Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2012., 12:54   #921
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ti talibani u Pakistanu su navodno čak gori od ovih u Afganistanu,ako je to uopće moguće, jadna curica
Ti pakistanski talibani djeluju i u Afganistanu, od 80-ih te su financirani od pakistanske vlade.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 13:02   #922
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Ti pakistanski talibani djeluju i u Afganistanu, od 80-ih te su financirani od pakistanske vlade.
Dobro, treba uzeti s rezervom "pakistanske vlade", nije da ona zna ili ne zna, ne mislim ulaziti u to, ali većinom su to bila vojska ili tajne službe, dok vlade u Pakistanu relativno brzo padaju
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 13:28   #923
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Dobro, treba uzeti s rezervom "pakistanske vlade", nije da ona zna ili ne zna, ne mislim ulaziti u to, ali većinom su to bila vojska ili tajne službe, dok vlade u Pakistanu relativno brzo padaju
Trenutna im ne pruza podrsku, naprotiv. Imao sam u vidu neke od prethodnih.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 13:22   #924
We WILL defy the Taliban and go back to school, says friend shot with brave Malala

Cure se nedaju, samo se bojim da u takvoj primitivnoj sredini sve je uzalud.
Big Mac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 12:17   #925
Mala je jedna od najhrabrijih osoba današnjice, doista je inspiracija borcima za prava žena diljem svijeta
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 01:05   #926
Hospital throws security cordon around Taliban shooting victim Malala, 14, after two 'visitors' are stopped claiming to be members of her family

Malala Yousafzai je prebacena u Britaniju, gdje ce biti lijecena uz iskrenu pretpostavku da ce ovdje i ostati kao politicki azilant zajedno sa svojom familijom.
Big Mac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 20:08   #927
Prvo sam temu mislio dignuti zbog ove vijest, međutim naišao sam i na zanimljivu infografiku o američkim gubicima:

http://www.nytimes.com/interactive/2...ghanistan.html

Najviše poginulo 21-godišnjaka...
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:36   #928
Afganistan: Uništavaju 15.000 hektara zasađenih makom

http://www.novosti.rs/upload/thumbs/...-MAK_620x0.jpg

Afganistan planira ove godine uništi 15.000 hektara polja zasađenih makom, u najnovijem pokušaju da zauzda trgovinu heroinom koja je uzrok endemskog nasilja i korupcije, objavili su u nedjelju afganistanski dužnosnici.

Usjevi maka će biti preorani traktorom ili će ih uništiti timovi ljudi uz pomoć štapova, u okviru pograma koji počinje u južnim i zapadnim provincijama Kandahar, Helmand, Farah i Nimroz.

"Naš cilj je da ove godine uništimo 15.000 hektara polja s makom. Prošle godine smo uspješno uništili 10.000 hektara", izjavio je glasnogovornik afganistanskog ministarstva za borbu protiv narkotika Abdul Kajum Samer.

Međutim u okviru ovog programa biće uništi samo 10 posto usjeva maka, prenosi AFP.

U Afganistanu se proizvodi oko 90 posto opijuma u svijetu, a Ured UN za narkotike i kriminal prošle godine je upozorila da je uzgoj opijuma u toj zemlji porastao za 18 posto.

"Od početka kampanje prije mjesec dana već je uništeno oko 3.400 hektara zasađenih makom", izjavio je dužnosnik za borbu protiv nakrotika Hamajun Faizad.

Uzgajivače maka oporezuju talibanski ekstremisti koji tim novcem financiraju pobunu protiv vlade i snaga NATO.
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.