Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2021., 23:14   #9201
Meni liči na Arapina.

Lija koja govori.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2021., 15:44   #9202
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Meni liči na Arapina.

Lija koja govori.
i meni.
može proći.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2021., 12:11   #9203
To je Dev Patel, Britanac indijskog porijekla. Milijunaš s ulice

Opet pretaman za Britaniju u 6. stoljeću.
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2021., 12:16   #9204
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Hello ljudi!

Samo dođoh izraziti svoje oduševljenje castingom za novu seriju. Apsolutno pogođeno!

Osobno, ne smeta me koliko je tko lijep i zgodan, odnosno nije, ili kakvu boju kose ili očiju ima, sve dok dobro glumi. Nisu ni u GoT-u svi bili fizički direktne preslike književnih likova (Alfie Allen, Stephen Dillane, Natalie Dormer, Diana Riggs), pa su odradili bolji posao od nekih izgledom vjernijih glumaca (Emilia Clarke). Šminka, perika i kostim čine čuda.
Niti me odbija činjenica da je netko glumio po komedijama. Mark Addy je prvenstveno poznat po komičnim ulogama, pa je bio skroz uvjerljiv kao Robert. Ili nečije seksualne preference ili rodne odrednice. To je sasvim nebitno za ulogu.

No. Dvije stvari u castingu mi bodu oči.

Alicent je 9 godina starija od Rhaenyre. Glumica je godinu mlađa. Toliko se priča o manjku dobrih uloga za žene jednom kad zadju u godine. Ajmo onda dati ulogu glumici prikladne dobi. Naravno, o ovom nitko ne ranta po netu. Jer totalno je OK da se castaju mlađe glumice.

I naravno, Corlys. Istina da lik nije nigdje detaljno opisan, no znamo kako su mu izgledali žena i djeca. Znamo da je bio valirijskog porijekla (a Targovi su ženili Velaryone zbog sličnosti više puta, jer patili su na izgled). Znamo da je tamna kosa navodne mu unučadi bila hint Aegonovim pristašama da su kopilad, što je poslužilo kao dobar izgovor za rat protiv Rhaenyre.
Mogli su castat crnca za Cristona Colea koji je isto dosta bitan lik. Ili nekog drugog. Bilo koga čiji izgled nije presudan za samu radnju.

Tako da ja ovdje vidim dva moguća rješenja: ili castat crnca ali s crnom kosom za Harwina Stronga ili skroz napustit plotline s Laenom/Laenorom i odmah sparit Rhaenyru s Daemonom.
Casting za Alicent je promašaj svakako.
Nju bi trebao glumiti netko tko je po godinama bliži Leni Headey.
Rhaenyra je isto promašaj, koliko god ovo zvučalo politički nekorektno žena je nedovoljno, zapravo nimalo, atraktivna da bi glumila nekog kog su zvali Realm's Delight.

Što se Velaryona tiče, sudeći po slikama sa seta, čitava kuća je pretprila blackwashing, ne samo Corlys.
A tek ako budu sugerirali da su Velaryoni crni od vremena Freeholda, a ne samo ovi kojima je ćaća, djed ili brat Corlys, onda tek pišaju na oba obiteljska stabla, i Velaryona i Targaryena.
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 00:25   #9205
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
Rhaenyra je isto promašaj, koliko god ovo zvučalo politički nekorektno žena je nedovoljno, zapravo nimalo, atraktivna da bi glumila nekog kog su zvali Realm's Delight.

Što se Velaryona tiče, sudeći po slikama sa seta, čitava kuća je pretprila blackwashing, ne samo Corlys.
A tek ako budu sugerirali da su Velaryoni crni od vremena Freeholda, a ne samo ovi kojima je ćaća, djed ili brat Corlys, onda tek pišaju na oba obiteljska stabla, i Velaryona i Targaryena.
Rhaenyra je bila Realm's Delight kao dijete. Udebljala se već kao mlada cura zbog trudnoća. A sudeći prema slikama, castani su sinovi Viserysa i Alicent (glumci djeluju kao tinejdžeri ili preteen dječaci), koji su po dobi tu negdje s njena tri starija sina. Tako da su zapravo trebali angažirati debelu glumicu.

Ovo za Velaryone je stvarno smiješno. Možda će ići na objašnjenje da su Targovi genetski dominatni, nešto kao kad se Baratheon i Lannister spare, pa uvijek dijete bude tamne kose
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 07:43   #9206
nešto kao što Džon Snežnim bijelu kosu
oh vejt

a oni preteen vjerojatno imaju po 30 godina. to je taj look koji se danas traži
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2021., 23:11   #9207
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
nešto kao što Džon Snežnim bijelu kosu
oh vejt

a oni preteen vjerojatno imaju po 30 godina. to je taj look koji se danas traži
Bože tebe, Klo, pa zar ne znaš osnove westeroške genetike?
Baratheon trumps Lannister, Targaryen trumps Velaryon, Stark trumps Targaryen.

Pretpostavljam da, ako budu ikad snimali seriju o Blackfyre pobunama, Bloodraven će postat albino crnac s vitiligom, ili tako nešto.

Živo me zanima kako misle nasnimiti hrpetinu zmajeva.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2021., 08:33   #9208
got kakav god bio srećom je započet prije desetak godina a ne sad jerbo ova nova serija će bit smeće
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.