Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 16:44   #3361
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
J...
Glede muškaraca-statistika još poraznija...neš ti moje statistike...al majkemi još nisam srela muškarca koji se razveo na svoju inicijativu,jer eto ne paše mu žena,nije zadovoljan odnosom i to je cijela priča.
Ne tvrdim da ne postoji,nego ja to nikad vidjela.
Ja sam jedan od tih i moram priznat da ne znam ni jedan drugi slučaj, osim onih ekstremnih gdje žene padnu pod poroke ili su drugi teži oblici neslaganja.
Očito smo mi mušku papčine koji nemamo muda se rastat ili smo prekomotni pa samo u bedu ležimo na kauču pred tv-om i ne želimo vidjet kak se žena zapustila ili kak se uredila za spoj s ljubavnikom
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 16:52   #3362
Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
Ja sam jedan od tih i moram priznat da ne znam ni jedan drugi slučaj, osim onih ekstremnih gdje žene padnu pod poroke ili su drugi teži oblici neslaganja.
Očito smo mi mušku papčine koji nemamo muda se rastat ili smo prekomotni pa samo u bedu ležimo na kauču pred tv-om i ne želimo vidjet kak se žena zapustila ili kak se uredila za spoj s ljubavnikom
Zaboravila sam napomenuti...postoje primjeri za koje znam da je muškarac inicirao razvod,a gdje nije bila posrijedi njegova nevjera,a to su oni koje je žena varala,pa on osjetio ili znao,pa mi to ne spada nekako u kategorije-zbog sebe se razveo...
nego više-ajmo ju preduhitriti tako da se mogu pohvaliti da sam ja nju ostavio,a ne ona mene...to sam vidjela i u svojoj selendri...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 17:23   #3363
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Gle,kapa dole svim ženama koje su svoj status ljubavnice shvatile isključivo kao razbibrigu i malo sexa sa strane.Ja govorim o onim ženama koje su se emotivno uključile u sve to i čija je želja da postanu nove zakonite.
Dakle, drolja koja želi jebačinu s tuđim mužem (kao da nema slobodnih) ili sirotica koja se pošto-poto želi udati i baš je zauzeti čovjek njezinog života.

A može li se emotivno uključiti a da se ne želi postati nova zakonita?

Jesu li svi ljudi koji se nisu vjenčali a žive zajedno nezakoniti?

Ah, da oni su samo divlji, to se zove divlji brak.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 17:58   #3364
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Dakle, drolja koja želi jebačinu s tuđim mužem (kao da nema slobodnih) ili sirotica koja se pošto-poto želi udati i baš je zauzeti čovjek njezinog života.

A može li se emotivno uključiti a da se ne želi postati nova zakonita?
Jesu li svi ljudi koji se nisu vjenčali a žive zajedno nezakoniti?

Ah, da oni su samo divlji, to se zove divlji brak.

Svi parovi koji žive zajedno duže od 3 godine svrstavaju se kao da su u braku.

Problem je više manje što zakoniti i nezakonita neće živjet skupa pretpostavimo, bar dok je određeni ubračen, a kad se emotivno uključiš poziv na seks i tri sata druženja nisu uvijek dovoljni. Htio ili ne, nakon nekog vremena zaželiš više.

Dakle, ako nisi sa frajerom isključivo radi seksa ili ako ti takav odnos paše, ok. Ali ako si se emocionalno zakačio, teško da nećeš poželjet budit se i lijegat kraj tog nekog i htjet više od onog što dobivaš...
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:02   #3365
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Ne, svi parovi koji žive zajedno duže od 3 godine svrstavaju se kao da su u braku.

Problem je više manje što zakoniti i nezakonita neće živjet skupa pretpostavimo, bar dok je određeni ubračen, a kad se emotivno uključiš poziv na seks i tri sata druženja nisi uvijek dovoljni. Htio ili ne, nakon nekog vremena zaželiš više.

Dakle, ako nisi sa frajerom isključivo radi seksa ili ako ti takav odnos paše, ok. Ali ako si se emocionalno zakačio, teško da nećeš poželjet budit se i lijegat kraj tog nekog...
A oni koji su ubračeni a zbog okolnosti odvojeni, recimo posao ili takvo što i ne liježu i ne bude se uvijek zajedno? Žive skupa vikendima, i to ne svaki vikend? Jel i njihov brak manjkav?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:07   #3366
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
A oni koji su ubračeni a zbog okolnosti odvojeni, recimo posao ili takvo što i ne liježu i ne bude se uvijek zajedno? Žive skupa vikendima, i to ne svaki vikend? Jel i njihov brak manjkav?
Ne bih rekla da je manje vrijedan što se tiče emocija uloženih u taj odnos.
Ali mislim da bih mogla reć da su se oni na to privikli i da imaju neku svoju rutinu. Nakon nekog vremena im možda čak i paše...
Ali ja ne vjerujem u takve brakove, jer zapravo nisam vidjela niti jedan takav u kojem se nije prije ili kasnije dogodila prevara.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:14   #3367
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da je manje vrijedan što se tiče emocija uloženih u taj odnos.
A zašto onda ljubavnički jest ako je ulog jednak količinski i emocionalno?

Ako ćeš mi spominjati da je to zato što on doma ševi ženu i da je ljubavnica druga violina, ljubazno ću te uputiti na temu Brak bez seksa ili koju sličnu. Ima ih ko pljeve.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:24   #3368
Oprosti, ali meni je brak u kojem nema seksa katastrofa.
Održavati formu braka bez nekih emocija ili seksa...a a, ne bi hvala...

Osobno mi je teško zamisliti odnos bez seksa i to na dulje staze.Tu mi nešto ne valja.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:29   #3369
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali meni je brak u kojem nema seksa katastrofa.
Održavati formu braka bez nekih emocija ili seksa...a a, ne bi hvala...

Osobno mi je teško zamisliti odnos bez seksa i to na dulje staze.Tu mi nešto ne valja.

Lela,ne biti tako kategorična.
Moj brak je većinu vremena onaj koji je opisala Perzefona(vidimo se vikendom) a nekako se navikneš,jer tako mora biti,a ne zato što nam je to gušt.

Glede sex-a...o, može se i vjerujem da bi i ti mogla...život se često našali sa nama...primjer? Rizična trudnoća.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:31   #3370
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali meni je brak u kojem nema seksa katastrofa.
Održavati formu braka bez nekih emocija ili seksa...a a, ne bi hvala...

Osobno mi je teško zamisliti odnos bez seksa i to na dulje staze.Tu mi nešto ne valja.
Nisi odgovorila. Ne zanima me tvoje mišljenje o braku bez seksa.

Zanima me zašto vrednuješ nižim od bračnog (a rekla bih da to činiš) ljubavnički odnos u kojem je količina vremena i emocija jednaka kao i u bračnom odnosu u kojem bračni partneri ne žive zajedno i viđaju se povremeno.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:42   #3371
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Glede sex-a...o, može se i vjerujem da bi i ti mogla...život se često našali sa nama...primjer? Rizična trudnoća.
Kakve veze ima rizična trudnoća s brakom bez seksa?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:50   #3372
Po meni je jedno ne živjeti s partnerom jer ste na to primorani, a drugo je ne živjeti s njim i djeliti ga s nekim trećim.
Ne znam iz kojeg razloga mislim da je ljubavnički status manje vrijedan od bračnog. Možda su me jednostavno uvjerili u to. A ja nisam imala nikog tko bi me razuvjerio.
Mislim da se ipak odnos u kojem su dvije osobe razlikuje od onog u kojem su tri...

Zadnje uređivanje Lela O. : 25.04.2012. at 19:09.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:53   #3373
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima rizična trudnoća s brakom bez seksa?
brak bez sexa...dakle,činjenično stanje...samo u razlogu je razlika.

nemoj me Lorde propitivat,kad znaš da niti sama sebi ne znam objasniti
Lela je pisala da ne bi bila u braku bez sexa...ne bi niti moj muž..a bio je...više puta.
Nije mi sretan primjer,ali mislim da sam htjela reći da nije to nešto bez čega se baš ne može kad se mora.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 19:05   #3374
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Zato ako hoče taticu,onda bi valjda i sa silnom ljubavi i neviđenim entuziazmom prihvatila i potomke istog.Pa kad bi svi skupa čoporativno proveli zajedno neko vrijeme,a ljuba se prihvatila pisanja zadača,roditeljskih,peglanja i pranja gača svoga ljubljenog i njegove djece,mislim da bi ljubav jako brzo presušila.
Pa da, naravno da bi ih prihvatila ako hoce 'taticu'. U teoriji bi ih trebala i zeljela prihvatiti.
Previse se ovdje robuje stereotipovima. Iz onog sto sam ja vidjela, cula i dozivila, ljubavnice su rijetko kad i nikad plasticne napirlitane fufe kako se ovdje pokusavaju prikazat,
i uglavnom su neki prosjek, ajmo tako rec, izgledom.
Ljudi su zaboga, zene koje drze do sebe onoliko koliko misle da trebaju, nisu fotosopirane starlete koje se prikazuju na RTL-u i u sredini 24 sata
i koje zivot provode po wellness tretmanima, jer eto, nemaju djecu pa mogu.

Ne znam, mozda ja imam totalno krive iluzije o covjecnosti i dobroti, ljubavi, stagod, ali ako si prihvatila covjeka kojeg volis i sigurna si u to, prihvatit ces i njegovu proslost i njegov zivot jer je dio njega,
neces ga pod svaku cijenu odvuc od toga da bi ti imala vremena gelirat nokte, simple as that.

Uostalom, poistovjecuju se ljubav, seks, razbibriga, sebicnost i zabava, sve je strpano u jedno, koliko ja vidim.

Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Mislim,otkud nekome ideja da je biti ljubavnica išta više nego razbibriga za muškarce.Dok su ljubavnice spremne svoj život podrediti oženjenom,dok pristaju na par sati tjedno provesti po raznim sobicama,dok im se život sastoji od tajnih poziva,sastanaka,sms-ova.Dok god su za Božić i rođendan same,ili uspiju ukrasti koju minutu,onako na brzinu,one su samo rekreacija za muškarce.
Kao sto rekoh, svi su se pojmovi stopili u jedan.

Da, dok je tako, zabava su i rekreacija JEDNO DRUGOME.
Mislim da je tema ipak malo drugacija, i da bi naglasak trebao bit na emocijama, a ne na razbibrizi u dosadnom braku.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 20:29   #3375
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Dakle, drolja koja želi jebačinu s tuđim mužem (kao da nema slobodnih) ili sirotica koja se pošto-poto želi udati i baš je zauzeti čovjek njezinog života.

A može li se emotivno uključiti a da se ne želi postati nova zakonita?

Jesu li svi ljudi koji se nisu vjenčali a žive zajedno nezakoniti?

Ah, da oni su samo divlji, to se zove divlji brak.
tako je,ovo prva rečenica koju si napisala je točno ono šta ja mislim.
Odgovor na drugo pitanje je :ne može
Treće i četvrto: ne nikako nisu nezakonit ni divljii.U vezi je dvoje slobodnih ljudi koji se ne žele vjenčati.To je njihov izbor i sa time oni nikome ne nanose zlo(za razliku od ljubavnica i ljubavnika).I ja ni u kojem slučaju vezu dvoje SLOBODNIH ljudi nikada ne bih mogla nazvati divljom,i ne mislim da je nužno potreban brak,ali mislim da je za bilo kakvu emotivnu vezu potrebno dvoje.Treči je uvjek viška,a to se zna tko je,jel tako?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 00:36   #3376
Baš sad razmišljam jel znam ikoga da je ostavio ženu zbog ljubavnice i imam par primjera oko sebe.
Recimo i moj djed i djed mm-a su bili 5-10 god sa ljubavnicom i na kraju ostavili naše bake nakon 30 god. braka i oženili te vrle ljubavnice...
a sad noviji primjer su mi kumovi, on nju i dijete ostavi zbog druge curice i sad žive zajedno...
samo ja ne znam jel se te ljubavnice ne boje, da kad postanu zakonite, da on opet ne bi našao neku ljubavnicu?
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju. Zanima me samo novac...
udana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 01:10   #3377
Quote:
udana kaže: Pogledaj post
samo ja ne znam jel se te ljubavnice ne boje, da kad postanu zakonite, da on opet ne bi našao neku ljubavnicu?
Valjda znaju u sta se upustaju Nema smisla zivjet u strahu od takvog necega...
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 01:53   #3378
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Nisi odgovorila. Ne zanima me tvoje mišljenje o braku bez seksa.

Zanima me zašto vrednuješ nižim od bračnog (a rekla bih da to činiš) ljubavnički odnos u kojem je količina vremena i emocija jednaka kao i u bračnom odnosu u kojem bračni partneri ne žive zajedno i viđaju se povremeno.
U ljubavnickom odnosu slijedeci susret nije siguran.
U bracnom odnosu uvijek postoji makar jos jedan susret. Na sudu
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 08:05   #3379
Quote:
udana kaže: Pogledaj post
samo ja ne znam jel se te ljubavnice ne boje, da kad postanu zakonite, da on opet ne bi našao neku ljubavnicu?
Ti si svom partneru prva u životu? Mislim, ako nisi onda je već napucao neku u svom životu - jel' se ne bojiš da bi mogao napucati i tebe?

Ili možda vjeruješ da je ubračenost garancija nenapucavanja, s ljubavnicom ili bez nje?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 10:43   #3380
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ti si svom partneru prva u životu? Mislim, ako nisi onda je već napucao neku u svom životu - jel' se ne bojiš da bi mogao napucati i tebe?

Ili možda vjeruješ da je ubračenost garancija nenapucavanja, s ljubavnicom ili bez nje?
Taman posla. Ako je neki čovjek varao u prvom braku nije pravilo da će varati i u drugom. Nisu svi ljudi serijske varalice, a takvi se obično nikada i ne razvode. Pa zašto onda ljudi misle tako?
Jednim dijelom vjerovatno zbog one izreke jednom varalica uvijek varalica. Vjerujem da tom vjerovanju dosta doprinose i sami muškarci koji varaju. Ja još nisam čula da je neki muškarac pričao svojoj ljubi o zakonitoj u superlativima. Gdje bi to radio? Većina ljuba se „topi“ slušajući kako oni „srozavaju“ riječima svoje zakonite. Ali ima i onih koje će se zapitati –kad je bio kadar tako ružno govoriti o njoj i varati je, hoće li i mene zadesiti to jednog dana kada mu dosadim? Kako neko ko se toliko nastoji prikazati kao dobar, može toliko ružno govoriti o drugoj osobi? Koliko u svemu tome što priča ima istine? Karakterni ljudi to ne rade.
Pametni neće uzimati u usta svoju zakonitu i iznositi intimne detalje svog braka ljubama ma koliko one insistirale.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.