Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2007., 14:05   #1
Swarovski nakit

da li si je netko iakda pozelio nesto od toga nakita da dobije za bozic od dragoga ili rodjendan ili neku drugu priliku. da li je to ipak preskupo? zapravo da li bi ste vi kome kupili to za bozic?
ja se bavim izradom nakita od swarovski kristala i mene zanima sto bi radije kupili nekoj frendici za rodjendan...nausnice u npr. Accessorize koje kostaju otprilike od 100 do 150 koje su bas biza koja onako pocrni ili je plastika, drvo ili bi radije kupili rucni rad (kakav ja izradjujem) od swarovski kristala sa posrebrenim i pozlacenim materijalom isto za 150kn????
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:09   #2
Swarovski definitivno, ako već ne može platina ili bijelo zlato

Ustvari mrzim bižuteriju svake vrste, ma koliko dobro izgledala.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:10   #3
Meni je moj (sada)bivši dečko prošle godine kad je bio u Švicarskoj kupio Swarovski ogrlicu. Prekrasna je a i draže mi je da mi to kupi neg neke plastične stvarčice(npr. to u Accesorize ili tak nešto slično).
__________________
''...Al’ nece biti raskida, ti isti si skot k’o i ja...''
vampire_stake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:11   #4
ovako da te upoznam opcenito sa swarovski nakitom. ni oni u swarovski designu ne rade sa bijelim zlatom ili platinom,jer to bi kostalo uf...
inace swarovski spada pod bizuteriju,ali finu bizuteriju,onu od koje neces imati zelene fleke na vratu ili usima.
sorry ali nitko ne radi sa zlatom i platinom,jedino pozlaceno i posrebreno i mora biti antialergijski
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:14   #5
Znam ja to, blond, imam nešto Swarovskog doma. Ono što kažem jest da od bižuterije samo to nosim, inače samo nakit od platine ili bijelog zlata. I tu sam neumoljiva

Edit, da, na srebro sam zaboravila, ali i ono spada u to što volim nositi.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:14   #6
Quote:
blond89 kaže: Pogledaj post
mene zanima sto bi radije kupili nekoj frendici za rodjendan...nausnice u npr. Accessorize koje kostaju otprilike od 100 do 150 koje su bas biza koja onako pocrni ili je plastika, drvo ili bi radije kupili rucni rad od swarovski kristala sa posrebrenim i pozlacenim materijalom istoo za 150kn????

padam na dizajn, pa makar napravljeno od reciklirana akumulatora, i preferiram imati originale
ako si originalna u svojim idejama sigurno bi se prije odlučila za tvoj rad
i btw, kristal izgleda puno bolje od plasike
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:14   #7
Quote:
vampire_stake kaže: Pogledaj post
Meni je moj (sada)bivši dečko prošle godine kad je bio u Švicarskoj kupio Swarovski ogrlicu.
budala

ja bi ti donijo uvr glave onaj mali toblerone
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:19   #8
ovo s cime ja radim je originalni swarovski,svarosvki kristali su jedinstveni a onaj swarovski s labudicem kao logo jer samo jedna firma koja koristi te kristale u nakitu pa je po tome uzeo ime swarovski...to nitko nezna ali eto sada sam vas informirala.ako ste ikada vidjeli u zlatarni neki komad nakita kao npr. neki ogromni prsen sa nekim velikim kristalom a ne kosta milione to vam je swarovski ali ga je taj zlatar ugradio.

meni ide na zivce to sto sam ja sad za bozic napravila hrpu nakita od toga a svi koji ga vide se pitaju "pa kak je to swarovski kad si to ti radila,tako mlada pa sve to da radis,ne vjerujem i bla bla bla"
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:20   #9
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
budala

ja bi ti donijo uvr glave onaj mali toblerone
meni je dosta i cvijetic neki...ali eto moj decko ima srece sto ja sebi sama napravim nakit,pa mi opet ni cvijet ne pokloni smrc...
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:21   #10
meni se bljuje od swarovskin kristala..swarovski ovdje, swarovski ondje, kurac, palac....brate mili, previše je! nakon suđa i posteljine sa swarovski kristalima čekam još samo toaletni papir oplemenjen swarovski kristalima!

ako i jest lijepo - previše je!

i kak može koštat 150 kuna ak je sa pravim swarovski kristalima? zakaj u njihovom dućanu onda ne košta toliko? i zar se swarovski kristali mogu sam tak nabavit da ti doma možeš izrađivati nakit od toga?
meni tu nešto ne štima...

uglavnom, swarovski kristali su počeli iz paštete iskakat i zato su mi bez veze
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:23   #11
Quote:
blond89 kaže: Pogledaj post
ovo s cime ja radim je originalni swarovski,svarosvki kristali su jedinstveni a onaj swarovski s labudicem kao logo jer samo jedna firma koja koristi te kristale u nakitu pa je po tome uzeo ime swarovski...to nitko nezna ali eto sada sam vas informirala.ako ste ikada vidjeli u zlatarni neki komad nakita kao npr. neki ogromni prsen sa nekim velikim kristalom a ne kosta milione to vam je swarovski ali ga je taj zlatar ugradio.

jedan klik na wikipediju kaže drugačije
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:27   #12
njihovo je skupo jer to za njih radi neki dizajner. da i mogu se swarovski kristali kupiti da ja doma radim nesto,samo trebas znati gdje. i ta zena kod koje ja kupujem materijal isto radi nakit pa lupi neku bolesnu cijenu jer je to kao ona radila ali zapravo to je dosta pristupano kada se kupuje materija i kada si sam izradis...nebi sad o cijeni jer ipak takve stvari se ne okrivaju ali racunajte da ja nausnice prodajem za otprilike 150 i jos k tome ja unutra uracuna i izradu...ali opet ako netko hoce 10 boja tih kristala to je onda skuplje jer ja moram 10 paketa kupovati...
inace kada mi netko ne vjeruje da je to swarovski ja ipak pokazem certifikat koji dobijem kada kupim kristale
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:28   #13
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
budala

ja bi ti donijo uvr glave onaj mali toblerone
Mda...zato što je budala, prevario me, jel tak?

on topic:

Sve Swarovski stvari se proizvode u njihovim tvornicama koliko ja znam(to mi je bivši pričao, jer su oni bili u njihovoj tvornici u Švicarskoj, pa su ih vodili kroz tvornicu). I jesu skupe, nema šanse da budu 150 kn, ili tako nešto, bez obzira što su to umjetni kristali.
__________________
''...Al’ nece biti raskida, ti isti si skot k’o i ja...''
vampire_stake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:31   #14
ma nisu umjetni.kostaju puno jer ih neki dizajner izradjuje.ja kad kupim kristale dobim certifikat gdje je onak labudic i gdje pise da je swarovski ali to se mora kupovati na veliko pa i je skupo ali kada si izracunas kliko mozes napraviti s time...
nazalost moje slike su prevelike za ovaj forum pa vam nemogu pokazati
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:33   #15
Quote:
blond89 kaže: Pogledaj post
ma nisu umjetni.kostaju puno jer ih neki dizajner izradjuje.ja kad kupim kristale dobim certifikat gdje je onak labudic i gdje pise da je swarovski ali to se mora kupovati na veliko pa i je skupo ali kada si izracunas kliko mozes napraviti s time...
nazalost moje slike su prevelike za ovaj forum pa vam nemogu pokazati
Pa Swarovski kristali nisu pravi kristali nego umjetni.
__________________
''...Al’ nece biti raskida, ti isti si skot k’o i ja...''
vampire_stake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:34   #16
znam da su dobiveni na umjetni nacin ALI SU SWAROVSKI A NE NEKA KOPIJA!
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:36   #17
ocito da ovdje nitko nema pojma o cemu ja govorim.
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:37   #18
Jebote šta si nadrkana...ovak niš ne buš prodala
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:38   #19
ali swarovski je brend name za predmete s 'takvim' kristalima i 'takve' kristale izrađene u točno toj tvornici
ovi s kojima ti radiš mogu bit ISTI KAO swarovski, ali ne swarovski jer si ih napravila ti, a ne ta tvronica
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:39   #20
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i kak može koštat 150 kuna ak je sa pravim swarovski kristalima? zakaj u njihovom dućanu onda ne košta toliko? i zar se swarovski kristali mogu sam tak nabavit da ti doma možeš izrađivati nakit od toga?
meni tu nešto ne štima...
Naravno da ne štima. Škvadra zadnjih godina masovno izrađuju nakit, pogotovo tete mojih godina koje si žele imidž i stil života diplomatskih supruga (pa izrađuju nakit), a objektivno za to nemaju love (pa taj nakit onda prodaju ). Uglavnom, nabavljaju jeftini repromaterijal i za sve moguće i nemoguće vrste stakalaca kažu da je "swarovski".

Inače u inozemstvu se u autoriziranim trgovinama (kojih je malo) mogu kupiti i pravi swarovski kristalići komadno (znači, baš za dizajnere nakita), ali su bolesno skupi i onaj tko ih izrađuje objektivno ne može uopće ništa zaraditi ako ne lupi cijenu identičnu kao u originalnom swarovski dućanu, a za tu cijenu ljudi ipak žele original, kutijicu, certifikat, itd. Znam jer mi se frendica time bavila, kupila je hrpu originalnih kristalića u nekom dućanu u Austriji i na kraju nije uspjela prodati taj sav nakit koji je napravila, jer joj ga nitko nije htio kupiti, pa ga je ispoklanjala i ušla u podeblji minus.
mala_babaroga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.