Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Stvaranje glazbe, Glazbenici, Glazbena događanja

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Al Greena moglo bi biti:
Back Up Train 0 0%
Tired of Being Alone 2 25.00%
I Can't Get Next to You 0 0%
Let's Stay Together 6 75.00%
How Can You Mend a Broken Heart? 4 50.00%
I've Never Found a Girl (Who Loves Me Like You Do) 0 0%
Love and Happiness 3 37.50%
I'm Still in Love with You 0 0%
Look What You Done for Me 0 0%
Simply Beautiful 1 12.50%
I'm Glad You're Mine 0 0%
For the Good Times 1 12.50%
What a Wonderful Thing Love Is 0 0%
Here I Am (Come and Take Me) 5 62.50%
Call Me (Come Back Home) 1 12.50%
You Ought to Be with Me 1 12.50%
Funny How Time Slips Away 3 37.50%
Have You Been Making Out O.K. 1 12.50%
Let's Get Married 0 0%
Livin' for You 0 0%
Take Me to the River 6 75.00%
Sha-La-La (Make Me Happy) 0 0%
God Blessed Our Love 0 0%
L-O-V-E (Love) 0 0%
I Wish You Were Here 1 12.50%
Full of Fire 1 12.50%
Belle 1 12.50%
People Get Ready 2 25.00%
Everything's Gonna be Alright 1 12.50%
Perfect to Me 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2016., 21:55   #81
Ne mogu vjerovati da A candy-colored clown neće u top 3.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 00:25   #82
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da A candy-colored clown neće u top 3.
Još poražavajući podatak je da Running Scared, pesma koja je Roya gotovo etablirala kao vrhunskog glazbenika, došla do mizernih 3 glasa.

Ne treba pridavati značaj redosledu pesama ili se, daleko bilo, nervirati zbog toga. Primarna stvar na ovoj temi treba da bude uživanje u pesmama i glazbi jednog izvođača ili benda, upoznavanje nekih pesama koje nisu poznate u toj meri kako bi po potencijalu trebale da budu...isto tako i osporavanje ako za to ima argumenata.

Vidim da dobar deo redovnih i gostujućih forumaša želi da se nastavi topic, nije loše da se podrži i druga tema našeg domaćina gde upravo jedna zanimljiva dekada dolazi do svog finiša. Svaki glas znači opstanak i podrška entuzijazmu njenom kreatoru. Ne treba imati predrasude prema razdoblju koji mnogi ovde posmatraju kao neinventivno i sterilno. Naprotiv, u svakoj rundi se pronađe neka nepoznata a u isto vreme i odlična stvar. Evo, recimo, Joan Baez sa glasom anđela. Nadam se i njenom skorašnjem boravku ovde.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 00:35   #83

Upravo sam se vratio iz kina, Hateful Eight završava s ovom pjesmom.
Old 18.01.2016., 21:05   #84
ja dovršavam novi tjedan, nadam se da ćemo dogurati do 25 glasova.
Old 18.01.2016., 21:33   #85
Ja zaboravio glasat, iako sam ponovio Roya, mojih pet: Only the lonely, Crying, Blue Bayou, In Dreams, Running Scared. Roya ne slušam prečesto, no kad dođe na red, uživam.
Old 19.01.2016., 00:32   #86
tri za vremensku kapsulu

Only the Lonely
I Drove All Night
Oh, Pretty Woman
Old 19.01.2016., 00:33   #87
moram priznati da mi je drugo mjesto za I Drove All Night iznenađenje, neugodno.
Old 19.01.2016., 00:53   #88
DEPECHE MODE

"Classic new wave synth-pop band that deftly
straddled post-punk urgency, dancefloor
accessibility, and pop stardom."
allmusic

Osnovani 1980. godine

Albumi:
Speak & Spell (1981)
A Broken Frame (1982)
Construction Time Again (1983)
Some Great Reward (1984)
Black Celebration (1986)
Music for the Masses (1987)
Violator (1990)
Songs of Faith and Devotion (1993)
Ultra (1997)
Exciter (2001)
Playing the Angel (2005)
Sounds of the Universe (2009)
Delta Machine (2013)

Članovi: Dave Gahan, Martin Gore, Andy Fletcher (Vince Clarke, Alan Wilder)

Žanr: Synthpop, Alternative Pop/Rock, New Romantic, New Wave, Electronic, Alternative Dance

1977. godine Vince Clarke i Andy Fletcher su osnovali grupu No Romance In China. U to je vrijeme Martin Gore bio član dua Norman and the Worms s školskim prijateljem Philom Burdettom. 1979. je osnovao grupu The French Look. 1980. su Clarke, Gore i Fletcher osnovali grupu Composition of Sound. Iste im se godine priključio Dave Gahan, te su promijenili ime u Depeche Mode. Prvu pjesmu, Photographic, objavili su na kompilacijskom albumu Some Bizzare Album. Za vrijeme nastupa u Canning Townu prišao im je vlasnik Mute Recordsa i predložio da sklope ugovor. U veljači 1981. su objavili singl Dreaming of Me koji je dospio na 57. mjesto britanske top liste. S drugim singlom, New Life, su dospjeli na 11. mjesto i nastupili na Top of the Pops. Treći singl, Just Can't Get Enough, je dospio na osmo mjesto. U listopadu je objavljen album Speak & Spell koji je dospio na 10. mjesto britanske top liste. Krajem godine Clarke, koji je napisao većinu pjesama na albumu, je napustio grupu i s Alison Moyet osnovao Yazoo, a 1985. s Andyjem Bellom Erasure. Ulogu skladatelja preuzeo je Gore.

Početkom 1982. grupi se priključio Alan Wilder. U siječnju je objavljen singl See You koji je dospio na šesto mjesto britanske top liste. Nakon toga su održali prvu turneju po Sjevernoj Americi. U rujnu je objavljen album A Broken Frame koji je dospio na osmo mjesto britanske top liste.

U kolovozu 1983. je objavljen album Construction Time Again koji je dospio na šesto mjesto britanske top liste, kao i singl Everything Counts, nakon čega su održali Construction Time Again turneju po Europi.

U ožujku 1984. je objavljen singl People Are People koji je dospio na prvo mjesto njemačke, četvrto britanske i 13. američke top liste. U rujnu je objavljen album Some Great Reward koji je dospio na peto mjesto britanske i 54. američke top liste. Uz People Are People, s albuma je skinut singl Master and Servant koji je dospio na deveto mjesto britanske top liste i pjesma Somebody koju je otpjevao Gore.

U listopadu 1985. je objavljena kompilacija The Singles 81→85 s novim singlovima Shake the Disease i It's Called a Heart.

U ožujku 1986. je objavljen album Black Celebration koji je dospio na četvrto mjesto britanske i 90. američke top liste. S albuma su skinuti singlovi Stripped, A Question of Lust i A Question of Time.

U rujnu 1987. je objavljen album Music for the Masses koji je dospio na deseto mjesto britanske i 35. američke top liste. S albuma su skinuti hit singlovi Strangelove, Never Let Me Down Again i Behind the Wheel. Slijedila je svjetska turneja, posebno uspješna u SAD, gdje je snimljen dokumentarni film i njegov soundtrack 101, objavljen u ožujku 1989. Album je dospio na peto mjesto britanske i 45. američke top liste.

U kolovozu 1989. je objavljen singl Personal Jesus koji je dospio na 13. mjesto britanske i 28. američke top liste. Slijedio je singl Enjoy the Silence koji je dospio na šesto mjesto britanske i osmo američke top liste i osvojio nagradu za najbolji singl na Brit Awards. Oba su se singla našla na albumu Violator koji je objavljen u ožujku 1990. i dospio na drugo mjesto britanske i sedmo amerilke top liste, na kojoj se zadržao 74 tjedna. Bio je to i ostao najprodavaniji album grupe. S albuma su još skinuti hit singlovi Policy of Truth i World in My Eyes. Slijedila je uspješna turneja kojoj je nazočilo 1,2 milijuna posjetitelja širom svijeta. Sljedeće su godine snimili pjesmu Death's Door za soundtrack filma Until the End of the World Wima Wendersa.

U ožujku 1993. je objavljen album Songs of Faith and Devotion koji se našao na vrhu britanske, američke i mnogih drugih top lista. S albuma su skinuti hit singlovi I Feel You, Walking in My Shoes, Condemnation i In Your Room. Slijedila je turneja Devotional, na kojoj je Anton Corbijn snimio istoimeni koncertni film koji je grupi donio prvu nominaciju za nagradu Grammy. Krajem godine je objavljen koncertni album Songs of Faith and Devotion Live. Turneja je trajala četrnaest mjeseci, a pred kraj je grupu napustio Wilder. Njegov odlazak i Gahanova ovisnost o drogama dovela je u pitanje opstanak grupe. Nakon neuspješnih pokušaja snimanja novih pjesama, Gahan je bio prisiljen proći program rehabilitacije.

U travnju 1997. je objavljen album Ultra koji je dospio na prvo mjesto britanske i peto američke top liste. S albuma su skinuti hit singlovi Barrel of a Gun i It's No Good.

U rujnu 1998. je objavljena kompilacija The Singles 86–98 s novom pjesmom Only When I Lose Myself. Album je dospio na peto mjesto britanske i 38. američke top liste.

U svibnju 2001. je objavljen album Exciter koji je dospio na deveto mjesto britanske i osmo američke top liste. S albuma su skinuti hit singlovi Dream On, I Feel Loved i Freelove. Slijedila je svjetska turneja kojoj je nazočilo 1,5 milijuna posjetitelja.

2003. godine Gahan i Gore su objavili solo albume, a Fletcher je osnovao vlastitu etiketu Toast Hawaii.

U listopadu 2005. je objavljen album Playing the Angel koji je dospio na šesto mjesto britanske i sedmo američke top liste, te prvo mjesto u 18 država. S albuma su skinuti singlovi Precious, A Pain That I'm Used To, Suffer Well i John the Revelator. Slijedila je turneja po Europi i Sjevernoj Americi, koja je s 2,8 milijuna posjetitelja bila jedna od najuspješnijih te godine.

U studenom 2006. je objavljena kompilacija The Best of Depeche Mode Volume 1, na kojoj se našla nova pjesma Martyr.

U travnju 2009. je objavljen album Sounds of the Universe koji je dospio na drugo mjesto britanske i treće američke top liste, te prvo mjesto u 21 državi. S albuma su skinuti singlovi Wrong, Peace i Fragile Tension. Slijedila je svjetska turneja na kojoj su nastupili u 32 države ispred 2,7 milijuna posjetitelja.

U ožujku 2013. je objavljen album Delta Machine koji je dospio na drugo mjesto britanske i šesto američke top liste. S albuma su skinuti singlovi Heaven, Soothe My Soul i Should Be Higher. Slijedila je turneja po Sjevernoj Americi i Europi.

video stream
Old 19.01.2016., 01:30   #89
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
moram priznati da mi je drugo mjesto za I Drove All Night iznenađenje, neugodno.

Pjesma je genijalna. Nemoj biti snob. S razlogom je na vrhu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 01:34   #90
Što se tiče DM-a, jedan od onih bandova koji zbog fanova i eksponiranosti izlazi van na uši. Best frendica ih obožava, susjeda mi ih obožava i imao sam čast preslušati cijelu njihovu sintetičku orgiju od diskografije (osim zadnja dva albuma). Meni su oni onak okej i ništa puno više od toga. Imaju pjesama koje mi se sviđaju i albuma koji mi se sviđaju. Najbolji album mi je, koliko se sjećam 'Music for the Masses', a ugodno me iznenadio i 'Exciter' koji je pak pokupio loše kritike, no ne znam zašto. Valjda zato što ne zvuči standardno blazirano, ukočeno i umjetno kao većina njihovih ostalih albuma.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 01:44   #91
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Pjesma je genijalna. Nemoj biti snob. S razlogom je na vrhu.
jesi li ti blesav ili što? po čemu me to što sam napisao čini snobom?
Old 19.01.2016., 01:56   #92
Jedan od dražih bendova, od onih kojima je skoro svaka pjesma dobra. Iz ponuđenog mi je favorit Enjoy the Silence, super stvar, remek djelce 5 kopalja ispred ostalog, a između ostalih sam se dosta teško odlučila za

Everything Counts
Personal Jesus
I Feel You
In Your Room

Treba još istaknuti i Just Can't Get Enough, People Are People, Master and Servant, Blasphemous Rumours, Walking in My Shoes, a draga mi je i Strangelove. Home, u kojoj pjeva Martin, a ne Dave, je isto dobra.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 02:12   #93
Svidja mi se kako je lijepo sazeta single diskografija od 1997.g., pa do danas.....

Upravo ono najnuznije što treba.

Na zalost, glavni period do (uključivši Violator) je vrlo nezahvalno tako sazimati, tako da je praktički svaki izostavljeni single - a to je nuzno zbog ograničenja brojem pjesama - veliki propust.

A da ne govorim o b-stranama......

Tu tek lezi istinsko blago.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 02:16   #94
On second thought, mislim da bih ja tu uključio još i "I Feel Loved" single iz recentne aktivnosti.

Stvar koja ima onaj neopipljivi "x-factor".

Izuzetno zarazna, ali na onoj tankoj granici da postane iritantna, ako se previše forsira.....

Mislim da je produkcija ono što čini toliko atraktivnom.....

I Feel Loved (2001)
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 02:51   #95
Kukulelee........sad tek vidim da fali Somebody (1984) u ponudjenom izboru.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 03:22   #96
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Kukulelee........sad tek vidim da fali Somebody (1984) u ponudjenom izboru.....
Fali meni dosta Toga.
Meni bi u Top 5 valjda od predlozeni usla samo Walking in my shoes.

Inace jos
The Sun and the rainfall
But not tonight
Somebody
Photographic

Quote:
Svidja mi se kako je lijepo sazeta single diskografija od 1997.g., pa do danas.....

Upravo ono najnuznije što treba.

Na zalost, glavni period do (uključivši Violator) je vrlo nezahvalno tako sazimati, tako da je praktički svaki izostavljeni single - a to je nuzno zbog ograničenja brojem pjesama - veliki propust.

A da ne govorim o b-stranama......

Tu tek lezi istinsko blago.....
Meni jos Ultra je dio "zlatnih godina" jer je dobar Album i Tim Simenon je dobro preuzeo posao od Alan Wildera.
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 09:15   #97
Quote:
fali
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Fali meni
što biste vi izbacili iz ankete?
Old 19.01.2016., 09:24   #98
DM su mi jedan od dražih bendova; tekstovi, kompozicije, produkcija - puno toga dobrog na jednom mjestu. Bit će pomalo teško odabrati 5 najdražih stvari od ponuđenog na listi, ali do kraja tjedna budem se potrudio.
Old 19.01.2016., 10:46   #99
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
što biste vi izbacili iz ankete?
Sve šta je iza 98 osim "i feel loved"
Dile,moram se i ja buniti kada se uvijek buni neki na neke bendove od kojih ja ne poznajem ni 20 pjesama.
Ja bi znala i nabrojiti skoro po 20 solo pjesama Davea i Martina!

Gesendet von meinem DMC-CM1 mit Tapatalk
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 11:12   #100
Bezveze su mi uglavnom, iako se nađe slušljiva stvar.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.