Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2015., 10:00   #201
Ja to nisam ni radila zbog izbjegavanja testova, nego onako.... nije mi se dalo otic u skolu taj dan.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 23:53   #202
Ne dozvoljavam izostanke djeci iz škole osim ako nema opravdanog razloga.
Kćer me "nasanjkala" dva puta s nekim "glavoboljama" no sad više ne trzam, i sad više ni ne znam da li govori istinu ili laže.
Sin je prilično savjestan učenik pa niti ne traži da mu dozvoljavam da ostaje doma. Čak je znalo biti situacija da sam mu rekla neka ostane doma jer se probudio s upaljenim grlom, no on nije htio niti čuti. Uglavnom, fakat pazim da imaju opravdan izostanak. Također, ne odobravam situaciju da ravnatelji dozvoljavaju da djeca nakon školskih praznika izostaju iz škole da bi išla na skijanja ili slično. Čak i za to čujem da se dobivaju bez problema liječničke potvrde. Za mene je to katastrofa, tj. nedopustivo.
kikibeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:26   #203
Quote:
kikibeta kaže: Pogledaj post
Ne dozvoljavam izostanke djeci iz škole osim ako nema opravdanog razloga.
Kćer me "nasanjkala" dva puta s nekim "glavoboljama" no sad više ne trzam, i sad više ni ne znam da li govori istinu ili laže.
Sin je prilično savjestan učenik pa niti ne traži da mu dozvoljavam da ostaje doma. Čak je znalo biti situacija da sam mu rekla neka ostane doma jer se probudio s upaljenim grlom, no on nije htio niti čuti. Uglavnom, fakat pazim da imaju opravdan izostanak. Također, ne odobravam situaciju da ravnatelji dozvoljavaju da djeca nakon školskih praznika izostaju iz škole da bi išla na skijanja ili slično. Čak i za to čujem da se dobivaju bez problema liječničke potvrde. Za mene je to katastrofa, tj. nedopustivo.
Ja bez imalo problema to koristim jer cjelo društvo funkcionira na taj način, djeca u višim razredima osnovne škole imaju 6 stai plus nastava popodne plu aktivnosti ,ako ne stigne naučiti ( a mora se truditi ne gledati telku) uredno ispričam jer f..k osobne principe ako mi djete nema 5.0 što je danas u Zg neophodno ako hoćeš da se upiše u srednju školu koju želi. Licemjerno? pogledajte kako nam funkcionira država, evidentno je da najbolje prolaze oni koji pošteno i teško rade.
mrki-dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 14:04   #204
Quote:
mrki-dubrava kaže: Pogledaj post
Ja bez imalo problema to koristim jer cjelo društvo funkcionira na taj način, djeca u višim razredima osnovne škole imaju 6 stai plus nastava popodne plu aktivnosti ,ako ne stigne naučiti ( a mora se truditi ne gledati telku) uredno ispričam jer f..k osobne principe ako mi djete nema 5.0 što je danas u Zg neophodno ako hoćeš da se upiše u srednju školu koju želi. Licemjerno? pogledajte kako nam funkcionira država, evidentno je da najbolje prolaze oni koji pošteno i teško rade.
Ja i dalje vjerujem da se svojim sposobnostima čovjek može uvijek izdignuti iznad ekipe koja vara.

Kao što vjerujem da nikad neću pokazati HRVI papir pri zapošljavanju.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 14:48   #205
Quote:
kikibeta kaže: Pogledaj post
Također, ne odobravam situaciju da ravnatelji dozvoljavaju da djeca nakon školskih praznika izostaju iz škole da bi išla na skijanja ili slično. Čak i za to čujem da se dobivaju bez problema liječničke potvrde. Za mene je to katastrofa, tj. nedopustivo.
Srecom pa te se ne pita. Sto tebi ima biti nedopustivo da drugi svoju djecu vode na skijanje? Njihova djeca, njihovo pravo i odgovornost. Uostalom to je i regulirano pravilnikom bas zato sto je to pravo roditelja da mogu organizirati zivot i van rasporeda skolskih praznika.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 15:19   #206
nisam covjek od skijanja i nije mi to vazno, al vazna su mi neka druga putovanja i sigurno cu koji put radi toga dijete izvuc sa nastave.
jbg, van sezone je i jeftinije i bolje (citaj:manje guzve)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 15:29   #207
Ja opravdam kad putujemo ili cak ako idemo na neku izložbu, jednom sam ga sa tjelesnog uzela u oetak jer smo isli u Tehnički muzej. Ionako to sve obi nadoknađuju, sto koga briga kamo tko ide.

Da ima test pa mi se izvlači, nema teoretske da bih mu opravdala. Neka si makne hrpu kojekakvim aktivnosti ako ne stigne školu, nema opravdanja za eskiviranje ispita, pa ni ti famozni upisi u srednju, jer ako ne može sam stići, ocito nije kapacitet i točka
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 18:57   #208
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Srecom pa te se ne pita. Sto tebi ima biti nedopustivo da drugi svoju djecu vode na skijanje? Njihova djeca, njihovo pravo i odgovornost. Uostalom to je i regulirano pravilnikom bas zato sto je to pravo roditelja da mogu organizirati zivot i van rasporeda skolskih praznika.
Smatram da praznici traju dovoljno dugo da bi se djecu odvelo na skijanje. Točka. Ja sam za red i rad. Takva sam sama, puno radim i odgovorno radim i očekujem to i od svoje djece. A vi ako ćete labavo i tako labavo djecu učiti, može. Nema problema. Izrazila sam svoje mišljenje s kojim se očito ne slažete, ali to stvarno nije moj problem.
kikibeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 19:58   #209
Quote:
kikibeta kaže: Pogledaj post
Ne dozvoljavam izostanke djeci iz škole osim ako nema opravdanog razloga.
Kćer me "nasanjkala" dva puta s nekim "glavoboljama" no sad više ne trzam, i sad više ni ne znam da li govori istinu ili laže.
Sin je prilično savjestan učenik pa niti ne traži da mu dozvoljavam da ostaje doma. Čak je znalo biti situacija da sam mu rekla neka ostane doma jer se probudio s upaljenim grlom, no on nije htio niti čuti. Uglavnom, fakat pazim da imaju opravdan izostanak. Također, ne odobravam situaciju da ravnatelji dozvoljavaju da djeca nakon školskih praznika izostaju iz škole da bi išla na skijanja ili slično. Čak i za to čujem da se dobivaju bez problema liječničke potvrde. Za mene je to katastrofa, tj. nedopustivo.
Nije ti katastrofa to što ti dijete mora lagati i to što joj ne vjeruješ da je nešto boli? Meni bi to bilo katastrofa i više bi me to brinulo nego što netko opravdava svom djetetu dane za skijanje.

Ja recimo nikada nisam imala potrebu svoju mamu muljati i lagati da bi ostala doma niti sam imala neopravdanih jer sam imala s njom dogovor da 2 puta godišnje, po jednom u svakom polugodištu mogu jedan dan ostati doma ako mi je frka u školi. Nisam se zajebavala taj dan kad bi ostala doma, učila sam nešto što mi je slijedilo tih dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 22:54   #210
Quote:
kikibeta kaže: Pogledaj post
Smatram da praznici traju dovoljno dugo da bi se djecu odvelo na skijanje. Točka. Ja sam za red i rad. Takva sam sama, puno radim i odgovorno radim i očekujem to i od svoje djece. A vi ako ćete labavo i tako labavo djecu učiti, može. Nema problema. Izrazila sam svoje mišljenje s kojim se očito ne slažete, ali to stvarno nije moj problem.
sto znaci i da traju dovoljno dugo?
cijene skijanja se debelo razlikuju dal se ide u tjednu izmedju 24.12. i 06.01., ili nekad u veljaci. debelo.
cini mi se jednostavnije izvuc diejte sa nastave nego vise platiti.

btw, ne mogu svi roditelji dobiti GO za vrijeme skolskih praznika.
iako neke firme daju presutnu prednost roditeljima skolaraca, ako je tih skolaraca previse, oni se jednostavno moraju dogovoriti medju sobom, jer ne mogu svi.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nije ti katastrofa to što ti dijete mora lagati i to što joj ne vjeruješ da je nešto boli? Meni bi to bilo katastrofa i više bi me to brinulo nego što netko opravdava svom djetetu dane za skijanje.
djeca najcesce lazu kada misle da odrasli ne mogu podnjeti istinu. ili da ju ne zele cuti.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 00:12   #211
[QUOTE=nosorog;56862123]sto znaci i da traju dovoljno dugo?
cijene skijanja se debelo razlikuju dal se ide u tjednu izmedju 24.12. i 06.01., ili nekad u veljaci. debelo.
cini mi se jednostavnije izvuc diejte sa nastave nego vise platiti.

btw, ne mogu svi roditelji dobiti GO za vrijeme skolskih praznika.
iako neke firme daju presutnu prednost roditeljima skolaraca, ako je tih skolaraca previse, oni se jednostavno moraju dogovoriti medju sobom, jer ne mogu svi. )" kraj citata


@ nosorog: Gle, ne podržavam izostanke s nastave radi skijanja, ali mogu podnijeti da drugi imaju neko drugačije mišljenje. Ne razumijem zato što ste me sad napali zato što imam takav stav.
A za onaj dio komentara u kojem govoriš to da djeca lažu jer misle da roditelju ne mogu podnijeti istinu ili da ju ne žele čuti ... moram priznati da ne razumijem, ali nema veze. Ja sam svoje rekla. Imam pravo na svoj stav.
kikibeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 00:13   #212
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Ja i dalje vjerujem da se svojim sposobnostima čovjek može uvijek izdignuti iznad ekipe koja vara.

Kao što vjerujem da nikad neću pokazati HRVI papir pri zapošljavanju.
Bravo! To je to!
kikibeta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.