Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 18:54   #21
Ja znam samo ove: Ode to Joy rock version
sleepyhollow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 17:36   #22
evo nekih kojih se ovog trena mogu sjetiti:

ROOKiEZ is PUNK'D - Complication

Toshiyuki Toyonaga - Day You Laugh

Hello Sleepwalkers - Goya no Machiawase

Earthmind - Horizon

Abingdon Boy School - Innocent Sorrow

Asian Kung-Fu Generation - Kimi to iu hana

LiSA - Oath Sign

SID - Rain

ONE OK ROCK - Re:make

Spitz - sarasara

the GazettE - SHIVER

SID - Uso

Zadnje uređivanje RogueTanuki : 27.08.2015. at 17:45. Reason: sjetio sam se još i SID-a
RogueTanuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 16:33   #23
White Heaven

"White Heaven" je legendarni japanski neo-psihodelicni kvartet. Osnovani su 1985. u Tokiju a prestali su s radom 1997. Sastav su cinili You Ishihara (vokal, gitara, tekstovi), Michio Kurihara (gitara), Naohiro Yoshimoto (bas) i Ken Ishihara (bubnjevi) a objavili su pet albuma.

Korijeni benda datiraju jos u davne 80-godine dok su se zvali "Living End" i uglavnom svirali jam-sessione, predvodjeni pjevacem i gitaristom Ishiharom dok su se ostali clanovi stalno mijenjali. Godine 1984. postava se ipak ustalila (gitarist Tetsuya Sakamoto, basist Takayuki Nakagoshi i bubnjar Ken Ishihara i You). Nakon par koncerata bendu "Living End" se pridruzio gitarist Ken Matsutani a godine 1985. kvintet mijenja ime u "White Heaven". Matsutani ih napusta sredinom 1986. i osniva vlastiti bend "Marble Sheep & the Rundown Sun's Children". Sljedecih godina u bendu se stalno mijenjaju clanovi a 1991. konacno objavljuju svoj prvijenac, album "Out". Nakon objavljivanja albuma, u samo 500 vinilnih primjeraka, bend napustaju gitarist Michio i basist Yoshimoto i ... slijede stalne promjene... Bend zvuci kao tradicionalisticka (to ne znaci losa) psihidelija, u dobrom duhu west coast psihodelije "Quicksilver Messenger Servicea" i "Jefferson Airplanea". Gitarist toplog zvuka je odlican, ima puno tremola i "space" ugodjaja.
Drugi album "Strange Bedfellow", objavljen 1992. u 700 primjeraka, je jos bolji. (Snow, Coloured Mind Drops)

White Heaven - Out
Fallin' Stars End
My Cold Dimension
Dull Hands

White Heaven

Midsummer Stroll


KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 23:19   #24
Olive

Jedini (?) i istoimeni album opskurne japanske grupe "Olive", snimljen 1976., mjesavina je hard i sympho prog rocka.

Ekipa je, ako to nekome nesto znaci,
- Keiko Otsuka - lead female vocals (sopran)
- Masamitsu Nakanowatari - lead guitar, vocals
- Toshikazu Ishijima - guitar, vocals
- Kiyoshi Hagono - bass
- Kazumori Kawamura - drums
- Ken Miyazawa - keyboards

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 22:15   #25
za white heaven. kad sam prvi put čuo za njih očekivao sam nekakvo klanje tipa Fushitsusha, ali sam se ugodno iznenadio 'mekanim' zvukom
imam još jedan zanimljiv bend u kojem je michio kurihara praktički započeo svoju karijeru, ali to ću ostaviti za drugi put

Fishmans


trio koji svira kombinaciju duba, popa, reggaea, neopsihodelije i još svačega po malo. dosta popularni u alt krugovima za vrijeme svog postojanja, raspadaju se krajem devedesetih nakon smrti pjevača shinji satoa. najpoznatiji album im je 'kuuchuu camp' na kojem se nalazi i njihova najpopularnija stvar, 'night cruising'. imho, najbolji album im je 'long season' koji se sastoji od istoimene 35-minutne kompozicije, koji je eksperimentalni koktel popa, duba i minimalizma.

long season
atarashii hito
night cruising

Morita Douji

morita douji se uglavnom specijalizirala za acid-folk balade uronjene u morbidnu i mračnu atmosferu. nakon nešto manje od deset godina diskografskog djelovanja, potpuno se povukla iz muzičkog svijeta. interes za njezinu muziku se javlja iznova početkom devedesetih, kada je njezina pjesma 'bokutachi no shippa' postala glavna muzička temu za jednu hit tv-seriju. danas se smatra za vjerovatno najosebujnijeg predstavnika nemale japanske folk scene. najbolji albumi: 'a boy' i 'mother sky'.

seruroido no shoujo

kimi to sabishii kaze ni naru
bokutachi no shippai

vezano uz m.douji, samo ću kratko spomenuti Slap Happy Humphrey


riječ je o 'supergrupi', koja se sastoji od članova notornog harsh noise benda hijokaidan i ženskog psych tria angel'in heavy syrup. bend je izdao samo jedan album, na kojem su snimili noise obrade morite douji

sentimental dori

tatoeba boku ga shindara
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 08:33   #26
Janne Da Arc - 桜
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 02:12   #27
https://www.youtube.com/watch?v=QMITIQUvkhg
Akisai - Bless

https://www.youtube.com/watch?v=kv9TrCTmURc
【MV】phase / akisai

za snove
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 10:32   #28
Jedina japanska pjesma koja je ušla na američke top-liste i bila broj 1 davne 1963.:
上を向いて歩こう odnosno 'Ue o Muite Arukō', za potrebe tržišta prozvana 'Sukiyaki':

Sukiyaki

Quote:
This is the only song by a Japanese artist, and the only song with lyrics entirely in Japanese, to hit #1 in the United States.

This song has a remarkable story - it's a Japanese hit that became wildly popular in America despite Japanese lyrics that hardly anyone in the US could understand.

http://www.songfacts.com/detail.php?id=1230
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...

Zadnje uređivanje FeetF1 : 21.10.2015. at 11:23.
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 10:43   #29
Lijepa stvar ta Sukiyaki.

Kyary Pamyu Pamyu - Pon Pon Pon
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 00:33   #30
A sada nesto tradicionalno: slijepi japanski glazbenik Kimio Eto izvodi glazbu na kotu, tradicionalnom japanskom 13-zicanom instrumentu. Mozda ce nekome zvucati isuvise monotono, ali je izvrsno. I ne samo kao pozadinsko-ambijentalna glazba.

Kimio Eto - Koto Music

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 13:09   #31
Tradicionalna japanska glazba:

Kinshi Tsuruta - Dan no Ura

Kinshi Tsuruta (1911–1995) was an eminent Japanese musician of the 20th century. She specialized in the ancient pear-shaped plucked lute called biwa, and also sang.
Tsuruta achieved international attention for her New York City premiere performance, in November 1967, of Tōru Takemitsu's November Steps with the New York Philharmonic, under the direction of Seiji Ozawa (with shakuhachi player Katsuya Yokoyama).
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 02:47   #32
Flumpool - Yoru wa nemureru kai (jap. možeš li noću spavati)

Žanr: rock

RogueTanuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 13:56   #33
Što se tiče japanske glazbe nedavno sam naišao na jednu meni vrlo dobru stvar na kraju videa IGF Inoki Bom-Ba-Ye 2014 - Mirko Cro Cop vs. Satoshi Ishii. Zove se 美術室技術室手術室 美術準備室技術準備室手術準備室 美術助手技術助手手術助手 魔術師手術中、手術中集中術著述.Ali zbog jezika izgleda da je nemoguća misija pronaći je i skinuti.
Camarilo Brillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 15:03   #34
https://www.youtube.com/watch?v=pz4OxZKpcUc
Versailles - Serenade
PurpleSnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 00:53   #35
Obožavam japanski punk rock

Ma da ovo u zadnje vrijeme opsesivno slušam: https://www.youtube.com/watch?v=dMGFcDByan4
Misspanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 20:56   #36
Tokyo Ska Paradise Orchestra - Hoshi Furu Yoruni
__________________
Marco Pantani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 22:10   #37
Pa sta je ovo i ovo sunce vam.
Nedavno sam ih prvi put cuo na FM4 (nekako mi je promaklo gostovanje kod Colberta).
Mars700 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:36   #38
Quote:
Mars700 kaže: Pogledaj post
Pa sta je ovo i ovo sunce vam.
opa, babymetal. čudim se kako ih već netko nije ovdje spomenuo, but then again, tema nije previše aktivna

malo je reći da ih obožavam kao dugogodišnjem jpop fanu mi isprve kombinacija metala i popa nikako nije sjedala, al' navikneš se i onda ne možeš prestati
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 09:04   #39
Quote:
sancchan kaže: Pogledaj post
čudim se kako ih već netko nije ovdje spomenuo, but then again, tema nije previše aktivna
neko nije kliknuo na sve linkove.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 11:14   #40
Quote:
sancchan kaže: Pogledaj post
opa, babymetal. čudim se kako ih već netko nije ovdje spomenuo, but then again, tema nije previše aktivna

malo je reći da ih obožavam kao dugogodišnjem jpop fanu mi isprve kombinacija metala i popa nikako nije sjedala, al' navikneš se i onda ne možeš prestati
Meni su isprve sjele, a tek kad sam spotove vidio...
Mars700 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.