Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 11:30   #1
Menstruacija i ciklus nakon postupka

Mnogi se sigurno raspituju kakva se menstruacija moze ocekivati nakon postupka i kakav je ciklus uopce nakon postupka.

Menstruacija nakon postupka nerijetko moze biti vrlo obilna zbog debljine endometrija.
@one koje su bile pod supresijom - moguce je da se ciklus-dva jajnici malo 'ulijene' te da ovulacija kasni par dana. samim tim se produzava i ciklus.

Kakva su vasa iskustva?
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 25.04.2012. at 11:43.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 11:42   #2
meni se u prvom stimuliranom ciklus i to drugi nakon postupka zmrdao na cca 60 dana. A čak sam i ovulirala
Vrlo je često i da nema ovulacije ... a isto tako hoće i od hormonske stimulacije iskočiti ciste, polipi i ino ...

normalno je da se to zmrda u nekoj mjeri no ako se baš otegne ja bi preporučila ginekološku kontrolu.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:07   #3
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
meni se u prvom stimuliranom ciklus i to drugi nakon postupka zmrdao na cca 60 dana. A čak sam i ovulirala
Vrlo je često i da nema ovulacije ... a isto tako hoće i od hormonske stimulacije iskočiti ciste, polipi i ino ...

normalno je da se to zmrda u nekoj mjeri no ako se baš otegne ja bi preporučila ginekološku kontrolu.
Nisam te dobro razumela hoces reci da si nakon stimulacije dobila ciklus tek posle 60 dana? Pa to bi bilo zaista dugacak period.Ja cekam svoj ciklus a ne dolazi i planiram da se javim u kliniku i pitam sta i kako dalje.Nerviaju me stvari koje ne idu po pravilima prirode
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:13   #4
Ali zoro kako da se jajnici ulenje kad sly47 kaze da nekad i ne dolazi do ovulacije onda sta bi to znacilo da nece doci ciklus?Mislim ti kazes da ako ovulacija kasni kasni i ciklus, a sta ako do ovulacije ne dodje?Vise i ne znam sta je normalno a sta nenormalno u ovim postupcima.
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:33   #5
MPOvci ce ti reci isto renate.
jajnici su od supresije toliko uspavani da se ciklus produzi..ovulacija se desi kasnije ili se ne desi..jel.

1. postupak (bez fertilizacije)
O je bila negdje 18dc..inace mi je 14dc..lutealna faza je bila kojih 14 dana..dakle ciklus nakon postupka je trajao ca. 32 dana

slicno je bilo i u drugom. obilnost menstruacije niti u jednom nije bila velika.

u trecem postupku je endometrij ocito toliko bio zadebljan da je menga trajala ukupno 13 dana. kojih pet intenzivno, onda krvuckanje, pa spoting/krvuckanje do 13dc. ovulacija je bila oko 20dc. dakle ciklus je bio dug kojih 35 dana. luci je rekao da je to normalno.

u sva tri slucaja je 2. ciklus nakon postupka ovulacija bila kao i obicno na 14dc, lutealna faza ca 13-14dana. dakle drugi ciklus se sve vratilo na svoje mjesto.

off topic - a kao sto sam ti rekla, tvoj lutealna faza je nikakva (gledajuci tvoj progesteron na 7dpo), trazi progesteron za drugi dio ciklusa, da imas barem neku sansu eventualno zatrudniti i prirodno (3 puta ti je to vec uspjelo)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 20:04   #6
OK,zapamtila sam da treba, traziti Progesteronsamo da zatrudnim prirodno vrlo tesko jel su mi jajovodi zapuseni.To sam proverila dva puta da budem sigurna da nije prvi doc pogresio slucajno.Tako da ostaje mi samo IVF, al prvo da sredim hormone malo
Ja sam se javila u kliniku danas i rekli su da se javim sutra kako bi mi napravili termin za petak da odem kod doctora na uz.Budale nit znaju da mi kazu dal je normalno da kasni menga dal nije itd,itd.Niko nista ne radi ovde,niko nista ne zna i nikom nije za nista briga, samo prebace stvar drugome.
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 19:55   #7
Ovog meseca ciklus mi je dosao na 3 onda mi je punkcija bila na 15.06 doc je rekao da ocekujem sledecu periodu za 10 dana.Danas sam dobila,proslo je 12 dana od punkcije.Sad bi da vas pitam jel je to normalno da u jednom mesecu dodze ciklus 2 puta?Mislim proslo je od proslog ciklusa samo24 dana????
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 21:39   #8
meni nekad zna ciklus trajat 24 dana, al to kao nije baš dobro. Koliko sam shvatila to ima veze sa smanjenim AMh-om
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 22:35   #9
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
meni nekad zna ciklus trajat 24 dana, al to kao nije baš dobro. Koliko sam shvatila to ima veze sa smanjenim AMh-om
Cekaj, molim te daj mi objasni jel te nisam svatilajel krvaris ti 24 dana ili ti je izmedju dva ciklusa rastojanje od 24 dana?I zasto mislis da to nije dobro?Da pitam ja mog doktrora ?
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 23:35   #10
Quote:
renate kaže: Pogledaj post
Cekaj, molim te daj mi objasni jel te nisam svatilajel krvaris ti 24 dana ili ti je izmedju dva ciklusa rastojanje od 24 dana?I zasto mislis da to nije dobro?Da pitam ja mog doktrora ?
Ciklus--razmak izmedju dva krvarenja.
Da, kratki ciklusi (>25 dana) se povezuju sa smanjenom ovarijalnom rezervom (niski AMH)
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 15:33   #11
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ciklus--razmak izmedju dva krvarenja.
Da, kratki ciklusi (>25 dana) se povezuju sa smanjenom ovarijalnom rezervom (niski AMH)
Dobro, i ja imam niski AMH ali sam do sad imala redovno svaki mesec ciklus a razmak je bio 30,32,34 dana izmedju dva ciklusa.Ovo je prvi put da se desi da mi dva ciklusa budu u jedan mesec tako da mora da je nesto povezano sa stimulacijom koju sam radila.A sad dali je dobro ili loso to ne znam al pitacu doktora.Samo sam htela znati dali se nekoj od ovih cura ovde desilo isto posle neki protokol i to.Nema veze.
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 18:31   #12
Ne znam gde da postavim ovo pitanje pa zato pisem ovde.Znaci prosli mesec sam dva puta imala ciklus na 3.06 i 26.06 izmedju je bila stimulacija i punkcija sve bez problema.E sad od juce kad idem u wc na toalet papir ima malo krvi.Nije da je krvarenje al zasto ta krv pomalo???Bole me ledja kao kad je ciklus i malo kod jajnika i matericu osecam bol (samo malo) al me nervira i uzrujava sad ova krv.Molim vas recite mi jel trebam da odem kod ginekologa na pregled zbog ovog ili nije nista strasno?
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 14:00   #13
Quote:
renate kaže: Pogledaj post
Ne znam gde da postavim ovo pitanje pa zato pisem ovde.Znaci prosli mesec sam dva puta imala ciklus na 3.06 i 26.06 izmedju je bila stimulacija i punkcija sve bez problema.E sad od juce kad idem u wc na toalet papir ima malo krvi.Nije da je krvarenje al zasto ta krv pomalo???Bole me ledja kao kad je ciklus i malo kod jajnika i matericu osecam bol (samo malo) al me nervira i uzrujava sad ova krv.Molim vas recite mi jel trebam da odem kod ginekologa na pregled zbog ovog ili nije nista strasno?

dakle ciklus koji je poceo 3.6. je trajao 23 dana. to se nazalost cesto desava kod lose ovarijalne rezerve i slabe lutealne faze.
pitanje je da li si i kada si imala ovulaciju, koliko ti je trajala lutealna faza. no dobro. rekla si da zbog jajovoda tako i tako nema sanse da ostanes trudna u kucnim radovima.

26.6. ti je poceo novi ciklus. po tome ti je danas 10dc.koliko ti traje menstruacija, imas li nekad produzene menstruacije? ako se pojaca bi svakako pitala gyn-a.
meni je prva menstruacija nakon neuspjesnog IVF-a u decembru trajala dobrih 13 dana, endometrij je bio dosta zadebljan, ocito zbog toga.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:44   #14
Ne znam jel spada direktno tu...nakon neuspješnog postupka menga mi je došla jučer, jako bolna (prekjučer navečer sam imala spotting). Danas se već skoro smanjuje. Praktički od cijelog dana bih mogla napuniti jedan uložak. A tek mi je 2dc..
I inače imam kratku mengu, 3 dana, 4.je spotting. Mislila sam da će sad od progesterona biti zadebljaniji endometrij i dulja menga, ali očito ne.

Da li to možda znači da nemam dobar endometrij? Kako mi se može sve tako brzo očistiti, a nije da prvi dan imam poplavu?

Inače dr je prije punkcije rekao da je endometrij ok. Ali ovo mi je stvarno već čudno
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 00:03   #15
bubice, koliko ja znam lucija, on ce za odlican endoemtrij reci i da je odlican. nahvalit ce ga na sva usta. stoga bi sad nezahvalno bilo pitati sto znaci za njega ok. ja ful paranoicna sam uvijek u mjerama znati koliki je.
tako da je moguce da je bio 'samo' ok, sto bi objasnilo slabiju mengu.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 01:58   #16
Ma rekao je jednom prilikom da je odličan, ili izvrstan, ne mogu se sjetiti više... To je bilo par dana prije punkcije. Uglavnom sam htjela reći da ništa nije bilo loše komentirano za endometrij. Meni se nije dalo ništa više pitati. Idući puta ću htjeti sve znati u mjerama. Sad sam htjela biti malo manje dosadna
Znam da je i ciklus prije mpo-a, kada nisam imala ovulaciju i bila sam na uzv prije duphastona, rekao da je endometrij dovoljno debeo.

Al evo koliko vidim, menga i dalje tu, samo slabija od očekivane. I dalje baš svijetlo crvena krv. Znači kao i inače očito .
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.