Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Stvaranje glazbe, Glazbenici, Glazbena događanja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2004., 19:03   #1
Progressive rock

Volite li prog bendovi kao :

- Van Der Graaf Generator
- King Crimson
- Magma
- Rush
- Anekdoten
- Shylock
- Aria
...

Ima li neki dobri prog bendovi u Hrvatskoj ?
Old 20.02.2004., 19:12   #2
nikad cul....
al ima Lunar, jako dobro, to si nabavi.
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 01:08   #3
ni ja čuo za te bendove, osim king crimson, koji su sasvim ok!
Old 21.02.2004., 01:58   #4
Re: Prog-rock

Quote:
Francuz kaže:
Volite li prog bendovi kao :

- Van Der Graaf Generator
- King Crimson
- Magma
- Rush
- Anekdoten
- Shylock
- Aria
...

Ima li neki dobri prog bendovi u Hrvatskoj ?
Volim sve nabrojene bandove osim Rush koji su smeće i Ariju za koji nisam čuo. Magma su opskurni francuski band čiji je bubnjar izmislio novi jezik kojim pjevaju njihovi pjevači. Shylock je isto mrtvi francuski band koji je snimio dva briljantna albuma da bi se krajem 70-tih ugasio. Anekdoten je briljantni skandinavski band na tragu najboljih dana King Crimsona, a Van Der Graaf Generator legende. Imam sve njihove albume. Osobno najbolji mi je Still Life, iako su svi na istoj razini (osim par kasnijih kad su ubacili violinistu).
U Hrvatskoj danas nemaš dobrog prog rock banda (zapravo ga nemaš uopće) ali su nekada postojali Time (prvi album je briljantan u žanru, a ostali su zabrazdili u funk jazz. Postoje još dva albuma: II i Život u čizmama s visokom petom). Također i prvi album grupe Drugi način ide u prog rock žanr kao i briljantan album Drage Mlinarca Pjesme s planine koji je na tragu srednje faze Pink Floyda.
Srbi su bili puno jači u prog rock žanru (Tako, Igra staklenih perli, S vremena na vreme, dijelom Smak) i bosanci s albumom Modra rijeka grupe Indexi.
dinguli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 02:12   #5
King Crimson je za svaku preporuku!
A night who says NI! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 07:57   #6
Ma sve je to dozlaboga rastegnuto i dosadnjikavo pretenciozno kvazi-umjetničko-konceptualistčko smeće... blah...
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 12:04   #7
Ja bih htio čuti "Discipline" od Crimsona, jer sudeći po onome što je Adrian Belew radio s Talking Headsima - moglo bi mi jako valjati...

Inače imam jedan (1) prog album (ako ne računamo i Pink Floyd?), "Ceux du dehors" od Univers Zero, i to je fantastično. Ostatak žanra bih vjerojatno mrzio.

np Kepone - Joe
Old 21.02.2004., 12:08   #8
Re: Re: Prog-rock

Quote:
dinguli kaže:
[B]Magma su opskurni francuski band čiji je bubnjar izmislio novi jezik kojim pjevaju njihovi pjevači.
Jezik se zove "Kobaien" (i.e from planet Kobaia). Magma ima kulti status !

Quote:
Osobno najbolji mi je Still Life
Hehe, imas pravo !
Old 21.02.2004., 15:17   #9
ima trenutno jedan prog rawk bend, koji je unatoč svojoj hermetičnoj naravi, jako popularan......Mars volta
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 15:36   #10
Quote:
Mr. Wrong kaže:
Ja bih htio čuti "Discipline" od Crimsona, jer sudeći po onome što je Adrian Belew radio s Talking Headsima - moglo bi mi jako valjati...
imala sam prilike čuti nekoliko stvari s discipline - i ne čine mi se uopće loše iako se ne mogu usporediri s onim što su Crimsoni radili na početku karijere.
što se tiče francuske progresive, cijenim jako album Au de là du délire grupe Ange, međutim imam i još dva njihova albuma, koja sam nakon prvog preslušavanja strpala u ladicu gdje sui i ostali do dana današnjeg, pa ne znam više ni kak se zovu.
white rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 16:11   #11
Discipline je zaista briljantan album, ali zasigurno nije sličan onome što su radili sedamdesetih. Postava je bila Bill Bruford, Tony Levine, Adrian Belew i Fripp. Ta je postava snimila još dva albuma: Beat i Three Of A Perfect Pair, ali je Discipline ipak najjači.
Što se tiče au-dela du delire i Ange, slažem se da je to najjači album, ali oni zapravo previše podsjećaju na rane Genesis, a slabiji su od njih.
Što se tiče Magme njihov kult nije sporan, posebno zato što su njihovi albumi izuzetno skupi iz uvoza. Više od 200 kn. Ja imam samo ona tri albuma koja je izdao Charly (Live, Udu Wudu i Attahk). Ostali su zaista nedostupni, dakako zbog cijene.

Eh, da vajt rebit. Vidio sam u Rijeci na Dallas dućanu plakat za Jethro Tull. I to još za Novu godinu. Prema tome, čini se potvrđeno.
dinguli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 16:18   #12
Sta je ovo ? 200 kn za jedan CD ? I tu u Francuskoj su CD skupi (130/140 Kn za MAGMA), ali nisu 200 Kn !!!
Old 21.02.2004., 16:21   #13
MAGMA

Najbolji albumi :

MDK
Kontarhkosz
Udu Wudu
Old 21.02.2004., 19:27   #14
Ti si zbilja smiješan. Naravno da je Magma u Francuskoj jeftina kada je francuski band. Ovdje Magmu nitko licencno ne objavljuje, a kako je nabavna cijena jako skupa, dok dođe do kupca postaje jebeno skupa. Eto ti ga na.
Zato su Shylock jeftiniji. Kupio Ile de fievre za sitnicu od 120 kn. Ili čak i manje. Ko bi se sjetio.
A ti se još buniš. Naručiš preko Museae Shylock za sitniš. Vidio sam ima LP-je za tešku jeftinoću. A ne moraš plačati uvoz ni carinu.
dinguli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 19:34   #15
Quote:
dinguli kaže:
A ne moraš plačati uvoz ni carinu.
Gle ovo!

Lijepo
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 20:45   #16
Quote:
dinguli kaže:
Eh, da vajt rebit. Vidio sam u Rijeci na Dallas dućanu plakat za Jethro Tull. I to još za Novu godinu. Prema tome, čini se potvrđeno.
izgleda da je. stavili su i na službeni sajt. opet u maloj dvorani.
white rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 11:07   #17
Quote:
dinguli kaže:
Ovdje Magmu nitko licencno ne objavljuje, a kako je nabavna cijena jako skupa, dok dođe do kupca postaje jebeno skupa.
Ček, sad meni ništa nije jasno: nisu li svi strani CD-ovi u HR uvozni? Koliko ja znam, Dallas ili Dancing Bear te CD-ove ne proizvode, već ih samo distribuiraju.

np Mizar - Gradot e nem
Old 22.02.2004., 14:30   #18
Quote:
jimmy kaže:
nikad cul....
Ni ja isto - to mora da su neki "ludi" bendovi!!!!!!!!
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 23:13   #19
Quote:
elwuss kaže:
ima trenutno jedan prog rawk bend, koji je unatoč svojoj hermetičnoj naravi, jako popularan......Mars volta
jedan od naj albuma DE-LOUSED IN THE COMATORIUM!
mars volta ti je jedan talijanski bend, ovo ti je the mars volta.
Old 22.02.2004., 23:45   #20
Quote:
farot kaže:
jedan od naj albuma DE-LOUSED IN THE COMATORIUM!
mars volta ti je jedan talijanski bend, ovo ti je the mars volta.
mislim da se nitko nije zabunio...
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.