Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2006., 20:41   #41
Quote:
Norylo kaže:
Svojim extremističkim stavovima ti možeš samo pokušavati izazivati mržnju. .

Upravo suprotno, podjela i trajni rastanak je za šta se ja zalažem i to je najbolja garancija za mir.

Muslimani su protiv hrvatskog kanala, protiv hrvatskog entiteta, protiv hrvatske televizije, ja sam ZA muslimanski entitet, za muslimanski kanal ali u njihovoj kući pa neka tamo sijeku ruke lopovima, neka grade džamije svakih 10 sekundi, neka javno kamenuju žene, ali NE s nama Hrvatima.

Nemoj nam ti molim te iz Saloona i Šalate pričati kakvi su muslimani.
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 20:42   #42
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Aha, pa dođi moj dragi Zagrepčanine u Široki, Ljubuški ili Banja Luku i reci lokalnom puku da su Bosanci po narodnosti.
meni su svi ljudi koji su rođeni na teritoriju Bosne Bosanci, a što su po narodnosti baš me briga
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 20:46   #43
Quote:
g2sl kaže:
meni su svi ljudi koji su rođeni na teritoriju Bosne Bosanci, a što su po narodnosti baš me briga

Vidiš, kao što nisu svi koji su rođeni na teritoriju Jugoslavije bili Jugoslaveni, isto je i u BiH.

No meni nisu niti svi koji su rođeni na teritoriju Hrvatske Hrvati...
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 21:55   #44
"Cvietna teorija" je jos na snazi u Zagrebu.

Ovo sta pise norylo na svoj nacin zastupa i revka.

hehe
chobanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 00:40   #45
Ima jedna stvar -

1992. je jedno, a 2006. godina je drugo.

Norylo - čini mi se da imaš malo romantičan stav.

U BIH se stvorila nova nacija - Bošnjaci. I to nitko neće promijeniti. Kada jednom iznikne i nastane jedan novi subjektivitet, nema više nazad, osobito ako je iznikao u situaciji kakva je bila u BIH.

A kada ti Juda kaže da Hrvati nemaju prava na televiziju, da ih se preglasava itd. - onda je to istina. I to je njihova stvarnost. Stvarnost je i veliki broj protjeranih i odseljenih Hrvata. U toj priči zajednički rade i Srbi i Bošnjaci. Što bi se reklo: jedan pili drugi reže.

Situacija je složena. Ne treba stvarati nove napetosti, a opet treba poduzimati korake da se BIH ne pretvori u srbo-bošnjakiju do kraja.

Politika je k...va. A ja Ti velim da je na razini BIH na djelu bošnjačko-srpska koalicija. Kakve veze više ima Podrinje, Srebrenica? To je prošlost kojom se po potrebi maše u dnevnopolitičke svrhe. Realpolitika daleko je odmaknula od toga. I nema veze što se Bošnjaci i Srbi mrze. Njihovi političari su svjesni svojih snaga i stoga se djeluje u okviru mogućeg. A to je: pola BIH (možda na kraju nešto manje) Srbima, a ostatak Bošnjacima (možda zap. Hercegovina Hrvatima, ali ako ostane samo zap. Hercegovina - ne buju Hrvati dobili ni nju, zašto bi im se išta dalo ako se ne mora - to je realpolitika).
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 01:13   #46
Quote:
zelenbrijeg kaže:
Ima jedna stvar -

1992. je jedno, a 2006. godina je drugo.

Norylo - čini mi se da imaš malo romantičan stav.

U BIH se stvorila nova nacija - Bošnjaci. I to nitko neće promijeniti. Kada jednom iznikne i nastane jedan novi subjektivitet, nema više nazad, osobito ako je iznikao u situaciji kakva je bila u BIH.

A kada ti Juda kaže da Hrvati nemaju prava na televiziju, da ih se preglasava itd. - onda je to istina. I to je njihova stvarnost. Stvarnost je i veliki broj protjeranih i odseljenih Hrvata. U toj priči zajednički rade i Srbi i Bošnjaci. Što bi se reklo: jedan pili drugi reže.

Situacija je složena. Ne treba stvarati nove napetosti, a opet treba poduzimati korake da se BIH ne pretvori u srbo-bošnjakiju do kraja.

Politika je k...va. A ja Ti velim da je na razini BIH na djelu bošnjačko-srpska koalicija. Kakve veze više ima Podrinje, Srebrenica? To je prošlost kojom se po potrebi maše u dnevnopolitičke svrhe. Realpolitika daleko je odmaknula od toga. I nema veze što se Bošnjaci i Srbi mrze. Njihovi političari su svjesni svojih snaga i stoga se djeluje u okviru mogućeg. A to je: pola BIH (možda na kraju nešto manje) Srbima, a ostatak Bošnjacima (možda zap. Hercegovina Hrvatima, ali ako ostane samo zap. Hercegovina - ne buju Hrvati dobili ni nju, zašto bi im se išta dalo ako se ne mora - to je realpolitika).
Čuj, trola sam metnul na ignore i ne čitam njegove svinjarije.

Nigdje ne poričem činjenicu da se Bošnjaci osjećeju kao zasebni etnicitet. Ali umjesto da se Hrvati u BiH organiziraju i da im se pomogne u organizaciji, a da extremne svih nacionalnosti huškaće umrtve i onesposobe, preko dvojnog državljanstva ih se faktički stimulira da napuštaju BiH, a novac od Hrvatske biva potrošen.
Za što?
Da se od Hrvata isprazni Hercegovina kao i Bosna?
Pa jel imaju parlament? Pa kaj treba zaratiti i promjeniti granice. Ne kužim?
Ne vjeruj Judi. I ja imam bratiće iz Hercegovine, ali oni Boga mi nisu niti jugonostalgičari niti idioti, a niti podliježu nekakvoj fanatičnoj antimuslimanskoj mržnji.

Hrvatska može koristiti instrumente za pritiske na BiH, a to je i BiH vlasti jasno da im se ne isplati.
Zato pitam, što sa Hrvatima u Austriji? Što sa onima u Srbiji, u Rumunjskoj? U Mađarskoj?
Naravno da me se uvijek može podvaliti prljavi trik i optužiti. Ako ćemo realpolitički, granice se nasilnim putem ne mogu mijenjati.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 01:26   #47
Quote:
zelenbrijeg kaže:
Ima jedna stvar -

1992. je jedno, a 2006. godina je drugo.

Norylo - čini mi se da imaš malo romantičan stav.

U BIH se stvorila nova nacija - Bošnjaci. I to nitko neće promijeniti. Kada jednom iznikne i nastane jedan novi subjektivitet, nema više nazad, osobito ako je iznikao u situaciji kakva je bila u BIH.

A kada ti Juda kaže da Hrvati nemaju prava na televiziju, da ih se preglasava itd. - onda je to istina. I to je njihova stvarnost. Stvarnost je i veliki broj protjeranih i odseljenih Hrvata. U toj priči zajednički rade i Srbi i Bošnjaci. Što bi se reklo: jedan pili drugi reže.

Situacija je složena. Ne treba stvarati nove napetosti, a opet treba poduzimati korake da se BIH ne pretvori u srbo-bošnjakiju do kraja.

Politika je k...va. A ja Ti velim da je na razini BIH na djelu bošnjačko-srpska koalicija. Kakve veze više ima Podrinje, Srebrenica? To je prošlost kojom se po potrebi maše u dnevnopolitičke svrhe. Realpolitika daleko je odmaknula od toga. I nema veze što se Bošnjaci i Srbi mrze. Njihovi političari su svjesni svojih snaga i stoga se djeluje u okviru mogućeg. A to je: pola BIH (možda na kraju nešto manje) Srbima, a ostatak Bošnjacima (možda zap. Hercegovina Hrvatima, ali ako ostane samo zap. Hercegovina - ne buju Hrvati dobili ni nju, zašto bi im se išta dalo ako se ne mora - to je realpolitika).
Izmedju Srba i Muslimana je nemoguc bilo kakav oblik saveznistva. To je isto kao kad bi rekao saveznistvo izmedju Jevreja i Arapa. To je jednostavno nespojivo. Saveznistvo izmedju Srba i Muslimana, Srba i Albanaca je nemoguce niti ce ikad biti dok postoje ti narodi. Vjecni istorijski neprijatelji.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 01:32   #48
O kakvom ti savezništvu trabunjaš.
S kim to srbi mogu biti saveznici osim možda s Bjelorusijom jer se čini da vas se i Rusi odriču.

Treba rasturiti tu genocidnu tvorevinu RS, kazniti zločince i uspostaviti pravnu državu. S kim to i kakvo savezništvo ti spominješ nije jasno niti Svetom Savi.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 01:34   #49
Quote:
Norylo kaže:
O kakvom ti savezništvu trabunjaš.
S kim to srbi mogu biti saveznici osim možda s Bjelorusijom jer se čini da vas se i Rusi odriču.

Treba rasturiti tu genocidnu tvorevinu RS, kazniti zločince i uspostaviti pravnu državu. S kim to i kakvo savezništvo ti spominješ nije jasno niti Svetom Savi.
Nenormalno si glup. Nemam sta drugo reci.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 08:25   #50
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Oprosti, ali nisam te razumio.

Alija je izjavom "Ako Tuđman samo krivo pogleda Bosnu bit će krvi" zapravo slao poruku Fikretu Abdiću ?
Ne znam sto je bilo nejasno u mom postu. Dakle Alija je bio izlozen provokacijama Fikretovih provokatora da je hrvatski agent koji Bosnu zeli prodati Hrvatskoj. Alija se od tih optuzbi brani narodu najrazumljivijim jezikom, dakle "ja nisam izdajica, ako Tudjman krivo pogleda Bosnu ja cu je braniti" Vrlo jednostavno.

Kad smo vec kod ovoga osim ove vrlo se cesto u negativnom kontekstu citira i Tudjmanova izjava iz ljeta 1992-e kako je "sretan sto za zenu nema ni srpkinju ni zidovku" te se ista uzima kao krucijalni dokaz Tudjmanova anti-semitizma i nacionalizma. Kajgod. Oni pametniji i upuceniji znaju da je Tudjman to izjavio u saborskoj raspravi nakon optuzbi HSP-ovaca da su "u Hrvatskoj i danas (dakle sredina 1992-e) uglavnom na vlasti samo oni koji uspjevaju dobiti suglasnost Srba i Zidova, a ne hrvatskog naroda. Tudjman na to efektno uzvraca kako je sretan sto mu zena nije ni Srpkinja i Zidovka, a globalni mediji ni pet ni sest nego uzmu tu izjavu i slijedecih 7 godina hebavaju Hrvatsku kao anti-semitsku i anti-srpsku drzavu. Cista glupost.

Vrlo slicna ovoj je i tvoja interpretacija Alijine izjave koja nema veze sa stvarnom, realnom slikom stvari. Eto, nadam se da si me sad razumio.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 14:03   #51
Quote:
Pavle Jurišić Šturm kaže:
Pretpostavljam da ćeš ti da povedeš sveobuhvatnu diplomatsku, a i vojnu, jelte, ako bude trebalo, akciju za ukidanje RS? Sav tvoj bes je uzaludan, Republika Srpska postoji, i postojaće, jer Srbi nisu ovce, da poput vas Hrvata sa muslimanima prave dilove i savezništva (zato vas je u tzv. BiH sve manje i manje). Smeta ti RS, smetaju ti Srbi tako duboko među nogama "kifle", je li? Nisi znao da Drina više nije granica među Srbima? Mi smo znali za šta se borimo, i sad samo čekamo... pravi trenutak...


Ja upravo i pričam o tome. Tko sa Srbima tikve sadi ima život da mu se ogadi.
Sa Srbima nikad. A čak niti poslije. Ne trebamo 50 km od Zagreba imati Srbistan.
Ta neprirodna "kifla" je težak problem. Srbija nikada nije bila preko Drine i treba je vretiti u prirodne granice.

Onaj tko šuruje sa Srbima u ime Hrvatske ima nečasne namjere.
Izdajnik i profiter je preslaba riječ.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 14:48   #52
Quote:
Norylo kaže:


Ja upravo i pričam o tome. Tko sa Srbima tikve sadi ima život da mu se ogadi.
Sa Srbima nikad. A čak niti poslije. Ne trebamo 50 km od Zagreba imati Srbistan.
Ta neprirodna "kifla" je težak problem. Srbija nikada nije bila preko Drine i treba je vretiti u prirodne granice.

Onaj tko šuruje sa Srbima u ime Hrvatske ima nečasne namjere.
Izdajnik i profiter je preslaba riječ.
E pa nista. Oblaci uniformu i u napad na RS Samo nesto sumnjam da si ti spreman da ides u rat protiv RS
A do tada, uredjuj Federaciju po multietnickom modelu kojeg zelis...samo nema potrebe, jer Muslimani vec uredjuju Federaciju po tvom modelu
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 14:53   #53
Quote:
amd.intel kaže:
E pa nista. Oblaci uniformu i u napad na RS Samo nesto sumnjam da si ti spreman da ides u rat protiv RS
Koliko kurčina se ti još trebaš napušiti da shvatiš da danas nije 1991 godina?

Ja ti želim malo manje vremena za tvoj užitak. Saznati ćeš uskoro.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 15:05   #54
Quote:
amd.intel kaže:
E pa nista. Oblaci uniformu i u napad na RS Samo nesto sumnjam da si ti spreman da ides u rat protiv RS
....nema potrebe za ratovanjem....od RS-a je skoro ostalo samo ime.....usporedite RS 1996. i 2006. .... auto tablice, moneta, grb, zastava, vojska, granična služba, lične isprave itd. itd. ..... a već mnogo toga još je u fazi rješavanja....što se tiče Drine vidio sam graničnu službu na obje strane i na Rači i na Pavlovića mostu......a i BiH zastava.....
...što se tiče Hrvata u BiH procentualno gledajući ekonomski stoje mnogo bolje u odnosu na ova druga dva naroda.....u Federaciji imaju ista prava kao i Bošnjaci......
saruh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 15:08   #55
Quote:
Norylo kaže:
Koliko kurčina se ti još trebaš napušiti da shvatiš da danas nije 1991 godina?

Ja ti želim malo manje vremena za tvoj užitak. Saznati ćeš uskoro.
Hrvatska zatvara oci prema onome sto se desava Hrvatima u Federaciji, a zivo joj se jebe za Srbe i RS.
Sve sto si rekao je nevidjena glupost. I zagovaras isto ono sto je zagovarao Alija, Silajdzic, efendija Ceric.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 15:10   #56
Quote:
saruh kaže:
....nema potrebe za ratovanjem....od RS-a je skoro ostalo samo ime.....usporedite RS 1996. i 2006. .... auto tablice, moneta, grb, zastava, vojska, granična služba, lične isprave itd. itd. ..... a već mnogo toga još je u fazi rješavanja....što se tiče Drine vidio sam graničnu službu na obje strane i na Rači i na Pavlovića mostu......a i BiH zastava.....
...što se tiče Hrvata u BiH procentualno gledajući ekonomski stoje mnogo bolje u odnosu na ova druga dva naroda.....u Federaciji imaju ista prava kao i Bošnjaci......
E ovako...Mi smo sad priznati, i dobili medjunarodni legitimitet. A po ustavu, uvijek mozemo vratiit sve nadleznosti koje smo prenijeli. A drugo, mi smo sad ekonomski ojacali, i brze napredujemo od Federacije, u svakom pogledu.

A sto se tice tih nadleznosti. Pa Hrvatska, kad udje u EU, isto ce prenijeti ogroman dio svojih nadleznosti na Brisel, pa niko ne govori da ce se Hrvatska ukinuti.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 15:14   #57
Imamo teritorij, koji je zaokruzen u ekonomsko, demografsko, politickom smislu...koji je dobio medjunarodni legitimitet, i koji se moze ukinuti na isti nacin na koji se moze ukinuti Hrvatska, Slovenija...
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 15:16   #58
A jel ti znas, da kad se udje u EU, da ce se ionako ukinuti i DGS, carinici i granicna sluzba...? Tako, da ce taj zajednicki DGS, carinici...biti samo proslost, za koju godinu.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 15:25   #59
Quote:
amd.intel kaže:
E ovako...Mi smo sad priznati, i dobili medjunarodni legitimitet. A po ustavu, uvijek mozemo vratiit sve nadleznosti koje smo prenijeli. A drugo, mi smo sad ekonomski ojacali, i brze napredujemo od Federacije, u svakom pogledu.

A sto se tice tih nadleznosti. Pa Hrvatska, kad udje u EU, isto ce prenijeti ogroman dio svojih nadleznosti na Brisel, pa niko ne govori da ce se Hrvatska ukinuti.
...de ba...vratiti dinare, vojsku, policiju, posebne dokumente....da ne nabrajam....u što je međunarodna zajednica uložila toliko truda i sredstava i da sve to vrati kako je bilo kada se nekome u RS ćefne.....neko te žestoko laže..... http://www.srpskapolitika.com/diskus...1e8101567b14d8
...pa ne možeš porediti RS sa Hrvatskom po nadležnostima (međunarodni legitimitet )....kao primjer....ministar vanjskih poslova je jedan za cijelu BiH iza koga stoji Vijeće ministara bez koga taj ministar ne može donositi odluke....
saruh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 15:28   #60
Quote:
amd.intel kaže:
A jel ti znas, da kad se udje u EU, da ce se ionako ukinuti i DGS, carinici i granicna sluzba...? Tako, da ce taj zajednicki DGS, carinici...biti samo proslost, za koju godinu.
...ali će ostati granice kao što ih ima Njemačka, Francuska, Nizozemska.....i u okviru BiH granica nešto što će imati samo ime...i RS i Federacija.....
saruh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.