspravu.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:16   #31
meni je mater pricala..vjerovatno si i njoj rekli... da je bi pastir koji napravi dijete imunoj židovki i da bi se to prekrilo rekli su da je roden bez oca. isus nije probiven kroz srce, talijan koji je narucen da ga probijem ga je ubo do srca. isus je ostao ziv.

ima i logike
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:39   #32
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
...i ima zapisa o NJemu van Biblije.

Zaključujem raspravu.
Nema.

Zaključujem raspravu.
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:57   #33
Quote:
kurac 2 kaže: Pogledaj post
isus je postajao samo znanost misli da nije radio čuda,nego da je bio obićan ćovjek
a znanost zna otprilike isto koliko i religija ... znanost "proizvodi"
teorije i pretpostavke o onome sto ne zna, religija "proizvodi"
vjeru o onome sto ne zna ... i jedan i drugi "proizvod" su rezultati
neznanja ... toliko o tome !!!
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 22:33   #34
ja sam mislila da je lik pravio vino a ne lozu
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 16:18   #35
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
a znanost zna otprilike isto koliko i religija ... znanost "proizvodi"
teorije i pretpostavke o onome sto ne zna, religija "proizvodi"
vjeru o onome sto ne zna ... i jedan i drugi "proizvod" su rezultati
neznanja ... toliko o tome !!!
Ako postoje dvije teorije o nečemu, ne znači da je vjerojatnost jednaka za jednu i drugu da je ispravna. Na primjer za teoriju evolucije ima tisuće fizičkih dokaza, a za kreacionizam je jedini dokaz neki spis za koji se ni ne zna tko ga je pisao.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 21:51   #36
iako se malo razumijem u kršćanstvo, nije mi jasno zašto bi za nekog istinskog vjernika bilo presudno da li je isus karao ili ne?

a i po novim pogledima njegov sex. život bi bio njegova privatna stvar...
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:33   #37
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Ah,izgleda da je zagorska loza nekima udarila u glavu!

Sve teorije o Kristovim potomcima,imaju najčudnije osnove!
Navodno je jedna od njih,analiza krvi na Torinskom platnu,koja dokazuje da je Krist imao AB neg krvnu grupu.
Pa po tome bi ispalo da su Kristovi potomci svi koji je imaju a to je oko 3 % čovječanstva,svih rasa.
No prije toga bi pak valjalo dokazati da je Krist imao potomstvo...
Što nijedna kršćanska religija ne prihvaća...
Ja imam AB negativ.I nisam ni znao da je tako rijetka.
Iako sumnjam da imam neke velike veze s Isusom.
PIRATXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:32   #38
Quote:
macon kaže: Pogledaj post
jel se može nać na netu negdje nešto više o tome?
http://www.youtube.com/watch?v=3G4KnhYuWD8-first part
http://youtube.com/watch?v=VQm-xKJs1Jg-second part
__________________
"Činilo se da sve ukazuje na činjenicu kako svemir želi da se ona poseksa s njim. Bilo je očito kako je viša sila odlučila da stvari krenu tim putem. Bilo joj je sudjeno da to učini. Zašto bi je inače bogovi doveli upravo na ovo mjesto? I to u Victoria Secret donjem rublju?"
...iwana... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:48   #39
Khm trebalo bi te biti strah Boga, jer pričaš takve gluposti i besmislice, nisi ni svjestan što pričaš, toliko si siromašan duhom da mi te je skoro žao. Valjda će ti se Bog jednog dana smilovati i prosvijetliti ti um, jer si u totalnom mraku, a usto si i užasno neinformiran. Znam da ćeš ovo prokomentirati u svom stilu, bezobrazno i zlobno, ali kao što je Isus rekao "Oprosti im Oče, jer ne znaju što čine..." To se odnosi na tebe i na takve poput tebe.
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 23:30   #40
Zašto bi me bilo strah nekoga ko ne postoji???
To šta ti vjeruješ u boga to je tvoja stvar, nemoj mi tu prodavat neke retajne propovjedi o duhu i sl. idiotarijama.
Meni bog, duh, isus i ostale izmisljotine ne trebaju u zivotu.
khm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.