Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2013., 19:08   #2001
Linazg kako je kod vas sada?
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 23:05   #2002
pa, preko dana je super! Je da je popodne nervozniji i odbija spavati (čitaj=bio bi na rukama) ali je miran, pričljiv i pomalo uči biti sam u viperu! s druge strane je noć - odvali 4-4.5h u komadu i onda buđenje svako malo. ali nije on budan već to sve odradi u snu... kaj ja znam, nekak ko da se proteže pa se savija, pa dok to radi rokće, nekad stenje, niš prestrašno. ne traži me, al ja nemrem spavat. evo sinoć je tako bilo sat vremena! onda sam ga stvaila pored sebe i zaspao frajer. tako da nisam sigurna jel njega nešto muči, il bi on mene ...khm...ponudim mu cicu, on pocica i odmah ju pusti ... nije ko L koji je mogao visjet 24/7 na cici. duda mu se gadi ne znam, čekam da prođe punih tri mjeseca pa ćemo probat provjerit na način kako to rade NE majke
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 07:22   #2003
Lina isto kod nas.. Evo odvalio 6 sati u komadu, posisao, podrignuo i sad u svom krevetu spava, u snu/polusnu se napregne prdne, zastenje, rokne.. Vidim da mu lakse ide, prije je za to prdenje bio budan, a sad ga odradi vecinom dok spava.. Ja naravno ne mogu spavati dok se to odvija..
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 09:06   #2004
Malo sam naopak

Evo da se javim...iako su i mama i tata uz njega ne nalazim vremena javiti se...
Stolica na okultno krvaarenje je negativna, no sad imamo drugačiju stolicu...ne primjećujem krv(krv sam ionako primjetila kad se pokakao dok sam ga prematala) nego bijelu kao paučinu ljepljivu u stolici sa primjesama sive boje...može li to biti od šlajma...obzirom da je nosić pun?
Nalazi krvi pokazuju da ima povišene limfocite, a jako snižene neutrofilne granulocite...kažu da je pokupio neku virozu...no ja imam blagi feeling da je mališi pao imunitet od tolikog nespavanja i plaća...uglavom ne plaće više tako glasno jer je totalno promukao...
U petak smo bili na kontroli kukova i kaže meni med.sestra:mama...imali smo jednu djevojčicu koja je plakala non stop...mama nije znala što će s njom i sad je natprosječno inteligentna...šta reć na ovo ...oni indiciraju na to da maleni plaće ...eto tako jer je naopak...ili me pokušavaju utješiti,...ja sam van sebe od muke.
Onda je on nakon pregleda pobljucao malo sline i hrane(jeo je dva i pol sata prije toga) i počeo plakati...gđa.med.sestra je izašla van i pametno rekla:ja sam mislila da plaće jer ste ga stavili u autosjedalicu...ja ne znam jesam li ja glupa ili oni stvarno indiciraju na to da dijete od tri mjeseca samo malo zeza...eto...toliko o tome...

Sutra čekamo nalaze dunger testa i nadam se da će pokazati da mu hrana ne odgovara i da ćemo ako ništa drugo smanjiti njegove bolove...

Dobija na težini i to baš puno jer ga "tovimo"rižinim pahuljicama...jede...plaće...uglavnom do sada smo imali unazad četiri dana da nije želio bocu nego je vrištao dobrih 10-tak minuta i nekako smo ga uspjeli nahraniti...zaista se osjećam kao nemajka...užas...jer ovo nije normalno...

Nakon jela on je super...držimo ga dignutog 45 min...onda je veseo i razigran nekih 1 -1,5 nakon jela(naravno ako je barem malo odspavao...inaće ni tada nije raspolože nego je plačljiv)Svi simptomi započinju u prosjeku nakon nekih 1-2 nakon jela...što ja povezujem sa probavljanjem formule...

Kako su vaše bebice? Kad pogledam...prošlo je već tri mjeseca a da nismo uživali od ove patnje...tri mjeseca muke i plaća...ne želim da se to događa mojem djetetu više...a doktori okreću glavu i uvjeravaju nas da će sve proći kad počne sjediti...hodati...itd...hoće jednog dana kad krene na faks...

cure držite se ...ljubite malene...čujemo se ...

pozz od mene i neutješnog R.

pusa

Quote:
dulca kaže: Pogledaj post
Roko krv ne mora biti nista strasno
Javljaj nam situaciju..
Nije nista mjenjao u prehrani?
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 11:05   #2005
Quote:
stopalica kaže: Pogledaj post
Pratim ovu temu već neko vrijeme al prvi put se javljam. zanima me mogu li grčevi nestati u potpunosti kao i svi simptomi na par dan bez uzimanja kapi i onda se vratiti?! Mislim da sam otkrila uzrok kod svoje bebe (svekrva redovito šalje bistre juhice u kojima skuha malo korabe,kelja da je pojača, pa kad sam to slučajno vidjela pobjesnila sam) ili se grčevi tako manifestiraju?! traju po 2-3 dana i onda 2-3 dana ih nema ili su pak u pitanju grčevi zbog nesvjesnog nepridržavanja prehrane?!
Tako je i nama počelo i ja sam sad već skoro 5 mjeseci samo na lešom 2 dana bolje 5 dana grozno. I ne vidimo kraja ovaj ne plače ali se po cijele noći napreže i od toga ne može spavati moram ga nositi po cijele noći i stavljati mu obloge na trbuščić. Po danu nekad bolje nekad gore.
dunkyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:54   #2006
Quote:
dunkyc kaže: Pogledaj post
Tako je i nama počelo i ja sam sad već skoro 5 mjeseci samo na lešom 2 dana bolje 5 dana grozno. I ne vidimo kraja ovaj ne plače ali se po cijele noći napreže i od toga ne može spavati moram ga nositi po cijele noći i stavljati mu obloge na trbuščić. Po danu nekad bolje nekad gore.
Ajme 5 mjeseci
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 15:03   #2007
Evo da se ukljucim i u ovu temu...Nas su mucili grcevi tak da mi je misica promukla od deranja. Prvo smo probali s Bio gaia kapima koje nam nisu nis pomogle.onda smo uzeli sub simplex kapi koje su popravile situaciju ali su grcevi jos bili tu. Onda je dosla moja mama i rekla da su njoj rekli kad sam ja imala grceve da hranu ne radi na vodi nego na laganoj kamilici (stavim vrecicu kamilice na 7dl vode) i stvarno... od kad radimo Aptamil na kamilici grcici su nestali!!! Dijete se preporodilo a i mi s njom
malichka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 15:34   #2008
cure, jel netko koristio one waya kapi šta ste pisale, ja si sve mislim da ih uzmem maloj.
ima misec i šest dana, isključivo dojena, dobila je kilu i pol u prvih misec dana. pazim šta jedem, al izgleda da ne pomaže baš
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 17:00   #2009
Sanja ja koristim wayu, nam je bolje od kad ju koristimo, ona ima vise tih probiotickih bakterija od bio gaie.

Ovo za kamilicu ti predlazem da provjeris sa ped ipak.
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 15:24   #2010
Quote:
dulca kaže: Pogledaj post
Ovo za kamilicu ti predlazem da provjeris sa ped ipak.
Mislis da bi imala nesto protiv?
Citala sam da mame djece koja nece piti komorac daju kamilicu pa se zato nisam ustrucavala na laganoj raditi hranu.
malichka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 16:51   #2011
Pitaj cisto jer je prvo bilo kao kamilica je dobra za stomak pa onda poslje da nije..
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:29   #2012
negdje sam pročitala da je još netko koristi Espumisan kapi pa me zanima gdje ste ih nabavljali. te me zanima dali je tko koristio neke talijanske kapi Alginor ili tako nekako se piše- čula sam da su dobre i da su mnogima pomogle pa ako netko zna neku informaciju
mi koristimo espumisan kapi i tek sad vidim da nam djeluju jer smo ostali bez njih a grčevi su koma, a dok ih je pio bilo je samo malo cendranja pred stolicu a sad je vrištanje i za prdnit. grozno
stopalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:32   #2013
Dulca, koliko koštaju te kapi Waya? kako vam beba reagira na plivit d kapi?
stopalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:37   #2014
Waya oko 90-100kn, tu negdje, nije ni
Biogaia jeftinija..
Nisam davala plivit D nego sam kupila Oleovit D kapi, oko 90 kn u ljekarni na dolcu, ali se daju 2 (a ne 4 kapi) jer su jace. Nisam htjela ni riskirati sa plivitom jer sam procitala razna iskustva za grcenje od njih..
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 17:01   #2015
Quote:
dulca kaže: Pogledaj post
Sanja ja koristim wayu, nam je bolje od kad ju koristimo, ona ima vise tih probiotickih bakterija od bio gaie.

Ovo za kamilicu ti predlazem da provjeris sa ped ipak.
razlika je u vrsti bakterija
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 17:08   #2016
Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
razlika je u vrsti bakterija
Nemoj zezat, ja mislila kolicina jer sam dobila info sa trece strane da su ove kao 'jace'

Lina kakva je situacija?
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 15:26   #2017
Quote:
dulca kaže: Pogledaj post
Ajme 5 mjeseci
Da da 5 mjeseci i svaku noć ista stvar ili spava do ponoć stim da se budi svaka 2 sata i onda sam ja sretna ili spava od ponoć pa do 5 s tim da se budi svaka 2 sata. A kad ne spava onda ga nosim i stvaljam mu obloge jer se budi svakih 20-40 minuta. Eto toliko o spavanju curke ja i muž smo već u fazi ravnodušnosti jer smo umorni ko pasi. Bili smo na svim pretragama u utorak izvadili smo krv iz venice dero auuuuuuuuuuuuu, pa smo napravili test na alergije, izvadili komplet krvnu sliku, mokraću i stolicu i sve je ok samo mu je željezo na donjoj granici normale pa nam je doktorica rekla da mama mora izvaditi krv i jesti šta više stvari koje imaju željeza. I mama više nije na lešom rekla je doktorica da je to bespotrebno sad ćemo vidjeti. Uglavnom zaljučak to su 100% grčevi i trebamo staviti živce u frižder valjda će napokon proći pa mi za tjedan dana imamo punih 5 mjeseci ljudi ja se osjećan kao da sam rodila prije mjesec dana.I stopalice koliko god ti nije draga svekriva nije ni meni moja naj a jbg nismo ih birali nego dobili u paketu nije ona kriva ni šta ona kuha nego to ti je jednostavno tako šta to prije prihvatiš i pomiriš se s time prije će proći i još brže zaboraviti
dunkyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 17:25   #2018
Quote:
dulca kaže: Pogledaj post
Nemoj zezat, ja mislila kolicina jer sam dobila info sa trece strane da su ove kao 'jace'

Lina kakva je situacija?
joj, kod nas kao da se malko pogoršalo...al opet, ništa u usporedbi s bebama na ovoj temi mantram da je to ''vrhunac'' i da će uskoro biti mir
u trbuhu kao da mu žubori potočić ... u snu to odradi ovako: il stenje il spava. zaista ne znam kaj da mislim..

kaj se tiče kapi: bio gaia ima drugačije bakterije od dropchena/waya - ove dvije imaju LGG. I waya su jače jer imaju više LGG-a. eto, tako sam ja skužila

kako kod vas?? ti si malome davala dropchen, pa wayu? jel vidiš razliku??


pitanje! Malome jako paše spavati na trbuhu. ima dva mjeseca. stavim ga preko dana, jer ga mogu kontrolirati. preko noći se ne usudim. kako vi svoje stavljate??
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 00:06   #2019
Mi i dalje muku mucimo, danas nam je 45 dana i ne mogu zamisliti da bi ovo moglo trajati i 5 mjeseci. Cura je dosad jela ovroke od 120 ml, ali je doc rekla zbog refluksa da smanjimo na 90 i hranimo je svaka 2 i pol sata. E to je tek katastrofa jer joj grcevi nakon svakog obroka traju oko 2 sata i taman sto se smire, opet je hranimo. Ne koristimo vise nista protiv grceva jer nema koridti, samo joj sve te gluppsti stvaraju kiselinu. Dsjemo joj jedino ppvremeno biogaiju.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 00:08   #2020
Libazg, pedica mi je rekla ni slucajno spavati na stomaku, ali je svaki dan stavljati na stomak dok je budna kako bi joj ojacali trbusni misici
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.