Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2014., 10:21   #141
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
zanimljiv članak o novim udžbenicima....

http://www.jutarnji.hr/kako-nas-vara...-lani/1217504/
Meni je najfascinantniji dio o ujednacenom formatu, koji ujednacen forma?t Prema udzbenicima odabranim u nasoj skoli za 1 razred osnovne skole slijedi ovako: Hrvatski ima 2 formata, Matematika udžbenik i Priroda i drustvo udžbenik je format jedan isti kao i hrvatski a radne biljeznice su sasvim 3 format, vjeronauk je opet 4 format, engleski je 5 format, glazbeni je 6 format - znaci 6 formata:
A da ne spominjem da su udzbenici od nakladnika Alga takav shit da je to strasno: korice imaju valjda 100 gramski papir a listovi udzbenika i radnih biljeznica 60 gramski ako ne i manje i sve se bojim sto ce se desit kada djeca pocnu brisati po takvim papirima
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:07   #142
Nitko me ne može razuvjeriti da ovakvi "lagani" udžbenici, za zadatak imaju da potraju jednu godinu.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:19   #143
Kaže ministar da udžbenici nisu obavezni, trebalo bi nekako za sljedeću godinu dogovoriti da svu djecu pošaljemo u školu bez udžbenika
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:29   #144
Genijalna ideja.
Na taj nacin cemo se polako ali sigurno vratiti na ex cathedra nastavu.
Bez udzbenika, RB, laptopa, projektora i svih ostalih pomagala bit ce to povratak u 19.st.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 10:17   #145
Biti ćemo svoji na svome.

Školski sustav nam ionako izgleda kao iz 19. stoljeća, udžbenik je tu samo da upotpuni dojam.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 13:18   #146
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Biti ćemo svoji na svome.

Školski sustav nam ionako izgleda kao iz 19. stoljeća, udžbenik je tu samo da upotpuni dojam.
Bio je i bolji sustav u 19, stoljeću, ovo danas je katastrofa, u ono vrijeme bilo je više neposrednog kontakta učitelja i učenika pa i putem šibe što danas sve više postaje nedostatak i problem
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 13:40   #147
Vidim odakle vjetar puše.
Dakle, svi problemi školstva će se riješiti kad se vrati šiba u škole?

Kakav neposredni kontakt se može očekivati u omjeru nastavnika i učenika 1:2x, a pogotovo onda kad je bilo 1:4x?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:45   #148
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Joj dajte nemojte biti toliko naivni.

Kakvi laptopi? Kakva putovanja?
Mozda nekad bilo, sad se spominjalo.

Nikakve predstavnike izdavackih kuca ja u skoli vidjela nisam vec sigurno 5-6 godina, i vise.
Na kraju razdoblja od 4 godine dobijes popis odobrenih udzbenika i na razini aktiva raspravis koji je najmanje los, jer odlicnih nema (bar u mojoj struci). Taj se udzbenik izabere i end of story.

Drugi je par rukava koje udzbenike i autore ministarstvo gura, ali to veze nema s nastavnicima.

Ravnatelj jedne od ponajvećih škola u mojoj županiji mi je rekao u lice kako je razgovarao sa svojim nastavnicima i kako ih podržava u odluci da većinu knjiga odaberu od izdavača koji im je poklonio laptope i platio im izlet. Time da je popljuvao izdavača koji je do tada imao monopol nad školskim udžbenicima kao nesposobnog i bez imalo smisla za pristup ljudima.
O kvaliteti udžbenika nismo raspravljali.

Zbilja nemam naviku tek tako izmišljati nebuloze i postati ih na forum.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 16:09   #149
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ravnatelj jedne od ponajvećih škola u mojoj županiji mi je rekao u lice kako je razgovarao sa svojim nastavnicima i kako ih podržava u odluci da većinu knjiga odaberu od izdavača koji im je poklonio laptope i platio im izlet. Time da je popljuvao izdavača koji je do tada imao monopol nad školskim udžbenicima kao nesposobnog i bez imalo smisla za pristup ljudima.
O kvaliteti udžbenika nismo raspravljali.

Zbilja nemam naviku tek tako izmišljati nebuloze i postati ih na forum.
A tako ti je rekao, a? I onda su još nastavnici i za to krivi što im ravnatelj otvoreno nameće da izabiru onog koji daje pogodnosti njemu kao ravnatelju. Jer ako izdavač da laptop, dao ga je školi, izlet plaća školi, a ravanatelj vjerojatno muze novac od županije ili države za nastavna sredstva i izlete. I još su i za to nastavnici krivi.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 17:42   #150
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Zbilja nemam naviku tek tako izmišljati nebuloze i postati ih na forum.
A ja zaista nemam naviku vjerovati svemu sto se pise na forumu, pogotovo ne kad je rijec o ovakvoj nebulozi.

Sorry, nista osobno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:03   #151
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
A tako ti je rekao, a? I onda su još nastavnici i za to krivi što im ravnatelj otvoreno nameće da izabiru onog koji daje pogodnosti njemu kao ravnatelju. Jer ako izdavač da laptop, dao ga je školi, izlet plaća školi, a ravanatelj vjerojatno muze novac od županije ili države za nastavna sredstva i izlete. I još su i za to nastavnici krivi.
Probaj citati s razumijevanjem, podrzavanje nije nametanje, laptope i izlete ne dobije skola ili ravnatelj. Jednostavno receno, dao im je do znanja da imaju slobodne ruke pri odabiru.
Kukrika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 19:30   #152
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
A tako ti je rekao, a? I onda su još nastavnici i za to krivi što im ravnatelj otvoreno nameće da izabiru onog koji daje pogodnosti njemu kao ravnatelju. Jer ako izdavač da laptop, dao ga je školi, izlet plaća školi, a ravanatelj vjerojatno muze novac od županije ili države za nastavna sredstva i izlete. I još su i za to nastavnici krivi.
Gdje si točno pročitala da ravnatelj nameće izbor udžbenika?
Ne trebaš se odmah dizati na zadnje noge, slobodno se vrati natrag i probaj s razumijevanjem pročitati što piše u mom postu.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A ja zaista nemam naviku vjerovati svemu sto se pise na forumu, pogotovo ne kad je rijec o ovakvoj nebulozi.

Sorry, nista osobno.
Ni ja ne vjerujem svemu što pročitam na forumu, sve pet.

Ljudi koji me znaju, znaju o kojem se ravnatelju radi i o kojoj školi i u kojoj županiji. Imam i kolegu koji to može potvrditi (pili smo kavu s dotičnim nakon što smo mu predali prigodan znak pažnje u ime izdavačke kuće za koju sam tada radila).
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 21:41   #153
Najviše mažnjava ravnatelj, njemu valjda ide keš, a učiteljima se kupuju laptopi i pametni telefoni da šute, barem je tako bilo kod mene tj u ovdašnjoj školi.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 10:21   #154
Apsurdno je da su uveli novi 4-ero godišnji plan udžbenika i na taj način onemogućili kupovinu starih udžbenika od prošlih generacija po normalnim i razumnim cijenama. U prosjeku jedan udžbenik dođe 75 kn, a minimalno svaki učenik ima 10 predmeta, pa vi računajte.U prijašnjim godinama se barem moglo nabaviti udžbenike od starijih učenika, a sada je to nemoguće kada su svi udžbenici novi.. Kao da država ionako nije u banani,a ljudi bez novaca, katastrofa..
VedranMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:26   #155
Pozdrav svima, samo da se malo nadovežem na ovu temu..
Jeste li primjetili s tim da su uđbenici tanji i ko fol lakši, da se i lakše raspadaju, bez obzira na omote, prelistajte ako niste do sad prirodu gdje su umetnuli, zalijepili 3 D slike, zgužvane stranice, kao kad lijepimo nešto za papir...
Katastrofa... s tim da ja imam tri učenika i za sva tri kupila naravno knjige, jedan ide srednju dvije su u 6 i 7 razredu..
I ako mislimo iduće godine da te iste knjige koristimo, mislim da će se raspasti i da je njima cilj da tako bude pa da opet kupujemo nove i ne korisitmo stare jer će biti nemoguće...
Ljuta sam ko ris na državu, ministre, politiku i političare koji neznaju što rade jadnom narodu..
Glupost su uveli i glupost i dalje rade..grrrrrrr
Diy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 10:31   #156
Quote:
Diy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, samo da se malo nadovežem na ovu temu..
Jeste li primjetili s tim da su uđbenici tanji i ko fol lakši, da se i lakše raspadaju, bez obzira na omote, prelistajte ako niste do sad prirodu gdje su umetnuli, zalijepili 3 D slike, zgužvane stranice, kao kad lijepimo nešto za papir...
Katastrofa... s tim da ja imam tri učenika i za sva tri kupila naravno knjige, jedan ide srednju dvije su u 6 i 7 razredu..
I ako mislimo iduće godine da te iste knjige koristimo, mislim da će se raspasti i da je njima cilj da tako bude pa da opet kupujemo nove i ne korisitmo stare jer će biti nemoguće...
Ljuta sam ko ris na državu, ministre, politiku i političare koji neznaju što rade jadnom narodu..
Glupost su uveli i glupost i dalje rade..grrrrrrr
ne samo sto su udžbenici lose kvalitete nego vecina udžbenika ima i zadatke koji se rijesavaju u istima i naravno takav udžbenik vise nije upotrebljiv za iducu generaciju - to je sve politika kao plati manje a opet ces nagodinu morat kupit ili ti ili grad Zagreb
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 22:42   #157
Quote:
Diy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, samo da se malo nadovežem na ovu temu..
Jeste li primjetili s tim da su uđbenici tanji i ko fol lakši, da se i lakše raspadaju, bez obzira na omote, prelistajte ako niste do sad prirodu gdje su umetnuli, zalijepili 3 D slike, zgužvane stranice, kao kad lijepimo nešto za papir...
Katastrofa... s tim da ja imam tri učenika i za sva tri kupila naravno knjige, jedan ide srednju dvije su u 6 i 7 razredu..
I ako mislimo iduće godine da te iste knjige koristimo, mislim da će se raspasti i da je njima cilj da tako bude pa da opet kupujemo nove i ne korisitmo stare jer će biti nemoguće...
Ljuta sam ko ris na državu, ministre, politiku i političare koji neznaju što rade jadnom narodu..
Glupost su uveli i glupost i dalje rade..grrrrrrr
Jesmo primjetili.
Radi se uglavnom o jeftinom papiru i jeftinom tisku, što je prilično žalosno obzirom na cijene. Odnos cijene i kvalitete udžbenika je posljednjih godina jako loš.

Ujedno, povijest za 6. razred je katastrofalno koncipirana. Mala je ponavljala gradivo i da joj pomognem, ispitivala sam je po udžbeniku. I u poglavlju o srednjem vijeku spomenuti humanisti i iskazan njihov stav prema srednjem vijeku. Bez definicije tko su bili humanisti i kada su se pojavili...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 23:04   #158
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ravnatelj jedne od ponajvećih škola u mojoj županiji mi je rekao u lice kako je razgovarao sa svojim nastavnicima i kako ih podržava u odluci da većinu knjiga odaberu od izdavača koji im je poklonio laptope i platio im izlet. Time da je popljuvao izdavača koji je do tada imao monopol nad školskim udžbenicima kao nesposobnog i bez imalo smisla za pristup ljudima.
O kvaliteti udžbenika nismo raspravljali.
Plis reci, tko je poklanjao laptope?
Jel to govoris o ovom izboru ili onom prije 4 godine?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 08:10   #159
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Plis reci, tko je poklanjao laptope?
Jel to govoris o ovom izboru ili onom prije 4 godine?
Prije više od 4 godine. Izdavaca ću ti javiti na pm.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:01   #160
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja imam problem s prirodom

malo se gubim u tome koje zivotinje spremaju hranu za zimu, koje spavaju zimski san a koje po zimi dobivaju deblje krzno
o pticama da ne pricam (nije za pohvalit se, al nemam pojma kako izgleda cvorak)
imas priliku obnoviti gradivo, ak bas zelis uciti sa njom

nego, sada sam saznala da postoje 4 razlicita kompleta udzbenika, tj da nastavnici biraju izmedju 4 udzbenika iz HR, 4 matematicka i 4 pid-a


ja zivjela u baloncicu da postoje samo 2 razlicita kompleta; da je jedan izdavac skolska knjiga,a jedan profil.
pa za kog izdavaca se skole odluce/tj kojem pogoduju/, al da se sadrzajno ne razlikuju
a da ovo, vise razlicitih knjiga iz jednog predmeta, tek u predmetnoj nastavi.


dakle, ne samo sto nam klinci dolaze razlicitog predznanja iz vrtica (jer se vrtici po svemu i svacemu razlikuju), razlicita su i testiranja za skolu od skole do skole, a razlicito se i uci radi kojekakvih udzbenika i razlicitim tempom savladava gradivo

da to prati individualne karakteristike djeteta, jako bih blagoslovila ovu raznolikost, al sigurno ne prati, kad se knjige odaberu prije pocetka sk. godine, stovise i prije upisa.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.