Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2016., 22:42   #341
Quote:
astrid123 kaže: Pogledaj post
igra li predznanje fizike iz srednje skole veliku ulogu u uspjehu na faxu?
Ne, ali ćeš trebat više radit na početku ukoliko je predznanje loše.
__________________
'' Od onih, što vole slobodu duha, daha, pokreta, mira. ''
Infinitezimalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 01:58   #342
Maturant sam i planiram upisati istraživačku fiziku i pritom ići na B razine mature iz hrvatskog i engleskog jer se ti predmeti pri upisu ne vrednuju. Zanima me, mogu li zbog toga imati štete (ili nemogućnosti posjedovanja ikakve privilegije) na faksu ili u budućnosti? Jednostavno želim znati sve aspekte. Npr. bi li mi to moglo onemogućiti sudjelovanje u nekakvom projektu na faksu u kojem treba znati strani jezik. To sam bezveze izmislio. Ne znam da li uopće ima takvih stvari, ali upravo zato sam i došao na forum pitati jer ne znam. Bio bih jako zahvalan na odgovoru, a i nemam puno vremena jer moram prijaviti mature do 1.2.
casmona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 11:12   #343
Zna možda netko koliki je interes za fiziku-smjer nastavnički ili fizika i kemija-smjer nastavnički, primaju po 20 ljudi kaj mi se čini ful malo
cookieschici is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 00:30   #344
Quote:
cookieschici kaže: Pogledaj post
Zna možda netko koliki je interes za fiziku-smjer nastavnički ili fizika i kemija-smjer nastavnički, primaju po 20 ljudi kaj mi se čini ful malo
Evo ovo su podatci za upise 2015:

Fizika i kemija - nastavnički: -47 prijava (izbor prvog prioriteta za 3 maturanta), a prima 20 ljudi
Fizika - nastavnički: -107 prijava (izbor prvog prioriteta za 8 maturanata), a prima 20 ljudi

Sve to i ostale podatke imaš na studij.hr, pa na usporedi studije.
casmona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 11:42   #345
Pozdrav, upisujem se ove godine na faks I odlucio sam da ce to biti fizika, e sad me zanima gdje je najjaca konkretno astrofizika, znam da je u ZG-u najjaca opcenito fizika, ali nisam zicer za astrofiziku, pa ako ko zna bio bih zahvalan.
FireLion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 23:32   #346
Quote:
FireLion kaže: Pogledaj post
Pozdrav, upisujem se ove godine na faks I odlucio sam da ce to biti fizika, e sad me zanima gdje je najjaca konkretno astrofizika, znam da je u ZG-u najjaca opcenito fizika, ali nisam zicer za astrofiziku, pa ako ko zna bio bih zahvalan.
U Ri je najjača astrofizika,u Zg su je ukinuli.Ja sam iz zga ove godine upisao u rijeku radi toga.
Naucnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 00:30   #347
Quote:
Naucnik kaže: Pogledaj post
U Ri je najjača astrofizika,u Zg su je ukinuli.Ja sam iz zga ove godine upisao u rijeku radi toga.
Bi se onda bolje isplatilo zavrsit u ZG pa otic na postdiplomski u RI, ili odma krenut u RI?
FireLion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 02:12   #348
Quote:
FireLion kaže: Pogledaj post
Bi se onda bolje isplatilo zavrsit u ZG pa otic na postdiplomski u RI, ili odma krenut u RI?
Idi odmah u Rijeku ako želiš astrofiziku.
__________________
'' Od onih, što vole slobodu duha, daha, pokreta, mira. ''
Infinitezimalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 13:00   #349
Pozdrav, razmišljam da upišem fiziku, i zanima me nekoliko informacija. Je li istina da fizičar u Hrvatskoj ako se ne zaposli u znanosti nema druge mogućnosti da se bavi svojom strukom, npr. u industriji? Čujem neke primjere da se probiju kao programeri, aktuari i slično, ali to sve nema veze s fizikom i glupo je studirati fiziku da bih na kraju radio stvari koje nemaju veze s tim studijem, koji ipak nije mačji kašalj. Navodno se neki zaposle i u bolnicama, ali čujem da su tu male plaće i da čak ni tu više nema potražnje. Neke firme kao Ericsson, Končar, ili elektrane? - može li se diplomirani fizičar nositi sa zahtjevima inženjerskog posla pošto je PMF prvenstveno znanstveni faks? I još nešto, da li je veća potražnja (ako postoji) za eksperimentalnim ili teorijskim fizičarima u hrvatskoj znanosti? Volio bih raditi u znanosti, jako sam talentiran za matematiku, ali ne bih volio da postoji ta nesigurnost da ako ne budem među najboljima da ću morati raditi neki sporedni posao za koji nisam kvalificiran. Btw. navodno čak više nije moguće za inženjera fizike otići u prosvjetu ako fali drugih mogućnosti, jer nemaju profesorsku diplomu (a u Zagrebu više nema ni potražnje)? Volio bih da me netko razuvjeri od ovih informacija, da dobijem veću motivaciju za upis fizike. I evo na kraju me još zanima koja je najpopularnija i najplodnija grana fizike u hrvatskoj i europskoj znanosti? Ako netko pročita ovo, bio bih zahvalan da odgovori ono što zna, hvala unaprijed
Buduci fizicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:45   #350
Bok, ljudi Imam pitanje vezano za prebacivanje za diplomski. Naime, završila sam preddiplomski na geodeziji i ove godine tamo upisala diplomski, ali seizmologija mi je velika strast i nešto čime bih se željela baviti. Palo mi je na pamet da pokušam upisati diplomski na geofzici, smjer seizmologija. Sad, negdje sam pročitala da bih morala cijeli studij ispočetka upisati pa me zanima jel to istina ili se ipak ide samo na polaganje nekih predmeta.
Hvala!
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 01:14   #351
Najbolje ti je odnesti ispis ocjena sa prvog faksa na referadu pa ce te oni uputiti kod prodekana ili nekog tako ko se bas bavi studentima. Oni ce ti rec sta trebas. Ovakvi slucajevi su izrazito individualni, no predmeti na geodeziji (koliko sam ja upoznata) nisu bas previse povezani sa fizikom, pogotovo zbog cinjenice sto prije geofizike (koje je dio diplomskog studija) moras proci tri godine studiranja inzenjerske fizike. Ako budes sretna mozda ti priznaju tjelesni Mislim da smo na prvoj godini imali i programiranje (koje je bilo piece of cake), pa ako si imala neku informatiku na geodeziji, mozda ti i to priznaju. Tete i jedan decko koji je radio u referadi su bili super, kao i prodekan, tako da se nemoj ustrucavati otici i probati.
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 14:14   #352
Mislim da ipak ništa od toga xD Već sam diplomski na geodeziji i trebala bih krenut sa praksom u 9. mjesecu i nekako ne mogu naći vremena za ugurati tri godine fizike u svoj život... Al hvala ti na odgovoru
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 23:35   #353
Jesu li nam predavanja na faksu javna? Da ne upisujem bezveze kolegije s drugog smjera i da mi sve pročelnik mora odobriti, ako želim samo slušati par kolegija, jer sam sigurna da će biti puno previše dodatnih ECTSa u pitanju.
PasalacquaGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 02:28   #354
Quote:
PasalacquaGirl kaže: Pogledaj post
Jesu li nam predavanja na faksu javna? Da ne upisujem bezveze kolegije s drugog smjera i da mi sve pročelnik mora odobriti, ako želim samo slušati par kolegija, jer sam sigurna da će biti puno previše dodatnih ECTSa u pitanju.
Sva predavanja su javna mislim vidjet će ljudi da nisi sa njima na godini pogotovo na visim nas na petoj ima 3 na predmetu ali uvijek možeš doći poslušati
Iretkova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 00:22   #355
pozdrav fizičari

ovako mene zanima ima li netko iskustva sa fizikom i to istraživački smjer, gledao sam malo predmete tog smjera i većina njih su zanimljiva (iako je meni teško zgaditi fiziku, osim ako su profesori loši) pa me zanima pošto trenutno sam na 3. godini tvz elektrotehnike (isto tako srednja elektrotehnička) mislite li vi da ima smisla upisivati gore navedeni smjer ?

naime nije da sam lumen (a nije i da učim - prosječno provedem 1-2h dan prije ispita i onda se zadovoljim 3 ili ponekom 4 jer se smatram jako pametnim pa sam sebe ubijem u pojam kad netko iz ekonomije ili gimnazije me ''pobijedi'' u mojoj struci) pa me čisto zanima pošto fiziku oduvjek volim, izuzev jednog određenog dijela, ako bi mi netko mogao dati svoja mišljenja i dojmove p tom smjeru na pmfu?

isto tako me zanima može li se doći ili dogovoriti sa profesorom da ležerno dođem na predavanja, iako nisam student pmf-a, i slušam i eventualno prisustvujem labosima

znam da je pmf jedini faks kad je u pitanju fizika u RH iako ljudi zanemaruju onaj u rijeci kao što ljudi zanemaruju tvz nasprema feru (iako za ovu struku fer nije najbolji od tolkih nepotrebnih teorema i teorije) tako da ako netko zna koja je razlika pmf fizika i rijeka fizika neka slobodno navede
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 03:14   #356
Quote:
kiki1995 kaže: Pogledaj post
pozdrav fizičari

ovako mene zanima ima li netko iskustva sa fizikom i to istraživački smjer, gledao sam malo predmete tog smjera i većina njih su zanimljiva (iako je meni teško zgaditi fiziku, osim ako su profesori loši) pa me zanima pošto trenutno sam na 3. godini tvz elektrotehnike (isto tako srednja elektrotehnička) mislite li vi da ima smisla upisivati gore navedeni smjer ?

naime nije da sam lumen (a nije i da učim - prosječno provedem 1-2h dan prije ispita i onda se zadovoljim 3 ili ponekom 4 jer se smatram jako pametnim pa sam sebe ubijem u pojam kad netko iz ekonomije ili gimnazije me ''pobijedi'' u mojoj struci) pa me čisto zanima pošto fiziku oduvjek volim, izuzev jednog određenog dijela, ako bi mi netko mogao dati svoja mišljenja i dojmove p tom smjeru na pmfu?

isto tako me zanima može li se doći ili dogovoriti sa profesorom da ležerno dođem na predavanja, iako nisam student pmf-a, i slušam i eventualno prisustvujem labosima

znam da je pmf jedini faks kad je u pitanju fizika u RH iako ljudi zanemaruju onaj u rijeci kao što ljudi zanemaruju tvz nasprema feru (iako za ovu struku fer nije najbolji od tolkih nepotrebnih teorema i teorije) tako da ako netko zna koja je razlika pmf fizika i rijeka fizika neka slobodno navede
Većina ljudi na istraživačkom smjeru uči intenzivno po par tjedana prije ispita, i redovito dolazi na predavanja. Za neke kolegije npr. linearna algebra je dovoljno dan prije za naučiti, ali mislim da ti 1-2 dana za recimo opću fiziku pismeni ili usmeni za 3 stvarno nije dosta.
Predavanja su javna i velikoj većini profesora neće smetati da si tamo, ali dođi i pitaj. Rasporedi su na stranici faksa. Za labose (pretpostavljam da misliš na praktikume) je problem taj što nas je većinom puno i nema mjesta, ali možeš pitati.
Što se tiče usporedbe s Rijekom, stvarno ne znam.
A to isplati li ti se upisivati taj faks je individualna stvar. Ako stvarno voliš fiziku i zanima te na koji način funkcionira svijet, upiši. Ako ništa, možeš dolaziti na predavanja turistički i upijati znanje.

Zadnje uređivanje PasalacquaGirl : 28.03.2017. at 03:16. Reason: dodatak
PasalacquaGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:49   #357
Koliko je bodova proslje godine imao zadnji upisani?
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:09   #358
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
Koliko je bodova proslje godine imao zadnji upisani?
Ne sjecam se tocno ,ali na istrazivackom su trebale jake petice na maturi (fiz i mat) i 4.5+ prosjek ,a za nastavnicki 3-4.
skarner is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:53   #359
I to je baš otužno. Ispada da onda loši đaci koji su prolazili s dvojkama, trojkama ili četvorkama najviše u budućnosti budu nastavnici fizike, matematike.

jer nitko bolji ne ide na nastavnički smjer. Isto je s drugim smjerovima biologija, kemija.

po meni nastavnički smjer nije nimalo nešto lakši nego istraživački. kolegiji na prve dvije godine su praktički isti. trebalo bi se nešto tu napraviti. Ovo je nepravedno. A trenutna situacija je slika i prilika svega. degradira se općenito fizika kao nastavnička struka.
Kameny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:57   #360
ne znam ima li u americi posebno smjer istraživači studij gdje budeš ing. i nastavnički (profesorski) DOduše, u Americi ljudi s doktoratom rade u srednjim i osnovnim školama. ovdje to nije slučaj.

Ja ne bih dijeli na nastavnički ili istraživački jer je to nepravedno i uvodi velike distorzije među studentima ovih profila. Bolje da studenti na višim godinama biraju hoće li slušati pedagoške predmete kao izborne ili neke druge. Oni koji slučaju pedagoške predmete imali bi mogućnost predavanja u prosvjeti.
Kameny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.