Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2012., 14:24   #1421
Ja sam bila prošli utorak na amnio u Vinogradskoj, sve je prošlo super, osjetila sam samo laganu bol, više pritisak čak nego bol i bilo je gotovo za par minuta. Dr. Košec je rekla da je ubola na idealno mjesto, daleko od bebe i da je plodna voda (boja) onakva kakva i treba biti. Hvala bogu pa sad imaju kurira po kojem to šalju na Rebro pa ovaj put nisam morala sama. Sad samo čekamo nalaze još koji tjedan, nadam se za 1 a ne za 2. Mirovala sam 24 sata poslije bez djece i muža (spavala sam kod sveki), a nakon toga u normalu, tj. isto što više mirovanja i ležanja zbog ostalih problema koje imam.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 15:54   #1422
Quote:
TOTO74 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i od mene!
Nova sam na postu, a trenutno sam u 15 tjednu trudnoće i dogovorenom RACZ 30. listopada. Bez obzira na moje godine i godine MM (38 i 40) indicirana mi je pod obavezno jer sam prije 13 godina rodila dijete sa sy Down. nakon toga dvije uredne trudnoće (djeca od 10 i po i 9 godina) i sad neopisiva želja za još jednom bebom. Na stranu i godine i moja veličina (+ oho-ho kila) mene je tek sada uvatila panika od AC iako sam prošla već dvije, doduše u Zg, ovu planiram u ST. U rizike rađanja djeteta sa sy. Down ne bi se upuštala, ne radi sebe, već zbog mog anđela koji je živio 17 mjeseci od kojih smo 15 bili stanovnici pedijatrije splitske bolnice (ako u međuvremenu nismo bili na Rebru) i već smo bili domaći.
Molim samo da mi neko napiše ako je radio RACZ u Splitu kako to izgleda. Trenutno mislim pozitivno i nadam se da će nalazi biti ok.
Ja sam bila u Splitu na RACZ. Dođeš s uputnicama( mislim da idu dvije ) na hitni prijem u rodilište,presvučeš se u njihovu spavaćicu i sestra te odvede liftom gore gdje popuniš neke formulare. Nakon toga čekaš da te prozovu i ideš na amnio. Meni je radio dr.Roje i ništa me nije bolilo. Sve mi je objašnjavao dok je radio. Poslije ideš 2 sata malo leći uz preporuku doktora i sestre da slijedećih tjedan dana malo više odmaraš i paziš. Sutradan ideš na kontrolu kod svog ginekologa. Rezultate amniocenteze, ako je sve u redu, dobiješ na kućnu adresu nakon tri tjedna. Sretno!!!
ift07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 21:28   #1423
Quote:
ift07 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u Splitu na RACZ. Dođeš s uputnicama( mislim da idu dvije ) na hitni prijem u rodilište,presvučeš se u njihovu spavaćicu i sestra te odvede liftom gore gdje popuniš neke formulare. Nakon toga čekaš da te prozovu i ideš na amnio. Meni je radio dr.Roje i ništa me nije bolilo. Sve mi je objašnjavao dok je radio. Poslije ideš 2 sata malo leći uz preporuku doktora i sestre da slijedećih tjedan dana malo više odmaraš i paziš. Sutradan ideš na kontrolu kod svog ginekologa. Rezultate amniocenteze, ako je sve u redu, dobiješ na kućnu adresu nakon tri tjedna. Sretno!!!
Hvala od srca na informcijama i na dobrim željama. Pretpostavljam da i ja istom doktoru idem "pod iglu" budući da mi on i vodi trudnoću.
TOTO74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 11:05   #1424
Quote:
Amla Nur kaže: Pogledaj post
Zasto? Meni su rekli da postoje i drugi sindromi koji mogu biti jako teski...
pa cuj, to je jako osobno pitanje. ja sad ne znam napamet sta sve postoji, ali su najcesci down, pa tek onda puno rjedje trisomija 18tog i 13tog kromosoma, pa je sve drugo jos rjedje. ja ne bi dalje prckala kad joj je ova prva pretraga bila tako teska.
a ako cemo iskreno ima svasta sta se ne moze vidit kariogramom, pa nis ne mozemo. ja bi osobno bila mirna (koliko si ikad miran odkad ostanes trudan pa do kraja zivota) da znam da nema tri najcesca genetska defekta.
__________________
per Trnje ad astra! ♥kugli :cerek: zabica!

Zadnje uređivanje trnje : 17.10.2012. at 11:13.
trnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 11:09   #1425
Quote:
vražičak kaže: Pogledaj post
a i šta sad, sa down i bez njega to je moje dijete i volit ću ga bez obtira na sve... tako da ako ona neželi to napravit neka ne nepravi...ona zna što je najbolje za nju i bebicu tako da bez osuđivanja cure!!
?!?! a ko je koga zbog toga osudjivao? naravno da nema potrebe radit pretrage ako si odlucila da bi usprkos svemu rodila.
ali reci da se ne vjeruje u amniocentezu je meni gore nego reci da ne vjerujes u evoluciju. a ima i toga u danasnjem svijetu...
__________________
per Trnje ad astra! ♥kugli :cerek: zabica!
trnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 11:12   #1426
Quote:
Neni76 kaže: Pogledaj post
Pozz svima

Imam 36 god i prošli tjedan sam napravila amniocentezu nakon što mi triple test nije bio dobar.... svu me preplašio :/... čekam sad rezultate amnio i nadam se da će sve biti uredu jer su mi i na normalnim uzv i na 4d uzv rekli da je beba ok....Imam već punoljetnu kćer , tako da odluka imat drugo dijete sad, meni i mom mužu je veliko zadovoljstvo. Iako znam da postoji još jako puno bolest koje te mogu zadesit tj koje mogu zadesit to malo biće ali ipak da znam da nosim dijete s down sindromom bi pobacila jer sam bila u prilici vidjet šta to znači.
ma s tim godinama se lako desi da triple test nije najbolji, jer je vec rizik od godina znacajan. dojavi rezultate, zelim ti sta lakse cekanje!!! ja sam cekala 3 dana pa mi je bilo strasno!
__________________
per Trnje ad astra! ♥kugli :cerek: zabica!
trnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 10:25   #1427
Došao je trenutak da se i ja suočim s odlukom napraviti amnio ili ne - u prošloj trudnoći nisam išla, ali bila sam i 4 godine mlađa... Sad sam radila probir i ukupni rizik mi je dobar, ali biokemijski povećan (tako mi je bilo i u prošloj trudnoći i sve je bilo OK). Napravila sam anomaly scan, sve je u redu, i zbog toga nisam mislila na amnio. Ali su me dva liječnika uvjeravala da je kod starijih kod 35 rizik veći bez obzira na dobre nalaze i da bi bilo dobro da odem. Prvo sam mislila još napraviti triple i fetalnu ehokardiografiju, ali sam nakon neprospavanih noći ipak odlučila ići na amnio kod dr. Kosa.

Molila bih nekoga tko je bio nedavno kod njega na amnio da mi kaže kako je to išlo. Jel treba prije popiti normabel (sestra mi ništa nije rekla kad sam se naručivala)? Jako me strah i najradije ne bih išla, ali još više me strah strepiti do kraja trudnoće i iščekivati ishod...
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 10:37   #1428
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Došao je trenutak da se i ja suočim s odlukom napraviti amnio ili ne - u prošloj trudnoći nisam išla, ali bila sam i 4 godine mlađa... Sad sam radila probir i ukupni rizik mi je dobar, ali biokemijski povećan (tako mi je bilo i u prošloj trudnoći i sve je bilo OK). Napravila sam anomaly scan, sve je u redu, i zbog toga nisam mislila na amnio. Ali su me dva liječnika uvjeravala da je kod starijih kod 35 rizik veći bez obzira na dobre nalaze i da bi bilo dobro da odem. Prvo sam mislila još napraviti triple i fetalnu ehokardiografiju, ali sam nakon neprospavanih noći ipak odlučila ići na amnio kod dr. Kosa.

Molila bih nekoga tko je bio nedavno kod njega na amnio da mi kaže kako je to išlo. Jel treba prije popiti normabel (sestra mi ništa nije rekla kad sam se naručivala)? Jako me strah i najradije ne bih išla, ali još više me strah strepiti do kraja trudnoće i iščekivati ishod...
Gle, ja nisam bila kod njega, ali mislim da je svuda postupak isti. Sad sam radila drugu amniocentezu, i nisam bila ništa manje živčana nego prvi put. Nije boljelo, osjetiš mali pritisak, prvi put nisam ni to osjetila. Ako pogodi na pravo mjesto, a uglavnom pogode iz prve, pošto se sve prati UZV-om, onda je gotovo za par minuta. Ako ti je lakše, nemoj gledati što rade, misli o nečemu lijepom, okreni glavu i za par trenutaka će biti gotovo. Ja nisam pila nikakve normabele ni ništa, a ni nitko koga znam da je išao na amnio. Meni je gore čekati nalaze nego odraditi amnio. Sretno!
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 10:37   #1429
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Došao je trenutak da se i ja suočim s odlukom napraviti amnio ili ne - u prošloj trudnoći nisam išla, ali bila sam i 4 godine mlađa... Sad sam radila probir i ukupni rizik mi je dobar, ali biokemijski povećan (tako mi je bilo i u prošloj trudnoći i sve je bilo OK). Napravila sam anomaly scan, sve je u redu, i zbog toga nisam mislila na amnio. Ali su me dva liječnika uvjeravala da je kod starijih kod 35 rizik veći bez obzira na dobre nalaze i da bi bilo dobro da odem. Prvo sam mislila još napraviti triple i fetalnu ehokardiografiju, ali sam nakon neprospavanih noći ipak odlučila ići na amnio kod dr. Kosa.

Molila bih nekoga tko je bio nedavno kod njega na amnio da mi kaže kako je to išlo. Jel treba prije popiti normabel (sestra mi ništa nije rekla kad sam se naručivala)? Jako me strah i najradije ne bih išla, ali još više me strah strepiti do kraja trudnoće i iščekivati ishod...
ostarilo se draga moja jelda..
a znam i sama kako je to kada te suoče godine života i stalna uvjeravanja liječnika da ako odbijaš činiš glupost jer statistika bla bla bla... + biokemijski nalazi gdje se opet u zbroj nalaza uzimaju tvoje godine ...

Ja sam ih prošla 3, ako kako mogu pomoći oko samog zahvata - nazovi.
Kako je kod Kosa mam2be je bila kod njega i prvi i drugi put te nadam se da će ti ona pomoći savjetom
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:08   #1430
Hvala cure na podršci. Meni je sve ovo prava noćna mora, kao vjerujem i većini koje su se odlučile iz ovih ili onih razloga ići. Najviše strepim hoće li sve dobro proći, a tek onda iščekivanje rezultata... Uf, bit će to jako teško razdoblje
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 00:44   #1431
Thumbs up

Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Hvala cure na podršci. Meni je sve ovo prava noćna mora, kao vjerujem i većini koje su se odlučile iz ovih ili onih razloga ići. Najviše strepim hoće li sve dobro proći, a tek onda iščekivanje rezultata... Uf, bit će to jako teško razdoblje
Smiri se jer zaista ne boli amniocenteza, manje nego vadjenje krvi jedino što je neugodno..... a normabele i bilo koje tablete izbjegavaj u trudnoci piti a zaista radi toga nemoraš.... ja sam bila prije 10 dan , al u Rijeci i bilo me strah, kao što mislim da je svaku strah ali zaista zahvat je prava glupost.... jedino me to iščekivanje ubija i jedva čekam kraj mjeseca da zovem gore ....
Sretno i zaista se ne sekiraj radi same amniocenteze.... bit će sve ok
Neni76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 00:47   #1432
Quote:
trnje kaže: Pogledaj post
ma s tim godinama se lako desi da triple test nije najbolji, jer je vec rizik od godina znacajan. dojavi rezultate, zelim ti sta lakse cekanje!!! ja sam cekala 3 dana pa mi je bilo strasno!
Tnx trnje
Neni76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 09:58   #1433
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Došao je trenutak da se i ja suočim s odlukom napraviti amnio ili ne - u prošloj trudnoći nisam išla, ali bila sam i 4 godine mlađa... Sad sam radila probir i ukupni rizik mi je dobar, ali biokemijski povećan (tako mi je bilo i u prošloj trudnoći i sve je bilo OK). Napravila sam anomaly scan, sve je u redu, i zbog toga nisam mislila na amnio. Ali su me dva liječnika uvjeravala da je kod starijih kod 35 rizik veći bez obzira na dobre nalaze i da bi bilo dobro da odem. Prvo sam mislila još napraviti triple i fetalnu ehokardiografiju, ali sam nakon neprospavanih noći ipak odlučila ići na amnio kod dr. Kosa.

Molila bih nekoga tko je bio nedavno kod njega na amnio da mi kaže kako je to išlo. Jel treba prije popiti normabel (sestra mi ništa nije rekla kad sam se naručivala)? Jako me strah i najradije ne bih išla, ali još više me strah strepiti do kraja trudnoće i iščekivati ishod...
ja sam bila dva puta kod dr kosa na amnio - prije 3 godine i prije par mjeseci
jedino sto su me pitali prije zahvata su relativno friski nalazi briseva, nisam pila normabele ni nista
dosla na zahvat ujutro (nemoj to jutro mazati trbuh nikakvim kremicama), dr napravio UZV prije zahvata, pripremio me (dezinfekcija jednom, drugi put, zamjena rukavica itd) izvadio plodnu vodu i to je bilo to
nakon zahvata sam malo odlezala tamo
strogo mirovanje taj dan, sljedeci dan je kontrola i onda lagano mirovanje cca 5-6 dana
ako sve prodje ok, to je to (u toku dana pazi da nesto ne curka i prekontroliraj si temperaturu par puta - izmjeri i dan prije zahvata da imas vrijednosti za usporedbu)
u slucaju bilo kakvih problema ODMAH zovi dr kosa
e da, ukoliko si Rh negativna moras kupiti antiD injekciju (naruci unaprijed jer ju ljekarne bas i nemaju a i kad sam ja isla bila je neka nestasica - kad stigne nek ti (zbog propisnog cuvanja) cuvaju u ljekarni pa ju pokupi prije zahvata - cijena je cca 750 Kn)
mi smo vodu slali u postojnu pa sam u roku tjedan dana trebala uplatiti slovencima eure na racun za analizu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:02   #1434
Quote:
Neni76 kaže: Pogledaj post
Smiri se jer zaista ne boli amniocenteza, manje nego vadjenje krvi jedino što je neugodno..... a normabele i bilo koje tablete izbjegavaj u trudnoci piti a zaista radi toga nemoraš.... ja sam bila prije 10 dan , al u Rijeci i bilo me strah, kao što mislim da je svaku strah ali zaista zahvat je prava glupost.... jedino me to iščekivanje ubija i jedva čekam kraj mjeseca da zovem gore ....
Sretno i zaista se ne sekiraj radi same amniocenteze.... bit će sve ok
ne tako olako umanjivati moguce komplikacije zahvata

zahvat izmedju ostalog ovisi o dr koji ga radi, o uvjetima u kojima ga radi ali i o polozaju posteljice - ukoliko je posteljica sprijeda i zahvatom ju nikako nije moguce zaobici moguce su komplikacije koje mogu zavrsiti kobno
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:04   #1435
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Hvala cure na podršci. Meni je sve ovo prava noćna mora, kao vjerujem i većini koje su se odlučile iz ovih ili onih razloga ići. Najviše strepim hoće li sve dobro proći, a tek onda iščekivanje rezultata... Uf, bit će to jako teško razdoblje
svima je nocna mora
ukoliko su ti svi markeri i UZV nalazi ok, najvjerojatnije ce i nalaz amnio biti u redu
mene je u oba slucaja bilo vise strah komplikacija nakon zahvata nego samih rezultata
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:52   #1436
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ne tako olako umanjivati moguce komplikacije zahvata

zahvat izmedju ostalog ovisi o dr koji ga radi, o uvjetima u kojima ga radi ali i o polozaju posteljice - ukoliko je posteljica sprijeda i zahvatom ju nikako nije moguce zaobici moguce su komplikacije koje mogu zavrsiti kobno
Ne pričamo o mogučim komplikacijama ali netreba piti normabel i tako štetiti bebi radi zahvata amniocenteze

I sobzirom da ide kod dr Kosa a znam da je on jako dobar doktor onda se nadam a i vjerujem da je neće izložiti nepotrebnim komplikacijama zahvata....
Neni76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:55   #1437
Quote:
Neni76 kaže: Pogledaj post
Ne pričamo o mogučim komplikacijama ali netreba piti normabel i tako štetiti bebi radi zahvata amniocenteze

I sobzirom da ide kod dr Kosa a znam da je on jako dobar doktor onda se nadam a i vjerujem da je neće izložiti nepotrebnim komplikacijama zahvata....
gle, napisala si da je "zahvat prava glupost" - ja ti, iz iskustva, kazem da nije i napisala sam u kojim slucajevima su moguce komplikacije koje, bez obzira sto zahvat radi vrhunski strucnjak, mogu zavrsiti visokom temperaturom, upalom posteljice i u krajnjoj liniji pobacajem

rizik zahvata postoji i tog zene moraju biti svjesne
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 15:15   #1438
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja sam bila dva puta kod dr kosa na amnio - prije 3 godine i prije par mjeseci
jedino sto su me pitali prije zahvata su relativno friski nalazi briseva, nisam pila normabele ni nista
dosla na zahvat ujutro (nemoj to jutro mazati trbuh nikakvim kremicama), dr napravio UZV prije zahvata, pripremio me (dezinfekcija jednom, drugi put, zamjena rukavica itd) izvadio plodnu vodu i to je bilo to
nakon zahvata sam malo odlezala tamo
strogo mirovanje taj dan, sljedeci dan je kontrola i onda lagano mirovanje cca 5-6 dana
ako sve prodje ok, to je to (u toku dana pazi da nesto ne curka i prekontroliraj si temperaturu par puta - izmjeri i dan prije zahvata da imas vrijednosti za usporedbu)
u slucaju bilo kakvih problema ODMAH zovi dr kosa
e da, ukoliko si Rh negativna moras kupiti antiD injekciju (naruci unaprijed jer ju ljekarne bas i nemaju a i kad sam ja isla bila je neka nestasica - kad stigne nek ti (zbog propisnog cuvanja) cuvaju u ljekarni pa ju pokupi prije zahvata - cijena je cca 750 Kn)
mi smo vodu slali u postojnu pa sam u roku tjedan dana trebala uplatiti slovencima eure na racun za analizu
Hvala ti puno na objašnjenjima... Nadam se da će sve proći dobro - a kao i ti, više se bojim zahvata nego rezultata (iako ću sigurno kad zahvat prođe bojati se rezultata). Još je onaj tjedan iza amniocenteze praznik pa ću morati duže čekati na njih
Jedva čekam da sve ovo prođe...
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 15:27   #1439
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na objašnjenjima... Nadam se da će sve proći dobro - a kao i ti, više se bojim zahvata nego rezultata (iako ću sigurno kad zahvat prođe bojati se rezultata). Još je onaj tjedan iza amniocenteze praznik pa ću morati duže čekati na njih
Jedva čekam da sve ovo prođe...
molim
gdje dajes vodu na analizu?
meni se zakompliciralo nakon druge amnio al sam evo dogurala do 34. tjedna (i izdrzat cu, nadam se , jos par tjedana)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 15:35   #1440
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
molim
gdje dajes vodu na analizu?
meni se zakompliciralo nakon druge amnio al sam evo dogurala do 34. tjedna (i izdrzat cu, nadam se , jos par tjedana)
Zbog toga što ti je posteljica bila sprijeda? Meni je straga, pa se nadam da će biti OK, iako znam da ima i hrpa drugih komplikacija
Šaljemo u Postojnu. Sutra sam točno 17 tjedana i nema smisla ništa drugo.
A ti ćeš bome brzo roditi
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.