Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2015., 13:55   #321
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
vec smo puno puta o tome pisali i istinski je zalosno da netko jos uvijek tako razmislja.
skolski izleti su stvarno fenomenalan provod za svakog nastavnika, pravi gust i neprocjenjivo zadovoljstvo.
Mozes ti pisati koliko hoces i sto hoces. Ako je tebi osobno to tolika tlaka, promijeni profesiju. Moja svekrva je rekla da se nikad ne bi toliko naputovala da nije bilo ekskurzija. Kolegicina sestra je izjavila da joj ne pada na pamet voditi klince tamo gdje je vec bila. Nasa uciteljica je na roditeljskom otvoreno rekla da gdje bi stigli da roditelji imaju svaki svoje misljenje, pa će tako odluciti one, a mi neka ih podrzimo. Btw inace cijepa dlake uzduz i popreko, taj put je
sve preletila da sto prije predje na tocku ekskurzija. A jadnica...

Je li vam to toliko tesko? Pa nemojte ih onda voditi. Ni meni bas nije drago povjeriti dijete nekome tko ga vodi preko one stvari. Mi smo, kad smo bili malo stariji, sami išli. Razrednica nam je imala bolesno dijete, mi smo joj bili zadnja briga. Pa smo se dogovorili i nekoliko puta otisli na jednodnevne izlete. Uopce nam nije falila. I uvijek je sve proslo ok.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 14:04   #322
nosorog, kod nas je sramota reci da nemas. ljudi se srame, zalosno ali istinito. ko da je njihova greska sto nemaju dati djetetu za izlet a oboje rade npr
meni zbilja nije bed, smatram to sramotom drzave a ne mojom osobnom ali razumijem d aljudima nije lako
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 14:18   #323
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Mozes ti pisati koliko hoces i sto hoces. Ako je tebi osobno to tolika tlaka, promijeni profesiju. Moja svekrva je rekla da se nikad ne bi toliko naputovala da nije bilo ekskurzija. Kolegicina sestra je izjavila da joj ne pada na pamet voditi klince tamo gdje je vec bila. Nasa uciteljica je na roditeljskom otvoreno rekla da gdje bi stigli da roditelji imaju svaki svoje misljenje, pa će tako odluciti one, a mi neka ih podrzimo. Btw inace cijepa dlake uzduz i popreko, taj put je
sve preletila da sto prije predje na tocku ekskurzija. A jadnica...

Je li vam to toliko tesko? Pa nemojte ih onda voditi. Ni meni bas nije drago povjeriti dijete nekome tko ga vodi preko one stvari. Mi smo, kad smo bili malo stariji, sami išli. Razrednica nam je imala bolesno dijete, mi smo joj bili zadnja briga. Pa smo se dogovorili i nekoliko puta otisli na jednodnevne izlete. Uopce nam nije falila. I uvijek je sve proslo ok.
da, dobar razlog za promjenu profesije.

je, uzaaaaasna mi je to tlaka, neopisiva.
i ne poznajem osobu (a radila sam u 3 skole i u obitelji imam osoba koje rade u skoli) kojoj je to gust.
istina, na neka mjesta mozda ne bih putovala da nisam morala, ali to ne znaci da cu radije ici s ucenicima nego nikako, boze sacuvaj.

ja bi prva odmah potpisala da se na izlete vise ne ide, ali nazalost ne mogu.

ti o vasoj uciteljici mozes tu pisati sto god hoces, vidim po ostalim topicima da ju ni inace ne cijenis jer po tvom sve radi krivo, tako da nije ni za ocekivati da ces ju za nesto pohvaliti.
ali za svoje dobro (a onda valjda i dobro svih ostalih ucenika), reci sto te sve smeta njoj a ne nama na forumu. kakva god bila, vjerujem da ne cita misli svakom roditelju.

i ovo sto kaze nosorog za darivanje - meni je to genijalna stvar.
to smo i mi radili jos u osamdesetima pa ne vidim razloga zasto bi se ta divna praksa ukinula.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 14:58   #324
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
meni je super ovo darivanje za tajnog prijatelja
izvuces necije ime, i onda smisljas poklon
ako je spretno izvedeno, zaista lijepo utjece na grupnu dinamiku i povezivanje razreda.

sto se tice putovanja, a zasto placate?
kazete da nemate, i bok.
u najbolje slucaju ce vam dati iz skolske blagajne, u najgorem ti dijete nece ici.
isto tako, ako je to varijanta koja bi dijete diskriminirala, mozete pokusat traziti jednokratnu pomoc od CZSS-a.
(mozda necete dobiti lovu, al mogu i oni skolu priupitati za zdravlje)

cim se javi jedan roditelj, lakse je i onoj cetvorici koji zaista nemaju, a onda i onih 12 koji imaju, ali bi radije potrosili na nesto smisleno.
al treba reci naglas.
Meni je darivanje ok, ako je smisleno. Ali nekoga siliti da poklanja nekome kome ne zeli, tko ga je mozda uvrijedio, nije mu drag... Poklanjanje nezeljenih stvari mi je uvijek bilo odbojno, obezvrijedjedjuce... Radije necu pokloniti nista nego se tako rjesavati drloga.
I nije mi problem dati 1000 kn. Ni 2000, 3000... Problem mi je dati novac za nesto sto ne vrijedi toliko.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 15:00   #325
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
da, dobar razlog za promjenu profesije.

je, uzaaaaasna mi je to tlaka, neopisiva.
i ne poznajem osobu (a radila sam u 3 skole i u obitelji imam osoba koje rade u skoli) kojoj je to gust.
istina, na neka mjesta mozda ne bih putovala da nisam morala, ali to ne znaci da cu radije ici s ucenicima nego nikako, boze sacuvaj.

ja bi prva odmah potpisala da se na izlete vise ne ide, ali nazalost ne mogu.

ti o vasoj uciteljici mozes tu pisati sto god hoces, vidim po ostalim topicima da ju ni inace ne cijenis jer po tvom sve radi krivo, tako da nije ni za ocekivati da ces ju za nesto pohvaliti.
ali za svoje dobro (a onda valjda i dobro svih ostalih ucenika), reci sto te sve smeta njoj a ne nama na forumu. kakva god bila, vjerujem da ne cita misli svakom roditelju.

i ovo sto kaze nosorog za darivanje - meni je to genijalna stvar.
to smo i mi radili jos u osamdesetima pa ne vidim razloga zasto bi se ta divna praksa ukinula.
Jednom sam se usudila reci našoj uciteljici nesto. Ne za nju, nego za skolsku kuhinju. Drugi dan mi je kcer dosla i molila me da ubuduce sutim jer ju je osramotila pred cijelim razredom.

Ne mogu docekati kraj ove skolske godine.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 15:22   #326
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Jednom sam se usudila reci našoj uciteljici nesto. Ne za nju, nego za skolsku kuhinju. Drugi dan mi je kcer dosla i molila me da ubuduce sutim jer ju je osramotila pred cijelim razredom.

Ne mogu docekati kraj ove skolske godine.
jesi pitala uciteljicu kako ju je osramotila?

na tvom mjestu ja se ne bi veselila kraju skolske godine. velika je sansa da, medju desetak predmetnih nastavnika, ti vecinom neces biti zadovoljna.


a sto se tice darivanja, to su desetogodisnjaci - zar nije super kad se neki "posvadjani" pomire na taj nacin?
osim toga, djeca tako mogu nauciti i kako cijeniti sitnice - jedan poklon napravljen od srca moze vrijediti vise nego onaj od 2000 kn.
zvuci kao floskula, ali ja se sjecam kako je to kod nas izgledalo i meni je najdrazi poklon bio ogrlica od glinamola koju mi je napravila jedna curka iz razreda. jos ju imam.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 15:29   #327
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Nasa zastunica u Vijecu ,na sve primjedbe o donacijama,samo galantno i s visoka odmahne rukom da ako ne zelimo da platimo nitko nas ne tjera...
,te cemu,uopce,tolika rasprava i cemu trositi vrijeme i bla,bla...

Uciteljica mudro suti,ali blagonaklono klima glavom na sami spomen donacija.
Vecina roditelja su takve mutave ovce,da je mene sram.Znam da su protiv,ali sute ko pizde.
dal se klince baš traži i vuce za rukav za te donacije ili tko donese, donese?...
ak ih se ne traži, nemoj jednostavno dati lovu a, ostali nek samo šute i placaju ak im je maca vec popapala jezik. šta te briga...
a, toj macki reci da ti kad nešto želiš donirati, doniraš bez pompe i bez guranja prstiju u tuđe novcanike
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 15:53   #328
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
jesi pitala uciteljicu kako ju je osramotila?

na tvom mjestu ja se ne bi veselila kraju skolske godine. velika je sansa da, medju desetak predmetnih nastavnika, ti vecinom neces biti zadovoljna.


a sto se tice darivanja, to su desetogodisnjaci - zar nije super kad se neki "posvadjani" pomire na taj nacin?
osim toga, djeca tako mogu nauciti i kako cijeniti sitnice - jedan poklon napravljen od srca moze vrijediti vise nego onaj od 2000 kn.
zvuci kao floskula, ali ja se sjecam kako je to kod nas izgledalo i meni je najdrazi poklon bio ogrlica od glinamola koju mi je napravila jedna curka iz razreda. jos ju imam.
Ti si vec presudila da sam ja nadrkana baba koja ima nesto protiv prosvjetarske profesije opcenito pa mi se bas u ne da objasnjavati.. Ja uopce ne ocekujem da mi eto bas tako puno profesora nece biti "po volji". Nije u pitanju sta je meni po volji, nego odnos prema djeci, roditeljima itd.
A i mislim da nemamo drugih prosvjetara u rodu. Narocito ne onih koji se bas ne mirisu s suprugovom stranom.
I ne, nisam ju pitala. Ni ne bih. Cula sam vec da ne bismo trebali vjerovati svojoj djeci. Kakav da onda odgovor ocekujem?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 16:02   #329
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ti si vec presudila da sam ja nadrkana baba koja ima nesto protiv prosvjetarske profesije opcenito pa mi se bas u ne da objasnjavati.. Ja uopce ne ocekujem da mi eto bas tako puno profesora nece biti "po volji". Nije u pitanju sta je meni po volji, nego odnos prema djeci, roditeljima itd.
A i mislim da nemamo drugih prosvjetara u rodu. Narocito ne onih koji se bas ne mirisu s suprugovom stranom.
I ne, nisam ju pitala. Ni ne bih. Cula sam vec da ne bismo trebali vjerovati svojoj djeci. Kakav da onda odgovor ocekujem?
ne znam kakav da odgovor ocekujes, ali nikad necemo ni saznati ako ju ne pitas.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 21:01   #330
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

ja bi prva odmah potpisala da se na izlete vise ne ide,
Jezuš - mama, jesi to ti??????

Kao netko tko je okružen prosvjetarima (a nisam jedna od njih), ne sjećam se da je itko od njih na spomen izleta ili maturalca rekao woohoo, jedva čekam. Naprotiv, ova rečenica je uvijek bila izrečena na sam spomen bilo kakvih izleta (svi bi imali broj 1 na tom popisu )

I koliko sam upućena, nema "ako vam ne paše, nemojte ih voditi". Možeš eventualno glumiti bolovanje tih dana.

Problem kojeg ističu je premalo profesora u pratnji, ali i djeca koja se na izletu/maturalcu ponašaju kao puštena s lanca. Nisam u toj poziciji, ali teško je pratiti što radi petero klianaca, a kamoli njih 30. Pa puta recimo 3 razreda - to je 90-ak učenika i 3 profesora. A još kad se riječ o višednevnom izletu pa spavaju negdje, pa se to razmili po sobama.... di će tih par profesora paziti na sve njih. Jedino da ih zaključaju u jednu prostoriju. Kad se dogodi pizdarija, kriv je naravno profesor jer je on odgovoran za tu djecu....

Možda bi bilo riješenje da u pratnji ide i nekoliko roditelja. Onak, ko u AmeriKama. Tak stremimo zapadu jelte... vjerujem da bi se onda roditeljima bilo lakše poistovjetiti da profesorima. Da iz prve ruke vide kako to izgleda. Onda bi možda ipak i izleti bili ukinuti jer vjerujem da bi roditelji digli bunu (ja prva )
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 23:20   #331
Vodit klince na izlet, svakom je nastavniku kojeg znam tlaka i katastrofa! S razlogom! Onaj tko ne misli tako, pojma nema kako to sve izgleda, al ljudima je blisko stavljati svoj nos u ono o čemu pojma nemaju, i komentirati, pa neka.


Slažem se sa svima koji su rekli da su ti izleti skoro uvijek precijenjeni - imala sam "slučaj" puta u Zadar, 2 polupansiona debeli izvan sezone, smještaj u hostelu, po 10 kreveta u sobi, ni ručnik nisu dobili, 1000kn.. Slažem se da bi roditelji kolektivno trebali odj..... ta sva putovanja, bilo bi lakše i njima i nastavnicima..

A za donacije...kako je već netko spomenuo, ma samo nek prozivaju...uvijek možete reći da donirate kada i kome sami odlučite. I šlus.
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 08:01   #332
mi UVIJEK molimo roditelje da idu s nama (bilo tko od roditelja, na bilo koji izlet) - nitko nikad nece. bas se pitam zasto.

kao razrednik mozes odbiti jedino maturalac, ostale izlete i terenske nastave ne.

no ovo nije tema, pa necu elaborirati dalje, samo me zasvrbila po ne znam koji put ponovljena recenica: nastavnici idu na izlete tamo gdje jos nisu bili, da im guzica vidi puta.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 11:20   #333
Tema nisu izleti u školi pa molim da ne offtopičarimo jer će biti sankcija, i malo smirite ton Hvala!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 17:14   #334
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
dal se klince baš traži i vuce za rukav za te donacije ili tko donese, donese?...
ak ih se ne traži, nemoj jednostavno dati lovu a, ostali nek samo šute i placaju ak im je maca vec popapala jezik. šta te briga...
a, toj macki reci da ti kad nešto želiš donirati, doniraš bez pompe i bez guranja prstiju u tuđe novcanike
Ja i ne dajem i vise puta sam na roditeljskom izrazila svoje neslaganje.

Sad samo sutim i ne dajem.

A lomi mi se preko djetetove grbace.Najbolji je djak u svojem razredu,osjetno,ali uciteljica favorizira pogodi ciju djecu...

I ja jedva cekam da se rijesimo uciteljice.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 20:09   #335
A za sto se traze te donacije?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 23:28   #336
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
A za sto se traze te donacije?
Za svasta sto im padne na um.

Nema dovoljno papira za nastavne listice? Trazi roditeljima!

Lopte za kosarku su gole i izlizane! Trazi roditeljima.

Prosle godine su postavili oko skole kucice za ptice.I to su platili roditelji...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 11:44   #337
Meni je bilo super kad su jedne godine skupljali stvari za azil za napustene pse. Kupili smo neku vrecu hrane i odnijela je jos neke krpe, stare deke i jedan stari jastuk. Poslije je danima zamisljala kako neki cuko spava bas na "njenom" jastuku. Naravno, takvu akciju nisu nikad ponovili.
Lovu "za potrebite" ne dajem iz principa. Iz iskustva znam da se izmedju love i potrebitih cesto zna naci i puno nepotrebitih ruku.
A ovo sto ti spominjes kod nas nisu donacije, nego "treba donijeti". Samo klinka donese papiric sa kratkim opisom i cifrom. Nema os-nes...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 20:06   #338
Kod nas je ranije uciteljica odvajala od svoje place (makar je tako rekla) za kopiranje,pa je roditelj iz vijeca inicirao da svakog polugodista mi roditelji dajemo novac za to.

I ja sam davala.Sto ima zena placati za moje dijete iz svojeg dzepa.
I sa ostalim uciteljicama je bila ista prica.

A onda ih je netko iz uprave skole upozorio da to ne smiju,inspekcija i bla bla...,pa je tu duznost preuzelo roditeljsko vijece.

Kad su vidjeli da im dobro ide,onda su im narasli apetiti...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 10:08   #339
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Kod nas je ranije uciteljica odvajala od svoje place (makar je tako rekla) za kopiranje,pa je roditelj iz vijeca inicirao da svakog polugodista mi roditelji dajemo novac za to.

I ja sam davala.Sto ima zena placati za moje dijete iz svojeg dzepa.
I sa ostalim uciteljicama je bila ista prica.

A onda ih je netko iz uprave skole upozorio da to ne smiju,inspekcija i bla bla...,pa je tu duznost preuzelo roditeljsko vijece.

Kad su vidjeli da im dobro ide,onda su im narasli apetiti...
glupost,
protuzakonito je da škola traži novac za potrošni materijal al, nije protuzakonito da isto traži nastavnicko vijece koje zapravo nema ništa s tim

srednja medicinska npr. uredno pocetkom svake školske godine daje uplatnice u iznosu od 200 kn za potrošni materijal, s kojim se kasnije pokriva sve i svi profesori.....nema dodatnih nebuloza...

a, šta se tice šikaniranja male, osobno , da sam na tvom mjestu, na prvom roditeljskom bi potegnula to pitanje. inace kao roditelju mi je stvarno više pun kufer iskompleksiranih roditelja koji se silom guraju u to razredno vijece da bi mogli sebe prikazali nekim brižnim i pametnim facama...i, više mi je pun kufer tih gluposti da se klince po školama uci šikaniranju i glupostima koje šire ti bolesnici a, pojedini ucitelji i profesori prihvacaju jer im je bed reci dosta.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 15:07   #340
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
glupost,
protuzakonito je da škola traži novac za potrošni materijal al, nije protuzakonito da isto traži nastavnicko vijece koje zapravo nema ništa s tim

srednja medicinska npr. uredno pocetkom svake školske godine daje uplatnice u iznosu od 200 kn za potrošni materijal, s kojim se kasnije pokriva sve i svi profesori.....nema dodatnih nebuloza...

a, šta se tice šikaniranja male, osobno , da sam na tvom mjestu, na prvom roditeljskom bi potegnula to pitanje. inace kao roditelju mi je stvarno više pun kufer iskompleksiranih roditelja koji se silom guraju u to razredno vijece da bi mogli sebe prikazali nekim brižnim i pametnim facama...i, više mi je pun kufer tih gluposti da se klince po školama uci šikaniranju i glupostima koje šire ti bolesnici a, pojedini ucitelji i profesori prihvacaju jer im je bed reci dosta.
Moja mala nije sikanirana,ja to nigdje nisam spomenula.Uciteljica se ponasa prema njoj sasvim korektno.

Spomenula sam da se od strane uciteljice favoriziraju djeca ovih podobnih roditelja (iako je moja najbolja u razredu).
Ove miljenike uciteljica redovito pohvali,njih salje do zbornice ,do drugih uciteljica i tako to...
Mislim,mene boli ona stvar zbog toga,ali mi je bilo zao moje male,jer djeca osjete nepravdu...sad je vec 'velika' i to je (valjda) pregurala.

Zapravo,poenta mojeg podizanja ove teme je moze li se kome od inspekcija prijaviti ovo roditeljsko vijece zbog toga sto svako malo traze neke donacije. Ukapirala sam da ne moze,vec da sutim,ignoriram i ne dam im ni pare.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.