Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li i biste li glasali za MOST?
Glasao sam i opet ću glasati za MOST 101 42.26%
Glasao sam za MOST i požalio sam to 28 11.72%
Nisam glasao za MOST, ali sada ću 36 15.06%
Nisam i neću glasati za MOST 74 30.96%
Glasovatelji: 239. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 19:50   #1021
A pazi ti ovo:

Lažo:
Uzimali su nam saborske zastupnike, od Prgometa pa do drugih članova njegove stranke Hrid, čak smo zanemarili njihove pozive našim saborskim zastupnicima i članovima Nacionalnog vijeća svih ovih pet tjedana. Smatrali smo da možemo nastaviti s njima razgovore, makar su nas i vrijeđali, nazivali nas i fašistima. Sve smo mi to zanemarili i rekli OK, mi ćemo biti dosljedni, tko potpiše papir, mi s njim možemo računati na suradnju. Ali ovo što se sada dogodilo u zadnjih 48 sati... Iz SDP-a zovu naše članove Nacionalnog vijeća i traže njihovu podršku ako razgovori ne prođu dobro, traže da daju podršku SDP-u i Zoranu Milanoviću za mandatara,. Dakle, to je stvarno previše.... - rekao je Petrov koji nije htio otkriti tko je koga zvao.

sdp potpiše papir, Lažo prekine suradnju

ps: twistdrum, znam ali ne smiješ dopustiti da 100 x ponovljana laž postane istina
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 21.02.2017., 20:23   #1022
Dubravko Štimac izabran za novog predsjednika NO Podravke

bitno da je smijenjen sdp-ov kadar i postavljen hdz-ov, iako:

Prihodi Podravke porasli više od 15, a dobit više od 54 posto

kako su ono sektaši obećavali? Stručnjake birati na javnim natječajima, a ne uhljebe
Aha, da, zaboravio sam, to se njih ne tiče, to nije njihov resor

Energetika je njihov resor, tamo su odabrali na političku funkciju staviti "strulčnjaka" za anglomeraciju, Lažinog šogora.
Eto, slučajno, jebemu, baš se potrefilo da je šogor predsjednika stranke most.
Onog koji je kršio zakon time što je bio predsjednik stranke a istekao mu mandat.
Ali sitnice su to... Kao i dizanje kredita na ime osoba na koje nema pravo dizati kredit.
Ipak su oni 100 x bolji
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 21.02.2017., 20:28   #1023
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Posebno neko vrijeme..... Zabrinut sam ja malo, moram priznati, za duševno zdravlje nekih mojih sugrađana. Pa nas tako uvjeravaju u scene ko iz James Bond filmova u kojemu superšpijukna ružica usred koncerta prisluškuje i čuje taman razgovore kojima spašava budućnosti svojih voljenih stranačkih suradnika. Pa nas onda uvjeravaju da nam je Kolindica u osam sekundi dogovorila brda i doline sa Penceom, a usput je vjerojatno i pročitala Rat i mir.
Posebni su ti to ljudi moj eco
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 21.02.2017., 20:51   #1024
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
Dubravko Štimac izabran za novog predsjednika NO Podravke

bitno da je smijenjen sdp-ov kadar i postavljen hdz-ov, iako:

Prihodi Podravke porasli više od 15, a dobit više od 54 posto

kako su ono sektaši obećavali? Stručnjake birati na javnim natječajima, a ne uhljebe
Aha, da, zaboravio sam, to se njih ne tiče, to nije njihov resor

Energetika je njihov resor, tamo su odabrali na političku funkciju staviti "strulčnjaka" za anglomeraciju, Lažinog šogora.
Eto, slučajno, jebemu, baš se potrefilo da je šogor predsjednika stranke most.
Onog koji je kršio zakon time što je bio predsjednik stranke a istekao mu mandat.
Ali sitnice su to... Kao i dizanje kredita na ime osoba na koje nema pravo dizati kredit.
Ipak su oni 100 x bolji



Jaooo ovo oko Podravke me posebno živcira kad vidim da su tamo uhljebili dugogodišnjeg Hdz-ovog uhljeba Luku Burilovica, koji je sad na čelu HGK. A prije toga je bio u Sladorano Viro(Županja) gdje je ostavio ohoho problema(iako je i tamo došao stranačkim putem)
don Kacunko is offline  
Old 21.02.2017., 21:01   #1025
Nešto sam uocio kod ministra Dobrovica, pogledajte mu pomocnike ministara kod Uprave za procjenu utjecaja.... i Uprava za klimatske promjene

http://www.mzoip.hr/hr/kontakti-.

Pomocnici imaju isto prezime,family ?
don Kacunko is offline  
Old 21.02.2017., 21:30   #1026
nije dobar link
http://www.mzoip.hr/hr/kontakti-.html

c/p just in case:

UPRAVA ZA PROCJENU UTJECAJA NA OKOLIŠ I ODRŽIVO GOSPODARENJE OTPADOM
Pomoćnik ministra: Nenad Šćulac

UPRAVA ZA KLIMATSKE AKTIVNOSTI, ODRŽIVI RAZVOJ I ZAŠTITU ZRAKA, TLA I MORA
Pomoćnica ministra: mr. sc. Marija Šćulac Domac

Neno nema titulu ispred ko prezimenjakinja mu
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 21.02.2017., 22:46   #1027
Je l vi to želite reći da među Most-ovcima ima nepotizma? Ja sam prosto u šoku
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 21.02.2017., 23:31   #1028
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Jos jedan primjer perfidnog ispiranja mozga i grcevitog otpora starih struktura pred rascicavanjem proslosti.

Sada su se dosjetili da to ne bi bili dobro zbog visokih odsteta!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...odina/5655171/

Mislim da je vrlo snazna poruka koju je MOST poslao ovom inicijativom. HSDPZovci se godinama prepiru i medjusobno svadjaju o tome gdje ima vise udbasa, skojevaca i komunjara pa su se istom logikom medjusobno optuzivali da skrivaju arhive. HDZovci bi upirali prstom kako SDP nesto skriva a onda bi SDP uzvratio pitanjem zasto HDZovci nisu za vrijeme svojih vladavina njih otvorili te nudeci odmah odgovor kako je to iz razloga jer stite sve tisuce i tisuce svojih prebjega. Cak se tumacilo kako je i crkva protiv toga jer ce se otkriti mnogi udbasi iz redova klera.

Stalna igrica prebacivanja loptice a arhivi cijelo vrijeme ostali javno nedostupni.

Ovim potezom MOST je pokazao kako je prva i jedina stranka koja je potpuno cista po tom pitanju i kako oni ne nose teret nekih proslih vremena niti su lutke na koncu i danas vrlo mocnih struktura iz sjene iz tog razdoblja koje ne zele otkrivanje istine.

Naravno, stare strutkura se trude na sve nacine to osujetiti, od izvrtanja teza, kako je to puko i nepotrebno vracanje u proslot pa sve do ovakvih clanaka.
I tako su doveli u Sabor, najviše tijelo RH, vrhunskog stručnjaka, kako ono, Roman Ljeljak se zove taj belosvetski prevarant, da bi nam on kao znanstveni stručnjak prenio svoja saznanja i iskustva o komunističkih arhivima.
O majketimile

Dobro, slažemo se, most je poslao vrlo snažnu poruku
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 21.02.2017., 23:35   #1029
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Je l vi to želite reći da među Most-ovcima ima nepotizma? Ja sam prosto u šoku
I ja sam iznenađen
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 22.02.2017., 01:35   #1030
drugovi situacija je teska i bremenita, a vi se zaj.....te s mostom, pa gdje je tu jedan prsan da to sredi....
storm1995 is offline  
Old 22.02.2017., 01:39   #1031
nego drugovi savjet....svaki napad na most samo ce ga jos vise jacati....jer predugo ste njegovali u medijima moralno pravednistvo i gnjev (naravno bez pokrica i lazno) metodom drzte lopova, kad ono na kraju kako to i obicno biva najveci je lopov upravo onaj sto vice drzte lopova
storm1995 is offline  
Old 22.02.2017., 06:10   #1032
Jer, most nikada ne spava...

Oni samo odmaraju oči.
Smotani2 is offline  
Old 22.02.2017., 07:56   #1033
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post


Znas li ti uopce koliki je udio RH u Podravci, kako se bira NO te tko cini skupstinu?

P.S. Ovaj Ivo Druzic sto se spominje, jel' to onaj stari partijski kadar koji je bio na celu Plinacroa kada je ta tvrtka unosne poslove direktnom pogodbom povjerila, posve slucajno naravno, odvjetnickom uredu supruge tada sefa kabineta premijera i njegovog najblizeg suradnika, a danas osumnjicenika Tomislava Sauche?
Mostaja is offline  
Old 22.02.2017., 07:57   #1034
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
I ja sam iznenađen
Ja nisam iznenađena, nije li mr. sc. Marija Šćulac Domac bila pomoćnica bundesligaša Zmajlovića?

Otvoreno, 22. travnja 2015.

Quote:
Ali ne, nije ovdje kraj. Ima i nastavak. Pomoćnica ministra Zmajlovića i nova predsjednica Upravnog vijeća Marija Šćulac-Domac na ovu vrlo jasnu argumentaciju radnika odgovorila je da u fokusu Agencije nije razdvojenost te institucije na dvije lokacije, pa još izgovorila nekoliko rečenica koje također ne možemo objasniti nikako drukčije nego zajebancijom i s ovom državom (koja to zaslužuje!) i s ovom Vladom (koja ju je imenovala), a najviše s građanima koji je plaćaju.
http://www.forum.tm/vijesti/gdje-li-ih-samo-nadu-2646
Arya 8 is offline  
Old 22.02.2017., 08:36   #1035
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Čemu bi ovaj prvi link trebao služiti - osim kao dokaz da je Petrov za sve znao? Pa ne tvrdiš li ti da nije znao... ili si promjenio stav?


Taj link sluzi kao dokaz da Prgomet nije, kako si ti tvrdila, izjavio da je Petrov znao da on ide kod Kotromanovica. Prgomet nije nikad kazao da Petrov laze kada kaze kako nije imao pojma za taj sastanak.

Ovdje je ocito kako Prgomet izbjegava dati odgovor na konkretno pitanje. Kljucno pitanje je je li on Petrovu kazao da se ide naci s Milanovicem tu vecer. Prgomet odgovor na to pitanje ne daje, vec radi ono sto ce svaki psiholog prepoznati kao tipicno izmotavanje, on uopcava odgovor, govori generalno o njegovim konktaktima, spominje cak i Reinera, koji s tim nema nikakve veze.

Nitko njega ne pita o kontaktima i Reineru, vec o konkretnom sastanku tu vecer.

Uostalom, da je Petrov znao za taj sastanak kakva bi bila normalna reakcija Prgometa nakon sto bi se to problematiziralo? Bi li covjek pricao nadugo i nasiroko o tome kako je ovo slobodna zemlja, kako treba komunicirati, kako se on kao privatna osoba isao naci s premijerom, kako je on u komunikaciji cak i Reinerom...

Ne, covjek bi ostao zabezeknut i prva stvar koju bi rekao novinarima sasvim sigurno bi bila - ljudi, ja zbilja nemam pojma u cemu je problem, ja sam u dogovoru sa Petrovom isao razgovarati s premijerom. I tocka. Vrlo jasno, precizno i konkretno.

A na pricate price o kontaktima, Reineru i svemu ostalom osim bitnoga.

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
A što se tiče Stazića - di je potvrdio da je govorio o razbijanju Mosta? Koji dio ja to ne vidim?
Ja nisam ni rekao da je Stazic priznao da je o razbijanju govorio. Pa tolika budala nije da to prizna.

Ja kazem da je Stazic priznao da je tu vecer na tom mjestu vodio razgovor na temu koliko MOSTovaca njima treba za koaliciju. Po njemu, to nije razgovor o razbijanju MOSTa, sto je zbilja jako zanimljivo tumacenje jer kada prebrojavas koliko ljudi iz jednog kluba ti treba, onda vec i to podrazumijeva razbijanje tog kluba.

Naravno, vi sada imate uzasan problem jer je sam Stazic potvrdio da je razgovarao o necemu sto je cula i Ruzica. Pa se opet vracamo na pitanje - zar se dogodila takva nevjerojatna slucajnost, da je Ruzica koja nista nije mogla cuti iz cista mira izmislila takav razgovor da bi se onda ispostavilo da Stazic doista o necemu takvome jest razgovarao!

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
I molim te, opet si mi zaboravio odgovoriti:
...kad nam misliš razjasniti kakvu "ulogu" Božin kum ima u HV-u i zašto se njemu šalju mailovi? Ko je to naredio?
Dobrović?
Ukoliko nije, jee proveo istragu i pitao pošiljatelja zašto je Bukmiru slao interne izvještaje i ko mu je to nalažio i dao od kumašina mail?




Koji dio ne razumiješ?
Ja možda djelujem grubo, ali vjerovao ili ne vrlo sam empatična prema osobama koje su malo sporiji i treba im duže vremena, jer poštujem trud koji moraju uložiti u odnosu na nas druge, "normalne". Slobdono reci koji dio ne razumiješ, ponovit ćemo... ili je sve u pitanju?
Dakle, s obzirom da jako dobro znam koja je jačina buke u back stageu, kada mi netko kaže da je nekog slučajno čuo da nešto govori i to slučajno nije bila riječ ili dve, nego cijeli govor, onda znam da - laže.

Ukoliko trebaš još neko dodatno objašnjenje, molim te, samo slobodno reci.
Prvo, ovo tvoje apsolutiziranje pa da neko tvoje osobne iskustvo postaje argument za raspravu za bilo koju prigodu, bilo koji back stage na ovom svijetu je toliko diletantski pa i, moram reci, stupidan pokusaj argumentiranja da ga bez ikakve sumnje mozemo svrstati u sam vrh najludjih teza u povijesti ovog foruma.

Drugo, ti opet zaboravljas da je sam Stazic potvrdio da se ipak moglo cuti, jer on sam priznaje da je tom prigodom on zbilja razgovarao na tu temu. Ili ces nam i dalje tumaciti kako je Ruzica sve izmislila iz cista mira a onda se nekim nevjerojatnim cudom dogodilo da se ono sto je ona potpuno izmislila doista i dogadjalo?

Uostalom, daj nam opisi kako je to uopce izgledalo. Ruzica se vratila kuci s koncerta, bilo joj dosadno pa je malo razmisljala. I tako joj iz cista mira padne na um - Hm, zar ono tamo na koncertu nije bio onaj Nenad Stazic iz SDPa. Ma bas se razmisljam, da izmislim nesto o tom covjeku... Znam! Idem izmisliti da je Stazic te veceri pricao o vrbovanju zastupnika MOSTa, iako je buka bila tolika da se tamo ni rijeci nije moglo cuti!

Zamislimo samo Ruzicino iznenadjenje kada se na koncu ispostavilo da Stazic tu vecer zbilja jest razgovarao na tu temu, iako ga ona nije cula ni rijeci i sve je izmislila!

I trece, slag na kraju, to se uopce nije dogodilo u back stageu.
Mostaja is offline  
Old 22.02.2017., 08:43   #1036
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Posebno neko vrijeme..... Zabrinut sam ja malo, moram priznati, za duševno zdravlje nekih mojih sugrađana. Pa nas tako uvjeravaju u scene ko iz James Bond filmova u kojemu superšpijukna ružica usred koncerta prisluškuje i čuje taman razgovore kojima spašava budućnosti svojih voljenih stranačkih suradnika. Pa nas onda uvjeravaju da nam je Kolindica u osam sekundi dogovorila brda i doline sa Penceom, a usput je vjerojatno i pročitala Rat i mir.

Da, čudna vremena. I još se ljude kada se sa time sprdačimo, da kako ne možemo vjerovati u takve bedastoće koje su djeca sa četiri godine već prerasla. A ne bi ništa ni rekao da nemaju psihijatra u svojim redovima, pa valjda kapne pokoja besplatna stručna pomoć.
Pa ne trebas biti superspijun da se nadjes na drustvenom dogadjaju gdje se okupilo mnogo javnih, pa i politickih licnosti, i gdje si mogla cuti neki razgovor o temi koja je u to vrijeme bila apsolutna top i dominantna politicka tema.

Uostalom, mozda nam mozes ti objasniti je li doista u pitanju cista sreca i takva doslovno nevjerojatna slucajnost pa da Ruzica iz cista mira izmisli da je cula nesto sto ona zbog buke nikako nije mogla cuti a onda sam Stazic potvrdi da je on zbilja tom prigodom prebrojavao zastupnike MOSTa?

Bas me zanima odgovor na to pitanje, pogotovo u kontekstu brige za dusevno zdravlje te bedastoca koja ni djeca vrtickog uzrasta ne bi povjerovala...
Mostaja is offline  
Old 22.02.2017., 08:44   #1037
Quote:
Arya 8 kaže: Pogledaj post
Ja nisam iznenađena, nije li mr. sc. Marija Šćulac Domac bila pomoćnica bundesligaša Zmajlovića?

Otvoreno, 22. travnja 2015.



http://www.forum.tm/vijesti/gdje-li-ih-samo-nadu-2646
Sad cemo ovjerojatno dobiti odgovor od nekog znalca koji sve o tome zna jer je on par puta prolazio kraj tog ministarstva.
Mostaja is offline  
Old 22.02.2017., 09:15   #1038
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
Opat ta prispodoba "nisu savršeni ali su 100 x bolji"
Ne, još su gori, jer su se sami predstavili kako su bolji, a rade isto.
Pa nitko nije savrsen te svatko tko radi i grijesi.

No, te vase proizvoljne kategorizacije poput "oni rade isto" su pausalne ocjene koje moze izreci svatko za svakoga.

Zato sam vam ja i ponudio nacin na koji cemo egzaktno, matematicki utvrditi tko kako radi i tko je isti a tko drugaciji od drugih.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=997

Vrlo jednostavno.

Eto, pokusaj ti izracunati koliko toga bi skupio MOST. Pa pogledajmo hoce li to biti manje, isto ili vise od HSDPZa/

Ja sam uvjeren da ce biti daleko manje, a time pada u vodu ta floskula kako je MOST isti kao i HSDPZ.
Mostaja is offline  
Old 22.02.2017., 09:15   #1039
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post


Taj link sluzi kao dokaz da Prgomet nije, kako si ti tvrdila, izjavio da je Petrov znao da on ide kod Kotromanovica. Prgomet nije nikad kazao da Petrov laze kada kaze kako nije imao pojma za taj sastanak.

Ovdje je ocito kako Prgomet izbjegava dati odgovor na konkretno pitanje. Kljucno pitanje je je li on Petrovu kazao da se ide naci s Milanovicem tu vecer. Prgomet odgovor na to pitanje ne daje, vec radi ono sto ce svaki psiholog prepoznati kao tipicno izmotavanje, on uopcava odgovor, govori generalno o njegovim konktaktima, spominje cak i Reinera, koji s tim nema nikakve veze.

Nitko njega ne pita o kontaktima i Reineru, vec o konkretnom sastanku tu vecer.

Uostalom, da je Petrov znao za taj sastanak kakva bi bila normalna reakcija Prgometa nakon sto bi se to problematiziralo? Bi li covjek pricao nadugo i nasiroko o tome kako je ovo slobodna zemlja, kako treba komunicirati, kako se on kao privatna osoba isao naci s premijerom, kako je on u komunikaciji cak i Reinerom...

Ne, covjek bi ostao zabezeknut i prva stvar koju bi rekao novinarima sasvim sigurno bi bila - ljudi, ja zbilja nemam pojma u cemu je problem, ja sam u dogovoru sa Petrovom isao razgovarati s premijerom. I tocka. Vrlo jasno, precizno i konkretno.

A na pricate price o kontaktima, Reineru i svemu ostalom osim bitnoga.

....


Bez da trazim linkove i slicno, i samo da se referiram na ovaj tvoj dio....

.... Petrov i da nije znao za ovaj konkretni susret, a znao je za odrzavanje kontakata, u cemu je problem bas taj dan?
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Old 22.02.2017., 09:27   #1040
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post


Bez da trazim linkove i slicno, i samo da se referiram na ovaj tvoj dio....

.... Petrov i da nije znao za ovaj konkretni susret, a znao je za odrzavanje kontakata, u cemu je problem bas taj dan?
Zato sto kontakti i komunikacija neizbjezni.

I zaracene starne tijekom ratova komuniciraju, to je vrlo sirok pojam. I Sjeverna i Juzna Koreja komuniciraju, ali da, recimo, ministar obrane Juzne Koreje ode na tajni sastanak sa predsjednikom Sjeverne i o tome nista ne kaze svom predsjedniku onda je to nesto sasvim drugacije od uobicajenog kontaktiranja i komunikacije. I onda da se objasnjava kada ga pitaju o takvom sastanku, ma znate mi komuniciramo sa svima, predsjednik zna da mi kontaktiramo, bla, bla, bla...

Malo karikiram i pretjerujem, ali to je figurativno, naravno.

Dakle, moguce je da je Prgomet Petrovu rekao kako se, recimo, ponekad cuje s HDZovcima i SDPovcima, kako oni nazivaju, raspituju se, lobiraju mozda... To je sve OK.

Ali otici na izravan susret u tom trenutku a Petrovu to ne kazati, to je vec nesto sasvim drugo, sasvim druga razina.

Ali ipak u toj cijli prici najzanimljiviji detalj ostaje to kako je Zoki to odigrao, kako je pripremio sacekusu, sve u stili onih napetih intriga u zakulisnih igara kakve gledamo u serijama poput Kuca od karata.

Dosta hrabar Milanovicev potez, ali nije postigao ono sto je naumio.

Da se razumijemo, sasvim je logicno to sto je Milanovic isao razbijati MOST. To nije bila nerazumna politicka odluka u tom trenutku, Svatko bi tako postupio na njegovom mjestu, HDZ pogotovo. Igra podijeli pa vladaj stara je koliko i sama politika. E sad, to sto na kraju nije uspio pa je to ispalo kontraproduktivno nije nesto sto je mogao znati da ce tako zavrsiti.
Mostaja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.