Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 21:32   #381
Stimulacija jajnika nije neko masiranje ili neki valovi, to doktor kad utvrdi meke druge stvari, odluci u koji ces postupak i da li s lijekovima ili bez. Ti lijekovi su stimulacija. Ja jos nisam dosla do nicega, a vec hodam kod mpo-ovca 5 mjeseci. Ja bih sad radije da nikome nisam rekla jer svako malo netko pita kad cete, hocete li, pa kaj vam to fakat treba, pa kaj ces hormoneuzimati. Cak sam dozivjela da mi se kaze, meni je tebe jako zao, a i savjet da pijem neke kapi, a kod nas je u pitanju muski faktor, bar zasad. Osobno me nije pogodila cinjenica da trebamo pomoc, ali me sad pomalo frustrira sto nikako da krenemo u to. Ja sam odabrala bolnicu za pocetak jer financijski ne mogu podnijeti vise postupaka, ali vec sad dvojim da li bi mi lagodnije bilo u privatnoj klinici preko HZZO jer zbilja si ko na traci. Puno cekanja za 5 minuta konzultacija na kojima saznas jako malo. Opet ako sve zavrsi uspjesno bit cu sretna. Inace sam jako emotivna, ali nekako sam ovome realno pristupila i zasad me ne pogadja. Ali i kaze se da je psiholoska pomoc koja je nekad bila obavezna prije postupka zapravo potrebnija nakon neuspjesnih postupaka.
purgerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 22:25   #382
Quote:
zulta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, kako se nosite s odabirom bolnice i liječnika? Na koji način donijeti ispravnu odluku i kod koga kenuti?
Mi smo gledali koliko se gdje ceka na postupak,koliko su dobri doktori koji rade i kakva su iskustva drugih.
U uzem izboru su nam bili skvorc,podobnik i vinogradska.
Odlucili smo se za skvorca iz vise razloga-privatnik je s ugovorom hzzo-a,nema cekanja,iskustva drugih cura su super,moj ginekolog ga je preporucio.
Nakon prvih konzultacija smo znali da smo dobro odabrali

sent by air
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:19   #383
Pozdrav svima ova tema mi očajnički treba i voljela bih čuti nedavna iskustva.
Ovako, nažalost doktora se bojim kao vraga i na svoju sramotu dugo nisam bila kod ginekologa.
Muž (47) i ja (43) imamo nezaštićene odnose 8 mjeseci, nisam ostala trudna.
Imam dva mioma na maternici, ali dr veli da se jajne stanice proizvode normalno i da mogu ostati trudna. Nisam radi toga bila kod ginekologa, to sam pitala usput.
Imala sam prije 10 godina dvije trudnoće, tada nisam imala uvjeta za djecu i abortirala sam. Zatrudnila sam tada bez problema.
Moj hzzo ginekolog je nažalost vjerski fanatik i čudak, jedan od razloga ( i izgovora) zbog kojega nisam išla godinama.

Sad, iako smo u tim godinama, muž i ja bismo željeli dijete.

Od kud početi?
Kamo krenuti?
Puno hvala!
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:26   #384
Quote:
Shepica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ova tema mi očajnički treba i voljela bih čuti nedavna iskustva.
Ovako, nažalost doktora se bojim kao vraga i na svoju sramotu dugo nisam bila kod ginekologa.
Muž (47) i ja (43) imamo nezaštićene odnose 8 mjeseci, nisam ostala trudna.
Imam dva mioma na maternici, ali dr veli da se jajne stanice proizvode normalno i da mogu ostati trudna. Nisam radi toga bila kod ginekologa, to sam pitala usput.
Ovako, to što proizvodiš jajne stanice, odnosno što on vidi folikul ništa ne mora značiti. S obzirom na godine odmah traži uputnicu za MPO ili ako imate novaca da si možete priuštiti odite privatno. Ja ne bih ništa više čekala. A oni će dalje reći što i kako. Jajne stanice npr ne moraju uopće biti kvalitetne. Sperma tvog muža može biti problem. A može biti da je oboje naizgled dobro, a nema trudnoće. Zato trebaš specijalista. Moguće je da imaš posljedice od kiretaža. Ako ti ovaj ginekolog ne da uputnicu, mijenjaj ga. nema druge. Nitko ne voli doktore.
purgerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:12   #385
Nažalost, gornja dobna granica za mpo na teret hzzo-a je 42 godine za žene.
Ako ti financije dopuštaju, možeš ići privatno.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:57   #386
Quote:
Shepica kaže: Pogledaj post
... ja (43) imamo nezaštićene odnose 8 mjeseci, nisam ostala trudna.
Imala sam prije 10 godina dvije trudnoće...

Od kud početi?
Kamo krenuti?
Puno hvala!
Iskreno i brutalno: tvoje js su statistički preko 90% aneuplodne, a to je zbog godina koje imaš. Zanemari prijašnje trudnoće, one vjerojatno nemaju veze s tim što sad ne možeš zanijeti, a gina promijeni.

S obzirom da radi godina nemaš pravo ići u postupke potpomognute oplodnje na teret HZZO-a, odluči se za nekog privatnika specijalista humane i pravac konzultacije. Nemaš vremena čekati! Dok izvadiš sve potreben nalaze, proći će još skoro pa godinica...

(Ne ići kod doktora zato što nije dobar mi je totalno bezvezan izgovor. Piši HZZO-u nek ti da popis slobodnih ginića)
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:08   #387
Potpuno smetnuh s uma dobnu granicu za HZZO.
purgerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:21   #388
Hvala na odgovorima
obratila sam se mailom jednoj privatnoj klinici u zg
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 23:19   #389
Kako se kreću cijene kod privatnika?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 23:25   #390
Ovako
http://betaplus.hr/aih-i-ivf-icsi/cjenik/mpo-cjenik/

http://www.ivf-centar.hr/cjenik/
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 23:30   #391
Hvala ti, gledala sam, ali valjda previše infoa od jednom pa nisam registrirala.. Podobnik nema?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 21:07   #392
Ima i Podobnik na svojim stranicama.
Svi su ti tu negdje s IVF/ICSI postupkom.

Cca +- 500/1000kn
Lijekovi su posebno
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 16:08   #393
Hey, i ja MPO početnik! Molim vas za savjet gdje Ići u Zagrebu? Hvala puno


Sent from my iPhone using Tapatalk
Elena Karic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 16:15   #394
Privatno ili preko HZZO?

Uzmi u obzir sto ti je blizu, s obzirom da se folikulometrije rade često.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 18:10   #395
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Privatno ili preko HZZO?

Uzmi u obzir sto ti je blizu, s obzirom da se folikulometrije rade često.


Privatno bih imate li neku preporuku? Možda IVF klinika sta mislite? Kad se počinje s tim? Pre ciklusa ili posle? Dolazi mi vještica za koji dan pa ne znam sto da radim


Sent from my iPhone using Tapatalk
Elena Karic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 18:16   #396
To jako ovisi o vašim nalazima i eventualnoj dijagnozi. Što imaš do sada od nalaza? Prve konzultacije ti vjerojatno niti neće biti početak postupka, ali npr sve kraće stimulacije kreću od 1-3 dana ciklusa, a dugi protokoli i tamo oko 20-21 dana ciklusa prije.

Ja mogu preporučiti dr Lučingera iz osobnog iskustva.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 18:19   #397
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
To jako ovisi o vašim nalazima i eventualnoj dijagnozi. Što imaš do sada od nalaza? Prve konzultacije ti vjerojatno niti neće biti početak postupka, ali npr sve kraće stimulacije kreću od 1-3 dana ciklusa, a dugi protokoli i tamo oko 20-21 dana ciklusa prije.

Ja mogu preporučiti dr Lučingera iz osobnog iskustva.


Od nalaza imam one osnovne krvne pretrage, spermiogram od muza, papanikolau test dobar, dobar prolaktin, ali ne dolazi do oplodnje...kako kreće taj postupak, jel se ide na stimulaciju i ciljane odnose ili kako? Hvala puno


Sent from my iPhone using Tapatalk
Elena Karic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 11:24   #398
Najčešće da, ali ovisi o nalazima i procjeni doktora. Mi smo krenuli s klomifenom i ciljanim odnosima, a može i inseminacija ako je spermio dobar.

Ako misliš baš u pravi mpo postupak (AIH, IVF, ICSI), trebat će ti i krvne grupe s rh faktorom te markeri na hepatitis i hiv (tebe i muža) te brisevi na microplasmu, ureoplasmu, klamidiju...
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 11:40   #399
Privatnici u Zagrebu, u zagradi najpoznatiji doktori:
IVF Centar (Lucinger i Grabovac)
Poliklinika IVF (Simunic i Alebic)
Betaplus (Dmitrovic, Bracun)
Podobnik (Podobnik)
Repromed (Radoncic)
Škvorc u Samoboru
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 11:58   #400
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Privatnici u Zagrebu, u zagradi najpoznatiji doktori:
IVF Centar (Lucinger i Grabovac)
Poliklinika IVF (Simunic i Alebic)
Betaplus (Dmitrovic, Bracun)
Podobnik (Podobnik)
Repromed (Radoncic)
Škvorc u Samoboru
Alebic je kod pododnika.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.