Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Stvaranje glazbe, Glazbenici, Glazbena događanja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 23:16   #41
5-6 remek-djela na razini albuma po meni nije objavljeno u zadnjih 10 godina (toliko ih obično u mojoj knjizi u prosjeku i ima u jednom desetljeću), ali možda se ponovi 1967., kad su 27. 12. izdani John Wesley Harding i Songs of Leonard Cohen, meni možda 2 najbolja albuma iz te godine (Sgt. Pepper je treći).

E da, mislim da je i London Calling izdan na samom kraju 1979., oko 20. 12.

Ali za ozbiljno, nije fer raditi te liste prije isteka godine. Zadnji put kad je velika faca ostala zakinuta radilo se o D'Angelu i sjajnom albumu Black Messiah. Vjerujem da bi te 2014. zaposjeo tron barem 30% lista. 2015., dakako, gotovo da ga nitko nije stavio.
Old 17.11.2017., 00:08   #42
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
5-6 remek-djela na razini albuma po meni nije objavljeno u zadnjih 10 godina (toliko ih obično u mojoj knjizi u prosjeku i ima u jednom desetljeću)....
1967. su objavljeni jos: Velvet Underground & Nico, The Doors (prvi), Pink Floyd: The Piper at the Gates of Dawn; Jimi Hendrix Experience: Are You Experienced i Axes: Bold As Love, Byrds: Younger Than Yesterday, Love: Forever Changes (!), Jefferson Airplane: Surrealistic Pillow, Cream: Disraeli Gears... a meni se ne svidja Sgt. Pepper.... tako da ... je sve stvar osobnog ukusa...

"5-6 remekdjela..." je bilo malo ironicno. Samo sam zelio dici i pripremiti temu za kraj godine i naveo, bez ikakvog bitnog redoslijeda, par albuma snimljenih 2017.
Ali zanima me malo vise onaj detalj o "u mojoj knjizi". O cemu se to radi?

Zadnje uređivanje KingCrimson : 17.11.2017. at 00:19.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:20   #43
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
"5-6 remekdjela..." je bilo malo ironicno. Samo sam zelio dici i pripremiti temu za kraj godine i naveo, bez ikakvog bitnog redoslijeda, par albuma snimljenih 2017.
Ali zanima me malo vise onaj detalj o "u mojoj knjizi". O cemu se to radi?
Nemam nikakvu knjigu. Pisao sam neko vrijeme stećke i ekloge za vrijeme školovanja u sjemeništu ali bili su loši.

Sljedeći će mi sigurno biti na listi:
- A Crow Looked at Me - Mount Eerie (izvjestan kandidat za prvo mjesto, po dojmu koji je ostavio nema mu premca ove godine)
- Pure Comedy - Father John Misty
- Common as Light... - Sun Kil Moon
- DAMN. - Kendrick Lamar
- A Deeper Understanding - The War on Drugs
- American Dream - LCD Soundsystem
- The Prisoner - Ryan Adams
- Saturation - Brockhampton

Za nastavak još moram usustaviti stvari i poslušati ploče koje me zanimaju a nisam. Recimo, jako mi se sviđa ono što sam čuo od Lorde s albuma Melodrama, onaj klinac King Krule je jako zanimljiv, ima i još nešto kantautorske glazbe itd.
Old 17.11.2017., 00:32   #44
Zbilja, da, Forever Changes je izašao 1967. Stalno sam mislio da je '68. u pitanju. Dakle, sad znamo koji je najbolji album '67.
Old 17.11.2017., 14:02   #45
meni je za sada favorit daniel schmidt i album 'in my arms, many flowers'. zapravo je riječ o kompilaciji radova iz sedamdesetih i osamdesetih, nastalih pod kapom provizornog žanra 'američkog gamelana' - spoja moderne zapadne klasične glazbe i indonezijskog tradicionalnog orkestra. kompozicije su po prvi puta objavljene krajem prošle godine. odličan album
Old 03.12.2017., 10:52   #46
Vidim da su neki albumi, objavljeni prije par dana slabo prošli (U2 - Songs of Experience; Neil Young & Promise Of the Real - The Visitor, Van Morrison - Versatile...) slabo ocijenjeni, dok su "novi", (čuj, novi) Rolling Stonesi - On Air prošli daleko bolje...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.