Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 22:05   #8001
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
Kakvih mjesec dana ili šest mjeseci? Niste pri sebi.

normalno je da kupac stana uđe u posjed stana isti dan ili dan nakon što je isplatio kupoprodajnu cijenu i da prodavatelj izda tabularnu izjavu.


U suprotnom vam se može dogoditi da prodavatelj ne izađe iz posjeda, pa vi kao vlasnik jedino što možete je da ga tužite i čekate 5 godina deložaciju.

Imate i takvih slučajeva, prodavatelj potroši novac, a onda ne želi iz prodanog stana jer nema kud osim na cestu.

Što dalje od ovakvih nepoštenih "prodavatelja":
Hvala Bogu da ces tabularnu i kljuceve i posjed dobit isti dan kad das lovu krivo si pokopcao.
Ovaj forum je valjda neka sado mazo potreba koja nema veze sa razmjenom iskustava.
Negol kad ste Vi svi vec tako pravi i zdravi koji k paradiraju svaki dan vojske setaca bez novcvcica po stanovima valjda zahladilo pa umjesto po spici il nasipu il trgovacki centri vise nisu in.
Ne znam sto je neposteno da ti dodjes meni i kazes nemam lovu nisam dobio jos naslihedstvo.u tijeku je prodaja stana.pr ne znam treba da me isplate dobitak na lotu bil me pricekala 3 mjeseca i naravno ak mi ne gori pod nogama mogu te cekat 3 mjeseca da dogovorimo tu isplatu i predaju svega sto ide.
Neposteno bi bilo da mi lazes i muljas il da ja lazem i muljam tebi i zelim te prevarit.
Uglavnom ok uvalila sam se sama.a svi su se uopecali i sad 6 strana mrcvare.valjda kad pises normslno nitko nista ne komentira ovak kad napises neku glupost svi se uhvate ko pit bull
I znas sto je jos vise neposteno? Da za 20m2 vise po trenutnim oglasima na njuskalu ljudi za stanove u izvornom obliku stare 40godina, za potpunu adaptaciju, traze 80-90 tisuca eura vise nego je realna prodajna cijena stana od 70-tak kvadrata u slicnom kvartu...htjedoh rec da bi za tih 20-ak kvadrata trebao nadoplatit 70-80 tisuca eura vise. Tipa imas stan od 70m2 di je realna cijena max 1300eura.a ovaj ti za 90-tak m2 u izvrsno ocuvanom stanju ( citaj neadaptiran od 1976 kad je izgradjen) iz 1976.te trazi 170tisuca I vele da je to trziste.
Govorim o istoj klasi zgrade i stanova. Da opet ne bi tko krivo pokopcao

Zadnje uređivanje Rosemary84 : 16.11.2017. at 22:26.
Rosemary84 is offline  
Old 16.11.2017., 22:08   #8002
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Hvala Bogu da ces tabularnu i kljuceve i posjed dobit isti dan kad das lovu krivo si pokopcao.
Ovaj forum je valjda neka sado mazo potreba koja nema veze sa razmjenom iskustava.
Mmal kad ste Vi svi vec tako pravi i zdravi koji k paradiraju svaki dan vojske setaca bez novcvcica valjda zahladilo pa mjesto po spici ik nasipu il trgovacki centri nisu in.
Ne znam sto je neposteno da ti dodjes meni i kazes nemam lovu nisam dobio jos naslihedstvo.u tijeku je prodaja zemlje ne znam treba da me ispkate na lotu bil me pricekala 3 mjeseca i naravno ak mi ne gori pod nogama mogu te cekat 3 mjeseca da dogovorimo tu isplatu i predaju svega sto ide.
Neposteno bi bilo da mi lazes i muljas il da ja lazem i muljam tebi i zelim te prevarit.
I znas sto je jos vise neposteno? Da za 20m2 vise po trenutnim oglasima na njuskalu ljudi za stanove u izvornom obliku stare 40godina, za potpunu adaptaciju, traze 80-90 tisuca eura vise nego je realna prodajna cijena stana od 70-tak kvadrata u slicnom kvartu...I vele da je to trziste
I ako nije bilo kapare a u medjuvremenu tebi uleti neki drugi kupac ti ne bi tom drugom kupcu prodala stan koji tad ima novce a ovaj drugi ih jos nema koji ceka nasljedstvo?
Arienrhod is offline  
Old 16.11.2017., 22:11   #8003
Kapara , polog, kako god ,se daje kao garancija ozbiljnosti kupnje.U predugovoru se navodi rok u kojem se nekretnina isplacuje do kraja.

BIlo bi ludo da prodavatelj trazi kupca da plati kaparu kao dokaz ozbiljnosti prodaje, ali da nije spreman prepustiti tu nekretninu kupcu.Zapravo , ne sjecam se da sam to jos ikad cuo.

Najbolje da si prodavatelj razmislja jedno godinu dana di ce otici , dok se ne snade, a kupac ce strpljivo cekati.
MMachéte is offline  
Old 16.11.2017., 22:14   #8004
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Kapara , polog, kako god ,se daje kao garancija ozbiljnosti kupnje.U predugovoru se navodi rok u kojem se nekretnina isplacuje do kraja.

BIlo bi ludo da prodavatelj trazi kupca da plati kaparu kao dokaz ozbiljnosti prodaje, ali da nije spreman prepustiti tu nekretninu kupcu.Zapravo , ne sjecam se da sam to jos ikad cuo.

Najbolje da si prodavatelj razmislja jedno godinu dana di ce otici , dok se ne snade, a kupac ce strpljivo cekati.
Rosemary nije ni rekla da bi uzela kaparu.
Arienrhod is offline  
Old 16.11.2017., 22:38   #8005
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Nisam imala namjeru generalizirati. Učinila sam to kako bih podvukla drastičnu razliku između prevladavajućeg pristupa kada se radi o kupnji novogradnje, za razliku od kupnje starogradnje. Na jednoj strani strpljivost, na drugoj žurba.


Na ostatak upisa... Jasno da većina želi što prije useliti u izabrani stan, ali kada znam koliko se u prosjeku vremena potroši da se pronađe odgovarajući stan, onda mi se koji mjesec više, ako to prodavatelju treba, čini zanemarivo.

Kao što sam već napisala, nemamo svi iste životne situacije i prioritete. I dobro da je tako jer će se uvijek naći netko s kim ćemo se "kliknuti", naravno, ako imamo vremena čekati.
jedan dio je potraga za stanom, gdje biras i lokaciju i kvalitetu i svasta nesto (i imas pravo birat),a drugo je da kada isplatis stan, da imas pravo useliti u njega.
jer je tvoj.


mjesec dva a pogotovo vise, igraju itekako veliku ulogu.
netko tko je odlucio prodat stan, treba znat sam sa sobom gdje ce kada se stan zaista i proda, sve ostalo je neozbiljno.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 16.11.2017., 22:45   #8006
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jedan dio je potraga za stanom, gdje biras i lokaciju i kvalitetu i svasta nesto (i imas pravo birat),a drugo je da kada isplatis stan, da imas pravo useliti u njega.
jer je tvoj.
Nosorože, ni u jednom trenutku nismo govorili o vremenu nakon isplate kupoprodajne cijene. Nego o onome nakon sklapanja predugovora, kada stranke slobodno ugovaraju rok za isplatu ostatka cijene koji je ujedno i rok predaje stana u posjed kupcu.


Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
---

BIlo bi ludo da prodavatelj trazi kupca da plati kaparu kao dokaz ozbiljnosti prodaje, ali da nije spreman prepustiti tu nekretninu kupcu.Zapravo , ne sjecam se da sam to jos ikad cuo.
Ne radi se o tome da nije spreman, samo traži duže vrijeme do sklapanja ugovora (isplate ostatka kupoprodajne cijene i predaje stana kupcu), kako bi imao dovoljno vremena za pronaći si novi stan. I naravno da je pri tome ozbiljan, jer ako njegovom krivnjom ne dođe do sklapanja ugovora do isteka ugovorenog roka morat će vratiti kupcu dvostruku kaparu. Nitko nije lud da to radi.

Zadnje uređivanje saurus : 16.11.2017. at 23:06.
saurus is offline  
Old 16.11.2017., 23:02   #8007
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
I ako nije bilo kapare a u medjuvremenu tebi uleti neki drugi kupac ti ne bi tom drugom kupcu prodala stan koji tad ima novce a ovaj drugi ih jos nema koji ceka nasljedstvo?
Ne bih prodala stan ako sam rekla da necu i ak sam se s nekim dogoviorila.Halo postoje neki principi u zivotu. Koji nas razlikuju od zivotinja valjda il sam ja ono extra glupa i naivna. Jesam li s neke druge planete al sam odgojena da ne bih zajebala nikog nit su moji starci ikad ikog zajebali.
Ja ne znam sta je s Vama ljudi. Sposobni smo da se vrijedjamo na forumu i navlacimo a jebote u normalnom zivotu bi svak svakog zajebo. Pa mi smo doma u 8 mjesecu imali gnojnu anginu pa sam covjeku rekla da ne dolazi gledat iako tesko da bi se za tih 10 min zarazio.
Meni je u interesu kupit i prodat stan za tu jednu fucking sobu i kupaonu.
Jao briju neki kao meni dosli ljudi gledat stan a nemaju love. I ? Sta onda. Ja sam otisla pogledat par stanova jos dok nisam svoj oglasila i svakom sam rekla da prodajem stan i da trazim veci. I jedan djed je odmah ponudio da se mijenhamo samo je njegov stan bio u prizemlju sta ja nisam odmah skuzila po oglasu jer je nagib terena. I sad ce se javit neki mudraci kako sam smjela ic vidit stanove i maltretirat ljude . Pa svaki dan kupci maltreturaju samo za razliku od mene ne govore o cem se radi.
Ps.bila bi kapara na duzi period. Ponavljam se milijun puta vec sam napisala da nisam trazila zadnji put jer je sve islo brzo u 20 dana.
Rosemary84 is offline  
Old 16.11.2017., 23:14   #8008
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jedan dio je potraga za stanom, gdje biras i lokaciju i kvalitetu i svasta nesto (i imas pravo birat),a drugo je da kada isplatis stan, da imas pravo useliti u njega.
jer je tvoj.


mjesec dva a pogotovo vise, igraju itekako veliku ulogu.
netko tko je odlucio prodat stan, treba znat sam sa sobom gdje ce kada se stan zaista i proda, sve ostalo je neozbiljno.
Ajmo stvarno ovo vise ne mrcvarit.naravno da neces isplatit stan i uselit u njega za 6 godina. Kad isplatim stan necu ni dana cekat.jer sta ako mi ovaj nece iselit.
Isti dan tabularna kljucevi i uplata.
Ovo prije od trenutka kad kazem se mozemo dogovarat kako kome pase.al jednom kad sr lova oprosti od mene nema vise. Isto je u oba slucaja i kad sam kupac i prodavatelj.

Pocelo je da me proslu subotu zove baba.jao njoj odgovara kvart.odgovara takav stan ( ocito je bila u takvom) prodala je svoj pred 14 dana ona bi dosla vidjet ona mora iselit za 14 dana. Draga gospodjo nemojte se ljutit ja imam bebu i ne mogu iselit za 14 dana bas nikako. Eto. Gospodja je mogla zvat pred dva mjeseca i rec da prodaje svoj stan i da je zainteresirana i pitat bil ju cekali.nije bas da ozbiljni kupci padaju s neba svaki dan i onda bi covjek znao otprilike kako dise. Ista prica prosli mjesec s tim da je ts druga baba cak prodala stan koji sam ja snimila na njuskalu al mi se nije dalo zvat ni gledat sta cu nemam vremena ni volje
Rosemary84 is offline  
Old 16.11.2017., 23:52   #8009
Kad smo se vec uhvatili mrcvarit sto bi prodavatelj sve trebao najmnanje je ovo da bi trazio 2-3 mj. Puno vaznije je da bi morao prodavat legalnu i pravno cistu nekretninu pa se se jos uvijek orodaju izvanknjizna vlasnistva, stanovi di je covjek u domu senilan pa se nit zna ko prodaje ni komu
Da ne govorimo o stanovima koji i nisu stanovi nego nege preinacene supe.krovne terase sazidane putaj Boga cime.stanovi koji se vode da imaju 35 m2 al je na terasi od 70m2 sagradjeno jos nesto postupak legalizacihe samo sto nije prodaju se sobe napravljene od zajednickih prostorija na katu.stanovi sa svjetlarnicima.stanovi sa zoharima.jos uvijek vodi one zgrade ko vile starinske rusevne uz vukovarsku iza lisinskig di je baba na otvorenom hodniku di zivi valjda 20 obitelji prodavala nekoliko pristorija pojedinacnih pod stan. Svega sam se nagledala 2001.dok jis nije bilo neta.tako da se ne zavaravamo da sam ja najvece govno na ovom forumu i gradu zagrebu
Rosemary84 is offline  
Old 17.11.2017., 09:33   #8010
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Posljednji put kada se to dogodilo cijene nisu padale, nego rasle!
Zanimljivo, onda je Hrvatska jedina zemlja u svijetu gdje se cijene povećavaju kada se povisi kamatna stopa na kredit

https://evarazdin.hr/gospodarstvo/iz...-kraju-367114/
Kaksikaj is offline  
Old 17.11.2017., 10:15   #8011
To je ista prica ko sa svicarcima, bankari navelko nude promijenjuvu ks kao povoljnu. Ak si uporan i trazis fixnu, gledaju te u cudu jer ce padat po njihovim pametnim procjenama. Realno, kud moze padat ispod 3%?
Jaya is offline  
Old 18.11.2017., 13:43   #8012
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Svatko ima pravo na svoje mišljenje/stav, pa tako i Rosemary. Sudeći po posljednjim upisima na temi njoj će biti teže pronaći kupca koji će pristati na njen uvjet (duži rok za iseljenje, odnosno primopredaju stana), ali to ne znači da ga neće naći, a još manje da nekoga zaj.....

No, slažem se da bi neuobičajeni uvjeti trebali biti sastavni dio oglasa za prodaju. Ali ako se i kasnije navedu, npr. pri prvom kontaktu, isto tako nije prekasno, ni razlog za osudu. Bar ne veću nego u slučaju brojnih prodavatelja koji na raznorazne načine prikrivaju nedostatke svojih stanova iako su svjesni njihovog postojanja (ali, da, zaboravih da je ovo potonje uobičajeno ponašanje, pa valjda zato i prihvatljivo, dok produljeni rok za iseljenje nije! ).
Naravno,slazemo se...
u 2017.godini svatko ima pravo radit sto ga volja dok ne uzurpira drugoga!
Prema tome i doticna forumasica ima pravo trazit uvjete i cijenu kako ona misli da je njoj najbolje ali to je POTREBNO NAVESTI U OGLASU,
i po meni nikakvih problema...

tako da si potencijalni kupci mogu isfiltrirati takve ili bilo kakve druge prodavatelje...
al ovako...hm...
nije ona jedina,cak mi djeluje da nije nit svjesna svoje "odgovornosti" sto eto cak mozemo uzet kao olakotnu okolnost u prici...
dapace ima svakakvih ljudi...
koji razmisljaju samo u fazi JA...ostalo ih ne dotice..jos u ovom silnom balkanskom bezzakonju i blatu to jos dodatno ispliva na povrsinu..

raznih muljatora,sto svjesnih i proracunatih sto priglupih i neiskusnih..
ono kao stan od 40m2 a u papirima 30(10 si prisvojio hodnika koji "samo on koristi" ili "samo sto nije upisano"...)
kao sto i sam kazes i navodis slicno kao i ja,al s tim odmakom da moje je misljenje da to nitko ne smatra normalnim nit to podrzava,dapace...ljudi takvim jebu majku kad to primjete ili naknadno saznaju...
al kao sto sam rekao jbg,ovo je balkan...nema tu previse vjere,pogotovo ne u tako velkim stvarima...samo oci,njuh,papiri i CIST RACUN..
a lako se mi grlimo u birtiji uz 6.tu pivu...:klap:
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 18.11.2017., 13:45   #8013
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
imali su naši frendovi vrrrrrlo sličnu situaciju

da nije bilo na središću?
nije...

al ocito moj primjer nije unikatan,desava se cesce.....

mislim ono....
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 18.11.2017., 13:59   #8014
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Kad smo se vec uhvatili mrcvarit sto bi prodavatelj sve trebao najmnanje je ovo da bi trazio 2-3 mj. Puno vaznije je da bi morao prodavat legalnu i pravno cistu nekretninu pa se se jos uvijek orodaju izvanknjizna vlasnistva, stanovi di je covjek u domu senilan pa se nit zna ko prodaje ni komu
Da ne govorimo o stanovima koji i nisu stanovi nego nege preinacene supe.krovne terase sazidane putaj Boga cime.stanovi koji se vode da imaju 35 m2 al je na terasi od 70m2 sagradjeno jos nesto postupak legalizacihe samo sto nije prodaju se sobe napravljene od zajednickih prostorija na katu.stanovi sa svjetlarnicima.stanovi sa zoharima.jos uvijek vodi one zgrade ko vile starinske rusevne uz vukovarsku iza lisinskig di je baba na otvorenom hodniku di zivi valjda 20 obitelji prodavala nekoliko pristorija pojedinacnih pod stan. Svega sam se nagledala 2001.dok jis nije bilo neta.tako da se ne zavaravamo da sam ja najvece govno na ovom forumu i gradu zagrebu
gledaj,ja sam ti iznesao svoje misljenje koje je u korelaciji sa tvojim "potencijalnim kupcima" u tvojoj "zelji za prodajom"...gdje ocito nesto ne funkcinira..a usput smo otrkili i sto...

Tvoja stvar je kako,na koji nacin,pod kojim uvjetima i kada prodavat tvoj stan ili cak kome..TVOJA STVAR,
al onog trenutka kada oglasis stan pred siri auditorij i potencijalne kupce,
prema nekoj pozitivnoj praksi i prije svega SVOM OBRAZU,trebala bi stan ispravno oglasit te navesti uvjete u kojima ga imas i prodajes,DAKLE TRANSPARENTNO BI REKLI
pogotovo ako su ti uvjeti i nacini specificni od ajmo to tako reci od uobicajnih.
i sve pet,no hard feelings...
npr prodajes stan
"na bukovcu od 40m2 rok iseljenja 12mj ili do pronalaska buduceg,cijena XX,ne zelim crnce&spitare,prodajem sam za kes bogatim rusima npr...
i sve pet...

A gle sada,vezano za sto je vaznije a sto nije...
sada vec ides relativizirati u pokusaju neke kvazi "samoobrane",to je alpari sa onim kada uvate pljackasa banke...pa pocne urlat...Sanader je ukrao visee,pustite me..nemojte me gnjavit,gnjavite njega...

Opravdavas jedan los postupak iz svoje prakse prodaje za drugi los(ili gori),nemozes jedan zlocin pravdat drugim..to je odlika da ne kazem kakvih ljudi...koji upravo caruju po balkanu...
pa nam je svima ovjde tak dobro za popizdit,
tak da odlaze van mladi zeljni avanture i neizivljeni studenti na praksi,nitko drugi...:klap:

I da se razumjemo,nista osobno...
nisi ti nikakvo govno,nit te tko tako pogrdno nazvao nit ima razloga ta to..
dapace cinis mi se samo neupucena i naivna(mozda premlada?!) iz svega navedenog...
to je u principu dobro,jer se vrlo lako moze "popravit" ako se ima zelje za time

__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 18.11.2017., 17:17   #8015
Živio govornik!
prodajes stan, za Boga miloga pretpostavka je ako nesto prodajes da mjenjas za novac, a ne da prodajes nesto , uzimas nesto i dalje koristis "until you win" odnosno dok ti paše

Ružice
mlada si, oblikovat ces s kao osoba, nije tragedija, samo slusaj nas, i pazi za koga glasas za izborima
MMachéte is offline  
Old 18.11.2017., 18:26   #8016
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
To je ista prica ko sa svicarcima, bankari navelko nude promijenjuvu ks kao povoljnu. Ak si uporan i trazis fixnu, gledaju te u cudu jer ce padat po njihovim pametnim procjenama. Realno, kud moze padat ispod 3%?
I na kraju ce ovi kukati kao kod svicaraca i drzava ce ih opet spasiti U nadi za Pa 10.000 glasa vise na sljedecim izborima.


Meni "najjaca" ponuda je bila
Kupac "kada prodam kucu na bracu cu platiti Stan, lako cu ja to prodati"
Ja: "trazim 10% uplate i mjesecno 1000€ najma koje cu obracunati po 800€ od kupovne cijene U roku od 3 godine, ako ne dode do ugovora u roku od 3 godine meni ostaje novac"
Kupac "Pa vi bi se osigurali maksimalno"
Ja:" Pa ako Ste Tako sigurni da ce te prodati i platiti nema problema"
Kupac:" a zasto ja placam 1000 a samo se obracunava 800?"
Ja:" pristojbe"
Kupac: "kakve pristojbe"

I tada Sam covjeku objasnila da kupuje Stan, a ne kucu i da ima obaveze prema kucnoj zajednici i da cemo dok god imamo
Vecinu pokusati skupiti nesto zaliha za buduce popravke. I da 200€ na 140m2 i garazu, dizalo, Fitness prostorio nije uopce Puno.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.11.2017., 23:03   #8017
Kad prodajes, zacrtas si najnizu cijenu, ak ti nije prisa. Ak je, daj sto das. Tak to ide.
Mene su nervirali oni sto su zvali i usporedjivali cijenu sa sesvetama, zapresicem..a ono, kupi si u sesvetama, kaj zoves centar, pise ti cijena, nemoj mi trosit vrijeme.
Brzo se proda ak si realan sa cijenom ali isto tako moras stan dati na raspolaganje unutar mjesec dana. Kog briga gdje ces selit.
Jaya is offline  
Old 19.11.2017., 17:05   #8018
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post

---
Brzo se proda ak si realan sa cijenom ali isto tako moras stan dati na raspolaganje unutar mjesec dana. Kog briga gdje ces selit.
Ništa ne mora. Vrijeme iseljenja iz stana, odnosno rok za predaju stana kupcu i isplatu kupoprodajne cijene (umanjene za kaparu plaćenu kod sklapanja predugovora) ugovorne strane ugovaraju potpuno slobodno i ako im odgovara da to bude 6 mjeseci ili godinu dana nije prekršen zakon i nema mjesta nikakvom čuđenju.

S ostatkom upisa se slažem.

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
---
al onog trenutka kada oglasis stan pred siri auditorij i potencijalne kupce,
prema nekoj pozitivnoj praksi i prije svega SVOM OBRAZU,trebala bi stan ispravno oglasit te navesti uvjete u kojima ga imas i prodajes,DAKLE TRANSPARENTNO BI REKLI
pogotovo ako su ti uvjeti i nacini specificni od ajmo to tako reci od uobicajnih.
i sve pet,no hard feelings...
npr prodajes stan
"na bukovcu od 40m2 rok iseljenja 12mj ili do pronalaska buduceg,cijena XX,ne zelim crnce&spitare,prodajem sam za kes bogatim rusima npr...
i sve pet...
---
Upravo tako. Ipak, ako se ne radi o više od 3 mjeseca, mislim da je rok unutar uobičajenih granica i da ga nije potrebno isticati u oglasu. Iz osobnog iskustva i iskustva najbližih članova obitelji i prijatelja znam da ni kupcima, ni prodavateljima 3 mjeseca nisu predstavljala nikakav problem. Gotovo svatko je spreman toliko pričekati, pod uvjetom da primi kaparu.
saurus is offline  
Old 19.11.2017., 17:24   #8019
Koja je realna cijena za kucu (mali plac tako da je bez konkretne okucnice) u zagrebu naselje rudes koja je za kompletnu adaptaciju, sastoji se od dva trosobna stana od po 65m2 (s time da je jedan s kosinama), tavana i podruma. Da li se racuna cijena po m2 ili se moze i drugacije odrediti cijena ako kupac zeli kucu srusiti i graditi novi objekt? Pokusala sam se orjentirat prema njuskalu ali te cijene mi se cine nerealne.
lirla is offline  
Old 20.11.2017., 07:22   #8020
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ništa ne mora. Vrijeme iseljenja iz stana, odnosno rok za predaju stana kupcu i isplatu kupoprodajne cijene (umanjene za kaparu plaćenu kod sklapanja predugovora) ugovorne strane ugovaraju potpuno slobodno i ako im odgovara da to bude 6 mjeseci ili godinu dana nije prekršen zakon i nema mjesta nikakvom čuđenju.

S ostatkom upisa se slažem.



Upravo tako. Ipak, ako se ne radi o više od 3 mjeseca, mislim da je rok unutar uobičajenih granica i da ga nije potrebno isticati u oglasu. Iz osobnog iskustva i iskustva najbližih članova obitelji i prijatelja znam da ni kupcima, ni prodavateljima 3 mjeseca nisu predstavljala nikakav problem. Gotovo svatko je spreman toliko pričekati, pod uvjetom da primi kaparu.
Nisam ni mislila na ikakav prekrsaj vec na brzinu prodaje. Razumni uvjeti, ofnosno oni koji su vecinom trazeni, prije ce vodit prodaje nego odbijanje kupaca radi svog zacrtanog hira. Ovisi koliko ti se zuri i da li zelis realizirat kupnu/prodaju ili se igras s oglasima.
Jaya is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.