Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 09:38   #381
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
to mi je frendica pricala, njihova kaznjava klince kad su nemirni tako da im ukine odmor i)ili izlazak.
pardon, ali, koliko glup moras biti? nemirnoj djeci ukinut trcanje. boze, baci ciglu
Upravo je moje dijete u takvoj kazni uz jos dvojicu iz svog razreda, ukinuti su im svi odmori cijeli 10. mjesec i moraju sjediti ispred razreda na klupi.

Sreca u nesreci ili necreca u sreci je u tome sto moj mali 3 tjedna ovog mjeseca nije u skoli zbog operacije krajnika i komplikacija iste. Ali da je bio u skoli zasiguro nebi provodio tu kaznu jer sam ja vjestica od mame i nedopustam da mi se dijete tako maltretira..
To su ucitelji koji nemaju pojma o radu.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:45   #382
Šta je radio preko odmora da ga se stavi u takvu kaznu?
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:48   #383
ne znam sto moze napraviti buduci da je ubojicama i silovateljima u lepoglavi omoguceno hodanje i vjezbanje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:23   #384
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Šta je radio preko odmora da ga se stavi u takvu kaznu?
imaju u razredu jedno dijete sa poteskocama u ponasanju - naravno to dijete nema asistenta- i on konstantno maltretira ostatak kolega, ljepi se za njih, psuje ih, udara itd.., i naravno da su moj sin i ostala dva kompanjona popizdila i gurnula ga uz rijeci da se makne od njih. I sada su u kazni moj sin i jos ta dvojica a "navodno" i taj mali koji je takav kakav je.

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne znam sto moze napraviti buduci da je ubojicama i silovateljima u lepoglavi omoguceno hodanje i vjezbanje
mah, nemam ja rijeci za nasu uciteljicu i njezin nacin rada - kako stvari stoje opet cu zvati inspekciju iz AZOO da nas malo posjeti
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:18   #385
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
imaju u razredu jedno dijete sa poteskocama u ponasanju - naravno to dijete nema asistenta- i on konstantno maltretira ostatak kolega, ljepi se za njih, psuje ih, udara itd.., i naravno da su moj sin i ostala dva kompanjona popizdila i gurnula ga uz rijeci da se makne od njih. I sada su u kazni moj sin i jos ta dvojica a "navodno" i taj mali koji je takav kakav je.
meni se uopće ne sviđa šta u školu upisuju sve živo...kao važna je njihova socijalizacija.
Šta je sa normalnom djecom?

Cijeli razred ispašta zbog moderne "društvene tolerancije i empatije" za takve.

U ovom slučaju i ja bi na inspekciju.

Pogotovo mi nije jasno kako takvo dijete može bit upisano u produženi.

Šta struka radi??
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:58   #386
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
meni se uopće ne sviđa šta u školu upisuju sve živo...kao važna je njihova socijalizacija.
Šta je sa normalnom djecom?

Cijeli razred ispašta zbog moderne "društvene tolerancije i empatije" za takve.

U ovom slučaju i ja bi na inspekciju.

Pogotovo mi nije jasno kako takvo dijete može bit upisano u produženi.

Šta struka radi??
Nije u produzenom, radi se o 4 razredu trenutno - malo je kriva tema ali vezala sam se na kaznu mirovaja pod odmorom.
Taj mali se u skoli pojavio prosle godine - za te njegove nepodopstine ne krivim njega jer maleni nije kriv zbog stanja u svojoj obitelji, ustvari je drago dijete ali sa problemima u ponasanju koji dolaze iz obitelji - za koju nas mnogo marta da ne stima jer to se vuce jos iz vrtica- ali roditelji, njihov odgoj i pristupanje svemu je ajme meni - njegova mater u nicem ne vidi problem. Maleni k tome ima i skolovanje po skracenom programu koje mu isto ne treba ali eto roditelji su to isposlovali jer valjda misle da ce tako rijesiti sve probleme.
U ovom nasem slucaju najvecu odgovornost cine roditelji a nije ni skola daleko jer ne poduzima nista. Odlasci na razgovore kod uciteljice su ravni nuli, pedagogica je također za nista.
Ovaj tjedan sam ionako u skoli i imat cu gadne razgovore sa cijelim strucnim timom te im dati rok od 2 tjeda da se sve sanira - ne postignu li zadano u roku tada dolazi inspekcija u skolu, a to su svijesni da mi nije bajno jer su je vec imali.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:38   #387
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
meni se uopće ne sviđa šta u školu upisuju sve živo...kao važna je njihova socijalizacija.
Šta je sa normalnom djecom?

Cijeli razred ispašta zbog moderne "društvene tolerancije i empatije" za takve.
nazalost tocno.
zlo mi je od tih preseransa i pozivanja na apsolutnu toleranciju i jednakost.
vjecno njih 25 ispasta zbog jednog - na ovaj ili onaj nacin.
ili ih maltretira svojim ponasanjem ili se sporije radi ili...
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
U ovom nasem slucaju najvecu odgovornost cine roditelji a nije ni skola daleko jer ne poduzima nista.
ne mozes ni poduzeti nista ako roditelji ne suradjuju ili, jos gore, inzistiraju na totalno krivom pristupu i tvrde da je dijete "sasvim u redu".
skola ne moze samoinicijativno i bez suglasnosti roditelja traziti asistenta, krojiti prilagodjeni program i sl.
ako dijete ima poteskoca, izrazitih problema u ponasanju i nesuradljivo je, a roditelji ga "pokrivaju" ti zapravo samo mozes krizati dane na kalendaru kad ce zavrsiti tu skolu.
jbg, kako sijemo, tako cemo zeti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:44   #388
.

Nisam bila zadovoljna produženim boravkom. Djeca nisu ništa dodatno naučila i sve sam moralas njima raditi kod kuće kad se vrate. Sin je sam tražio da ga ispišem jer nastavnica nije mogla kontrolirati grupu i bilo je tučnjava.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:07   #389
zdravo. samo da se malo nadovežem na aktivnosti u boravku. moja cura je prvašić sad. u boravku je najčešće do 16.30. meni je super jer su svaki dan vani, naravno ako vremenski uvijeti to dozvoljavaju. ako puše dosta, barem odu u laganu šetnju oko škole, na 15-20min.
doduše to je manja seoska škola, bi se reklo, pa imaju samo jedan razred produženog boravka, pa imaju mogućnost odlaska u školsku dvoranu, i dva puta tjedno imaju igre i vježbe u dvorani još.
mala obožava ostajati u boravku,žali se ako ranije dođem po nju. ja sam zadovoljna, jer svu zadaću napiše tamo ja samo još pogledam i provjerim kak joj ide čitanje. pošto to mora malo više vježbat.
__________________
13.04.2010. F... 7.08.2013. još jedno srčeko
spocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:22   #390
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Nisam bila zadovoljna produženim boravkom. Djeca nisu ništa dodatno naučila i sve sam moralas njima raditi kod kuće kad se vrate. Sin je sam tražio da ga ispišem jer nastavnica nije mogla kontrolirati grupu i bilo je tučnjava.
I moja mala bila na boravku prva dva razreda pa sam s njom još dodatno učila i vježbala, pogotovo čitanje i matematiku. Nerealno je očekivati da ćete dijete koje predate na produženi boravak s njega i pokupiti "napunjeno" znanjem i da ne treba raditi kod kuće. Takve je djece vrlo malo, gotovo da ih i nema.

Nažalost, mi roditelji najčešće nemamo realna očekivanja kad je naše dijete u pitanju pa tak očekujemo da će učiteljica mahnuti čarobnim štapićem i svi će sve znati, bez obzira na stvaran angažman samog djeteta, njegovu koncentraciju u popodnevnim satima na boravku, njegovim sposobnostima (koje nisu kod svih iste ni vrhunske, koliko god bismo to željeli).

Na boravku bi djeca trebala napisati zadaću, ponovi se ono što se radilo ujutro. Ako se uzme još u obzir s kojim brojem djece učiteljica na boravku radi i to su vrlo često djeca različitog uzrasta i razreda, ne znam na koji način bi se moglo postići da sva djeca sve nauče samo na boravku.

Ovo drugo, da je na boravku učiteljica teško održavala red može biti problem.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:41   #391
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
I moja mala bila na boravku prva dva razreda pa sam s njom još dodatno učila i vježbala, pogotovo čitanje i matematiku. Nerealno je očekivati da ćete dijete koje predate na produženi boravak s njega i pokupiti "napunjeno" znanjem i da ne treba raditi kod kuće. Takve je djece vrlo malo, gotovo da ih i nema.

Nažalost, mi roditelji najčešće nemamo realna očekivanja kad je naše dijete u pitanju pa tak očekujemo da će učiteljica mahnuti čarobnim štapićem i svi će sve znati, bez obzira na stvaran angažman samog djeteta, njegovu koncentraciju u popodnevnim satima na boravku, njegovim sposobnostima (koje nisu kod svih iste ni vrhunske, koliko god bismo to željeli).

Na boravku bi djeca trebala napisati zadaću, ponovi se ono što se radilo ujutro. Ako se uzme još u obzir s kojim brojem djece učiteljica na boravku radi i to su vrlo često djeca različitog uzrasta i razreda, ne znam na koji način bi se moglo postići da sva djeca sve nauče samo na boravku.

Ovo drugo, da je na boravku učiteljica teško održavala red može biti problem.
uz duzno postovanje ucitelja i profesora kojih ima ovdje, ali sa ovim se ne slazem bas - ok, nisu sva djeca isti ali kako imam dvoje djece, jedno je izaslo iz boravka a drugo je jos ovu godinu u boravku vidim ogromne razlike u pristupu prema radu u boravku. Sa starijim sam radila konstatno doma, i ne samo ja nego nas velika vecina. Sa mlađom sam radila kod kuce u prvom razredu i tada je imala uciteljicu istu kao i sin. A sada u drugom razredu kada imamo drugog ucitelja za malu uopce ne znam da je to dijete u skoli, ne radimo doma apsolutno nista, rade mnogo projekata koje sama odradi, ali opet i ne samo ja nego nas 18 od 22 u razredu. Ocjene su skocile - prosla je i u prvom azredu sa odlicnim ali ove godine je cista petica iz svega.
Znaci - problem je bio u uciteljici. Uz napomenu da su se ove godine dva 2. boravka spojila u jedan pa ih ima oko 35 i sve stignu.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:49   #392
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
uz duzno postovanje ucitelja i profesora kojih ima ovdje, ali sa ovim se ne slazem bas - ok, nisu sva djeca isti ali kako imam dvoje djece, jedno je izaslo iz boravka a drugo je jos ovu godinu u boravku vidim ogromne razlike u pristupu prema radu u boravku..
Normalno da ima razlika, kao i u svakom zanimanju ima onih učitelja koji su vještiji u svom poslu, bolje organiziraju sebe i djecu, ima različitih razreda i sl.

Ako zaista sva djeca u razredu tvoje male zbog promjene učitelja ne moraju doma ništa raditi i postižu još i boje rezultate nego u prvom razredu, onda vam je stvarno pala sjekira u med i ja bih osobno voljela upoznati tog učitelja koji to postiže sa svojom djecom. I to još njih 35 iz dva različita razreda. Svaka mu čast, ja to ne mogu (a imam 5 učenika manje) i smatram da dosta vješto odrađujem posao.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:02   #393
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Normalno da ima razlika, kao i u svakom zanimanju ima onih učitelja koji su vještiji u svom poslu, bolje organiziraju sebe i djecu, ima različitih razreda i sl.

Ako zaista sva djeca u razredu tvoje male zbog promjene učitelja ne moraju doma ništa raditi i postižu još i boje rezultate nego u prvom razredu, onda vam je stvarno pala sjekira u med i ja bih osobno voljela upoznati tog učitelja koji to postiže sa svojom djecom. I to još njih 35 iz dva različita razreda. Svaka mu čast, ja to ne mogu (a imam 5 učenika manje) i smatram da dosta vješto odrađujem posao.
Vjeruj mi da je ucitelj prva liga - kada samo na pocetku skolske godine saznali da se spajaju dva razreda u boravak zbog manja kadra bili smo vise nego ogorceni, a skepticnost je dosegla maximum prilikom upoznavanja ucitelja. Ali evo, ovih cca 2 mjeseca koliko traje skola svi smo stvarno i vise nego zadovoljni.
Istina jest da nas razred u odnosu na ovaj drugi ima bolje rezultate sto se tice usvajanja gradiva i to pripisujem prvenstveno uciteljici koja je vodeca tj. koja predaje redovnu nastavu. Ako sam dobro zapamtila informaciju sa roditeljskog od cca 35 djece iz oba razreda, njih nekolicina spada u onu skupinu kojoj je pomoc potrebna i kod kuce. Tu se najcesce radi o sporosti pa ti klinci doma moraju nesto dovrsiti.
I da napomenem da nasi boravkasi u boravku u 95% slucajeva napisu zadacu iz vjeronauka i engleskog.

Kod moje malicke se u boravku radi u skupinama, djeca si pomazu međusono po potrebi, a ako zapnu svi u skupini tada uskace ucitelj sa pojasnjenjima. Prema iskustvu ucitelja takav nacin je efikasniji i djeca su samostalnija, a to vidimo i mi roditelji.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:25   #394
Meni nije jasno kako je moguće da ne postoji jasan pravilnik, ne preporuke, nego pravilnik o radu u boravku, s točnim dužnostima učitelja i djece.

Nije to više samo mli broj učenika, nego raste iz godine u godinu zbog promjene životnog stila.

Kad se osvrnem na slučaj koji poznajem, nevjerojatno mi je da nitko ne može zaustaviti učiteljicu iz boravka u neradu jer se u tom razredu o kojem sam pisala događa da djeca zbog neizlaženja i rada koji podrazumijeva mirno sjedenje postaju nemirna i u redovnoj nastavi.

Dakle da bi se evaluirao rad učitelja u boravku treba zvati inspekcije koje se vode kojim zakonima i pravilnicima? To je čisto bezvlađe u kojem se problem spušta na razinu roditelja i njihovih osobnih procjena te prohtjeva, dovodi se ljude u situaciju da se preko četova prenemažu i svatko bi išao na svoju stranu.

Iz iskustva ovdje na forumu i u stvarnom životu znam da to rezultira ogorčenosti svih strana i nevjerojatno mi je da se rad u boravku tako tretira. Svakako je primarni cij pisanje zadaće, ali ako nekoj učiteljici u razredu od 25+ učenika trebaju 3 sata da se napiše zadaća, u razredu koji tvori većina odlikaša, trebamo li zaista mudrovati o tome u komu je problem?

Taj je rad plaćen i trebao bi biti osmišljen tako da podrazumijeva i boravak na zraku/slobodnu igru i izvršavanje obveza, a ne da roditelji moraju angažirati bake, čuvalice da djecu izvode prije kako bi se mogla kretati.

I kad netko nazove inspekciju, po čemu se ta inspekcija ravna?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:14   #395
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...03_34_613.html
ja jedino ovo znam
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:47   #396
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako je moguće da ne postoji jasan pravilnik, ne preporuke, nego pravilnik o radu u boravku, s točnim dužnostima učitelja i djece.

Nije to više samo mli broj učenika, nego raste iz godine u godinu zbog promjene životnog stila.

Kad se osvrnem na slučaj koji poznajem, nevjerojatno mi je da nitko ne može zaustaviti učiteljicu iz boravka u neradu jer se u tom razredu o kojem sam pisala događa da djeca zbog neizlaženja i rada koji podrazumijeva mirno sjedenje postaju nemirna i u redovnoj nastavi.

Dakle da bi se evaluirao rad učitelja u boravku treba zvati inspekcije koje se vode kojim zakonima i pravilnicima? To je čisto bezvlađe u kojem se problem spušta na razinu roditelja i njihovih osobnih procjena te prohtjeva, dovodi se ljude u situaciju da se preko četova prenemažu i svatko bi išao na svoju stranu.

Iz iskustva ovdje na forumu i u stvarnom životu znam da to rezultira ogorčenosti svih strana i nevjerojatno mi je da se rad u boravku tako tretira. Svakako je primarni cij pisanje zadaće, ali ako nekoj učiteljici u razredu od 25+ učenika trebaju 3 sata da se napiše zadaća, u razredu koji tvori većina odlikaša, trebamo li zaista mudrovati o tome u komu je problem?

Taj je rad plaćen i trebao bi biti osmišljen tako da podrazumijeva i boravak na zraku/slobodnu igru i izvršavanje obveza, a ne da roditelji moraju angažirati bake, čuvalice da djecu izvode prije kako bi se mogla kretati.

I kad netko nazove inspekciju, po čemu se ta inspekcija ravna?
al ga ti mozes filozofirati...
naravno da postoje pravilnici i naravno da se zna kako bi rad trebao izgledati, naravno da se moze izraziti nezadovoljstvo radom i naravno da mozes svakome zvati inspekciju.
as simple as that.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.05.2018., 16:48   #397
Može li se dijete naknadno uključiti u boravak u školskoj godini?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 21:03   #398
kod nas su se ukljucivali, dosla je jedna curka na pol prvog razreda. ali to u vecini skola znaci i prebacivanje u razred koji ima boravak
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 21:54   #399
Ups, nije onda to baš samo tako ako se mijenja razred. Hvala na info.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 22:14   #400
Najbolje da se raspitaš u školi. U našoj školi su miješani razredi, znači u sinovom razredu npr 15tak ide na boravak a ostali ne. Oni koji ne odu odlaze doma a boravkaši se spajaju sa boravkašima iz drugog razreda. Kod nas nema cijelog razreda boravkaša. Obično budu 2 engleska razreda i 1 francuski.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.