Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2009., 10:27   #1
IVF donacijom jajne / sjemene stanice i embrija - češka iskustva

Budući da MPO/IVF donacijom janjih/sjemenih stanica nije moguće napraviti u hr, Hrvatice često posjećuju češke klinike, osobito kliniku Pronatal koju vodi hrvatski dr. Merdešić u Prgu. Imate li iskustva, podijelite ih tu sa curama.
Naime, češka je najliberalnija zemlja po pitanju donacije jajnih i sjemenih stanica, odn. u toj je državi moguća umjetna oplodnja na takav način. Biste li išle tamo, ako bi dijagnoza bila takva da je to jedini način da dobijete bebicu?
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 10:51   #2
da puno sam čitala o tome i čula jer moja kolegica sa posla je išla tamo....

Njezine jajne stanice nisu bile nikako dobre i išla je na umjetnu oplodnju tuđom jajnom stanicom i spermijem njezinog muža....

Rodila je prošle godine prekrasan curetak


Ja bih išla svugdje i pokušala na svakojak način doći do željene bebice... tako da taj odobir uvelike podržavam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 17:22   #3
prag-dr Mardesic

super tretman, sve fantasticno organizirano, hotel, apoteka, kafeterija s manjim restorancicem u sklopu. 3800 eura kompletni tretman s doniranom jajnom stanicom. rezultat uskoro.
dsvbo is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 12:10   #4
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
super tretman, sve fantasticno organizirano, hotel, apoteka, kafeterija s manjim restorancicem u sklopu. 3800 eura kompletni tretman s doniranom jajnom stanicom. rezultat uskoro.
hvala ti na informaciji, vjerujem da će biti korisna mnogim curama pogotovo u ovim novim uvjetima
držim fige za pozitivan rezultat
i odgovor Lolino pitanje - išla bih i ići ću na kraj svijeta ako bude trebalo....
__________________
I'm on your side, when times get rough, and friends just can't be found
Like a bridge over troubled water, I will lay me down

<3
LannaLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:56   #5
PRONATAL PRAG

sorry cure sto nisam bila napisala rezultat na vrijeme!
2009. na prvom pokusaju doniranom JS negativno.
2010., znaci drugi pokusaj, POZITIVNO !!! Uobicajena praksa, a i moja zelja, 2 embrya- znaci blizanci. Transferirani treceg dana nakon oplodnje.
Brdo parova iz Hr i Ex-Yu. Pronatal je svakako za preporuciti.
dsvbo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 18:50   #6
mojih blizanaca vise nema....otisli su u nebo prekjucer
dsvbo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 19:11   #7
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
mojih blizanaca vise nema....otisli su u nebo prekjucer

žao mi je.....
Judy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:30   #8
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
mojih blizanaca vise nema....otisli su u nebo prekjucer
jako mi je žao dvsb.. moja je želja bila pronatal, ali ne s donorskom stanicom iako ni to nismo zauvijek isključili nego pgd.. na sreću, ostala sam prirodnim putem trudna, rizično, vrlo komplicirano, ali sa zdravom bebom nakon x pobačaja.. želim da i tebe (vas) izenadi jedan bebač, a da ovo sad ostane samo tužna uspomena..
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:33   #9
dsvbo
tako mi je žao
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:34   #10
da mi nema druge, odskakutala bih tamo bez obzira na cijenu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 21:42   #11
hvala vam na dragim rijecima.....
dsvbo is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 18:33   #12
Malo novih iskustava iz Praga - Prag Fertility Center.
Obzirom da je jako teško doći do informacija , a postupak je skup,evo za sve one koji razmišljaju kako dalje.
Svježe iskustvo iz Prag Fertility Centra.
1. Doniraju stvarno malo stanica - pripazite i pitajte zbog čega se dobije npr. samo 5 jajnih stanica (toliko imam svojih s 42 godine uz polustimulaciju! - malo čudno)
2. Imaju mladu embriologicu koja se očito tek uči, jer kako drugačije objasniti situaciju u kojoj spermiogram koji je u HR dobar njoj nikako ne valja pa čak predlaže donaciju spermija
3. Usluga je profesionalna,svi su ljubazni, tu prigovora nema - ipak, želite li razgovarati s doktoricom (što bi za tu cijenu morali svi) morate posebno moliti, inače vas otpusti sestra koja je konkretno meni dala krive doze lijekova.
Sve navedeno su osobna iskustva, što ne znači da vama neće uspjeti od prve .
Nadam se da sam nekome bar malo pomogla. Sretno svima.
bilabummama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:49   #13
podižem i ovu temu, u slučaju da zatreba..
ima novijih iskustava?

aleta, bila si u pronatalu, pgd? može par dodatnih infosa, kako je to izgledalo? zašto ste išli na pgd? ako ne želiš tu, može i pp. hvala
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:40   #14
upit

[QUOTE=bilabummama;50587119]Malo novih iskustava iz Praga -
poštovana
vidim da imate sve informacije o ovom centru ,meni je naime zbog tarner sindroma jedina mogućnost da postanem majka donacija jajne stanice ,što smo naravno ja i moj dečko ,prihvatili ,sada u borbi za malog anđela naišla sam na ovaj svježi post ,molim te ako možeš sve konkretne informacije i cijene i iskustva na mail [email protected],bila bih ti jako zahvalna ,jer jako sam prestravljena ,neznam kako će to proći ,šta me čeka ,tek sam na početku ,hvala
carlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 10:26   #15
Prag IVF

Ja se spremam u Prag IVF, ali za sada ne zbog doniranih jajnih stanica ili spermija nego zbog PGD-a.
Međutim, mogu vam reći da su jako susretljivi, brzi i efikasni u samoj komunikaciji. Posebno pohvaljujem gospođu Mariju (ako imate kakva pitanja njen mail je: [email protected] ).
Trenutno sam u iščekivanju još nekih nalaza, prije odlaska u Prag.
Ako imate pitanja, bilo kakva tu sam.
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 13:25   #16
Quote:
petrah kaže: Pogledaj post
Ja se spremam u Prag IVF, ali za sada ne zbog doniranih jajnih stanica ili spermija nego zbog PGD-a.
Međutim, mogu vam reći da su jako susretljivi, brzi i efikasni u samoj komunikaciji. Posebno pohvaljujem gospođu Mariju (ako imate kakva pitanja njen mail je: [email protected] ).
Trenutno sam u iščekivanju još nekih nalaza, prije odlaska u Prag.
Ako imate pitanja, bilo kakva tu sam.
Ima li gospođa Marija neki broj telefona? Hvala
Lela D is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 22:35   #17
Quote:
Lela D kaže: Pogledaj post
Ima li gospođa Marija neki broj telefona? Hvala
Ovo joj je navedeno u potpisu u mailu:

Tel: +420 233 311 523
Gsm: +420 778701331

Fax: +420 255 711 838
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:26   #18
Smile

Quote:
petrah kaže: Pogledaj post
Ovo joj je navedeno u potpisu u mailu:

Tel: +420 233 311 523
Gsm: +420 778701331

Fax: +420 255 711 838

hvala
Lela D is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 11:44   #19
Ima netko iskustva i preporuku za odabir klinike za oplodnju doniranom spermom? Prag? Makedonija se spominje često u zadnje vrijeme?
khloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 11:46   #20
Moja prijateljica je išla u Bratislavu, jako je zadovoljna suradnjom a i uspjehom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.