Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2013., 20:27   #1
Sangue Bom (2013)

Sangue Bom es el título de una telenovela brasileña, de Rede Globo. Se estreno el 29 de abril de 2013.




Priča započinje u Sao Paulu gdje su još od malena Bento, Amora i Fabio skupa živjeli u domu Gilsona i Salme kao siročad. Troje prijatelja život je odveo svakoga na svoju stranu.
Fabinha je posvojila obitelj pred bankrotom dok je Bento osnovao svoj mali biznis sa cvijećem uz pomoć svoje prijateljice iz djetinjstva, Giane, strastvene obožavateljice nogometa (potajno i Benta).Fabinho odluči vratit se u Sao Paulo i potražiti svoje biološke roditelje pod svaku cjenu, na isti onaj način na koji je Amora ostvarila svoj uspjeh – gazeći po svima i svemu samo da ostvari svoj cilj.

Amora je posvojena od strane bogate i poznate ali dekadentne glumice Barbare Ellen koja je posvojila još troje djece radi bolje promocije u javnosti (Luz, Kevina i Dorothy). Barbara ima i Malu – svoju kćer koju je dobila s poznatim redateljem Plinom Campanom. Za razliku od svijeta svoje majke i sestre Malu živi potpuno drukčijim načinom života i ima potpuno drukčiji pogled na svijet.

Drži se svojih zakona do trenutka kada se zaljubi u Amorinog dečka Mauricia. Ali susret Amore i Benta pokrenut će niz događaja i preokreta u životu ovog kvarteta.

Više o seriji na njihovoj stranici: http://tvg.globo.com/novelas/sangue-bom/index.html

Danas pogledana prva epzioda i prvi dojmovi su odlični

Od glumačke postave, priče do svega ostalog. Svakako preporuka svima koji barem nešto razumiju portugalskog. Večeras gledam drugu epizodu pa ću moći malo više reći dojmove o likovima i dublje malo opisati taj prvi utisak.

Ovo mi je tako originalno, svaka čast
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:04   #2
Sophie Charlotte (Amora) i Marco Pigossi (Bento) već su glumili zajedno par u noveli "Fina estampa".




Ovak, u kratkim crtama serija djeluje interesantno.
__________________
https://getyarn.io/yarn-clip/d8aa835d-25e3-495a-bfb7-b4735fbae094
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:08   #3
Meni isto djeluje zanimljivo.
__________________
El Clon | Camaleones | ¿Dónde está Elisa?
Pase lo que pase, estaré a tu lado... Por siempre mi amor
WitchHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:28   #4
Serija je izvrsna. Trenutno najbolja telenovela u Brazilu. Jedina mana serije je što je protagonistica jako, ali jako antipatična. Amora je više negativka nego pozitivka. Toliko je antipatična da gledatelje zapravo tjera da navijaju za Benta & Malu (ja navijam za njih, divni su skupa).

Malo kasnim s Brazilom, odgledao sam zadnje 75-u epizodu. Serija ima masu likova, ali su tako svi dobro raspoređeni i imaju svrhu da se divim autorima serije što su uz tako veliki broj likova uspjeli napraviti smislenu priču (za razliku od Perezičine Salve Jorge, a bogme i Carrascove Amor a vida).

Uz benta/Malu dragi su mi jako i Veronica/Erico i novi par Giane/Caio.



Od komičnih likova ne znam tko mi je bolji. Problematična glumačka diva Barbara Ellen (koju od milja zovem Barbuča) koja je poznata više po svojim raspadnutim brakovima i posvojenoj djeci nego po glumačkim ulogama, njena bivša velika obožavateljica Tina koju je Barbarin bivši zaručnik ostavio pred oltarom jer ima traume kad je Barbuča ostavila njega, pa nakon što oboje završe u ludnici ona se infiltrira u Barbučinu kuću kao njena sluškinja/prijateljica/P.R. (cijela ta priča je hommage Avenidi Brasil, u jednoj sceni Tina čeka da Barbara izađe iz kuće i krene se derat: KRAVO! KUJO!!! Napravit ću ti istu stvar kao i Nina! I počne plesat Oi Oi Oi ). Zatim je tu i Damaris, žena koju je muž ostavio nakon godina i godina braka, al koja se ne miri s razvodom i pokušava privući njegovu pozornost glumeći da će se baciti sa zgrade, rastjerava njegove nove djevojke sve to uz pomoć svog vozača Lucinda.





Ma divna, divna serija. Mogao bih o njoj pričat do sutra.
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:30   #5
Nije mi stalo u prošli post, pa da stavim tu te scene s Tinom i Barbučom LOL.





Chupa Nina
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:36   #6
A daj, kaj je tak antipatičan lik Sophije Charlotte, ali glumica mi je preslatka. I je li ona možda tu par s Marcom Pigossijem? U FE su preslatki.

Nakon šta sam pročitao tvoj komentar, još me više zainteresirala serija, sigurno je onda odlična kad ju tak sa žarom hvališ. A i sviđa mi se posveta Avenidi Brasil, a je li ovaj 'congelamento' efekt iz Avenide samo u toj sceni ili? Kako god, predobro.
__________________
https://getyarn.io/yarn-clip/d8aa835d-25e3-495a-bfb7-b4735fbae094
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:39   #7
Quote:
A daj, kaj je tak antipatičan lik Sophije Charlotte, ali glumica mi je baš slatka. I je li ona možda tu par s Marcom Pigossijem? u FE su preslatki.
Sophie je glumi izvrsno, al lik je skroz antipatičan. Razmažena, cinična, grozna prema svima oko sebe, ne-po-dno-šlji-va. Ona je zaljubljena u lik od Pigossija, al se grozno ponaša prema njemu, srami ga se ecc. Bila je zaručena s Mauricijem (Jayme Matarazzo), al su prekinuli. Sad radi spačke da prekine vezu Benta i Malu (svoje sestre, ne po krvi).



Quote:
Nakon šta sam pročitao tvoj komentar, još me više zainteresirala serija, sigurno je onda odlična kak ju opsiuješ. A i sviđa mi se posveta Avenidi Brasil, a je i ovaj 'congelamento' efekt iz Avenide samo u toj sceni ili? Predobro.
Nije bilo tog congelamenta, to je netko napravio na TUMBLR-u. Al ovo ostalo je sve bilo, za riknut.

Zaboravih napomenut i izvrsni soundtrack, pjesma "De janeiro a janeiro" je predivna.

http://www.youtube.com/watch?v=Nr5trqFgwcE
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 23:04   #8
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Zaboravih napomenut i izvrsni soundtrack, pjesma "De janeiro a janeiro" je predivna.

http://www.youtube.com/watch?v=Nr5trqFgwcE
E da, u uvodnom postu sam i ja zaboravio napomenut odličan soundtrack iako sam pogledao samo jednu epizodu, pjesme su odlične

Što se tiče Amore, unatoč toj antipatičnosti i ciničnosti nekako mi se dopada taj njen "bitch style" i njen lik. Sad ćemo vidjet kakva će mi bit u sljedećim nastavcima.

Jako mi je draga Giana Baš mi je žao što ona i Bento neće imat ništa više od samog prijateljstva. Ona mi se od ženskih likova najviše dojmila.
Fabio mi je totalno arogantan.

Najjača mi je Barbara: "Como é que eu posso estar casado com um homem que chamou amante di potrancuda?" (neznam napisati drugi dio ovog.. pitanja? ugl. ide nešto kao: ..i sastaje se s njom u hotelu naziva Vulevu?!" Način na koji ona to govori Amori
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 23:10   #9
Quote:
Baš mi je žao što ona i Bento neće imat ništa više od samog prijateljstva.
Joj, hvalabogu da neće. U RL su najgore takve koje ne shvaćaju da tip nije zainteresiran za njih dalje običnog prijateljstva, a one full navaljuju. Giane se ubrzo opameti.

Quote:
Što se tiče Amore, unatoč toj antipatičnosti i ciničnosti nekako mi se dopada taj njen "bitch style" i njen lik. Sad ćemo vidjet kakva će mi bit u sljedećim nastavcima.
Meni je samo bitch. "Dobro" ju je Barbuča odgojila, njena slika i preslika.

Quote:
Fabio mi je totalno arogantan.
Jest, al je glumac genijalan. Koja promjena od likova koje je tumačio u TiTiTi i Cheias de charme.



On i Malu bi bili dobar par, možda u nekoj drugoj telenoveli. Ovdje su ipak brat i sestra, that would be wrong.

Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 23:19   #10
Odlični gifovi.

Znači, opameti se.. A jbg U tom slučaju, vidjet ću za koga ću navijati u daljnim epizodama. Vjerovatno za Malu, ali mi je onaj susret Amore i Benta

Barbarin lik je prekomičan. Bez obzira što je do bola arogantna i ostale stvari ali žena ubija.
A tko je ona žena koja je potpisivala rastavu (onako sva u crnilu kao da je na sprovod došla) pa počela izvodit cijelu predstavu s onim tabletama i da će se ubit (ono kad legne na stol pa otvori jedno oko da vidi jel' joj upalilo )? I onaj lik kojem je trebala potpisati?
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 23:31   #11
Quote:
A tko je ona žena koja je potpisivala rastavu (onako sva u crnilu kao da je na sprovod došla) pa počela izvodit cijelu predstavu s onim tabletama i da će se ubit (ono kad legne na stol pa otvori jedno oko da vidi jel' joj upalilo )? I onaj lik kojem je trebala potpisati?
E pa to je Damaris koju sam spomenuo u svom prvom postu. Njen bivši suprug je Wilson Rabello. S njim ima troje djece i sada se razvode, moraju potpisat papire, al ona ne želi. Pa prijeti da će se ubit, pa padne po stepenicama, pa odglumi nesvjesticu. Luda je skroz.





Ima i svoj "katolički klub" gdje govori o moralnosti sa svoje tri frendice iz crkve, a klub se zove U ime obitelji. Tražio sam Željku Markić, nisam je našao, valjda se izgubio poziv.
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:26   #12
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
E pa to je Damaris koju sam spomenuo u svom prvom postu. Njen bivši suprug je Wilson Rabello. S njim ima troje djece i sada se razvode, moraju potpisat papire, al ona ne želi. Pa prijeti da će se ubit, pa padne po stepenicama, pa odglumi nesvjesticu. Luda je skroz.
Ahaa to je ona

Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Ima i svoj "katolički klub" gdje govori o moralnosti sa svoje tri frendice iz crkve, a klub se zove U ime obitelji.Tražio sam Željku Markić, nisam je našao, valjda se izgubio poziv.


Evo pogledana i 2. epizoda i serija mi se još više sviđa

Amora došla tražiti Benta, here we go To je predpostavljam trenutak kad kreće sve
Kako je puknuta ona Barbara Sa onom djecom i cijela ona konferencija za novinare
Baš mi je žao Fabinhove mame, lik je idiot Toliko se brine za njega i gleda ga k'o svog a ovaj kreten ne zna ništa cijeniti. Ali dobro, lik mu je sad puno zanimljiviji nego u 1. epziodi.

E da, pjesma od uvodne špice mi je predobra
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:32   #13
I meni je uvodna pjesma odlična, al vidim da se Brazilcima sviđa jer tu pjesmu inače ne pjeva grupa Sambo nego Lulu Santos.

Barbučina djeca su zakon. Pogotovo sin kojeg predstavlja medijima kao potomka iz Afrike koji se ponosi svojim afro korijenima. A mali izgleda BTW ovako:

https://pbs.twimg.com/media/BNT_hKfCYAEuJeV.jpg:large

Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:33   #14

Tema de Abertura


Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Barbučina djeca su zakon. Pogotovo sin kojeg predstavlja medijima kao potomka iz Afrike koji se ponosi svojim afro korijenima. A mali izgleda BTW ovako:

https://pbs.twimg.com/media/BNT_hKfCYAEuJeV.jpg:large

Najjači su, i ona i djeca joj
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 18:49   #15
Tema de Bento e Amora - Roberta Campos e Nando Reis - De Janeiro a Janeiro Odlična mi je.

Par gifova Benta i Giane





Znači, počinjem jako jako voljet ovu seriju
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 13:19   #16
Ha ha, ti si vidim Giane/Bento shipper, al morat ću te razočarat - ništa od toga. A i bilo bi previše da na Benta skaču sve tri protagonistice.
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 13:41   #17
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Ha ha, ti si vidim Giane/Bento shipper, al morat ću te razočarat - ništa od toga.
Nadam se da će u nekoj drugoj glumit skupa jer njih dvoje su mi baš odlični zajedno.

Na kojoj si ti epizodi?
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 13:49   #18
Quote:
Poncho23 kaže: Pogledaj post
Nadam se da će u nekoj drugoj glumit skupa jer njih dvoje su mi baš odlični zajedno.

Na kojoj si ti epizodi?
75.
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 14:01   #19
@Poncho23, ti gledaš seriju bez titlova? Ja kad bi neš brazilskog odlučio pratit ne bih baš razumio, mislim, nešto bih pohvatao (zahvaljujuć Avenidi dosta sam izraza naučio ), ali još uvijek nisam skroz na "ti" sa portuglaskim, nadam se da ću ga jednog dana manje-više razumjet.
__________________
https://getyarn.io/yarn-clip/d8aa835d-25e3-495a-bfb7-b4735fbae094
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 14:36   #20
Quote:
mlac13 kaže: Pogledaj post
@Poncho23, ti gledaš seriju bez titlova? Ja kad bi neš brazilskog odlučio pratit ne bih baš razumio, mislim, nešto bih pohvatao (zahvaljujuć Avenidi dosta sam izraza naučio ), ali još uvijek nisam skroz na "ti" sa portuglaskim, nadam se da ću ga jednog dana manje-više razumjet.
A dobro, ne razumijem ni ja baš svaku riječ trebat će malo vremena dok baš sve sve budem razumio ali ipak razumijem dovoljno da mogu pratit bez titlova
Jesi ikad probao gledati brazilsku seriju bez titlova? Probaj, i ja sam u početku bio malo skeptičan oko toga hoću li razumjet ili ne ali kad sam počeo zapravo sam se iznenadio.
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.