Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 15:29   #41
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
nije ništa "pisac htio reći" što se tiče njega, nego što se tiče vas i vaše djece.
Znam da je lakše pustit društvu da odgaja djecu... po sistemu... bolje društvo (ili što to veće jeste ) nego ulica...
samo da ne moram ja...
na koncu konca.. i ne postoje škole,tečajevi za roditelje, a do 18-te, nekako će se izgurat.
-------------
duboko sam razočaran prihvatom teme, kao i kvalitetom diskusije, ali.... namjerno sam stavio pod rubriku roditelja, jer želim čuti vaše mišljenje. Stručnjaka ima di god hoćeš.
A mi smo duboko razočarani što ne odgovaraš na postove i konkretno postavljena pitanja.
Ti za dolazak policajca ili frizera u školu jednom u par godina mene pitaš koji bi to bio predmet
Ili si duboko razočaran time što nama u školi policajac ne smeta?...većini.
Niti ti znaš što si htio niti znaš što te razočaralo...što bi rekli naši stari...besposlen pop i jariće krsti.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:29   #42
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Može te biti sram
Ne bi bilo lošeda to kažeš nekom razvojačenom branitelju. Ili njegovom djetetu.
Voljela bih vidjeti reakciju
Ah da, kao da bi imala muda za tako nešto.
Pa i je, što prije nisam provjerila s kim razgovaram, a s braniteljima bi vjerojatno bilo lakše razgovarat, njima Sisak nije predgrađe Minkena. I čisto sumnjam da ih smeta školski izlet na Ovčaru, policajac ili vojnik kao gost na nastavi.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:46   #43
ne kuzim bas vezu sa naslovom teme i sadrzaj rasprave, al mi je upalo u oci ovo, i ko majka i ko psiholog moram komentirati:

nije normalno da neki nepoznati branitelj djeci u skoli prica o ratu i nije normalno da djeca pisu pismo nepoznatnom branitelju (ovo je inace psihoterapijska tehinika i ja bih osobu koji trazi do djece da to pisu prijavila svim mogucim inspekcijama, osim ak osoba nije psihoterapeut, a dijete u njenom tretmanu)
radi se o mogucnosti sekundarne traumatizaicije, i zapravo je vrlo opasno, pogotovo u nizim razredima OS
da pojasnim: ako osoba nije proradila traumu i integrirala ju u svoje zivotno iskustvo na adekvatan i zdrav nacin, potencijalno moze nanjeti jako puno stete djeci....vodite racuna kada se busate u prsa sa time kako je super cool da vasa djeca slusaju u skoli o ratu i kako bi to morala slusati. jedna stvar su cinjenice iz povijesti, druga stvar je necija osobna, emocijama nabijena prica.

sto se tice posjeta Vukovaru ili bilo kojem drugom gradu, podrzavam, bilo kad
sto se tice posjeta logorima i sl. tek zavrsni razred srednje skole, prije nema smisla

naravno, sve pod uvjetom da je vodic emocionalno stabilna osoba
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 09:11   #44
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Pa i je, što prije nisam provjerila s kim razgovaram, a s braniteljima bi vjerojatno bilo lakše razgovarat, njima Sisak nije predgrađe Minkena. I čisto sumnjam da ih smeta školski izlet na Ovčaru, policajac ili vojnik kao gost na nastavi.
ha, ha.... pa i novinar Denis Kuljiš je branitelj, ima iskaznicu od jednog dana i lijepo se pohvalio na TV, i garant bi vam lijepo objasnio nešto o djeci i Ovčari
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 11:43   #45
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ne kuzim bas vezu sa naslovom teme i sadrzaj rasprave...
sto se tice posjeta Vukovaru ili bilo kojem drugom gradu, podrzavam, bilo kad
sto se tice posjeta logorima i sl. tek zavrsni razred srednje skole, prije nema smisla

naravno, sve pod uvjetom da je vodic emocionalno stabilna osoba
naslov teme je općenit, a diskusija zapela na Policiji i braniteljima jer valjda treba pokazati patriotizam, bez obzira na posljedice .
Inače, sa Vašim upisom se gotovo potpuno slažem, a mogu jedino dodati da sam ja nedavno umirovljeni vojnik, bez invaliditeta, ali unatoč iskustvu i završenim specijaliziranim tečajevima u pri MORH - u , ne bih želio djeci pričati o ratu, vojsci i općenito o nečemu što dijete u osnovnoj školi ne treba opterećivati .
A patriotizam i domoljublje, velim , ako već ne može drugi program, jer je u ovaj utrošeno puno novca, samo po osobnom izboru, jer - koga se silom u Crkvu tjera, taj se Bogu ne moli
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 09:34   #46
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Draga, svaki dan sam na posao išla pod granatama, živjela svakodnevni život pod raznim uzbunama, odlazila u kupovinu, družila se s prijateljima, živjela...
osobna iskustva nisu povijest....
ne znam koliko vremena, valjda 30 godina , treba proći da bi događaj išao u povijesne knjige.
Zato imamo slučajeve po sudovima i banalne primjere HEROJ A NE ZLOČINAC,
te mislim da ne treba djecu opteretit dvojbama
__________________
Trenutno se obavlja jedna globalna operacija psihopatizacije ljudskih bića
ugosxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 10:06   #47
Quote:
ugosxa kaže: Pogledaj post
osobna iskustva nisu povijest....
ne znam koliko vremena, valjda 30 godina , treba proći da bi događaj išao u povijesne knjige.
I što sad hoćeš reći?

Da si čitao/la sa razumijevanjem, bilo bi ti jasno da za mene to jeste prošlost. Ali svejedno si ne dozvoljavam da me netko tko je onda još bio svrab u ćaćinim mudima proziva zbog navodnog nedostatka pijeteta prema žrtvama ovim ili onim zato što nisam za da školska djeca idu na ekskurzije po tadašnjim logorima, masovnim grobnicama i sl.

Quote:
te mislim da ne treba djecu opteretit dvojbama
Djecu bi trebalo u školama učiti (o svemu, ne samo o ratu ili bilo čemu) realno, onako kako nešto jeste (ili je bilo).

Na žalost, povijest je oduvijek bila pomalo ideološki obojena, pomalo više uljepšana prema onoj strani koja je tumači, pomalo subjektivno viđena i tumačena. Naročito bliža povijest. Jednako je sa svim drugim - kad dođe nečija mama-frizerka u školu pričati o svom zanimanju, sigurno neće pričati o proširenim venama i nekim nadrkanim, nikad zadovoljnim mušterijama, nego kako pomaže drugim ženama da budu ljepše. Tako ni policajac neće pričati ni o skupljanju pijanaca po cesti, ali ni o tome kako oni sami npr. krše prometne propise, nego samo ljepšu, ušminkaniju verziju. A osobnim pričama o ratu i vlastitom sudjelovanju u njemu u školama ne bi trebalo biti mjesta.

Ali u našim školama ima mjesta svačamu čemu tamo nije mjesto, pa ništa čudno...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 12:08   #48
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Djecu bi trebalo u školama učiti (o svemu, ne samo o ratu ili bilo čemu) realno, onako kako nešto jeste (ili je bilo).

Na žalost, povijest je oduvijek bila pomalo ideološki obojena, pomalo više uljepšana prema onoj strani koja je tumači....A osobnim pričama o ratu i vlastitom sudjelovanju u njemu u školama ne bi trebalo biti mjesta.

Ali u našim školama ima mjesta svačamu čemu tamo nije mjesto, pa ništa čudno...
nisam stigla sve pročitati, je se kasno uključim u raspravu...
vidiš kako se to tumači, ovo tvoje boldano, pa nije čudo da se nameću programi i tiskaju školske knjige kao da smo u Bosni a ne u Hrvatskoj . Eno primjer, bivši ministar Primorac, čim je otišao iz fotelje, tiskara prestala "besplatno" raditi .
Nije povijest, niti ajmo reći , cijeli školski program ideološki obojen, niti uljepšan.... radi se o umiješanosti nestručnih ljudi u školstvo. Pa, pogledaj samo knjige iz bilo kojeg predmeta na šta liče.... o greškama u njima i zbunjola šemama da ne spominjem.
__________________
Trenutno se obavlja jedna globalna operacija psihopatizacije ljudskih bića
ugosxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 09:54   #49
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
A mi smo duboko razočarani što ne odgovaraš na postove i konkretno postavljena pitanja.
Ti za dolazak policajca ili frizera u školu jednom u par godina mene pitaš koji bi to bio predmet
Ili si duboko razočaran time što nama u školi policajac ne smeta?...većini.
pa ne stignem sve odmah, čitam tamo ratne teme, a i čini mi se da sam sve odgovorio, možda je nešto nejasno....
opet o policajcu u školi.... pa dajte shvatite da to nije policija koja čuva hrvatski narod .... to nije kao srpska milicija za vrijeme YU koja je čuvala srpski narod, a ova sad čuva nas. Mislim, treba se otarasiti aveti prošlosti. MUP se drži Države i radi reda unutar Hrvatske, i to ne radi iz ljubavi prema Domovini ....sve su pare, dnevnice i ostalo, kao u cijelom svijetu. A u školu , da sam ja ravnatelj, ne bi zvao niti policajca niti frizera.... može neki tečaj u terminima izvan nastave, recimo u sportskoj dvorani, pa tko hoće neka dođe, naravno uz prethodnu obavijest roditeljima.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 10:00   #50
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
pa ne stignem sve odmah, čitam tamo ratne teme, a i čini mi se da sam sve odgovorio, možda je nešto nejasno....
opet o policajcu u školi.... pa dajte shvatite da to nije policija koja čuva hrvatski narod .... to nije kao srpska milicija za vrijeme YU koja je čuvala srpski narod, a ova sad čuva nas. Mislim, treba se otarasiti aveti prošlosti. MUP se drži Države i radi reda unutar Hrvatske, i to ne radi iz ljubavi prema Domovini ....sve su pare, dnevnice i ostalo, kao u cijelom svijetu. A u školu , da sam ja ravnatelj, ne bi zvao niti policajca niti frizera.... može neki tečaj u terminima izvan nastave, recimo u sportskoj dvorani, pa tko hoće neka dođe, naravno uz prethodnu obavijest roditeljima.
Ako je tebi najveći problem u ovoj državi i sustavu školovanja što jednom u par godina ili jednom godišnje dođe u školu policajac/frizer/smetlar onda si ti jako sretan čovjek
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 10:03   #51
pa , naravno da nije ,, ali smo zapeli na tomu.... čak mi se na pp javila jedna od ravnateljica , pa sam i tamo morao objašnjavati. Daj pucaj.. prva, koji je dalje za raspravu ?
------------------

Zadnje uređivanje istox : 28.11.2010. at 10:54. Reason: kk
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 14:26   #52
HOS Kutina sa učenicima u Vukovaru
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 17:22   #53
Baš si zanimljiv tip, dakle ipak nisu vrtićka dječica, nego 8- razredi. Zamislil posjetili su dvorac Eltz koji htio ili ne htio spada u ne samo hrvatsku nego europsku povjest, vidjeli su vučedolsku golubicu koja spada u svjetsku povjet, podsjetilo ih je na neke ljude iz Kutine od kuda su u svari i došli a koji su se borili za ovu državu.

Pa gospodine druže, ako vi niste domoljub, ni Hrvat, čak ako ste i "antidržavni element" parafrziram jer po našem zakonu toga više nema, zašto niste iskoristili đoker zovi svog pedijatra, dječjeg liječnika i elegantno spriječili sustret svog potomka sa tim groznim ustaško-hrvatskim veličanjem domovinskog rata, nego tu nas da oprostite hebete preke interneta.

Moj zaključak je da ste ili nesposobni ili zlonamjerni, ili vam je dijete unatoč vašem odgoju ispalo sasvim pristojno i prilagođeno a to je ono što vas ljuti.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 19:18   #54
tko je spominjao vrtićku djecu....pogledajte snimak do kraja, pa će vam biti jasno o kojoj se djeci radi, a da imate imalo zdrave pameti ne biste se odnosili prema svojoj djeci kao partizani . A ako ne znate drukčije, jer u vama teče krv kao u Đoletovoj pjesmi Računajte na nas, barem pošteno priznajte , a ne po onoj omraženoj :tko nije s nama - taj je protiv nas, te tražiti antidržavne elemente u umirovljenim i razvojačenim hrvatskim vojnicima
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 21:47   #55
Zaista ne vidim ništa loše u tome da se oda počast braniteljima naše zemlje..
Mi smo kao klinci pjevali pjesmice o herojima partizanima i primali se u pionire-ja osobno nemam nikakve traume od toga...
To je tada bila naša povijest. Naša sadašnja povijest je da su hrv. branitelji ginuli braneći našu zemlju i samim tim su heroji kojima kao građani ove zemlje MORAMO odati počast, koje god nacionalnosti bili....

Kako će naša djeca znati šta je Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan neovisnosti ako im ne ispričamo iz kojeg razloga se slave ti dani???
Zar bi židovski narod trebao zaboraviti Auschwitz , jer su tamo ljudi umirali nasilnom smrću...
Ili ona izjava kako je učiteljica nehumana jer je dala djeci da piši pismo poginulom branitelju, pa su djeca plakala.. to je čista glupost.
I razred mog djeteta je piao takvo pismo.. naravno da su djeca bila tužna, jer su shvatiili da su ljudi umirali, da su djeca ostala bez roditelja.. ali ne na neki ružan način, tako djeca razvijaju empatiju i uče...

Mislim da je sramota da se uopće raspravlja o tome trebaju li djeca posjetiti Ovčaru ili Vukovar....

I ne, nisam iz slavonije, na svoju sreću nisam osjetila strahote rata, izgubila dom ili nešto sl. i samo mogu zamisliti kako se osjeća netko tko je u ratu izgubio sve i pročita neku ovakvu temu...
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 21:55   #56
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
pa ne stignem sve odmah, čitam tamo ratne teme, a i čini mi se da sam sve odgovorio, možda je nešto nejasno....
opet o policajcu u školi.... pa dajte shvatite da to nije policija koja čuva hrvatski narod .... to nije kao srpska milicija za vrijeme YU koja je čuvala srpski narod, a ova sad čuva nas. Mislim, treba se otarasiti aveti prošlosti. MUP se drži Države i radi reda unutar Hrvatske, i to ne radi iz ljubavi prema Domovini ....sve su pare, dnevnice i ostalo, kao u cijelom svijetu. A u školu , da sam ja ravnatelj, ne bi zvao niti policajca niti frizera.... može neki tečaj u terminima izvan nastave, recimo u sportskoj dvorani, pa tko hoće neka dođe, naravno uz prethodnu obavijest roditeljima.


Djeca u 1 ili 2 razredu iz prirode uče o zanimanjima i sl. Učiteljice obično pozovu roditelje različitih zanimanja da dođu na nastavu i ukratko opišu svoje zanimanje.. tako se na satu nađe pekara, frizera, kuhara, med. sestara, tajnica i sl. A kad uče o sigurnosti u prometu dođe prom. policajac i objasni im kako bi se trebali ponašati u prometu... klinci su oduševljeni, dobiju poklone, a poslije nas opominju ako slučajno u prometu nešto nismo napravili kako treba jer "striček policajac je rekao da se to nesmije". Njima je to super i stvarno zapamte neke važne stvari...
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 08:50   #57
Ne vidim čemu tolika rasprava. Škola ima prilično razrađene mehanizme koji služe za zaštitu dobrobiti djece i mjesta i osobe kojima se svatko može potužiti ako se ti mehanizmi ne primjenjuju.
1.) U školu može ući i održati predavanje samo osoba koja za to dobije dopuštenje nadležnoga ministarstva, bio to policajac ili frizer. Postoje ustanove s kojima škola dogovara suradnju, a te ustanove također moraju imati program po kojem rade. To se odnosni na teme prevencije ovisnosti, zdravstvene zaštite i sl. Za sve druge osobe koje uđu u školu i kontaktiraju s djecom, a nemaju certifikat (npr. roditelji, glumci, pisci). odgovara ravnatelj. Ne znam zašto bi se ijedno dijete bojalo uniforme. Ako je tako, to bi pripadalo fobijama. Djeca se, koliko mi je poznato, boje liječnika. Treba li zato ukinuti sistematske preglede?
Ako pak mislite da je netko došao u školu bez ovlasti, prijavite ga. Dajte si oduška. Može i anonimno.
2.) Domovinski rat je tema iz povijesti u 8. razredu. I ranije se spominje, bez pojedinosti. Ne znam komu bi to smetalo, ako je izvedeno na primjeren način. A ako nije, opet se žalite. Slažem se da je zadatak sa spomenutim pismom nezgrapno zadan, vjerojatno i neprimjeren i nepotreban. Predlažete li da se djeci kaže, onako usput, da je taj rat bio neki događajčić jedva vrijedan spomena? Ne treba djecu traumatizirati, no znati trebaju da se ne ponovi i da čuvaju što imaju.
3.) Nekvalificirane osobe mogu raditi u školi ako se tijekom tri godine na natječaj ne javi kvalificirana osoba, a natječaj se provodi svakih 60 dana. Pa javljajte se, ljudi. Školujte se, položite pedagošku skupinu predmeta, zaposlite se u školi, radite za 5000 kn. Opet, ako su prekršeni zakoni, žalite se ili predložite da se više ulaže u obrazovanje, vi sami više uložite i novca i znanja. Dobra škola da, ali novac ne damo - to je stav našeg društva. Dobar kolač može, ali nema oraha, čokolade, šećera ni jaja. Smućkajte nešto od brašna i vode. Štrudl? Prazan ili s nečim?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:26   #58
pogledala snimak iz povijesne nastave.... malo mi se čini komorna, pogotovo za ove manje, 10 - 12 godina djeca su tamo. Nastavnica koja komentira ... ne čini se da je pri sebi, i ovaj dečko što je vodič puta je prilično teško podnio , bar po mom viđenju snimka.
Koliko se sjećam HOS , čija udruga je ovo organizirala, je bila paravojna organizacija u ratu, a zbog nepoštivanja hrvatskih zakona je progonjena, te je njihov vođa Paraga i zatvaran, a sve se to događalo upravo u to vrijeme o kojem se tu podučava djecu. Ovo o pjesmama Siniše Glavaševića uopće neću komentirat, to je čista politika, a ne poezija
__________________
Trenutno se obavlja jedna globalna operacija psihopatizacije ljudskih bića
ugosxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:21   #59
molim komentare, da li ovako treba učiti našu djecu ?


__________________
Trenutno se obavlja jedna globalna operacija psihopatizacije ljudskih bića

Zadnje uređivanje ugosxa : 12.12.2010. at 14:24. Reason: jhjh
ugosxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 06:10   #60
Osmašima obveza posjeta Vukovaru - na trošak države
Vlada je osnovala Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar, javnu ustanovu koja će s početkom školske godine u rujnu 2014. godine sve učenike osmih razreda u dva dana posjeta Vukovaru upoznavati s vrijednostima Domovinskog rata i bitke za Vukovar.

Učenici će u Vukovaru boraviti i do Vukovara putovati na trošak države. Tamo će ih voziti autobusi koji će nositi imena devet brigada i devet gradova stradalnika iz Domovinskog rata, a spavat će u obnovljenoj vojarni......
Glas Istre
-------
Ja sam kao klinac eskivirao posjet Jasenovcu tako što sam rekao da nemamo para, ali ovo se ne može eskivirat .
Obnovljena kasarna JNA .... pa šta nije bilo neko drugo rješenje ?
istox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.