Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2016., 22:06   #201
kuhano na spagicu?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 22:13   #202
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
kuhano na spagicu?
Svjez i netom prije dolaska pripremljen rucak
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 07:53   #203
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
nevezano za staru/novu školu, i pitanje za sve zapravo - kad će vam dijete ići samostalno u školu i iz škole?
meni se to ne čini ko opcija barem prvu, ako ne i prve dvije godine.

da nju pitas, ona bi vec sada isla sama i ostajala doma sama.

meni je skola totalno na putu do posla,tak da ce morat samnom
a i na putu mi je do doma, tak da cu ju pokupiti (osim ako ne ode sama prije )
nije bas da ce imati izbora.
(doduse, moze hodat drugom stranom ulice)


Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Grije si u mikrovalnoj iako zna na štednjak i kuha si jednostavne stvari poput jaja pod nadzorom zasad.
Kad sam druga, ima kuhano na spagicu i idemm po njega jer smo biciklima,
vidis, mozda bi mi mikrovalna ipak trebala u zivotu.



inace, pitala ju je skolska medicinarka dal je nekad bila sama doma i sto je radila (prvo pitanje je preskocila, a na drugo je rekla igrala sam se )
navodno pitaju i put od skole do kuce, nas to nije pitala jer moja nije bas bila razgovorljiva
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 08:56   #204
ja moram maloj osposobiti mobitel, ne mogu ju ostaviti duze samo bez telefona
za sad je bila sama dok smo mm i ja po garazi rondali par puta, ali nije to to kad zna da smo 2 kata ispod nje.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:17   #205
Ja moram prizati da mi moja mala baš i ne ulijeva povjerenje da bih je ostavila samu doma (ili pustila da ide sama poslije boravka doma, sad završava prvi razred). Ne mislim ja da bi ona napravila nešto, zapravo mislim da se u nekim situacijama ne bi snašla i da bi se možda bojala biti sama . MOrat ćemo malo poraditi na tom osamostaljivanju preko ljeta.

Probala sam je prošlo ljeto ostaviti doma dok sam ja skočila po neku sitnicu u lokalni dućančić (onako, na 15 minuta max) , nije joj se baš svidjelo, našla sam ja na stubištu kak plače. Jednostavno je takva, sve žive situacije moramo "uvježbati" prije nego kaj ih obavimo, razgovarat, probati...nesnalažljiva totalno.

I da...moramo i mi mob nabaviti za nju, prije nego počenemo s nekim ostavljanjem doma. Zna nazvati bake sa fiksnog.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:28   #206
mi nemamo fiksni
nije ni moja zainteresirana za ostajanje sama doma, nije joj bed da smo oko zgrade, nie joj bed ni izaci sama van ali kad sam ju pitala jel bi ostala da je odem do ducana rekla je da nece
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:36   #207
moj isto mrzi ostati sam doma (par puta je ostao na dvadesetak minuta sam). srećom, ne mora jer mi muž radi od kuće.
do malog dućana u blizini išao je nekoliko puta sam, ali do škole mora prijeći vrlo prometan kružni tok pa još uvijek ne razmišljamo o tome da ga pustimo samog. možda u trećem razredu kad me bude više boravka.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:42   #208
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mi nemamo fiksni
nije ni moja zainteresirana za ostajanje sama doma, nije joj bed da smo oko zgrade, nie joj bed ni izaci sama van ali kad sam ju pitala jel bi ostala da je odem do ducana rekla je da nece
Neće ni moja ostati sama, baš sam je potaknuta temom jučer pitala . Zasad smo samo na tome da ostane sama dok se spustim u pekaru, dolje u ulazu ili odem bacit i reciklirat smeće pred ulazom. Moja čak neće ni sama van pred zgradu, već vidim kak ću se opet nasjediti u parkiću ovog ljeta. Sad se malo više skompala s jednom malom s kojom ide u razred, a tu su nam susjedi pa će se možda malo ohrabriti otići s njom u park tijekom proljeća/ljeta. Vidjet ćemo.

Sad sam se sjetila kako mi je muž opisivao da je hodao za jednom maloj (kad je išao s našom iz škole) i mala je cijelim putem valjda do doma razgovarala s nekim na telefon. Sinulo mi je da to i nije tak loša ideja za povratak iz škole.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:42   #209
mi imamo samo prvi boravak, zato ju mislim navikavati vec u prvom da ide sama. a i zao mi je da sjedi od 7 sati ujutro u skoli ako ne mora
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:43   #210
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post

Sad sam se sjetila kako mi je už opisivao da je hodao za jednom maloj (kad je išao s našom iz škole) i mala je cijelim putem valjda do doma razgovarala s nekim na telefon. Sinulo mi je da to i nije tak loša ideja za povratak iz škole.
osim sto UOPCE ne gledaju kam hodaju kad pricaju!! uzas zivi, stalno ih gledam kako idu ko musice bez glave
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:46   #211
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
osim sto UOPCE ne gledaju kam hodaju kad pricaju!! uzas zivi, stalno ih gledam kako idu ko musice bez glave
Da, to mi je sadk sam pisala palo na pamet. Mora prijeći veliku cestu da dođe doma, nije baš najbolja opcija. Bilo bi:"Ok, sad sam kod zebre, nazovem te kad prijeđem"

Moja ima popriličan komad puta dok dođe do kuće, svakako mora prijeći cestu pa me to malo frka. Plan je da je druge godine muž polako navikava na put kojim bi ona trebala sama doma (i u školu) pa ćemo onda vidjeti. Stanujemo na rubu naselja, o tome nismo vodili brigu kad smo kupovali stan
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:59   #212
moj put do škole jako dobro poznaje jer su škola i vrtić jedno pored drugog tako da već godinama prolazi tim putem. i ima manje od 10 minuta hoda, samo je problem taj kružni tok. da bar ima semafor.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:00   #213
mi smo dogovorili s malom da cemo ovo ljeto kad budemo doma koji dan pustiti ju da do skole ode sama a mi bumo u autu iza busa isli to jedva ceka, sva je u tome
zapravo, sve joj je super to da sama ide i radi nesto, samo ne zeli doma sama biti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:06   #214
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mi smo dogovorili s malom da cemo ovo ljeto kad budemo doma koji dan pustiti ju da do skole ode sama a mi bumo u autu iza busa isli to jedva ceka, sva je u tome
zapravo, sve joj je super to da sama ide i radi nesto, samo ne zeli doma sama biti
Da, to je dobra ideja. Mogli bismo i mi probati, nek ide sama, ja mi ćemo je iz daljine pratit. Mene zapravo samo te ceste frka, dosta je prometna, svi brzo voze i teško staju pješacima, a njoj je teško procijenit kojom brzinom dolazi auto, stigne li prijeći ili ne, treba čekati da se auto potpuno zaustavi i sl. (cesta je široka i nema semafor).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:12   #215
moj je imao +/- 4 god. kada sam ga ostavila doma i skoknula do dućana. to mu je bila fora i bio je sav ponosan kak je sam ostao. često to napravim, no ne znam bih li ga pustila solo u školu jer je sav zvrkast i glava mu je u oblacima. prek ceste tak ofrlje pogleda. zapravo uopće nisam sigurna gdje gleda kada glavu okreće lijevo i desno. ok, trenutno ima pet i pol. do sedme godine se možda i sredi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:50   #216
e, to su lose strane zivota blize prirodi, ja autom u ducan moram nemrem skoknut na 5 min
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:53   #217
ali zato imamo mobitele, uvijek i svugdje
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:58   #218
da, to velim, moram joj osposobiti mobitel prije tih osamostaljivanja
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 23:12   #219
joj, ja tak ne bih taj mobitel....fiksni nemamo niti cemo ga imati. mozda bih imala neki mobitel za podoma.
ne znam, mozda sam stvarno frik, al ne bih htjela diejte uciti da mi se mora javiti cim prdne i da ja stvaram ovisnost da vidim i cujem gdje je i sto radi.

nemam niti mikrovalnu.
ja sam gotovo sigurna da moja nece nikoga dovoditi doma, a nece niti otvarati vrata ak joj netko zvoni (ukljucujuci i mene koja zaboravim kljuc ), a vjerojatno se nece niti na mobitel javljati, pa bolje da ga nema jer bih vjerojatno pofrikala da ju zovem a ona se ne javlja
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 06:38   #220
Mi smo nasu znali ostaviti samu dok npr skoknemo s mladjim u ducan i sl (znaci pol sata, sat), za to ima mobitel sa skypom pa nas moze nazvati kad je doma, van kuce ne (nema sim). Ona je htjela ostati sama, nije joj problem, pa smo je pustili.

Do skole bi mogla sama jer sam sad vec zadovoljna kako prelazi te tri male cestice, ali kad ionako vodim mladjeg u vrtic idemo zajedno, odpratim je do zadnjeg krizanja i tamo pustim da sama predje obje ceste i ode dalje u skolu. Par puta sam vec bila u napasti da je pustim cijeli put samu
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.