Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 23:44   #41
ako je otečeno i ako imaš nekakvu deformaciju odmah ajde na hitnu ili na traumu...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 07:01   #42
ja sam isto krivo stao na nogu,skrenuo i totalno zglob zeznuo..nisam mogao stajat na nozi makar sam se jedva dovukao do kuce,ima kilometar..drugi dan podljevi,poplavila noga..neke 3 kvge mi izbile al nisam isao doktoru..sada je sve oke,makar nekad zna zabolit..zalim sto nisam isao doktoru,tako da odi i slikaj!
dannoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 10:19   #43
puno hvala na prijedlozima.....još me boli, ali manje nego jučer i onak je ko neka žila na tom mjestu....Kad prođem rukom preko tog mjesta zaboli me..valjda bi trebal samo to malo tak masirati i prelazit preko toga s rukom...Otečeno mi nije ništa.
kobe_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 14:23   #44
bol u nozi

događa li se kome od forumaša da imaju blagi osjet boli, kao neka neugoda u živcu koja počinje u stražnjici i kreće s vanjske i unutrašnje strane bedra?
i nekad se spusti do stopala duž noge. uz to me bole i leđa.
je li to moguće od kralježnice?
traje već tjedan dana otprilike. pogorša se kad čučim ili sjedim na nozi, a pri hodu mi prođe. hvala.
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 14:30   #45
To ti je definitivno do kralježnice, ono što muči sve više i više ljudi. Jbg, nepravilan položaj tijela tijekom sjedenja, nepravilno podizanje tereta i godine čine svoje. Pripazi malo na navedeno i izbjegavaj nagle pokrete. Svaki nagli i nepravilan pokret te može koštat. Ako problemi budu ustrajali javi se liječniku.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 14:33   #46
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
događa li se kome od forumaša da imaju blagi osjet boli, kao neka neugoda u živcu koja počinje u stražnjici i kreće s vanjske i unutrašnje strane bedra?
i nekad se spusti do stopala duž noge. uz to me bole i leđa.
je li to moguće od kralježnice?
traje već tjedan dana otprilike. pogorša se kad čučim ili sjedim na nozi, a pri hodu mi prođe. hvala.
Ja mislim da se radi o diskus herniji L5-S1 (slabost u listu, bol u spoljnoj strani lista i bol u zadnjoj loži butine ).Trebala bi napraviti pretrage kralježnice i elek.sprovodljivost kako bi došla do dijagnoze a sa time i tretmanom koji je u takvim slućajevima nužan.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 14:55   #47
Iako ne bi bilo loše posavjetovat se s liječnikom, mišljenja sam da se radi o početnom stupnju koji se još može ispraviti vježbanjem (jačanjem leđnih i trbušnih mišića) i promjenom životnih navika (nema saginjanja, podizanja teškog tereta i nepravilnog sjedanja). U slučaju da bol postane jaka ili se stanje ne bude popravljalo u sljedećih tjedan dana, onda se obvezno javiti liječniku. Kod takvih pacijenata je indicirana daljna neurološka i radiološka obrada, a kod nekih i kirurški zahvat. Opet ponavljam da se vjerojatno radi o blažem stupnju, koji može napredovati u teži (ako se ne budeš pridržavala gore navedenih savjeta), koji može uzrokovati poprilično jake bolove pa i u nekim slučajevima privremeni gubitak senzomotoričnih funkcija na području koje pokriva oštećeni korijen živaca.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 16:49   #48
hvala na odgovorima, napravit ću kako ste mi napisali
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 19:30   #49
bol u nozi

imam problem,na tjelesnom kad smo trčali mene je odjednom zabolio dio noge iznad koljena i nisam mogao trčati,mislim da mi je nešto sa živcem jer kad pipnem gdje boli kao neka ravna crta je,ili je nešto sa mišićem,to je bilo prije 2 tjedna i počeo sam opet raditi tjelesni,ali sad opet kad trčim me boli to mjesto ,a kad normalno hodam nije mi ništa,ima li tko kakvu ideju kako da se rješim boli
Shakespeare is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:06   #50
Slican Problem

Ovako ja imam malo slican problem, boli me tj vise pecka desni glezanj, kada pipam ispod gleznja kao da osjetim nekakvu kost malu malu, ne boli to mene stalno nego kada se noga opusti i kazem vise kao da pece gori i onda postane neugodno, to mi se dogada vec nekih tjedan dana, probala sam nositi onu kao carapicu kad sam to nosila nije me bolio u opce ali iduci dan je bilo veselo tj bolio je i malo je plavo bilo, sad opet nema nista samo kad je noga opustena pecka. Imam 20 godina pa nije valjda da vec sada imam bolne vene
Ako mi netko moze nekakv savjet dati vrlo sam zahvalna pozzz
amy_amy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 19:52   #51
Bila kod doktorice, rekla je da odem na ultrazvuk jer izgleda joj da nesto nije u redu s tetivom
amy_amy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 23:34   #52
Bolovi u nogama

Znači bolovi od koljena prema dolje (skočni zglobovi i cjevanice). Kad hodam ništa ali za vrijeme trčanja užas. Prije nisam imo te probleme, možda je do rasta (ali nevjerujem zato što se pojavljuje samo prilikom trčanja), možda nedostatak vitamina D i kalcija, natučenost ili nešto deseto.
Pomagajte!!!
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 00:14   #53
Da bi ti dao konkretan savjet moraš mi reći koliko dugo se baviš trčanjem, koliko kilometara napraviš u jednom treningu i koliko imaš godina. Onda ćemo već znati koji bi mogao biti problem.
lokeren is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 00:29   #54
Imam isti kada se preforsiram i previse trcim PO BETONU. Po kakvoj podlozi trcis?
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 01:15   #55
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Imam isti kada se preforsiram i previse trcim PO BETONU. Po kakvoj podlozi trcis?
Beton je smrt za koljena i kukove. Pogotovo nizbrdo. Probaj naći makadam (ako imaš kakvu šumu ili park u blizini) ili savski nasip (ili neke druge rijeke, ne znam odakle si) ali nešto sigurno ima...travnata površina, zemlja, to je sve ok. U najgorem slučaju trči po asfaltu, i to je tvrda podloga ali manje tvrdo od betona.
lokeren is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:44   #56
Imam 16g i treniram nogomet, treniramo na umjetnoj travi ali svejedno je na kojoj kod podlogi trčim bol se pojavljuje.
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 18:50   #57
Vrlo je vjerojatno ili da ti se upalilo hvatište fibularne kosti (česta ozljeda kod nogometaša), ili da si istegnuo tibijalni mišić što bi objasnilo bol u cjevanicama. U svakom slučaju preporučio bih stavljanje leda na bolno mjesto (10-15 minuta, ne više) nekoliko dana, ako ne prođe ne bi bilo loše otići do ortopeda da ti izmjeri gustoću i mineralizaciju cjevanica.
lokeren is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 09:03   #58
Question Bolovi u desnoj nozi

Bok, imam 30 godina i već nekoliko mjeseci me muči bol u desnoj nozi. Ne mogu je točno locirati, ponekad me boli kost potkoljenice, a ponekad koljeno. Sjedim 8 sati dnevno za kompjuterom zbog posla i ne bavim se sportom, ali sigurno 10-ak sati tjedno provedem u brzom hodanju. Ono što me muči je što bol traje toliko dugo i intenzivno, a na dosta mjesta sam pročitala kako takva bol može upučivati na rak kostiju, pa sam u strahu. Ima li netko konkretan savjet ili slično iskustvo? Hvala.
Tonka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:11   #59
Bol u lijevoj nozi

Proslu subotu sam se preforsirao,setao sam oko 10-ak km sto nisam nikad u zivotu.Osjecao sam bol u stopalima od previse hodanja,kao da sam dobio zuljeve.Sutradan se javila velika bol na zglobu lijeve noge kod stopala,nisam mogao hodat,sepao sam na lijevu nogu.Kad god bi poceo hodat bolilo bi jace i onda nakon par minuta kad se noga zagrije bol bi popustila ali je bila uvijek prisutna.Jesam istegnio misic,upala zbog preforsiranja,o cem se radi? Mazao sam zglob s onim gelom sto hladi neznam kak se sad zove no nije pomoglo.Jos malo ce tjedan dana od toga a jos uvijek boli kad hodam.Oce sta pomoc ak odem kod doktora ili da cekam da prođe samo od sebe?
cross_that_line is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 00:23   #60
Čisto sumnjam da te boli zbog šetnje. Da si trčao, onda bi možda bilo vjerojatno. Jer, pri trčanju ti je težina 7 puta veća na zglobove. Brzo hodanje i šetnja može.
Najbolje ti je otići na rendgen i sve si riješio. Može biti svašta, a nije se za igrati s tim. Taj skočni zglob je jedan od najkomleksnijih zglobova našeg tijela.

U međuvremenu stavljaj hladne obloge, nogu u zrak i miruj.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.